seregig

PEFKOHORI

5476 poruka u ovoj temi

Pozdrav svima

Da li neko zna da li postoje organizovani izleti za posetu manastiru Hilandar?  I ako ima gde i koliko koštaju? 

Hvala puno

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 2 sata, Bojan B. je rekao/la:

Pozdrav svima

Da li neko zna da li postoje organizovani izleti za posetu manastiru Hilandar?  I ako ima gde i koliko koštaju? 

Hvala puno

Mislim da ne postoje organizovani izleti obzirom da je za svaku posetu Hilandaru potrebna dozvola za svakog od posetilaca. Međutim, znam da je ranije agencija Sole Azur iz Pefkohorija pružala pomoć za dobijanje dozvole i imala opciju transfera do Hilandara ali ne znam kako je sada.  Probaj da se kod njih raspitaš. 

Izmenjeno (nole73)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na informaciji Nole73...pokusacu da se raspitam kod njih...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u vili Ikonomu i kakva su iskustva?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@StefanKaca Hvala na informaciji i na šiframa :rolleyes:

Ako može neko da preporuči kafiće na plaži su normalnim cenama? Hvala!

 

Izmenjeno (Wanderlust)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stigli pre par dana sa Sabrom. Izbegli gužve na granici jer su preskočili onu pauzu u motelu Predejane (pohvale). Hranu nisu gledali niti bacali, jedino se u Preševu izlazi iz busa na pregled pasoša, što je neprijatna novina. Plaže su prosečne, ježeva ima, voda je hladnjikava, još nije gužva, Neko je pitao za vilu Poseidon u kojoj sam : čista je, solidan smeštaj, bazen je pozerski ali lep ugodjaj daje. Kupatilo u mom apartmanu je tesno, peškire nemaju (to su mi odgovorili i na FB stranici), inače je baš prostran sa lepom terasom. Klima nije potrebna još uvek jer duvka neki ladan vetrić, internet je po danu 3 eur, a 15 eur za 10 dana. Ok brzina neta. Na terasama nema privatnosti što meni ne smeta mnogo, jer sam single ;) Šalu na stranu, jedino su ježevi eventualni problem za sad, sve ostalo deluje ok. Što bi rek'o naš narod: kilavom ... i dlake smetaju :) 

 

https://m.facebook.com/HotelPoseidon/

Sasvim solidan smeštaj. Izbacuju djubre svakodnevno, nakon 5 dana menjaju posteljinu, kreveti su solidni, ali je kuhinja loše opremljena. Frižider kod mene nema deo za led, a rešo je skoro neupotrebljiv. To bih ja kao zamerila. Ako ste u sobama na ćošku (101 ili 201), imaćete lošiji net u sobi ali odličan na terasi. Na bazenu je dozvoljeno kupanje deci isključivo uz pratnju odrasle osobe. Meni je Poseidon ok, ali naravno da uvek ima boljih. Obzirom da samo spavam u njemu, meni je strava :)

Izmenjeno (shajaznam)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo svež kapitalac na 10m od obale, 2m dubina. :D Vraćen ispod kamena.

Pre 11 minuta, Wanderlust je rekao/la:

@StefanKaca Hvala na informaciji i na šiframa :rolleyes:

Ako može neko da preporuči kafiće na plaži su normalnim cenama? Hvala!

 

Marabou, dve ležaljke i suncobran ceo dan €6(dva pića), Leo De Grand 8€ al' lepše tu po meni.

IMAG0733.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kavo Paradiso bar - za izbegavanje. Mythos 0,33 košta celih 5 eur!!! Sushi bar - uz piće min. 4 eur ležaljke i suncobrani gratis (nes kafa 4 eur, djus 3.5). Jel' išao neko na izlet na ostrvo i plažu Xenia? Korisna informacija : rentiranje auta je od 25 eur na gore (kasko dodatnih 5 eur/ dan), bajs 7 eur, skuter 20, motorni čamac 65 eur+ gorivo/dan. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 17 minut, shajaznam je rekao/la:

Kavo Paradiso bar - za izbegavanje. Mythos 0,33 košta celih 5 eur!!! Sushi bar - uz piće min. 4 eur ležaljke i suncobrani gratis (nes kafa 4 eur, djus 3.5). Jel' išao neko na izlet na ostrvo i plažu Xenia? Korisna informacija : rentiranje auta je od 25 eur na gore (kasko dodatnih 5 eur/ dan), bajs 7 eur, skuter 20, motorni čamac 65 eur+ gorivo/dan. 

Bili smo na Xenia-i, ima taksi preko agencija(vodič sredi) 4e po osobi, doveze vas i dođe po dogovoru da vas vrati. Vredi svaki €, predivno je. Bili smo juče na izletu brodom(Toroni plaža, Neos Marmaras(Sitonija), ostrvo kornjača)), i to vredi svaki euro stvarno.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 5 sati, StefanKaca je rekao/la:

Oko €23 po osobi, evro manje-više.

Hvala, i  @shajaznam je napisao da je rentiranje auta oko 25e, i onda nam se više isplati da uzmemo auto i odemo do Soluna.. nas četvoro..

Izmenjeno (Aleksandar034)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 2 sata, shajaznam je rekao/la:

Kavo Paradiso bar - za izbegavanje. Mythos 0,33 košta celih 5 eur!!! Sushi bar - uz piće min. 4 eur ležaljke i suncobrani gratis (nes kafa 4 eur, djus 3.5). Jel' išao neko na izlet na ostrvo i plažu Xenia? Korisna informacija : rentiranje auta je od 25 eur na gore (kasko dodatnih 5 eur/ dan), bajs 7 eur, skuter 20, motorni čamac 65 eur+ gorivo/dan. 

Neko je na forumu ranijih godina pisao da Sabra ima kombi prevoz do Xenie, ne znam da li to imaju i ove godine...

Izmenjeno (Wanderlust)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 6/7/2016 at 16:23, djura 283 je rekao/la:

Jel ima neko ko je juce otisao sa lui travelom  ,kakav je autobus,vodic puta i vila u koju ste stigli,koliko ste putovali  i koliko ste cekali na granici. Zanima me posto idem sa njima 16 juna u vilu marija magda

Pozdrav. Mi smo bili sa Lui Travelom i imali smo katastrofalno iskustvo, i to ne samo mi nego svi koje znam da su sa njima putovali. Organizacija im je očajna, autobusi kao iz "ko to tamo peva" otpadao nam je točak, pa se zamalo nije zapalio, klima je prvo smrdela kad smo išli na tamo, a kada smo se vraćali kapala je sve vreme. Putovali smo na tamo 18 sati, a kad smo stigli bolje da nismo ni pošli. U sobe smo ušli tek oko 4. Postavljao sam slike kakav nam je bio smeštaj. Sve je bilo neispravno i uništeno. Žalili smo se svaki dan vodiću ali ništa nisu preduzeli.  A zadni dan smo morali da izađemo iz sobe u 8 ujutru, a krenuli smo kući tek u 7 uveče. Tek kad smo se vratili smo shvatili da je agencija čista propast. Njen vlasnik je prošle godine bio uzeo pare od putnika i pobego. A firma od mog oca im je nešto popravljala autobuse i još im nisu platili. Tako da ti preporučujem da ih zaobiđeš u širokom luku.

Izmenjeno (MikiVaky)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram da odem bajsom u izvidnicu do Paljurija i Ksenije, blizu je a volim da pedalam. Od utorka ću da uzmem auto pa odoh u Posidi, do Sitonije i u kraći obilazak Kasandre :) 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima. Nekoliko godina unazad idem u Pefkohori dva puta godisnje, u maju i septembru, uvek preko Turisttrade agencije i do sada se nisam pokajala, prevoz, smestaj, sve korektno. Jedne godine smo isle na Xeniju kombi prevozom(Sabra je organizovala za obe agencije jer su vrata do vrata). Nije skupo, odvedu te oko 10 a dodju po tebe oko 17, 18 u vise tura su isli. E sad meni je to bio horor jer cim sam dosla pokajala sam se, smorile smo se, wc uzas (toi-toi) taj rad, a ne mozes da se vratis. Dakle savet: idite sopstvenim prevozom...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 26 minuta, MikiVaky je rekao/la:

Pozdrav. Mi smo bili sa Lui Travelom i imali smo katastrofalno iskustvo, i to ne samo mi nego svi koje znam da su sa njima putovali. Organizacija im je očajna, autobusi kao iz "ko to tamo peva" otpadao nam je točak, pa se zamalo nije zapalio, klima je prvo smrdela kad smo išli na tamo, a kada smo se vraćali kapala je sve vreme. Putovali smo na tamo 18 sati, a kad smo stigli bolje da nismo ni pošli. U sobe smo ušli tek oko 4. Postavljao sam slike kakav nam je bio smeštaj. Sve je bilo neispravno i uništeno. Žalili smo se svaki dan vodiću ali ništa nisu preduzeli.  A zadni dan smo morali da izađemo iz sobe u 8 ujutru, a krenuli smo kući tek u 7 uveče. Tek kad smo se vratili smo shvatili da je agencija čista propast. Njen vlasnik je prošle godine bio uzeo pare od putnika i pobego. A firma od mog oca im je nešto popravljala autobuse i još im nisu platili. Tako da ti preporučujem da ih zaobiđeš u širokom luku.

Sad je gotovo al ja sam vec uplatio u cetvrtak putujem ibto po preporuci od prijatelja koji je bio u toj vili i video sam slike i zato smo ih izabrali.Inace oni su imali odlican bus i vodica i nikakvih problema a inace su verovatno najjeftiniji jer je meno izaslo za nas troje sve sa prevozom 300 e od 16 juna i to je bila cena sa akcijskim popustom sto ja nigde nisam mogao naci za te pare tako da se nadam da ce sve biti ok.Javljam se kad stignrmo tamo kako smo prosli.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka