seregig

PEFKOHORI

5476 poruka u ovoj temi

Eto i mene, da se javim po povratku iz Pefkohorija. Vreme boravka 16.07-26.07. Aranzman preko Perle, apartmani u hotelcicu Sandy, autobuski prevoz (Lasta). Put nas nije namucio, malko su nas Makedonci (ili Albanci) pri izlasku iz Makedonije zadrzali (oko 2h), ali prolazno vreme nam je bilo O.K. Na Grckoj granici smo cekali oko 1h. Pefkohori se ne menja, more je zaista cisto, ovde ste se smrzavali a tamo naidje oblacic pa ga vetar odnese ka Sitoniji. Ali GUZVAAAA ... Mi navikli da smo u Grckoj kraj juna, pocetak jula, a ovoooo :P Ulica u kojoj je smesten Sandy se slobodno moze proglasiti srpskom. U nizu stoje Philoxsenija, Hrisa, Magdalena, Eleni, Sandy ... Ne smeta meni nas jezik posvuda vec sveopsta guzva na plazi, ulici, radnjama. A od babica Grkinja na plazi covek da poludi. Natrkoce ti se ispod samih nogu uz more ko da imaju sitnu decu pa moraju da ih paze, rasire 100stolicica i 30 suncobrana, uzmu u ruke Nes Frape i cigaricu i NE ZATVARAJU USTAAA, a uz to se DEEERUUU. Svake godine je bilo mnogo nasih ljudi u bilo kom terminu, ali ovoliki pritiska na istoj plazi nisam videla. Sto se tice hotela Sandy mogu toplo da ga preporucim. Drzi ga jedan popa (???), u pitanju su studiji ali zaista sve cisto (prvi put da pri ulasku u studio ne zateknem NI JEDNU dlaku), opremljeni su minimalisticki ali je zaista SVE tu pa cak i cetka za testo (svake godine sam to kupovala) i OTVARAC za konzerve, flase i vadicep. Nema klime ima TV sa SAT RTS1. Petog dana kad je vreme za promenu posteljine, spremacica detaljno spremi ceo studio i sve opere. Ima parking u dvoristu, tusevi, WC, stolovi i stolice u dvoristu za onaj mucan poslednji dan dok cekate polazak autobusa :besan: Cene su ostale uglavnom iste u odnosu na proslu godinu. Hleb 0.80, mleko 1.50, jogurt od pola litre 1.20, paradaz 0.45-1.00, paprika 0.70-2.00, breskve 1.00-2.00, giros 2.20, porodicna pizza u kapriju 10.00 ... Eto toliko, pa ako nekom nesto od informacija treba nek me kucne :bez-zuba:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li internet kafea u Pefkohoriju?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima, jedan je bio odmah na centru kod kruznog toka i fontane (mislim desno od supermarketa Saturn).

Neko je pitao za prevoz do Soluna, ide redovno autobus, ne znam koliko je sad karta, a cini mi se da je bila 8e u jednom pravcu (nisam 100% siguran)... Uglavnom je jeftinije nego kad idete preko agencije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

ja cu vam malo opisati kako nam je bilo u Pefkohoriju posto sam i sam prosle godine citao sve sto se procitati moze.

Pefkohori

Letovali smo u vili Sizmanidis(Dionis) polovinom septembra i bilo mi je fantasticno.

Ono kako sam ja video Pefkohori je kao jedno malo porodicno mesto za odmor bez trestecih diskoteka i ostalih sadrzaja koje nocu dizu pritisak(e sad postoji jedna diskoteka cini mi se ali je bila zatvorena posto je jelte vec polovina septembra). Inace ako odete u ovom terminu naici cete i na mlade i na stare i na ljude sa decom i na fino popunjene plaze gde ne sedite jedni preko drugih vec ima dosta mesta da se lepo ispruzite. Temperaturea je bila sasvim ok, toplo, lepo za kupanje, suncanje, setanje. Mozda je pametno poneti neki duks(duge rukave) za noc posto je ipak malo hladnjikavo ali se zato spava sa osmehom na licu. Inace ceo grad se prelazi za nekih 2 sata(uracunato blejanje po prodavnicama). Malo mesto, ljubazni ljudi...

Agencija

Isli smo preko agencije Oktopod i moja ocena za njih bi bila 9+ u mom slucaju. Ne bi bilo lose da na vreme dogovorite raspored sedenja u autobusu posto cete po spisku dobijati koja su vam sedista. I mi kada smo putovali neki ljudi sa malim detetom su imali problem posto nisu zajedno sedeli. Kako ste otisli, tako se i vracate. Autobus je bio sasvim ok, kao i vozac, vodic. Na nasa pitanja dobijali smo odgovore, bili su ljubazni(nisu nas ususkavali kada spavamo ali sasvim korektno). Granicu i sve te zezancije smo prosli brzo posto nije bilo guzvei, put je prosao u najboljem redu. Gde vas ostave tu vas i pokupe i lepo kazu u koliko sati se ide cak vam zadnje vece i zalepe na vrata sobe obavestenje kada izlazite iz sobe i kada se krece. U Pefkohoriju u ulici gde je fontana postoji predstavnistvo firme u kome mozete dobiti raznorazna obavestenja o mini ekskurzijama i izletima kao i sve drugo sto vas interesuje a takodje u hotelima imate i plakate sa br telefona vaseg vodica koga mozete uvek pozvati.

Sizmanidis

Kako smo sisli sa busa tako su nas i odveli do hotela(koji je blizu mestu istovara) i svi smo seli u kafic u samom hotelu koji ima i sto za bilijar u kome se zaista mogu ostaviti stvari tog dana kada se budete vracali posto izlazite is soba tipa oko 10 a krecete u 17 kuci. Gde cete se istusirati posle zadnjeg kupanja i istresti pesak iz gaca morate da se raspitate posto tuseva na plazi nema.Ukoliko idete polovinom septembra i zadnja ste grupa iz soba izlazite pred polazak autobusa. Imali smo "srecu" da smo zadnji usli u sobu posto se iste ciste posle prethodnih gostiju i to je bilo nekih 2 sata cekanja uz povremeno smekanje mora koje je stvarno blizu mozda nekih 100m pa nije lose obuci kupace gace i okupati se jednom pre ulaska u sobu ali posto necete znati kada cete uci u sobu to vam je lutrija. U kaficu docekace vas i domacin hotela koji zna srpski ali se pravi da ne zna posto ga verovatno mnogo smaraju,nemam pojma, ali sve ga mozete pitati. Sobe su bas onakve kakve vidite na slici ni bolje ni gore. Ja nisam imao zamerke ali meni je to najnebitnija stavka na letovanju posto tu necu provoditi puno vremena. Cisto, posteljina se menja jedanom u toku boravka, cak se dobiju i dve rolne toalet papira(rozeg). Ono sto malo ubija utisak je sto toalet papir treba bacati u kantu za djubre koja se nalazi u wc-u pa... :smorilo: Imate TV u sobi(koji ima i par nasih kanala), klimu(koja vam u septembru ne treba). Neki ce videti more sa terasa a neki bogami nece ali ionako je hotel postavljen upravno na obalu tako i da to sto se vidi je jedan mali deo mora i necete provoditi puno vremena u pogledu sa terase. Sa suprotne strane pak vide se izgorela stabla borova(ove godine mozda i ozeleni) ali ne dajte da vam to pokvari utisak.

Pefkohori 2

Znaci, u Pefkohoriju imate sve sto moze da vam zatreba. Od meni zanimljivih mesta pomenucu sledece... Radi lakse orjentacije kada se nadjete u ulici sa fontanom(ne ocekujte mnogo od fontane) i ukoliko gledate prema moru prva ulica sa leve strane je od najveceg interesa. U njoj cete naci najbolji giros u Gradu(2e)(i najskuplji) zatim jednu fantasticnu poslasticarnicu koja je samo malo nize i zavucena(a u blizini Sizmanidisa)koja ima stvarno odlicne kolace(preporucujem crnu cokoladu i badem(1.5e)) i dole pri obali mesto gde mozete rentirati skutere i cetvorotockase(25e(cenkajte se u Septembru)) sto je odlicna investicija posto mozete u 2 dana obici ceo prst i videti i eto par spomenika kulture kao i sijaset plaza(naravno kupite kartu(1.8e) radi lakse orjentacije pa vam se moze desiti da dok trazite neke znamenitosti prolazite i kroz maslinjak sto je stvarno lep osecaj). Sto se tice plaza u Pefkohoriju ne ocekujte neke filmse plaze ali sve to deluje poprilicno solidno, nekih 5-7m metara plaze u sirinu ali sve je to ok. Ako bi mene poslusali, kupite peraja i masku pa cak i ako nikada niste zaronili posto ce vam to pruziti veliku zabavu pogotovu cete biti ponosni na sebe kada izronite skoljku sa nekih 4 m dubine posto na toj dubini glava hoce da vam pukne od pritiska(vremenom se navikavate). Prvi dan kada smo dosli otisli smo n aplazu sa leve strane pristanista i uleteli u vodu, kako se niko nije naboo na jeza prava je misterija za mene posto ih je bilo bas puno, onda smo se premestili sa desne strane pristanista gde su plaze pescane u vodi je takodje pesak pa nismo videli vise ni jednog jeza. Bilo je meduza i to bogami povecih i to se desava kada malo dune vetar ali one ne zare vec su samo malo gadne ali to ne treba da brine posto ih nije bilo u nekom velikom broju. Lezaljke su besplatne ako uzmete jedno pice pa je to onda oko 2-3e ali mozete i da kampujete ako hocete samo koji metar pored. Nocni zivot kreirajte sami i to moze biti odlazak u par restorana gde su cene recimo oko 15e po porciji ili ima porcija za .... pa hajde da kazem par... koje su po 22-25e. U slucaju da zelite malo zivlju atmosferu mozete otici u susedni Hanioti koji je prepun kafica i mladih ljudi kao i glasnije muzike. Mi kada smo gledali gde cemo receno nam je da je zivlje u Pefkohoriju ali u Septembru to ni blizu nije tacno i bili smo bas zacudjeni i zateceni. Do Haniotija mozete otici i peske -nekih 45min-1h setnje(oko 7km ako me pamcenje sluzi) i ko ne voli setnju nece bas puno uzivati, mozete ici taksijem (mislim da je bilo 5e) i naravno iznajmeljnim skuterom sto jeste zabavno posto idete starim putem.

Od izleta tu je celodnevno krstarenje brodicem do ostrva kornjaca(lici ostrvo na kornjacu) na koje nismo isli jer je nesto zahladnelo tog dana mada oni koji su isli kazu da nije bas bilo nesto posebno, guzva na brodicu, kratko kupanje sa broda i neki kao najbolji sladoled u grckoj koji to nije. Tu je i odlazak do Soluna (oko 20e) i odlazak do cini mi se neke fabrike koze pa ko voli...

Eto ja malo oduzih i nadam se da ce vam to pomoci ako se nesto dvoumite. Za mene je Pefkohori bio cista 10. Od 10 dana 1 dana je padala kisa,1 dan talasi i promenljivo 1 dan promenljivo i ostalo sunce. Ove godine mozda odem u Tunis pa sad odoh malo da pogledam sta se prica. Pozdrav i LEPO LETOVANJE!

Izmenjeno (odmor)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao!Ja cu malo da podignem temu,da ne otvaram novu.Mi krecemo 30avg,bas u taj smestaj.Ako ima nekih novih info,pliz pisite.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,idemo od 18.08.u vilu ili hotel Magdalena,šta li je vec?

Ako je neko bio skoro svaka pomoć je dobrodošla.Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanima me da li je neko bio u vili VERGINA, Pefkohori, i kakvi su utisci?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao!Ja cu malo da podignem temu,da ne otvaram novu.Mi krecemo 30avg,bas u taj smestaj.Ako ima nekih novih info,pliz pisite.

Smestaj je skroz ok, verovatno ste vec videli slike na MFT, jedino sto prosle godine nije bilo peskira (proverite, trebali su da ih nabave), ja to uvek pitam da bih znala koliko svojih da nosim od kuce.

Vila je na savrsenoj lokaciji, u samom centru zbivanja, ali onako malo iz prikrajka taman da nije u sred guzve, a od mora nekih 80m. Jedino sto nam je smetalo to su djubretari koji ujutru u 6h krenu da tandrljaju niz ulicu kontejnerima pa su nas budili, al smo se i na to kasnije bili navikli, nije bilo tako strashno...

I posto smo imali svoj auto, bilo je malo problema ako zaglavimo duze na plazi (sad zaboravih da li spustaju rampu u 18 ili 20h), pa da bismo stigli do Sizmanidisa koji je u pesackoj zoni, morali smo da idemo naokolo, nekom jednosmernom ulicicom u suprotnom smeru :)

Na samom uglu imate dobro opremljenu prodavnicu koju mozete da koristite za hitne potrebe jer je mnogo skuplja od ona dva supermarketa koji se nalaze jedan prekoputa drugog ka izlazu ka Haniotiju (videcete vec). I voce im je skuplje, a da ne kazem da sam se redovno zgrazavala kakav paradajz prodaju, kao da su ga doshutali ulicom do tezge :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Smestaj je skroz ok, verovatno ste vec videli slike na MFT, jedino sto prosle godine nije bilo peskira (proverite, trebali su da ih nabave), ja to uvek pitam da bih znala koliko svojih da nosim od kuce.

Vila je na savrsenoj lokaciji, u samom centru zbivanja, ali onako malo iz prikrajka taman da nije u sred guzve, a od mora nekih 80m. Jedino sto nam je smetalo to su djubretari koji ujutru u 6h krenu da tandrljaju niz ulicu kontejnerima pa su nas budili, al smo se i na to kasnije bili navikli, nije bilo tako strashno...

I posto smo imali svoj auto, bilo je malo problema ako zaglavimo duze na plazi (sad zaboravih da li spustaju rampu u 18 ili 20h), pa da bismo stigli do Sizmanidisa koji je u pesackoj zoni, morali smo da idemo naokolo, nekom jednosmernom ulicicom u suprotnom smeru :)

Na samom uglu imate dobro opremljenu prodavnicu koju mozete da koristite za hitne potrebe jer je mnogo skuplja od ona dva supermarketa koji se nalaze jedan prekoputa drugog ka izlazu ka Haniotiju (videcete vec). I voce im je skuplje, a da ne kazem da sam se redovno zgrazavala kakav paradajz prodaju, kao da su ga doshutali ulicom do tezge :)

Hvala ti!A koliko su peske udaljeni ti veci marketi.I jos jedno pitanjce,kako se dolazi do plaze Xenija i Golden beach?Jel imaju neke mini buseve ili se ide Taxijem?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala ti!A koliko su peske udaljeni ti veci marketi.I jos jedno pitanjce,kako se dolazi do plaze Xenija i Golden beach?Jel imaju neke mini buseve ili se ide Taxijem?

Joj ne znam, mislim da nisu daleko, moj suprug je isao par puta peske a mene bas nesto mrzelo... :)

Ne znam za mini buseve, verovatno ih ima, za taxije znam da postoje i mislim da neko rece da nisu nesto skupi, do Golden beacha ima jedno 4km a do Xenije otprilike 6km. Imas duz glavne ulice mnogo predstavnistava raznih turistickih agencija pa se raspitaj, sigurno ce ti dati neki savet (neki raspored polazaka mini buseva ili nesto slicno ako postoji).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala ti!A koliko su peske udaljeni ti veci marketi.I jos jedno pitanjce,kako se dolazi do plaze Xenija i Golden beach?Jel imaju neke mini buseve ili se ide Taxijem?

Marketi nisu uopste daleko posto u Pefkohoriju nije nista daleko tako da laganom setnjicom brzo se stigne(ali stvarno)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Je li neko bio u hotelu Paradiso u Pefkohoriju?

Izmenjeno (Roli)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala vam,javljamo se sa utiscima i slikama kad se vratimo!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i mene iz Pefkohorija.

Nas četvorica studenata smo bili u periodu od 4. do 14.8. u Vili Sizmanidis(Hotel Adonis). Smeštaj je sasvim korektan. Imali smo apartman sa dve terase, prostran. Peškira nema, a i da ih ima nije ih preporučljivo koristiti u smeštajima te klase... Gosti često koriste peškire za brisanje poda i sl. sr. tako da je u svakom slučaju najbolje nositi svoje. Apartman je imao i veliki frižider i mali zamrzivač, kao i klimu koja se ne plaća. Čistoća apartmana je prihvatljiva, kuhinja je skrnavna a šolje sve različite. Nama sve to nije smetalo i smeštajom smo bili prilično zadovoljni. Kao što je već napisano, nalazi se u samom centru, blizu plaže. Jedna terasa nam je imala i mini pogled na more. Gazda ne zna (ili se pravi) ni reč engleskog. Jedne večeri smo pravili preteranu buku u smeštaju, došao je i mleo isključivo na Grčkom. Za zadnji dan NIJE obezbeđena soba gde bi se mogli istuširati, već samo crevo sa hladnom vodom ispred smeštaja. Tuševa na plaži nema i nismo ni za novac uspeli da nađemo mesto gde da se istuširamo.

Sam Pefkohori je relativno malo mesto. Ima jednu magistralu gde su prodavnice, kafići su uglavnom uz plažu a između magistrale i plaže se prostire par poprečnih ulica gde se nalaze prodavničice. Mesto poseduje samo jednu diskoteku, NoNo i ulaz u nju se naplaćuje 10e (jedna konzumacija je uračunata u cenu). Kafići se uveče pretvoraju u mesta za zabavu i ljudi uglavnom stoje i igraju (Suši, Kukuredo, Orka, Bombo...). Cene koktela su od 4e u pojedinim lokalima do 8e (Orka). Devojke maltene nikada nisu plaćale pića zato što su preko dana dobijale kartice za besplatna pića, tako da je ovo mesto idealno za sve devojke izmđu 18 i 25 godina. Zabavca u lokalima počinje obično oko ponoći i traje uglavnom do 4. Nedeljom je bila organizovana dnevna žurka na plaži, kod kafića Dinamit. Moj utisak o noćnom život je zaista pozitivan i ludo smo se zabavljali, no mislim da je ovo mesto pusto već od četvrte nedelje avgusta, tj. kad srednjoškolci krenu nazad u školu, pa pretpostavljam da septembra pola kafića ni ne radi, a kamoli da se luduje.

Muzika u kafićima je uglavnom strana komercijala, mada bitno različito od onoga što se vrti po niškim lokalima. Jako je malo komercijalnog hausea i slične muzike. No svakako je sasvim ok za provod, igranje i ludovanje. U skoro svakom lokalu se vrti ista muzika, tako da birajte onaj koji ima najbolju atmosferu. Povremeno se prošara i sa par grčkih pesama ali bez preteranog smaranja. Domaću muziku ne puštaju što je po meni priličan plus. Postoji "naš" lokal beo Beo Grad u kome je živa srpska svirka. Bili smo 2x, jednom je muzika bila podnošljiva dok drugi put od 6-7 pesama koliko smo ostali, nisam znao ni jednu.

Plaža je solidna ali sam viđao i znatno bolje. Neretka je situacija da igrajući se u pesku naiđete na pikavce... Plaža je dugačka i čak i vikendom smo imali dovoljno mesta. Kafići imaju suncobrane i ležaljke i ne naplaćuju ih ukoliko platite piće, a ima i dovoljno mesta gde možete zabosti svoj suncobran. Suncobrani su 5-8e. Voda je čista i jako mirna, kao na jezeru. Ukoliko volite da se izležavate i uživate u vodi, idalna je, ako ste jedan od onih koji obožavaju dvometarske talase, promašili ste mesto :P. Roniti se može... ali u gradskom delu plaže se nema šta videti... Dno je peščano, po koj kamen obrastao travom i ribice neke nedefinisane boje. Čuo sam da ima lepih mesta za ronjenje, no ja ih video nisam. Meduza nije bilo.

Za sve one koji su poslovno ili mentalno vezani za internet, postoje 2 internet kluba. Uveče su prepuni dece koja očigledno nemaju drugu zabavu na moru :/ i teško je doći na red.

Od izleta smo bili jedino na krstarenju. Ko voli kupanje u prelepoj vodi i ronjenje, treba da ode. Onaj ko se plaši morske bolesti treba takođe da ode, pošto se brodići kojima se ide ne klate nešto posebno. Izlet košta 20e (preko agencije koja nas je vodila) i (podnošljiv) ručak je uračunat u cenu.

Cene? Po meni, Pefkohori je relativno skupo mesto. Slatkiši su u odnosu na Kušarasi, recimo, dosta skuplji. Keks je 1.5e, sokovi 1-15, čokoladno mleko 2.4, hleb (jako mali) 0.8, mleko 1.5, supe 1.5, giros sa grčkom salatom 2.4 (2.2+0.2), večera za dvoje sa morskim plodovima vinom 19-25e, flaša uza 0.7l je oko 6e, paket sa 6 flaša vode 1.4-1.7e. Krastavac je jako skup, paradajz je uglavnom zelen i jeftin. Nektarine su oko 2e, breskve oko 1.5.

Šoping u turističkim mestima svakako nije moj sport tako da ne mogu da sudim, ali ono što sam kraičkom oka video nije ništa posebno ni po izboru ni što se tiče cena... Suveniri se svakako mogu naći za poklone.

Grci su sasvim ok, ljubazni, znaju po koju srpskog i sl. Na plažama se maltene može samo srpski čuti. Srbi su jednostavno okupirali ovo mesto. rekao bih da je najviše Novosađana i Beograđana. Nišlija je bilo jako malo. Nabeđenih faca i nafuranih devojaka ima jako malo, sve u svemu uglavnom neke normalne ekipe ljudi. Stekli smo par zaista fenomenalnih prijatelja koji su nam u mnogome ulepšali letovanje. Pre polaska sam bio ubeđen da je Pefkohori penzionersko mesto, čak sam se i šalio da idemo u PenzoSmori, no bio sam prilično omanuo. Mesto je prepuno mladih, uglavnom kasnih srednjoškolaca i studenata.

Agencija: putovali smo preko agencije Astra Tours iz Novog Sada i sa njihove strane nije bilo nikakvih propusta. Prevoz je bio korektan, nešto udobniji u povratku. Nije se kasnilo, dobijali smo potrebne informacije. U Pefu je o nama brinuo Dimitrije koji je uredno odgovarao na naše idiotske SMS poruke.

Proveli smo se neverovatno dobro. Da li bi ponovo otišao? Uglavnom izbegavam da idem u ista mesta, ali nemam nijedan razlog ili razočarenje zašto se ne bi vratio u Pefkohori i Vilu Sizmanidis, a sve to preko agencije Astra Tours.

