enyans

Maldivi/kako otici za sto manje para i u sto boljem periodu

52 poruke u ovoj temi

Ja nisam bio,ali ako moze jedno pitanje.Hotel i Avio uplacujes preko neke agencije ili solo?Hvala,jer i ja se dvoumim.

Uplatio sam preko agencije Kon Tiki. I moracu da se testiram na koronu za sad. A mozda maldivske vlasti ukinu test do sredine oktobra kad budem isao.

Idem preko agencije jer hocu da idem bas u resort. Necu da idem na lokalno ostrvo gde zive lokalci.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio na Maldivima u oktobru? Ima li puno kise tada?

Ipak idem sad u oktobru.

matematika kaze da ima...

?u=http%3A%2F%2F8.hikb.at%2Fcharts%2Fmet

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Fantazija,sto bi rekao taj sa tvog avatara!Super su ti slike.Imam jedno pitanje.Sta je tacno ukljuceno u All inclusive concept?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Fantazija,sto bi rekao taj sa tvog avatara!Super su ti slike.Imam jedno pitanje.Sta je tacno ukljuceno u All inclusive concept?

Konkretno u ovom rezortu u All Inclusive je ukljucen dorucak, rucak, vecera (koji su bas obilni i mozes videti snimke na mom jutub kanalu, u sustini rucak ti i ne treba, previse je hrane), domaca bezalkoholna i alkoholna pica(njihovo pivo, vino). Kokteli u kokosovom orahu NISU ukljuceni u AI i to smo morali da platimo 14 dolara po koktelu u par navrata, jer gde ne probati takve koktele koji se piju bas na ovakvim destinacijama), ukljucena je obicna popodnevna kafa sa grickalicama od 17-18h cini mi se.

Dzabe mini bar u vasoj sobi, ALI, samo po mali sok kokakola, sprajt i neki obican sok po osobi, i dobijete svaki dan po litru vode po osobi u sobi.

Ukljucen kajak, teretana i jos neki sportovi, djakuzi, sauna i jos par sitnica. Spa NIJE ukljucen u AI a tretman kosta od 170 dolara pa na gore. 

Imas pecanje u AI, odvezu te gliserom daleko i onda pecas. Ostale izlete moras da platis, ali na zalost zbog korone su mnogi izleti trenutno obustavljeni.

AI zavisi od rezorta do rezorta. Ovaj AI i nije bas AI pa smo ih malo i kritikovali, ali to je najmanje o cemu smo brinuli jer tamo je plaza i more ono sto je najvaznije. 

Tamo pored njihove valute najvise koriste dolare. 

Mi smo poneli jos 500 dolara u keshu i sve smo potrosili na koktele i suvenire itd. Da izleti nisu obistavljeni zbog korone, sigurno bi potrosio jos 200-300 dolara vise, jer bi isao i na razne zanimljive izlete kao sto je "sandbank trip"(ostave vas u sred okeana na malenom pescanom sprudu par sati), itd....

Napomenuo bih nevezano za AI da imas dzabe voznju bagijem po celom ostrvu. Dodju po tebe do tvoje sobe i voze te gde hoces, do restorana, iz restorana posle rucka/vecere nazad u sobu itd...

Dakle nije kao u Egiptu u Hurgadi kad imas SVE zivo za dz All Inclusive. 

Izmenjeno (ZexyS)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

...i da, jos nesto...kad smo mi bili, bilo je oko 300 turista na tom ostrvu...cesto kad odemo na plazu, NEMA NIKOG sem nas dvoje :D (a kad je vreme dorucku, rucku i veceri, gomila ljudi se sjati u restoran..pa se pitamo gde su svi ti ljudi i odakle dolaze :D )prosto neverovatan osecaj, kao da imas ostrvo za sebe...mada, kazu lokalci, obicno bude oko 800 gostiju, (sad ih je manje zbog korone) i cak i tada nemas neki osecaj da je guzva...

Najvise ljudi sto smo videli na plazi je 10-ak....

Mir i lezernost u kombinaciji sa rajskom plazom koju imate samo za sebe i tirkizno zelenom vodom od 29 stepeni je nesto sto se ne da recima opisati...

Izmenjeno (ZexyS)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26507
    Ukupno tema
    887844
    Ukupno poruka