neda

Hurgada - Hotel U Centru Ili Dalje?

42 poruke u ovoj temi

Imam dilemu, odnosno ne znam da li je bolje da izaberem hotel u centru Hurgade ili 10-15 kilometara dalje.

Inace, ako idem u centar to bi bula Regina, a na periferiji Magawish, pa ako znate nesto o tim hotelima, moze i o tome savet.

Hvala unapred :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nedo, moj ti je savet da ti samo biraš hotel, a od Hurgade nećeš imati nikakve vajde. Tamo su skoro svi hoteli tipa resort, za koje je nebitno da li su kilometar bliže ili dalje od "centra" jer su oni mali gradovi. Uveče možeš u šetnju do Hurgade (u stvari samo glavna ulica je za strance interesantna, u one bočne ne treba ni ići a nisu ni asfaltirane) sa njihovim kombijima ili taksijem.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slazem se. Mi smo bas i bili u Regini, i ja sam opsirno pisala o tom hotelu na ovom forumu, potrazi odgovore Alexu i Kecu. Ne verujem da bih ponovo isla u taj hotel, mada generalno, nije los, samo sto sada znam da odmah pored Regine ima super hotel, koji je bio neznatno skuplji, Sea Gull, mislim da ga ima Top Tours. Sve zavisi kakvu sobu dobijes, mozes biti na konju, u supermodernoj, glanc novoj sobi, a mozes i da letujes sa bubama...bljak. Ali, kao sto sam vec rekla, mislim da se svako nezadovoljstvo, moze razresiti sa 10 magicnih dolara ili evra... Regina je najstariji hotel u Hurgadi, i to se i vidi, ali zato ima super polozaj, u samom centru glavne ( i jedine) ulice. Dobro je za centar sto ti je sve nadohvat ruke, minimarketi, apoteke, suveniri, Mek, agencije za obilazak ostrva, Luksora i sl... Za Magawish bih po prici drugih rekla da je slicne kategorije kao Regina, s tim sto je tamo skoro sve u bungalovima, u koje ulazis direktno sa staze, tako je i na slici. MI smo takvu sobu u Regini menjali za centralnu zgradu, i mislim da je to fora za billo koji hotel. Bungalovi - cao! Nemas terasu, ali zato imas bube, bubice, gustercice, sto bogatija basta hotela, to i veci izbor zivotinjica...

Ja bih radije isla u centar, malo sam klaustrofobicna po pitanju tih hotelskih ostrva a nigde nista okolo, ali opet, U centru nemas sta da vidis, pa zaista izaberi hotel. ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo svima

Početkom augusta planiramo putovanje u Hurgadu, tačnije hotel Magawish Swiss inn resort 4 zvjezdice...Prema onome što sam mogla naci, ne cini mi se lose, ima li neko dodatnih savjeta, da li je neko vec bio u ovom hotelu??

Hvala!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cao,

Vratila sam se prije 7 dana,

bila sam poslovno u Egiptu i obisla oko 50 hotela

Sharm , Hurgada, El Gouna, Soma Bay, Makadi bay....

Magawish je najstariji hotel u Hurgadi, ima veliku i lijepu plazu, windsurfing centar,pjescana je plaza, cini mi se lijevo su korali

ima bazene, veliki je komplex.

Sobe onako/klasika opremljene, to su ustvari neki bungalovi tj. kaletice sa malom terasom ispred, u zelenilu.Ima tv, frizider, malo su mracne za moj ukus.

Ali cujem od putnika na aerodromu koji su bili da su sa svim u Magawish-u jako zadovoljni.

mozda sam ti bar malo pomogla,

pozz

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Egipcanka..veliki pozdravsmajl.jpg Posto kozes da si obisla oko 50 hotela..reci mi molim te kakav je Tia Makadi 5*- bivsi La Meridian? Na forumu sa nasla jako malo o njemu. Cisto neko tvoje misljenje...Hvala u napred

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Egipcanka ima nas par koji bi zeleli samostalno da odemo u El Gunu,sto preko dana da se kupamo,a i uvece u kafice,klubove,setnju.Imas li neki savet za nas-kako do tamo otici (ja bih taxijem,samo da me ne odere),gde se kupati i uvece gde se prosetati i gde popiti kafu.

Veliki pozzz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nadam se da cu ti i ja malo pomoci,isli smo prosle godine samostalno u El Gunu iz Hurgade.Taxi je bio 50 funti,naravno trazili su vise ali...Postoji i autobus ali iz starog dela Dahara kojim smo se vratili jer smo u povratku slucajno naleteli na njega.Deo oko marine je jako lep pun kafica i restorana ali i jedan deo kod akvarijuma koji je malo dalje.U EL Guni voze otvoreni autobusi pa njima mozes da stignes tamo ali i do plaze,ima par linija,videces kad odes.Karta koju platis vazi ti ceo dan pa mozes da se vozis sa jednog kraja na drugi.Ako ti treba jos nesto pitaj...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Egipcanka..veliki pozdravsmajl.jpg Posto kozes da si obisla oko 50 hotela..reci mi molim te kakav je Tia Makadi 5*- bivsi La Meridian? Na forumu sa nasla jako malo o njemu. Cisto neko tvoje misljenje...Hvala u napred

Tidzi,

Sutra cu ti napisati, posto su mi te zabiljeske na poslu.

Pisala sam neko svoje viđenje svakog hotela.

pa nadam se da ce ti poslužiti.

pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Egipcanko, napisi nesto i ako si bila slucajno u La Perli, hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Egipcanka ima nas par koji bi zeleli samostalno da odemo u El Gunu,sto preko dana da se kupamo,a i uvece u kafice,klubove,setnju.Imas li neki savet za nas-kako do tamo otici (ja bih taxijem,samo da me ne odere),gde se kupati i uvece gde se prosetati i gde popiti kafu.

Veliki pozzz

Što se tiče El Goune, ona je za pravi penzionerski odmor.Hoteli Sheraton i Movenpick su boli glava, super.

Ali u suštini to definitivno nije za mene.

Plaže su onako, ništa posebno.Uglavnom lagunice, nije otvoreno more, što nije po mom ukusu.

Gradic je mali, radnjice, par restorana i kafica.Voze busići do Hurgade i nazad. Mislim da je RT karta 20 LE.

Vrijedi vidjeti, ali da se kupate i nešto provodite tamo, sumnjam.

pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Egipcanko, napisi nesto i ako si bila slucajno u La Perli, hvala.

Nisam, na žalost.

Uglavnom hoteli iz Wayout ponude

pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Molim te, ako možeš i reč dve o hotelu Seagull da napišeš. Mi putujemo 30.06. i voleli bi neku informaciju iz prve ruke od naših ljudi.srce.jpg

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nadam se da cu ti i ja malo pomoci,isli smo prosle godine samostalno u El Gunu iz Hurgade.Taxi je bio 50 funti,naravno trazili su vise ali...Postoji i autobus ali iz starog dela Dahara kojim smo se vratili jer smo u povratku slucajno naleteli na njega.Deo oko marine je jako lep pun kafica i restorana ali i jedan deo kod akvarijuma koji je malo dalje.U EL Guni voze otvoreni autobusi pa njima mozes da stignes tamo ali i do plaze,ima par linija,videces kad odes.Karta koju platis vazi ti ceo dan pa mozes da se vozis sa jednog kraja na drugi.Ako ti treba jos nesto pitaj...

Što se tiče El Goune, ona je za pravi penzionerski odmor.Hoteli Sheraton i Movenpick su boli glava, super.

Ali u suštini to definitivno nije za mene.

Plaže su onako, ništa posebno.Uglavnom lagunice, nije otvoreno more, što nije po mom ukusu.

Gradic je mali, radnjice, par restorana i kafica.Voze busići do Hurgade i nazad. Mislim da je RT karta 20 LE.

Vrijedi vidjeti, ali da se kupate i nešto provodite tamo, sumnjam.

pozz

Hvala puno na odgovorima!

I meni se El Guna se nije dopala sto nije otvoreno more,nego je u kanalima.

Imala bih jos dva pitanja:

1)Na koju plazu mogu uci da se preko dana kupamo,ali da to nije javna plaza :)

2)Cula sam da El Guna posle 18h ozivi,da se pootvaraju prodavice,restorani,kafici,pa me zanima gde savetujete da se ode,u koji deo El Gune,koja ulica?

npr.Gledam po Hurgadi,tu imas Memsa,Marina,Sakala...Svakako bih nekog da me pita za Hurgadu uputila u Marinu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tidzi,

Ovako, jako veliki hotel. Na 25 km od aerodroma, 35 od grada.

ima 3 vrste soba:

u gl.zgradi, lagoon i wiev.

u gl.zgradi su sobe ok, imaju manju terasu

lagoon sobe, velike i velika terasa (preko citavog sprata)

u kupatilima je kada.

plaza pješčana.

Toliko, valjda ti pomogne!

pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26030
    Ukupno tema
    868463
    Ukupno poruka