enyans

Maldivi/kako otici za sto manje para i u sto boljem periodu

54 poruke u ovoj temi

Pozdrav,

Ja sam sve uplatila i idem 2.maja,jeeeeedva cekam.Idema u Palm beach resort koji je udaljen od Malea 140 km sto znaci da cemo putovati, mislim na supruga i mene hidro avionom.Rale o61, divno ste sve opisali i hvala vam.Deluje podsticajno mada se sve moze videti na googlu earth , pa tripadviser i naravno kod preljubazne Tanje i Tamare iz Travel housa.

Ja svakako ne bih isla na Meeru island ili Sun island ili Kandoomu (bili su moji favoriti) jer imaju pacove, procitajte preporuke na tripadviser gde inacemozete videti gotovo sve o svakoj destinaciji i mnogim hotelima.

Samo da napomenem , neko je gore u nekom postu rekao da su plaze Maldiva ili Meksika, Tajlanda , Kube ili Dominikane i da ne nabrajam iste.To uopste nije tacno jer osim Maldiva one nemaju koralne grebene koji daju posebnu boju, prozirnost i toplotu.Ja bila na svim ostalim gore nabrojanim mestima.Sve su plaze savrsene a za Maldive se kaze i da su rajske.Nisam bila ali toliko ima na netu da se jasno moze videti kakve su.

Da ne duzim, javljam se kada se vratim.Dosta jeftin period je maj sa manjim rizikom monsunskih kisa, ako uopste nesto ima jeftino na Madivima.

Izmenjeno (mimi15)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pitanje za Rale 061,

Da li slucajno znate kako i koliko je istinito da je zabranjeno iznosenje bilo kakvog korala

a posebno crnog sa Maldiva?Naime, ja uvek volim da ponesem "suvenir" sa mora na kome sam bila ali naravno ne kupljen jer za mene vecu draz ima ne obradjen.Citajuci razne preporuke o pravilima ponasanja u toj muslimanskoj zemlji u kojoj su dosta stroga pravila naisla sam i da nije dozvoljeno u bilo kom obliku izneti crne korale osim onekoje ste kupili u prodavnici i to sa racunom.Da li su zaista tako strogi na carini?

Hvala i pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moja prijateljica je bila na Sun Islandu u avgustu prosle godine i znam da je donijela korale, niko ih nije gledao na aerodromu, ali treba biti svjestan da to radite na sopstvenu odgovornost i da stvarno postoji mnogo obiljezja tamo da je to iskljucivo zabranjeno....nisam upoznata sa kaznama u slucaju da ne budete te srece na granici:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pitanje za Rale 061,

Da li slucajno znate kako i koliko je istinito da je zabranjeno iznosenje bilo kakvog korala

a posebno crnog sa Maldiva?

U principu je zabranjeno iznositi bilo šta sa Maldiva. I na ostrvu su nam skrenuli pažnju na to. Međutim, mi smo u kofer spakovali flašu peska i male raznobojne korale i školjke. Nismo imali nikakvih problema na carini, nisu nam pregledali ni ručni prtljag!

Moram da se osvrnem i na pacove koje si spomenula i koje stvarno navode pojedinci na tripadvisoru. Za vreme našeg boravka nismo videli baš nijednog. Svi negativni komentari su bili apsolutno netačni, ili su ti Britanci blazirani, ili nismo bili na istom ostrvu! Još jednom ponavljamo da preporučujemo resort!

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Billy, hvala na ovom postu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije stvar u tome dali ce vas neko pretresati na carini i pronaci vam korale i skoljke koje krijumcarite nego je stvar ljudske svesti i razuma da se to ne cini.

Svaka cast za ovaj post!

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam od davno bila na forumu i želim dati odgovor Billy na moje pitanje o koralima.

Govorim za sebe, naravno da nisam mislila kidati korale i naravno da znam da su živi.

Kada sam postavila pitanje korala mislila sam isključivo na one mrtve koji su otpali i koje je more donelo do obale. Upravo sam se vratila sa Maldiva , dane provela pod vodom i nagledala se tih predivnih stvorenja i ne mogu zamisliti da ih neko kida.

Ne znam za Egipat, ali na Maldivima mnogi se nalaze po relativno plitkoj vodi i usled visoke temperature izumiru. Ali se takođe može videti kako polako i oni na pojedinim mestima počinju ponovo da oživljavaju.

I naravno da sam donela male komade izumrlih koje je more izbacilo na obalu. Pored rifova gde je najveća koncentracija korala postoje zaposleni koji to prate da li ih neko lomi ili ne.Još jednom ne mogu ni da zamislim da to neko radi, kada ih vidite onako u raznim bojama i još znate da su to živa stvorenja.

Pozdrav i verujem da ste me ispravno shvatili

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno da sam i ja pisao isključivo o neživim koralima, a ne o uništavanju živih i zdravih. Bez želje da vređam bilo koga, mislim da se ne treba praviti veći papa od pape. Hvala Mimi što si i mene podstakla da odgovorim jer sam se, bez ikakvog razloga, osetio neprijatno zbog gornjeg odgovora!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U prvom momentu sam i ja pomislila da je mimi15 mislila na 'ubrane", jer je tako izgledalo, no drago mi je ipak sto je bilo samo nase lose citanje ili lose postavljeno pitanjeanidoh.gif. Ocigledno da osoba koja uziva u podvodnom svetu, voli i da cuva taj svet. 

mimi15 ima li neka slika tog podvodnog sveta Maldiva?palm.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije mi bila namera da nekoga uvredim, mada vidim da ima i takvih, ali mi je bila namera da ljudima skrenem paznju na ocuvanje prirode. Ko razume shvatice.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije ni to lose ponekad. Billy, ok je post. Meni se svideo. Kazem samo, verovatno neka greska u komunikaciji. Svi clanovi su uglavnom korektni i daju vrlo dobre i korisne informacije.

Foto ture su zaista dobre.photosmile.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mimi15 ima li neka slika tog podvodnog sveta Maldiva?Postavljena slika

I sada sam mirjanap, možeš otici na MFT i pogledati Maldivi 1, 2 i 3 tu je deo mojih fotki ali na moje veeeeeeliko razočarenje podvodne gotovo da i nemam jer me je aparat "prevario",.Šteta naravno. Samo impresije su toliko velike a i mnogo sati sam provela pod vodom tako da se to sve dobro urezalo u sećanje.

Inače imam divno iskustvo oko citavog putovnja pa ću to i podeliti sa vama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije mi bila namera da nekoga uvredim, mada vidim da ima i takvih, ali mi je bila namera da ljudima skrenem paznju na ocuvanje prirode. Ko razume shvatice.

Recimo da se osećam "prozvano", ja stvarno nisam shvatila komentar kao uvredu niti mislim da bilo ko to i pokušava na ovom sajtu.Samo sam prema sebi bila dižna dati objašnjenje jer dozvoljavam da nisam bila jasna u priči koja je predhodila. Ništa više zaista a teks je čak i vrlo lepo napisan. Eto sad sam vas i pohvalila :kez:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I sada sam mirjanap, možeš otici na MFT i pogledati Maldivi 1, 2 i 3 

To sam videla i ukapirala, zato i kazem da su FT prelepe. Hvala :cvetic:

  Ništa više zaista a teks je čak i vrlo lepo napisan. Eto sad sam vas i pohvalila   :kez:

Jeste, odlican tekst,  za ponekog ko svrati a ne razmislja o tome.  :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka