Sladja

Alonisos

18 poruka u ovoj temi

Sticajem  okolnosti moje prvo kupanje u Grckoj je bilo bas na toj plazi pored luke u Patitiriju, a posle toga odlazak na Horu. A posle toga par sati na Skopelosu... i kako covek da se ne zaljubi u Grcku.

Stvarno lep izvestaj, a dugo niko nije pisao o Alonisosu.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pohvala za tekst i fotografije kao i za ulozen trud. Najveca pohvala za otvorenu temu Alonisos jer to ostrvo to svakako zasluzuje. I mi smo proveli 5 predivnih dana pocetkom jula ove godine i zaljubili smo se u isto...:rolleyes:

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jao divote i lepote....

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lep i sazet opis boravka na ovom prelepom ostrvu, uz slike.

Drago mi je da ste uzivali.

Elem, tema posvecena Alonisosu vec odavno postoji i zove se "biseri Sporada- Skopelos i Alonisos ..... pisano je u par navrata i o Skirosu, a koja je jasno odvojena od price o Skijatosu.

U vreme kada je otvorena, tek nekolicina nas je pohodila ta ostrva, ali je vremenom tema postala poprilicno popularna.

Sada odjednom imamo tri-cetiri teme o A. :rolleyes: ..........

Pozdrav

Izmenjeno (Dragan)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala Dragane. Kao sto sam rekla, znacili su mi Vasi komentari prilikom planiranja.

Pre otvaranja teme proverila sam i postojala je samo ta koju ste i naveli-Biseri Sporada-Skopelos, Alonisos,...

Kako sve vise ljudi ide na oba ostrva moja ideja je bila da Alonisos dobije svoju temu radi lakseg snalazenja. :) Pozdrav!

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sladjo, u okviru vec postojece teme postoji vec solidan broj informacija o Alonisosu, pa ne vidim svrhu otvaranja nove teme. Ljudi ce ovako biti zbunjeni odakle i gde treba da pocnu da citaju. Tema koju ste otvorili je u formi putopisa o ostrvu, pa to tako i treba da ostane.

Dakle, svako ko ima zelju da napravi formu putopisa to i radi, a postojeca tema o Skopelosu i Alonisosu sa gomilom informacija, koja traje vec citav niz godina, treba to i da ostane.

Postojale su slicne ideje od nekih ljudi i sto se tice Skijatosa, ali je svih ovih godina zarad preglednosti, i sprecavanja konfuzije sa vise otvorenih tema, opstala samo osnovna teme o Skijatosu ("Skijatos-upakovani raj"). Sa razlogom, to je jedna od dve-tri najcitanije teme na ovom forumu, odakle se ljudi informisu. Tako treba da ostane, i sto se tice osnovne teme o ostalim biserima Sporada-Skopelosu i Alonisosu.

Pozdrav

Izmenjeno (Dragan)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tema Alonisos nek ostane odvojena od Skopelosa. Sladja je pocela tem Alonissos u  sa super izvestajem. 

Skiathos upakovani raj ima previse zapisa, ja bih je razdelila bar na dva dela po godinama npr 2015 dalje...

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Golice, taj super izvestaj kako ga ti zoves je zapravo putopis, a takvih jos ima nekoliko u okviru teme "Sporadi" i to je sasvim u redu.

Osnovna tema je nesto sto predstavlja putokaz ljudima za tu destinaciju, ako ne mozes da se snadjes, samo uradis pretrazivanje u okviru teme (tipa ukucas rec "Alonisos" i on ti lepo markira sve postove gde se pomenuti pojam pojavljuje i onda je to sasvim pregledno za citanje. Cepanje teme stvara konfuziju kod ljudi, uostalom tema "Skijatos" je nabolji dokaz za to (kao sto vec dugi niz godina postoji i vec cuvena tema o Tasosu). Ako pogledas, postoji tu jos barem nekoliko tema koje se odnose na Skijatos, ali koje su brzo zamrle, zbog toga sto vecina ljudi voli da ima informacije na jednom mestu,

Izmenjeno (Dragan)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 13 sati, Golica je rekao/la:

Zasto bi trazila po temi Skopelos nesto o Alonisosu? Bolje da ima svoju temu. Imas sve info na jednom mestu a ne da trazis po 100 stranicama sta te zanima.  

Golice, ponavljam po treci put, tema se zove "Biseri Sporada- Skopelos i Alonisos", a ne Skopelos .............. Upravo ce se desiti suprotno od toga sto ti pricas, nista nece biti na jednom mestu (jer imas informacije u okviru osnovne teme od 2008.godine, da ne mislis to mozda da cepas, post po post da bi napravila novu temu o Alonsisosu), dakle imacemo dve, ili cak tri teme pa ce ljudi sizofreno setati od jedne do druge, trece itd.

I ponavljam po poslednji put, ne moze putopis da bude osnovna tema o nekoj destinaciji, kada postoji tema koja vec vec 10-tak godina funkcionise sa obiljem podataka.

Pre 13 sati, Sladja je rekao/la:

Ja sam posla od toga da su ovde dva ostrva pod jednom temom. I mnogo je vise pisano o Skopelosu. Iz tog razloga sam otvorila temu. Pretraga nije najbolje funkcionisala kada sam se ja spremala za nase putovanje (jos prosle godine smo planirali tamo) pa mi je bilo malo teze da nadjem informacije koje sam trazila.

Sladjo, zaista ne znam zasto vam pretraga nije funkcionisala, kada je sve vise nego jednostavno ............. ponavljam, ukucas pojam "Alonisos" i izadju ti markirani svi postovi gde se isti pominje. Takodje, kada neko postavi neko pitanje o temi koje je vec obradjena na nekoj od ranijih strana/godina, uvek se neko javi od nas koji smo utemeljili tu pricu i da savet i uputi gde da se pogleda. Jednostavno, da jednostavnije ne moze biti. Kada funkcionisu teme sa mnogo vise strana i to dugi niz godina, moze i dalje uspesno da funkcionise i ova.

Pozdrav

Izmenjeno (Dragan)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kao neko ko sa velikim zadovoljstvom prati ovu temu, a sa čežnjom :) iščekuje pravi trenutak za dužu posetu ovim ostrvima, složio bih se sa Draganom da nema potrebe za novom temom Alonisos. Slađin putopis može da stoji za sebe, kao i Mašaiurošev,  a već postojeće i nove informacije neka ostanu u staroj temi.

A na kraju krajeva, postoje moderatori, pa neka njihova bude poslednja.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mozes nazvati temo biseri Sporada i unutra svako ostrvo svoju temu.

Ja jos uvijek mislim da je za ostrvo Alonissos bolje da ima svoju temu, lepo otvoreno i sad moze da se pita sve smestaj, taverne, cijene i ostalo sto nas zani. Sladja nije otvorila bezveznu temu da bi  je moderator  sad zatvorio.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nase teme su otvorene iz odredjenih razloga i iz najbolje namere.

Cilj bitisanja svih nas na ovom sajtu je da se kroz razne forume,teme i sve ostalo informisemo,opustimo, i ulepsamo sebi dane. Zaista nema mesta ni razloga za raspravu. Moderatori su tu da isprave eventualne propuste i greske a nase je da se zavalimo udobno u stolicu,fotelju krevet ili gde god i da uzivamo i putujemo na mesta o kojima mastamo ili na mestima na kojima smo vec bili pa se citanjem i gledanjem slika ponovo vracamo na ista...

Veliki pozdrav za sve na forumu...

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26025
    Ukupno tema
    868416
    Ukupno poruka