seregig

PEFKOHORI

5442 poruke u ovoj temi

Nisi smeo nikako reci da je to "paradajz" tura! Salim se, naravno. Jednom sam upotgrebila slican termin kada je rec o Pefkohoriju bez zelje da nekog uvredim s obzirom da sam bila tamo. Al' se dize "kuka i motika"... Isti stav imamo kada je rec o provodu u Pefkohoriju, sto ne znaci da se nismo super proveli. :)

"Paradajz" tura sam rekao jer sam cuo da je tako,mada ono sto sam video moze i ne moze tako da se zove. Sa sprata iznad nas sam svaki dan mogao da namirisem punjenu papriku,luk i ostale kuhinjske zahvate, neki ljudi su iz Bg nosili serpe sa hranom. Mi smo uglavnom jeli po fast food-ovima, u piceriji Kapri i jednom u Roma, a ona je malo preskupa.

Sve u svemu mi smo se dobro proveli, bilo nas je dosta, a dodatno nas je zabavljalo da gledamo kako nase drugarice loze domace face. Ova koleginica sto je zvao menadzer Bomba, nalozila se zesce, pa nas sve odvukla, pocela sa njim da se zvalavi, a vec smo cimer/kolega i ja poceli da se pitamo da li ce da trazi nasu sobu. Nakon par piva krenuo cimer u WC, kad vidi tog Grka (valjda Stavros ili Dimitris) kako se zvalavi sa nekom drugom... Rekao joj da batali pricu, jer da lik samo udara recke, pa se prebacila na nekog drugog, neki Albanac koji radi valjda na Fiki plazi ili na onoj sto ide pre nje prema molu. Valjda joj je bilo OK sudeci po tome da je sve vreme na putu do Bg drzala mobilni u rukama i kuckala poruke... :bez-zuba: Ova druga koleginica je zavrsila u drustvu tog Bobana :P Nas 3 smo se bavili sa 2 klinke iz NS...

Inace, od GR sam bio na Kritu, Krfu i na Iosu, to je pravo letovanje, a u Pefkohoriju je kao da sam u Srbiji.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slicno je bilo i kada sam ja bila tamo. Svi oko mene su nesto prckali, pa kako nisu imali dovoljno posudja, drage volje sam im ustupila i reso i serpice. :)

Cuveni Bombo... Ne secam se imena, znam da je bio neki Makedonac tamo ciji je zadatak bio da podize atmosferu, a mi ga prozvasmo Dvorska luda.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slicno je bilo i kada sam ja bila tamo. Svi oko mene su nesto prckali, pa kako nisu imali dovoljno posudja, drage volje sam im ustupila i reso i serpice. :)

Cuveni Bombo... Ne secam se imena, znam da je bio neki Makedonac tamo ciji je zadatak bio da podize atmosferu, a mi ga prozvasmo Dvorska luda.

Da, taj lik stoji napolju i zove unutra, a posle to sto kazes "podize atmosferu". Rekoh ti siti smo se ismejali, ali neka, leto je! Taj Bombo valjda privlaci nase ljude zbog muzike,ali brate,ici u Grcku da bi se slusala nasa muzika, mislim stvarno...

A to za kuvanje, mi smo u sobi pravili nes i poneki sendvic

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam se smejala sama sebi, sve uz Cecu, Miki i Liki... :bez-zuba: A i skinula sam pokrete onog Makedonca sto je doprinelo boljoj zabavi.

Srecom, ima i drugacijih lokala...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam se smejala sama sebi, sve uz Cecu, Miki i Liki... :bez-zuba: A i skinula sam pokrete onog Makedonca sto je doprinelo boljoj zabavi.

Srecom, ima i drugacijih lokala...

Samo neka smo se mi svi dobro proveli! :bez-zuba: Da sam ostao duze od 10 dana, mislim da bih bio upucen u sve lokalne traceve, mnogo malo mesto, ali OK...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

"Paradajz" tura sam rekao jer sam cuo da je tako,mada ono sto sam video moze i ne moze tako da se zove. Sa sprata iznad nas sam svaki dan mogao da namirisem punjenu papriku,luk i ostale kuhinjske zahvate, neki ljudi su iz Bg nosili serpe sa hranom. Mi smo uglavnom jeli po fast food-ovima, u piceriji Kapri i jednom u Roma, a ona je malo preskupa.

Sve u svemu mi smo se dobro proveli, bilo nas je dosta, a dodatno nas je zabavljalo da gledamo kako nase drugarice loze domace face. Ova koleginica sto je zvao menadzer Bomba, nalozila se zesce, pa nas sve odvukla, pocela sa njim da se zvalavi, a vec smo cimer/kolega i ja poceli da se pitamo da li ce da trazi nasu sobu. Nakon par piva krenuo cimer u WC, kad vidi tog Grka (valjda Stavros ili Dimitris) kako se zvalavi sa nekom drugom... Rekao joj da batali pricu, jer da lik samo udara recke, pa se prebacila na nekog drugog, neki Albanac koji radi valjda na Fiki plazi ili na onoj sto ide pre nje prema molu. Valjda joj je bilo OK sudeci po tome da je sve vreme na putu do Bg drzala mobilni u rukama i kuckala poruke... :bez-zuba: Ova druga koleginica je zavrsila u drustvu tog Bobana :P Nas 3 smo se bavili sa 2 klinke iz NS...

Inace, od GR sam bio na Kritu, Krfu i na Iosu, to je pravo letovanje, a u Pefkohoriju je kao da sam u Srbiji.

Znaci Pefkohori nudi gomilu foliranata!!! :smorilo::ljutko: Hvala Miso, imacemo u vidu i to, da zaobidjemo "nase" lokale!!!! Valjda je bolja ekipa u ovima sto pustaju komercijalnu muziku!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Drugari, procitah sve vase komentare (hvala Bogu ima manje strana nego Tasos tema :D ) svaka cast na opisima, ali me interesuje da li je iko bio u sledecim vilama u Pefkohoriju:

Vila Maria

Vila Hrisa

Utisci, impresije i slicno?

Izabrala bih neku od te dve, ali me interesuje kakve su, kakvo je osoblje, kakvo je stanje sa ulicama nocu i ujutru...

Realno svi tezimo da kad odemo negde van zelje za zabavom, mnogi od nas zele da bas bad dobro odmore, da se naspavaju i odmore oci u lepotama prirode... Pa zbog toga, kao osoba koja VAPI da se odmori zelim da znam o ovim dvema vilama i situacijama u kojoj mogu da zapadnu.

Ako nesto znaci isla bih na 15 dana sredinom septembra preko Perla Turs-a.

Hvala Vam puno narode... :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ispricala sam se sa prijatnim radnicima Perla Tursa koji su mi dali informacije o ovim dvema vilama, sutra cu da pregledam slike vila "iz ruke" posto na internetu i nema mnogo podataka o vilama.

U odnosu ove dve vile razlike su:

Vila Maria

gpemaria1.gif

starija gradnja

manje sobe - studio

na plazi je

nema klimu

Vila Hrisa

gpehrisa1.gif

novija i lepse izgleda

apartmani - jednosobni stancic

na ulicici je koja nije prometna - dva pogleda ima - jedan na bastu i ulaz u vilu, a drugi na ulicicu

ima klimu

sadrzi svo potrebno posudje za broj osoba u apartmanu

Za aranzman od 15 dana u istom vremenskom periodu, Vila Hrisa je jeftinija, a bolja, tako da sam nju izabrala.

Izmenjeno (ZmYchE)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li u Pefkohoriju ima tuseva na plazi? Moji su u junu bili u Polihronu i tamo nema. Cini mi se da je i za Pefkohori neko nesto slicno spominjao.

I da, da li su se Hanioti i Pefkohori toliko vec spojili, ili samo na Google maps-u to izgleda tako? Da li ima onih izleta brodom oko zaliva, u septembru?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li u Pefkohoriju ima tuseva na plazi? Moji su u junu bili u Polihronu i tamo nema. Cini mi se da je i za Pefkohori neko nesto slicno spominjao.

I da, da li su se Hanioti i Pefkohori toliko vec spojili, ili samo na Google maps-u to izgleda tako? Da li ima onih izleta brodom oko zaliva, u septembru?

Tuseva na plazi u pefkohoriju nema.Hanioti i Pefkohori jesu spojeni privatnim vilama, sto mozes i da vidis ako prosetas do haniotija(oko 4 km.) put je osvetljen celom duzinom.Krstarenja oko zaliva je bilo krajem avgusta pa pretpostavljam i u septembru.Prosetaj do molu imas table o informacijama za krstarenje,ili po agencijama na magistrali.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vratili smo se,jutros u 4!

Bilo je divno!

Samo da svima preporucim Pilalidis!

Idem sad na onu temu da ishvalim Travelland agenciju!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bili smo počtkom septembra u vili Platia. Apartman je bio SUPER, veličine oko 55m2.Zgrada je zidana 2007.god Dve odvojene spavaće sobe sa bračnim krevetima, dnevnu sobu sa krevetom na razvlačenje, kuhinju sa velikim frižiderom sa zamrzivačem, klasičan šporet sa rernom, aspirator, sudove dovoljne za 6 osoba, veliku terasu, televizor (samo sa grčkim kanalima), peškire, sušilica sa štipaljkama, kofu sa džogerom, metlu. Jedina mana app je bila što smo bili sa ulučne strane zgrade pored kojeg prolazi put za dva hotela koja se nalaze na brdu iznad Pefkohorija, tako da je malo bučnije, ali oni app, koji su sa druge strane kažu da im je tiho. Još jedna mana, možda malo veća UDALJENOST od plaže oko 380m( tako su nam rekli) od gradske plaže ili oko 5-10 min. hoda što je ako imate malu decu sa puno dečijih igračaka malo nezgodnije, još i ako dolazite na spavanje u podne to tek tako. Ali više prednosti nego mana. Slika o app imate u ponudi Travellanda i Eta turs-a , sve je kako je na fotosima.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kakvo vam je bilo vreme, jel ste mogli da se kupate? Ovde je unazad desetak dana bas hladno, da li ste bili u tom periodu ili ranije?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prekjuče smo se vratili iz pefkohorija jako je lep grad,ljudi su baš prijatni,plaža i voda čista.Super nam je bilo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Deki64 hvala na informacijama. Nadam se da ce biti OK. Mozes li mi reci kakva su tvoja iskustva sa Perlom. Vidim da ih vecina hvali, sta ti mislis o njima i da li su prosle godine prolazili granice bez problema ili je bilo cekanja ? Ako ti nije problem kada se vratis napisi nesto vise o Pefkohoriju (cene, sadrzaji za decu, i sl.

Hvala unapred !

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26382
    Ukupno tema
    881554
    Ukupno poruka