urosxy

Larnaka - Ayia napa

14 poruka u ovoj temi

Drugari, planiram u avgustu da idem u Ayia napu, tj vec sam rezervisao smestaj preko bookinga, pa me zanima kako najlakse i najjeftinije doci od aerodroma u Larnaki do Ayia nape?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

http://www.bookcyprus.com/main/3,0,0,0-Transfers.aspx?utm_source=Newsletter&utm_medium=Email&utm_campaign=Transfers

pored ove opcije postoji i autobus s aerodroma, koji vozi za Larnaku i nakon toga presjedate i vozite se do ayia napem to je najjeftinija opcija.

http://www.cyprusbybus.com/

http://www.cyprusbybus.com/search.aspx?from=Larnaca+International+Airport&fromt=-1&to=Ayia+Napa+Square&tot=-1&s=1&dd=24-07-2016&h=10&m=15 ja putujem 24.7. i to je raspored za taj dan, ukucate vrijeme polaska i ponudi vam i mape i brojeve autobusa. sretno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Taxi je najpouzdaniji, mada na aerodromu ima i nekih autobusa. Taksisti imaju unapred dogovorene cene za dalje relacije (nema taksimetra), a podložni su i cenjkanju i često sakupljaju više putnika (dok ne popune sva mesta) pa se troškovi putnika međusobno dele :).

Moj primer - ja sam taksijem od aerodroma do hotela u Larnaki, gde sam imao jedno noćenje, pa sledećeg dana na autobus do Aja Nape (koga nije bilo ili je kasnio) i na autobuskom stajalištu se dogovorili sa taksistom za približnu cenu autobuske karte i podelili troškove sa još jednom devojkom sa stajališta koja je isto išla za Aja Napu. Prednost je što smo dobili vožnju do hotela.

Tamo taksisti često "skupljaju" ljude sa autobuskih stajališa - i cene su im približne redovnim autobuskim kartama, ali nisu povoljne kao varijanta kupovine višednevne autobuske karte za obilaženje poteza Aja Napa-Konos-Protaras-Pernera-Paralimni (što preporučujem).

Mislim da sam već pisao o taksistima - pravi "divlji zapad", al' su bar cene podnošljive (ako se nešto nije promenilo od 2014.godine).

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@A l e x

slazem se sa tobom sve sem divljeg zapada (???) Ja sam prvi put rezervisala taxi on-line i kostao me 45eura. Po dolasku sam videla da taksisti sa limuzinama ili kombijima sakupljaju putnike koji dele taj trosak.  A za Ayia napu uvek postoje putnici.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Interesuje me samo Larnaka, ako mozete nesto vise o plazama, sta treba obici?kakve su cene?

sto se transporta I voznje tice, vec je skoro sve receno. Sto se tice grada Larnaka, slanog jezera, tvrdjave, crkve, plaza, nesto vrlo malo.

Sta preporucujete? da li ima zabavnih parkova u blizini, videh negde na trip advisor WOW. Muzeji? Mozda neki akvarijum ili nesto sto moze da bude zanimljivo za decu. temperature u septembru?

hvala puno

 

izlet za izrael? da li ima neki obilazak ostrva brodom ili slicno?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@zdrale77 Nađite ovdje moj post vezan za Larnaku, sve je objašnjeno šta ima i treba da se vidi kada su u pitanju kulturne znamenitosti: http://www.putovanja.info/forum/topic/1659-kipar/?page=58

Što se sadržaja za djecu tiče, ne znam pošto se nisam interesovao za to. Nadam se da će ovo biti barem malo od pomoći.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala vam puno Scorpio

Srdacan pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odličan opis! Bravo.:thankyou2:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Larnaka je pravi grad treci po velicini na Kipru gde mozete vidti i turiste i lokalno stanovnistvo kako zivi, dok je Aya Napa pravo turisticko mesto sa turistima , resort hotelima, apartmanima, luksuznim restoranima gde je naravno sve skuplje. Za snadbevanje su najbolje radnje bestbuy marketi.Ima predivan trg, setalist epored mora, marinu, restorane, odlicne radnje i svakako vredi ici i posetiti. Posetiti i muzej u centru Aya nape, pomorski i muzej vodenog sveta tog kraja, mozete videti i galeriju sa izlozbama autora koji trenutno izlazu i stosta jos, kao i cuvenu crkvu u centru grada.

Nikozija je predivan glavni grad, spoj svih kultura u okruzenju sa predivnim starim Venecijanskim zidinama, cuvenom LEDRA street, podeljenom na kiparski i turski deo, gde turisti uz pasos mogu uci i u drugi severni deo pod turcima. Stari grad i malene ulice su onaj pravi smek sa svim svojim radnjama , kafeima i restoranima, i natkrivenom celom LEDRA street .Naravno u predgradju se nalaze najveci lanci poput IKEA, tako da mzoet ei tu pazariti, ukoliko ste ljubitelj.Posetiti i muzeje, npr. Ptt muzej,  i druge.

Limasol je drugi grad po velicini, sa perfektnom promenadom i kejom sa bazenima, palmama, novom lukom sa odlicnim gradjevinama , starim gradom, crkvom i lepim plazama. Gradske plaze su dugacke i uske, ali sasvim dovoljne ukoliko zelite da se okupate.Polazak za druge gradove je kod parkinga pored velike crkve.

Dve nedelje odmora je ovako puno, ali za ono sto se moze videti na Kipru i nedovoljno sto znaci da treba ponoviti, Npr. sa Pafosom, AYa Napom , Limasolom , skijanjem na planini i kupanju u moru u istom danu.

Sve preporuke za Kipar, gostoprimstvo kiprana, kao i za navedena mesta Ukoliko se setim jos necega, sigurno cu dopisati. Mozete uvek postaviti pitanje,dok je jos sveze.Meni je znacilo da mogu da procitam ovde neke informacije, vec godinama, koju su mi olaksale izbor mesta, zemlje i lokacija koje treba posetiti.

svako dobro i ako niste bili na Kipar, pocnite vec sada da pakujete stvari.

p.s. u Limasolu se nalazi i prelep mali zoo vrt sa flamingosima i drugim zivotinjama u jednom predivnom parku na obali mora. Postoji i puno akva parkova, tematskih parkova i razne zabave za decu i odrasle.

Slano jezero u Larnaki pored aerodroma u ovo doba je jso isuseno i vidi se samo so, ali vec od novembra do marta, kako kazu, ostaju falmingosi i prava su atrakcija za sve posetioce.vredi videti, kao i tvrdjavu muzej u centru grada cena je 3evra, kao i muzej u centru Larnake u predivnoj vili

letovi iz beograda su svakodnevni koliko sam procitao do kraja oktobra preko airserbia, dok wizz air leti sredom i nedeljom i ako nadjete karte povoljno mozete za dzabe da dodjete na kipar, naravno sa jednom torbom, rucnim prtljagom

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Opširno, korisno, svaka čast! Hvala!:srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala vama,jer su vasi prethodni postovi meni pomogli u odabiru i pripremi za putovanje.

ako nekog nesto zanima jos,slobodno nek pita,dok mi je jos sveze.

srdacan pozdrav 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo upravo smo pristigli SA Kipra gde smo dve nedelje proveli u Larnaci pa da podelim sveze utiske. Larnaka je odlican izbor za porodice sa malom decom. Plaze Finukoudes, Kastelo I Mackenzie su pescane sredjene more toplo I treba hodati dugo kroz plitku vodu da bi se doslo do ikakve dubine. Komplet dve lezaljke I suncobran kosta 7,5 evra dnevno,Ali mozete postaviti I vas suncobran (oko 10e je u prodavnici ,u Agya Napi ima I za 5 e) Niko vam nista nece reci. Na finukoudes plazi imate kioske SA picem ,sladoledom,sendvicima I snekom cene otprilike: 1e hotdog,3-4 e sendvic ili hamburger,sladoled kugla evro a slush je 2-3 evra Mali. Voda u flasici 60centi a pivo Leon ili krauzer u limenkama 1evro. Plaza ispod tvrdjave je bez lezaljki I suncobrana. Duz plaze su hoteli I restorani,pice se krece od 2evra za pintu piva pa do 5-6. Lignje u proseku oko 10evra koliko otprilike kosta svaka porcija. U restoranu Alexander morski plodovi su 19 evra a porcija dovoljna za dvoje. Kiparska kafa je oko 2eura,a prepodne puno kafica ima opciju da uz kafu dobijate besplatno kroasan,pitu SA sirom ili tost SA sunkom. Mi smo bili smesteni u Tsokkos apart hotelu koji je udaljen od plaze dobrih 1,3 km Ali s obzirom da smo smestaj trazili par Dana pred put nista bolje nismo mogli da rezervisemo. Arheoloski muzej je zatvoren do novembra 2017 zbog renoviranja,obisli smo Kition ( ostaci hrama iz fenicanskog perioda ) ulaz je 2,5evra a vikendom ne radi,tvrdjava u Larnaci takodje mesto koje treba posetiti ulaz 2,5evra ,uzeli smo turu otvorenim autobusom 15evra je karta a svaki Dan vozi u 11:15 I 17:15 I traje oko tri sata. Obilaze se slano jezero,u odredjenim periodima moguce je videti flamingose koji tu dolaze sad je bilo bezvodno samo so ,hala sultan tekija koja je Na skoro samom jezeru,zatim manastir Angelokitsi u obliznjem mestu Kiti ,vijadukt I par crkvi u Larnaci. Intercity busevi voze do Agya Nape,Limassol a,Nikozije povratna karta je 7evra jedino za papfos je 17 evra Ali Papfos je 133km udaljen od Larnake I polazak je u 8 ujutro a povratak u 4. Aja Napa je pravo turisticko mesto SA puno kafica,barova I extra zabave I prelepim plazama posebno Nissi Beach. Cene pica su povoljnije nego u Larnaci pivo 2evra koliko su u pojedinim barovima I kokteli tokom Dana. Iz Aja Nape treba ici Na organizovane izlete brodicem cena je 20evra a ukljucena je I rucak,kao I podmornicom,pa piratski brod Black pearl...u Aja Napi postoji Thalassa muzej ulaz je 4,5 evra I ima kolekciju grncarije iz neolita preko bronzanog doba do minojskog perioda,kao I nakit od skoljki I postavka morskog sveta. Tu Je I manastir vrlo blizu. Na 30ak km od Aja Nape je arheolosko nalaziste SA antickim ostacima. Nama se Aja mnogo vise dopala od Larnake. Desni je volan,vozi se levom stranom,a ako neko zeli da iznajmi 20evra je po danu a ako uzimate Na vise od 7 Dana pada Na 15. Takodje mogu se izbajmiti kvadovi I bagi. Ulaz u akvarijum park u Aja Napi je 40 evra ovaj put nismo isli a I Limasol I Papfos imaju svoje akva parkove. U Papfos I u Limasol smo isli sami I ako zelite zaista da vidite nesto preporucujem isto jer SA agencijana se vidi mnogo manje. Vise o tome u putopisu a spremam I fito turu. Ako ima piranha bilo kakvih slobodno pitajte.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam pitanje za  @reddragonb6 u vezi sa rent-a-car-om.  Da li je ta opcija preko kreditne kartice za 20€/dan jer mi deluje prilično povoljno? Ako jeste, kako se kreću cene za rent-a-car bez kartice? Inače, ja 16.08. putujem u Larnaku na 12 dana ali ću biti smeštena bliže Mackenzie plaži nego samom centru Larnake pa mozgam kako najjeftinije da prođem za prevoz a da obiđem što više što u Larnaki što van nje. Gledala sam weekly card za sve Intercity i lokalne linije u okviru većih gradova ali mi se čini da je baš preskupa (75€ za 7 dana i to mislim da ne važi za polaske posle 21h)...

Hvala unapred. :-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka