neda

Hurgada - Hotel U Centru Ili Dalje?

42 poruke u ovoj temi

Sto se plaze tice bila sam samo na jednoj zove se Mangroovy Beach, lepa je dugacka ima lep restoran na njoj,suncobrani,lezaljke,tusevi.Stvarno se ne secam koliko se placao ulaz jedino sto moze biti mana je da zbog plime i oseke moras da pesacis malo vise do pristojne dubine vode.Dobro je sto nikad nije guzva iako to nije hotelska plaza,uopste u celoj El Guni nigde neces naici na guzvu.Cak je i sastav gostiju totalno drugaciji nego u Hurgadi.Mada licno mislim da je sve malo previse mirno za duzi boravak.A sada bi ja tebe molila da mi kazes vredi li akvarijum u Hurgadi nesto?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Verujem da je El Guna cistija,ali da je Hurgadqa zanimljivija.Javljam ti se obavezno sa utiscima ;)

Pa ovako...Aekvarijum je mali.Ima raznih ribica,nije lose videri,ali ja sam se malo razocarala,jer sam ocekivala da ce to biti oni veliki akvarijumi,sa velikim staklima,a ovo je sve naspram toga minijaturno.Mozes videti u akvarijumu ajkulice,ali one su velicine...pa kao som,nije to ona prava ajkula koju sam ja ocekivala :))

Nije skup ulazak,ne mogu se setiti koliko je tacno,ali malo me podseca na prodavnice za zivotinje-odeljak sa ribicama :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala za odgovor.Kad je tako slobodno preskoci akvarijum u El Guni i bolje provedi vreme na nekom drugom mestu.Vodi samo racuna ako ides preko dana da dosta prodavnica rade dvokratno.Ako budes stgla i do Senzo Mall-a molim te napisi sta tamo ima,ja idem najranije krajem jula pa se nadam da se ti dotle vracas.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Aha,hocu,ja stizem 20.jula,uvece,pa cu ti se sigurno javiti.

Kakav je to Senzo mall?Kao trzni centar sa garderobom ili...?

Mislim da ce ovaj plan biti za El Gunu

-jedan dan cu otici mozda na plazu da vidim kako izgleda.Ne bih na neku javnu,ali opet ne znam na koju ce me primiti.Ako ti kazes da se na toj Mangroovy Beach,placa ulz,onda nije javna,tako da mi se cini da ce biti cista...

-obavezno cu uvece otici do Marine.Mislila sam jos mozda negde,ali ako sam dobro skontala nema sta vise u El Guni da se gleda.U Marini su restorani,kafici,radnje...?

Izmenjeno (akaboka)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slobodno idi na ovu plazu ona nije hotelska ali nije ni javna.Cela El Guna ti je potpuno odvojeno,ograjdeno letovaliste.Tamo Egipcana osim onih extra dobrostojecih koji tamo letuju uopste nema.Senzo Mall je otvoren prosle godine negde u avgustu i bas je shopping mall ne nesto veliki ali ako budes imala vremena prosetaj,on se nalazi otprilike negde kod Sunrise Mamlouk hotela,u tom delu Hurgade. Mislim da mu je sajt senzomall.com pa mozes da pogledas.Ja sam ga propustila prosle godine jer se otvorio par dana po mom povratku.Inace iako sam srednjih godina klasicna sam kupoholicarka pa bih mesta za shopping nasla i u sred pustinje...El Guna ce ti se sigurno dopasti, mi smo isli u Sheraton na kafu i kao sto sam ti rekla sastav gostiju je mnogo razlicit nego u Hurgadi,nema toliko rusa,ima skandinavaca,engleza i to ne vazi samo za taj hotel nego za celu El Gunu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koji je najbolji hotel u centru Sakale, odnosno u gl. ulici, da su sve sobe iste, bez mogucnosti *platim dobro, dobijem lose*, sa dobrom i raznovrsnom hranom, dugackom pescanom plazom?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao,

Vratila sam se prije 7 dana,

bila sam poslovno u Egiptu i obisla oko 50 hotela

Sharm , Hurgada, El Gouna, Soma Bay, Makadi bay....

Magawish je najstariji hotel u Hurgadi, ima veliku i lijepu plazu, windsurfing centar,pjescana je plaza, cini mi se lijevo su korali

ima bazene, veliki je komplex.

Sobe onako/klasika opremljene, to su ustvari neki bungalovi tj. kaletice sa malom terasom ispred, u zelenilu.Ima tv, frizider, malo su mracne za moj ukus.

Ali cujem od putnika na aerodromu koji su bili da su sa svim u Magawish-u jako zadovoljni.

mozda sam ti bar malo pomogla,

pozz

Caos :) interesuje me da li si mozda bila u Jungle Park hotelu, treba da idemo za 20-tak dana na medeni mesec, pa nas jako zanimaju utisci!! Unapred hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja glasam za hotele van grada, jer uglavnom su i bolji hoteli i plaze izvan grada. Ukoliko bi se odlucila na hotel u centru, onda bih jedino uplatila neki na Memsi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hotel u centru Hurgade ili dalje od centra?

Zavisi šta vam je centar. Ako pod centrom podrazumevate isključivo Sakalu, onda je sasvim jasno da u centru, osim Sea Gull hotela, nema dobrih hotela. Naime, u pitanju su hoteli niže kategorizacije, koji su među prvim sazidani u Hurgadi, i gotovo svima je potrebno jedno dobro renoviranje. (Ove godine su gosti seljeni iz hotela Regina u druge hotele, jer je sasvim ruiniran).

Ako pod centrom podrazumevate Memšu ili šetalište počev od Merriotta do Grand Plaze, tada u tom novom centru ima zaista dobrih hotela, kao što su Merriot, Sindbad, Giftun beach, Grand hotel, Steingerberger, Movenpick, Hilton, Grand Plaza.

Još dalje od centra, u južnoj Hurgadi su dobri hoteli Magawish (najbolja plaža), Mercure, Beach Albatros, Hostmark, Sunrise Mamlouk i Sunrise Garden, Dana beach, Desert rose....

Još dalje, u Makadi Bay, su odlični hoteli Fort Arabescque, Sunrise Royal, Tia heights, Sol y mar Makadi Club, Iberotel Makadi,

Al Nabila Grand Makadi....

Još dalje u Soma Bay, su odlični hoteli Palm Royale i Caribbean World.

Dakle, generalno mnogo bolji hoteli su izvan centra Hurgade odnosno dalje od Sakale.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bih samo dodala hotel Sunrise Holiday Resort u Sakali, i Rojal Palace (novi deo) u Memsi.

Ima i dobrih hotela severno od Sakale.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

glas za hotele koji su dalje od centra

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i ja dajem glas za hotele koji su dalje,, ozbilno se razmisljam da ove godine bude to makar memsa,, sakala nam se smucila def.

Deluje mi sve nekako novije i uredjenije na slikama? jesam li upravu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka