Masha i Urosh

Alonisos i Skopelos sa troje male dece-putopis

22 poruke u ovoj temi

Bravo, majstori.

Bravo, ljudi!

Ostrva su savrsena. Nama za nijansu bolji Alonisos bas zbog manjeg broja ljudi a plazama. :)

Veliki pozdrav za drugaricu Bilju,drago mi je sto smo se videli i sto smo razmenili po neku:-). Veeeeliki pozdrav od nas

@Masha i Urosh  хвала на захваљивању али ја видим да је овде неко већи познавалац сада Спорада него ја. Пробаћу свим силама да следеће године одемо тамо опет.

Као и нама и вама је хладан ветар покварио можда утисак, гледао сам слике са Кастанија, то је тотално другачија плажа када је лепо време. Када сте били на Стафилосу надам се да нисте као ја отишли до краја плаже па кроз усек па ... :D

Stafilos je lepa plaža. ali za naš ukus bila je prenatrpana, pa smo prešli na sledeću uvalu preko brdašceta. Posle pročitamo da je to Velanio plaža, čiji je jedan deo zvanično deklarisan kao jedina nudistička plaža na ostrvu. Elem, kako nije bilo mnogo nudista u blizini mi se odličismo da tu ostanemo i nismo pogrešili.

Inače, u pravu ste, doživljaj plaža veoma zavisi od vetra i to smo već apsolvirali na nekim drugim ostrvima. Recimo, Petani na Kefaloniji ni jednom, od tri puta koliko smo bili nije izgledao onako savršeno kao na fotografijama.

Nama je vetar na Skopelosu duvao svaki od  12 dana koliko smo bili i nikad nismo mogli da pretpostavimo kako će duvati  sutradan i na koji deo ostrva da se uputimo.  Jedan dan smo imali savršeno mirno more na Perivolou, a onda sutradan nas dočeka more koje besni. Milija, Kastani, Hovolo, Armenopetra i ceo niz plaža sa te strane ostrva nismo zatekli ni jedan dan bez talasa.

Na već pomenutoj Velanio plaži talasi su bili toliki da sam na trenutak pomislila da smo na Lefkadi.

pre sat vremena, Звезда је живот je rekao/la:

Ko zna mozda se sretnemo tamo sledece godine jer zena hoce kombinaciju Skopelos-Skijatos. Ali je ja ubedjujem za 20 dana Krita. Videcemo cija vaga ce da prevagne:rolleyes:.

Utisci se jos uvek nisu slegli tako da imamo jos vremena da odlucimo.

A sto se tice Stafilos plaze,znao sam sta se nalazi sa druge strane uzanog putica ali se ipak ne usudih,mada ko zna... Mozda neki naredni put i zalutam,onako slucajno:D

Nama je ta plaza mnogo lepsa od Stafilosa. Nudisticki deo je tek poslevelike stene, prvi deo je za "obicne" kupace. :)

Inace, sad vidim da je kod mene u opisima levi i desni deo plaze naopacke u odnosu na vas! :D Ja gledam ka moru i desni mi je onaj desno od sume borove gde su sve lezaljke a a levi ovaj sto je kod vas na slikama. Mislim na plazu Milia.

Prelepe su slike stvarno moram da ponovim i (mada je tesko poverovati da je uopste moguce) sve je mnooooogooo lepse uzivo.

Pre 11 sati, Звезда је живот je rekao/la:

Bas tako. Mi smo imali srecu pa je vetra bilo samo jednog dana.

Kastani je divna kad je mirno more. I kad nije guzva naravno.

Pokusala sam da ubacim slike ali ne mogu zbog velicine.

Divan putopis!

Hvala veliko na odličnom izveštaju. Moram priznati, baš sam uživala podsećajući se prošlogodišnjeg boravka na Skopelosu i Alonisosu. :)

Mahom su nam utisci isti. Što se tiče Alonisosa i mi smo prvo posetili plažu Milia i na njoj ostali ceo prvi dan. Ona nam se baš dopala.

Ni nama se Patitiri nije dopao, potpuno je bio bezličan, ali zato je Hora božanstvena, onako mala i šarmantna. Da, inače, i ja sam preporučivala taj sladoled, levo na ulasku u Horu. :)

Ono što se razlikuje u utiscima je plaža Tzortzi Gialos, nama se ona nije dopala, pa se tu nismo ni kupali.

Šteta što ipak niste iznajmili čamac, verujem da biste uživali onim što Alonisos ima da ponudi. Nama su nakon rentiranja čamca, najlepše plaže postale upravo te do kojih se može dosegnuti isključivo sa vode. :) Tu pre svega stavljam Fiser Kokinokastro i tri plaže Spartines. I ostrvo Peristera je lepo, tačnije taj mir i nenarušena priroda su ustvari ono što kupuje.

Nama je Skopelos za malu nijansu više legao, dok nam se Skijatos i nije baš dopao, osim par lokacija, pa samim tim, sa moje tačke gledišta, niste ništa propustili što Skijatos niste posetili i mišljenja sam da nije vredno kompenzovati par dana boravka na Skopelosu i Alonisosu zarad Skijatosa.

Eh, šta reći za predivni Skopelos, osim da smo ove godine obilazeći Rodos shvatili da nam nesumnjivo ta smaragdna boja Skopelosa i još nekolicine sličnih ostrva, kao i njihov mir, bespredmetno nedostaje. :)

Moram reći da na vašim fotografijama Hovolo ima tu predivnu svetlucavu plavu boju, koju ja nisam videla, jer nam vremenske prilike nisu bile naklonjene gotovo svih 18 dana koliko smo proveli na Sporadima. Taj dana kada sam otišla na Hovolo je padala kiša i nadvili su se sivi oblaci.

Slažem se za Agnontas i za istoimenu tavernu. Odlična hrana i odličan ambijent. Mi smo se ovde sa zadovoljstvom vraćali.

Što se tiče Carefour-a, čula sam da je ova kompanija propala i da su širom Grčke rafovi prazni, što smo i mi utvrdili na Rodosu ove godine. Dok je Lidl bio pun, na parkingu Carefour-a je bilo svega par automobila. Prošle godine na Skopelosu i Tasosu sam samo u Carefour-u pazarila, čak namenski vozila do tamo, a ove godine sam bila baš neprijatno iznenađena.

Sve u svemu baš mi je prijalo da virtuelno ponovo prošetam ovim divnim ostrvima. Hvala vam. :)

Odličan putopis. Ponovo sam "prošao" moj odmor. Vidim da je Jota i vas fascinirala kombinacijom boja u sobama.

U 2.8.2016. at 10:20, jelenap. je rekao/la:

Hvala Jelena,drago mi je sto smo uspeli da Vam ovim putopisom ozivimo secanja na proslu godinu i da Vas bar kroz slike vratimo na ta predivna mesta na kojima ste i vi uzivali i hranili svoja cula. Nadam se da ste uzivali citajuci,bar upola koliko smo mi uzivali citajuci sve vase putopise.

Veliki pozdrav i nadam se da cete podeliti sa nama boravak na Rodosu,na samo vama svojstven nacin:rolleyes:.

Masa i Uros, bas ste lepo sazeli esenciju price o ova dva dva predivna ostrva. Koliko vidim nece proci puno vremena do vaseg sledeceg dolaska tamo :D.

Mene je ove godine neprijatno iznenadio povecan broj turista uglavnom na Skopelosu (zalicilo mi je sve na onu godinu posle snimanja filma Mama Mia), bojim se da to nije samo prolazan trend, jer pitanje koliko ce i u kojoj meri susedna Turska ponovo biti atraktivna za veliki broj  ljudi. Tako da je prva polovina jula pre pocetka glavne sezone definitivno i najbolji period za obilazak ova dva ostrva.

Sto se plaza tice, moji favoriti su uvale Katarini Vala i Megali Amos na Alonisosu (jedna od retkih dobrih plaza sa zapadne strane ostrva, samim tim pogodna i za duze kupanje), par uvalica sa kristalno cistim morem na obliznoj Peristeri, a divna je i plaza Spartines do koje se dolazi nakon nekih 20-25 min iz Rusum Gialosa gde smo mi ove godine bili smesteni, a na Skopelosu su to Hovolo (mada tamo treba dolaziti samo posle 17 h jer kamen isijava) i Pethameni (mestani je zovu i Dead women beach po tragicnom dogadjaju od pre 60 i vise godina). I meni je najdrazi deo plaze Velanio onaj gde su stacionirani mahom nudisti, tu je sirina plaze idealna, ima malo hladovine od okolnih stena i more je predivno. Kada se setim daleke 2003.godine, kada je na pocetku ove plaze radio sjajan beach bar sa izvrsnom muzikom (jazz & blues, lounge, Gothan Project itd.).  Do ove potonje se ne stize tako lako, i ima jedan deo gde mora da se koraca preko spleta stena i kroz vodu, sto moze da bude tesko izvodiva misija kada su talasi veliki.

Veliki pozdrav

Izmenjeno (Dragan)

Маша и Уроше, свака част на овако дивном и корисном путопису. Сјајни описи, прелепе фотографије, прегршт корисних података. Након ваших путописа, Драгана, ЈеленеП и осталих, имам вееееелику жељу да посетим ова острва.

U 31.7.2016. at 23:45, Masha i Urosh je rekao/la:

Smestaj je bio Betsanis Apartments u kome smo boravak od  nocenja u dvosobnom apartmanu od kvadrata u prizemlju platili 350 eura.

Колико сам схватио из Вашег путописа, били сте у првој половини јула и то на Скопелосу 10 дана? Ако је тако смештај вас је коштао 35 евра/ноћ (за вас петоро) што је фантастично. Такође и смештај код Волоса и на Алонисосу, одлична цена. Како успевате да пронађете тако повољан смештај? Да ли резервишете пар месеци раније?