Ukoliko vas još nešto zanima, javite se dok su mi sveže uspomene.

edit: komaraca i muva nije bilo. raid nam je stajao isključen. Razvodnik za struju je obavezan pribor pošto postoji jedan jedini strujni priključak (ne računajući za rešo ifrižider) u celom apartmanu, a kako sam čuo to je praxa i u drugim smeštajima... Tako da ukoliko nosite zvučnike, muziku, telefone, punjače za baterije i sl. računajte koliko vam je priključaka potrebno, naročito ukoliko se struja u apartmanu gasi po izlasku iz sobe. Nama je četvorostruki razvodnik bio dovoljan.

Izmenjeno (pcigre)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Je li neko bio u hotelu Paradiso u Pefkohoriju?

Evo par stvari o hotelu Paradiso u Pefkohoriju. U tom "nazovi hotelu" smo bili od 03-13 avg ove godine. Na prvi pogled kad vidite bazen i dvoriste hotela cinice vam se sve extra,kao i nama. Medjitim prvi ulazak u hotel nama je bio totalna suprostnost od onoga sto smo ocekivali. Soba mala,jedva da ima prostora da prodjete izmedju kreveta i ormana. (Pritom samo da kazem da cena nije uopste prihvatljiva 220 eura je bilo po osobi,i jos smo mi umanjili dinarski deo,posto smo isli kolima.) Kupatilo..hhhhm,nismo imali ni kadu ni tus kabinu,nego je tusiranje bilo na plocicama. Televizor je bio na vrhu ormana,sudopera i mali reso pored ormana. Jedino sto vredi je terasa koja je stvarno ogromna. Tj imaju svega 2-3 velike terase. Hotel ima oko 10 soba. Mi smo mozda imali tu srecu da smo imali pogled bas na bazen. Ako zelite odmor ovaj hotel tj hotel app tipa,uopste nije za preporuku. Pored bazena se nalazio sank,gde su svako,ali bas svako vece pustali techno od 1 do 5 ujutru i to tako glasno da nije bilo sanse da se spava. Naravno da smo pokusai i da se zalimo,ali nam je Vlada(Makedonac koji tamo radi) rekao da smo mi ne prvi nego 1001 koji su se zalili,ali da gazdu to uopste ne interesuje. Zamislite onda kako je bilo svako vece. Uzaaaaasssss. Razumela bih da je bila zurka,pa i ok,glasna muzika i sve,ali nigde ljudi nije bilo citavih 10 dana. Samo dve konobarice i 3 konobara sede za sankom i kuliraju. Po celom Pefkohoriju cete videti reklamu za Paradiso,ali i nakon svega toga tamo je uvek prazno. Plaza je udaljena oko 350-400 m,ali je skroz bezveze,jedva da ima par ljudi,tako da vam to ne bih preporucila. Centar je recimo 15-ak min pesaka.

Sto se tice klope,preporucila bih vam piceriju Capri,gde je ooogromna pica,opusteno za 3-4 osobe bila 11,50 eura. Salata od koje vas zaboli glava kad vidite sta sve ima je  6,50 eura-sasvim dovoljan za dvoje. Koka kola i ostali sokovi su 1 euro. Uvece je velika guzva,pa se desavalo da ljudi cekaju ispred kad ce neko ustati. Spagete su im isto oko 6-6,50 eura,ali bas velika cinija. U Pefkohoriju mi se jedino ne svidja sto nemate gde da prosetate,sem onom stazicom pored plaze. Sve je nacickano kaficima,prodavnicama,restoranima,a mesta za setnju nigde. Mi smo uglavnom izlazili u Hanioti,gde je sasvim druga prica. Od plaza bih vam preporucila Xeniu koja se nalazi na 6 km od Pefkohorija kad krenete ka Paliouri(ima skretanje za cafe Blue Fish). Suncobrani i lezaljke se ne naplacuju,ako iz kafica narucite nesto-naravno od konobara koji se setkaju po plazi. Sokovi su oko 3,5- 4 eura,neskafa isto.Voda je predivna,plaza isto,peskovita. Ima i odvojeni deo gde moyete samo da koristite svoje suncobrane.

To bi bilo to ukratko

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka