seregig

PEFKOHORI

5444 poruke u ovoj temi

po meni najlepsa plaza je na kraju pefkohorija prema paljuriju guzva je najmanja

bas tu negde iznad tog dela plaze sam zagledao jednu vilu iz koje bi smo se do peska spustili za minut.i bas me raduje da je tu plaza lepa

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Eh, vidim ja da ce me zena opet nasamariti...

Kao sto procitah po ovom forumu, u Pefkohoriju nigde parkinga. E sad posto nasa vila nema parking, ostaje pitanje gde cu ja sa kolima....

Da li uopste postoji neki javni parking, pa makar ceka 30 sata da neko izadje... Idemo sa malim detetom pa tesko da cemo igde ici osim plaza do 10h i nazad. Znaci dodjem parkiram se i vratim se po kola za 10 dana. POMOC....

Usput vila Triena ???? vidim da su je ovde hvalili

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljudi, evo ja bila 2g za redom u pefkohoriju, a moji roditelji 4x, a prijatelji i sira familija tamo idu bas cesto.

Plaze su Ok, naravno u sezoni je guzva. Jezeve ja nisam videla, oni se obicno skupljaju tamo gde ima kamenja, a podvodnog kamenja ima na plazama desno od mola, prema Paluriju, otprilike ispred kafica Sushi, i tih taverni na toj strani. To znam, posto ja ne volim kamenje, pa preventivno nabacim masku i pregledam vodu! :D

Divan podvodni pesak i plicak je na plai odmah desno pored velikog mola, i na onim plazama levo do mola. TU mozes ici i 100m, nije duboka voda, nema trava itd. Posto je u sezoni guzva, morske zivtinje nece bas lako naici u plicak, mozda tamo dalje oko bova ili ako struja nanese.

Recimo 1 g sam bila u oktobru, e tad je jedna zena iza bova nasla 1 meduzu i nekim drvetom je dogurala na plazu, cisto da se neko ne bi opekao, a isto je neki covek uhvatio morsku zmiju (nije otrovna) i doneo je na plazu.

Meduze hoce do naidju ako ih struja nanese, no to nije cesta pojava, pogotovo kada je guzva, uglavnom se te zivuljke taloze na manje posecenim plazama, gde je cista voda, a i "plase" se ljudi.

No, vidjala sma sitne ribice, tako da je decu pametno poduciti da ne otvaraju bez potrebe usta, da im ne uleti nesto, mislim, bar su mene tako ucili moji kad sma bila mala i prosla sam OK do sad, bez nekih opasnih dogodovstina sa tim morskim cudovistima. :D

Gledajuci sa vedrije strane, cim se i 1 zivotinja pojaivla znaci da je voda provereno zdrava i cista!!!! :srce:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

evo i ja da se pridruzim utiscima...

bila sam prosle godine kraj jula pocetak avgusta...nikakvu meduzu nisam videla...nigde ih nije bilo, a sto se tice jezeva....najvise ih ima kod mola, mada koliko sam videla niko se tu ni ne kupa, jer ako krenete na levo , nekih 50-ak m , bicete na sirokoj i lepo pescanoj plazi, gde nema apsolutno nicega...sigurno vam mogu reci za plazu fiki jer sam tamo najcesce boravila...

sto se tice parkinga, koliko sam ja upucena, nema ih...ljudi se parkiraju po principu, gde nadjes mesto parkiraj-obicno na ulici pored smestaja...

a sto se tice ksenije-moje najooomiiljjjjeeeeenije plaze :P od pefkohorija se ide na suprotnu str od haniotija...za nekih 5min ste tamo-trazite znak za kafic ''blue fish'' i tu skrenite sa magistrale, tu cete ici mozda nekih 100-200m po zemljanom putu i tu imate neki improvizovani parking, odakle vas deli svega par koraka do uzivanja...

a neko je gore pomenu da je svakodnevno obilazenje okolnih plaza preveliki trosak...ja opet nisam imala takvo iskustvo, letovala sam preko sabre, koji su svaki dan imali org ture do te plaze mini-busem, a povratna karta je kostala 2,5 evra po osobi.

mozda jeste nepotrebno posto su i same plaze u pefkohoriju jako lepe, ali ipak ksenija je ksenija :zaljubiska:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E pa moram i ja da nadjem tu xenia plazu.Dve godine zaredom sam bio u Polihrono i obilazio okolna mesta a za tu plazu nisam znao da postoji,ujedno da se zahvalim taliji sto mi je objasnio na prethodnoj strani tacno gde se nalazi.

Izmenjeno (drasko)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, za parking je malo nezgodno, ali nadje se mestasce neko.... Sreca pa je sve blizu i moze se pesice ici, a za Solun ima bus koji je redovan i nije skup, za Ksenija plazu ide minibus i divota.... :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na ulasku u Pefkohori pored mega marketa ,nalazi se veliki maslinjak.U njemu je vecito bilo parkiranih vozila nasih registracija.Ne bi bilo lose da tu proverite za parking moguce da je dozvoljen i besplatan cim je nasih vozila bilo toliko.Za drugi parking ja zaista nisam cuo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

kseniija...mmmm :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Trebaju mi neke informacije o vili Sofi-adonis u pefkohoriju. Da li je neko bio tamo, utisci i udaljenost od plaze,bucnost i sl. :D Idemo sa dvoje dece, jedno 6 godina i drugo 12 godina.Kako je sa snabdevanjem, pekara i sl. Plaza koju preporucujete................ Unapred HVALA :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko bio u vili VULA u Pefkohoriju,

mi smo rezervisali ovo leto

pa bismo voleli da cujemo malo

informacija iz prve ruke

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

jedno pitanjce za poznavaoce Pefkohorija :) .jel ima neki park za decu :rolleyes: ?ljuljaske,klackalice i slicno i da li postji i luna park sa zezalicama tipa autica,vozica i sl.? :lol:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

jedno pitanjce za poznavaoce Pefkohorija :) .jel ima neki park za decu :rolleyes: ?ljuljaske,klackalice i slicno i da li postji i luna park sa zezalicama tipa autica,vozica i sl.? :lol:

luna park postoji to znam sigurno a za ovo prvo neznam mada verovatno postoji nesto tog tipa

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

luna park postoji, prosle god. nije radio

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

luna park postoji, prosle god. nije radio

:plesko: :plesko: e moja monaliza dzaba Nam taki luna park!!ima al,problemo,ne radi :D:D:D !!!

stvarno je cudno da nema bre ljuljske,klackalice,ovaj moj klinac ce da odlepi :smorilo: a i mi sa njim.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

luna park postoji to znam sigurno a za ovo prvo neznam mada verovatno postoji nesto tog tipa

a jel radi?monaliza kaze da ne :unsure::unsure: ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26675
    Ukupno tema
    895433
    Ukupno poruka