enyans

Maldivi/kako otici za sto manje para i u sto boljem periodu

54 poruke u ovoj temi

Da li neko od vas koji ste bili na Maldivima može da mi prenese vaše iskustvo od momenta sletanja na Male aerodrom i dalje... da li ste sami organizovali prevoz do luke odakle polazi hidrogliser , ukoliko ste do resorta išli njim . A oni koji su išli hidroavionom kako su se dalje organizovali do hidroaviona . Ove pojedinosti mi nisu jasne a niko nije pisao o tim detaljima pa ne bih volela da imam iznenađenja odn. da nisam pripremljena a kad ste vi taj deo iskusili molila bih pomoć. Planiram sledeće godine da povežem ŠL i Maldive pa sam u pripremama i volela bih da znam i ove detalje.Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iscitavajuci ovaj topic, a i jos nekolicinu, uglavnom o daljim destinacijama, shvatio sam da postoji izvesna zabluda, odnosno mala zbrka sa nekim terminima. Razlicito se tumaci termin "individualno putovanje". Zapravo ako odete u agenciju, izvadite novac i uplatite aranzman u koji je ukljucen avio prevoz, svi transferi i smestaj u nekom resortu sa hranom a na taj put idete bez grupe, onda to mozda jeste "individualno" ali nikako ne i samostalno :) Ovo isto vazi i za one hrabrije sto sami organizuju prevoz pa onda tamo opet nekoj lokalnoj agenciji plate da im sve organizuje... Da se razumemo, nemam ja nista protiv, svako treba sebi da organizuje putovanje u skladu sa svojim potrebama, zeljama, mogucnostima... Posto znam o cemu govori Oljica_70 mislim da takve informacije ovde za sada nema... Treba kontaktirati Ljubceta ili Cejlona ali oni su bili ja mislim 2008. god. Posle njih je bio MIroslav Miki Golubovic, ne znam pod kojim nickom se ovde pojavljuje ali se on moze iskontaktirati preko sajta http://www.jeftinaputovanja.net/ i to su ljudi od kojih se ev.moze dobiti valjana i korisna info tog tipa.Takodje, ono sto ja vise nikako necu propustiti je obavezno najnovije izdanje LP, do sada sam uvek nalazio neke elektronske varijante ili neka starija izdanja ali kada se sve sabere i oduzme ako vec sakupis kesh za ovakav put jos 20$ za knjigu nije nista a moze da ustedi neuporedivo vise... Pozzz i puno srece Oljici sa organizacijom nove pustolovine ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko od vas koji ste bili na Maldivima može da mi prenese vaše iskustvo od momenta sletanja na Male aerodrom i dalje... da li ste sami organizovali prevoz do luke odakle polazi hidrogliser , ukoliko ste do resorta išli njim . A oni koji su išli hidroavionom kako su se dalje organizovali do hidroaviona . Ove pojedinosti mi nisu jasne a niko nije pisao o tim detaljima pa ne bih volela da imam iznenađenja odn. da nisam pripremljena a kad ste vi taj deo iskusili molila bih pomoć. Planiram sledeće godine da povežem ŠL i Maldive pa sam u pripremama i volela bih da znam i ove detalje.Hvala.

Bez brige! Ko do svojeg ostrva putuje hidrogliserom pesaci do glisera posto je to na bukvalno 100m od aerodromske zgrade. Putnike koji putovanje nastavljaju hidroavionom sacekuju malim kombijima i prevoze ih do mesta odakle krecu, a to je na nekih 300m od aerodromske zgrade ali se obilazi pista pa je organizovan prevoz radi sigurnosti i zbog prtljaga. Na samom izlasku iz aerodroma stoje predstavnici agencija i kada se njima javis mozes da zaboravis na sve i da pocnes da uzivas. Inace sam aerodrom je na zasebnom ostrvu pa su zato i sve razdaljine ovako male.

U svakom slucaju, nemas brige, sve je organizovano. Samo se opusti i uzivaj. Zavidim ti! smajl.jpg Ja jedva cekam da mi deca malo poodrastu pa da opet krenem put Maldiva.

P.S. Nadam se da moj odgovor nije stigao kasno?!

Izmenjeno (Billy The Kid)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Billy, nisi zakasnio idem tek u aprilu, prvo u Šrilanku pa na Maldive.Već sam se nešto informisala, s obzirom da se niko nije ovde odazvao, kako to izgleda gledajući neke klipove na you tubu. Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo,

Potrebna mi je pomoc onih koji su bili na ovom rajskom mestu da me upute tj. pomognu..

Koja oblast - ostrvce je najpogodnije za boravak , da ima ciste plaze ( citao sam negde da ima delova gde su plaze prljave itd.)

Mozda i gresim sto ovo pisem zato mi je i potrebna vasa pomoc gde je najbolje gledati smestaj ,da ima bilo kakvih sadrzaja , tipa prodavnica, cistih plaza(neko je pomonjao i neke pacove) ?

A druga stvar da li je neko bio da je izbegao agencije tj. da je isao o sopstvenoj reziji, i koliko je to izvodljivo??

Da li je pogodno tamo ici u Junu, Julu, Avgustu (sobzirom da su tad nasi g. odmori)?

Svaka pomoc mi je dobro dosla, jer bas malo znam o ovom ostrvu..

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna kakvo je vreme na Maldivima u avgustu? Kruze razne price, ima kise nema kise... Ima li neko iskustva sa agencijom travel boutiqe?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa sad, nisam bio lično u avgustu, ali jesam u februaru, a i raspitao sam se malo pa mogu da ekstrapoliram.

Dakle, toplo je (25 jutarnja, do 30 dnevna), podnošljivo sparno i nestabilno, s čestim pljuskovima. Kao kod nas u maju-junu, samo toplije. Uglavnom prolazni pljuskovi (najčešće), mogu da zaredaju sunčani dani, mogu da zaredaju kišni dani.

http://www.holiday-weather.com/maldives/averages/

Uostalom, slika vredi hiljadu reči...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel ima neko savet kako doci najjeftinije od Maldiva do Beograda ili negde u blizini (Sofija, Skoplje, itd)?

Bio bih na Maldivima krajem februara sledece godine, ali svaka karta odatle do Beograda je $500+. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko sa Mangom isao na Maldive (individualno putovanje)? 

Mnogo razlicitih informacija sam procitao, neki kazu u letnjoj sezoni je mnogo kise nemojte ici - a opet negde kazu najpovoljnije je u letnjoj sezoni, kratkotrajne su kise. Ima li jos neko informacije za najisplativiji period putovanja?

Koliko je dovoljno dana uzeti za odmor na Maldivima? Jeste individualno ovo i sigurno je i 30 dana malo, ali... :D 

7 - 10 dana ili 10+, kada sracunate i troskove, sta bi predlozili?

Neki polu-pansion ili All inclusive, sta je isplatljivije?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako ne roniš sve preko 7 dana je previše. 

Da nisu lane digli nekoliko hotela u vazduh preporučio bih ti da iskombinuješ sa Šri Lankom, nije daleko i jeftine su karte ali nakon toga nemam ideju kako i gde da upotpuniš i iskombinuješ daleki put. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Plan nam i jeste da odemo i da ne radimo nista, sem kupanja i lezanja ispod palme. :) Plus nismo nesto ludi za ronjenjem pa bih po tome sto si napisao zakljucio da su Maldivi najbolja opcija za 7 dana.

 

@gogo23 da li si i gde si ti bio, na kom ostrvu? Koliko je potrebno novca za neki septembar npr, okvirno?

I kakvo je stanje generalno u tom periodu zbog monsuna, kisa i pljuskova?

Izmenjeno (nemanjaman)
Dodah jedno pitanje
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

-Neću ti baš pomoći jer:

Bio sam mnogo davno, u januaru 2002,  vreme je bilo odlicno, imali smo kisu 2x kratko, do pola sata,  (prolazni oblak) a kako je u septembru nemam pojma. 

Imena ostrva se ne secam, morao bi da guglam, sećam se samo da som se vozili gliserom od Malea sat i kusur. 

Uzasno skupo je bilo, daleko je prevazislo sve moje prethodne "akcije" petocifrena suma u markama,

Meni jedinom nije bilo dosadno jer sam od ukupno 15 dana ronio 10 ali moji su se smorili nevidjeno  iako su sa nama bili i prijatelji sa 2 deteta sličnih godina kao i junior. Na atolu je bio 1 restoran u kome smo se hranili i 1 radnjica u kojoj popis uradiš ručno za 5 minuta sa sve inventarom i osobljem.

E sad, ko voli i može da danima spava, jede i lenčari na plaži bez ikakvih drugih aktivnosti, bez praktično kontakta sa drugim ljudima...onda može i duže od 7 dana. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Isao bih na Maldive sredinom oktobra, medjutim dvoumim se zbog korone. Znam da tamo na Maldivima nema tolike opasnosti od korone koliko u Evropi itd...medjutim sta ako odem a umedjuvremenu se nesto iskomplikuje sa koronom i zatvore granice i ostanem zatocen na Maldivima? :D 

Sta mi savetujete, da idem ili da ne idem?

Bio bi 7 nocenja u Sun Island Resort.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio na Maldivima u oktobru? Ima li puno kise tada?

Ipak idem sad u oktobru.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja nisam bio,ali ako moze jedno pitanje.Hotel i Avio uplacujes preko neke agencije ili solo?Hvala,jer i ja se dvoumim.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka