seregig

PEFKOHORI

5476 poruka u ovoj temi

Imam jedno pitanje. Pomalo je offtopic, ali nadam se da ce mi neko odgovoriti...

Da li znate koja je cena autobuske karte na relaciji Polihrono-Afiki (valjda se tako zove, ono mesto gde se nalazi Lidl) ili eventualno koliko kosta taxi do tamo?

I, koja je cena mleka, vode i hleba u supermarketima u Pefkohoriju? Pretpostavljam da su cene slicne supermarketima u Polihronu...

Hvala :)

Ovako za cenu autobuske karte do Afiki nisam siguran? Licno smo koristili iznajmljivanje skutera za obilazak celog prstena, u krug, a cena za ceo dan je 15eura, dovoljno je dati na uvid vozacku B kategorije. Firma koja izmajmljuje skutere, biciklove i motore daje broj mobilnog ukoliko se nesto desi sa skuterom da dodju da vam pomognu sto putovanje i obilazak prsta cini sigurnijim. Mada licno nesto nisam fasciniram sasvim drugacijom obalom sa druge strane..

Cene mleka se ne secam a cena hleba je po secanju duplo veca nego kod nas u zavisnosti od hleba. Meni se onaj najobicniji hleb i nije svidjao nekako suvise crn a po supermarketima uglavnom pakovan u folije sto ce reci nikad onako preterano svez kao kod nas, a pekare su uglavnom pretvorene u poslasticarnice.

Sto se tice Hanijotija cene po prodavnicama jesu nesto vise. Tamo sam bio tri dana. Nije mi se svidela preterana guzva na glavnoj plazi. Sem onog parkica i veceg broja prodavnica nesto nisam fasciniran letovanjem u tom mestu, pogotovo sto sem pojedinih hotela nikad ne mozete biti smesteni bas blizu plaze, a po suncu koje je bas peklo uopste nije prijatno sipciti negde dalje od plaze.

Nisam nesto narocito pomogao ali eto koliko sam znao.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Supruga i ja planiramo da sa cetvorogodisnjom cerkom letujemo u Pefkohoriju u vili Maria. Aranzman smo uplatili preko Perle. Moze li neko da mi kaze nesto vise o tom smestaju.

Hvala unpred !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako moze da pomogne ...

Bili smo sa Perlom u vili "Labrini" , 2005.

Sve je bilo kao sa slika iz kataloga i kao sto je dogovoreno.

Jedino sto sam morao je da otvaram daljinski upravljac od klime i da uklonim plasticnu foliju (???), koju je "brizna" gazdarica postavila.

Radilo je samo ON / OFF.

Imati malo alata nije na odmet :D .

Lep provod.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav;

Interesuju me utisci, sugestije ili bilo sta, o Sandy-u ukoliko ste letovali u ovoj vili ili neko koga poznajete.

Da ne otvaram novu temu, vidim čovek je već postavio, ali na žalost niko mu nije odgovorio. Ako je neko bio tamo, neka podeli utiske sa nama.

Izmenjeno (lukeze)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Park i bazen su im jako lepe, sobe su OK, ali minijaturne.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ajmo dobri ljudi, sto ne odgovarate coveku :)

I mi idemo u Sandy preko Perle, u NOVEMBRU sam jedva uspela da rezervisem apartman :P . Merkala sam i u nadi da cu mozda videti parcence mora sa terase izabrala apart. na spratu. E sad mi frka da cu posle podne imati bocnog sunca .... Nisam bas neko zakeralo ali se beton ugreje a klime nema. Prosle godine smo bili isto preko Perle u Dimitrisu, i steta, uze ga Sabra ...

Da se ne ponavljam, javljajte se Sandy-sti :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U vili Maria nisam bila, ali smo prosle god. preko perle isli u Pefkohori (kao i ove god.). Moje poznanice su bile u istom terminu kao i mi prosle god (1-15 jula) u toj vili. Smestaj je OK. ali mislim da ce ti buka okolnih IN kafica na setalistu praviti malko problema. Vila je druga kuca od obale, ima lep pogled ali se nalazi u ulici sa mnogo prodavnicica, a na samom cosku do nje je neki izvikan kafic sa modernom i recimo OK muzikom ali brate preglasno za otvorene prozore i terase, posto vidim da ni Maria pa ni moj Sandy jos nemaju ugradjene klime. Plaza na tom delu je dosta uzana, pa ako ne nameravate da iznajmljujete lezaljke vala poraniti i zabosti svoje suncobrancice :D . Koliko smo ukapirali, za miran san i uzivanje na siroj plazi treba birati apartmane na levoj strani Pefkohorija (ako gledas prema moru). Ako te jos nesto interesuje o samom Pefkohoriju, javi se... Mi krecemo 15.07 u Sandy preko Perle, autobusom :P

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Deki64 hvala na informacijama. Nadam se da ce biti OK. Mozes li mi reci kakva su tvoja iskustva sa Perlom. Vidim da ih vecina hvali, sta ti mislis o njima i da li su prosle godine prolazili granice bez problema ili je bilo cekanja ? Ako ti nije problem kada se vratis napisi nesto vise o Pefkohoriju (cene, sadrzaji za decu, i sl.

Hvala unapred !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sa Perlom idemo jos od 2001 god. 5xPolihrono vile Anastazija i prosle godine Pefkohori-Dimitris (steta nema ga ove godine u ponudi). Da ne ureknem, prevoz je uvek bio dobar (Fudeks), ove godine mi rekose imaju ugovor sa Lastom. Prelazak granice sa Makedonijom prosle godine je bio bezbolan (jul). Sto se tice Grka ulazak kod njih ti je macka u dzaku. Pre 3 god. smo cekali od 5h ujutru do 13h. Ostalih godina je to bilo oko 2-4 sata. Na organizaciju ne mogu da se pozalim, sto se tice smestaja dobijes ono sto ocekujes (pa ne menjamo ih sve ove godine). Jedino je pitanje koga ce da ti stave kao vodju puta. Sa svakim autobusom ide i jedno celjade da te isporuci u Grcku i vraca se istim tim autobusom sa grupom u odlasku. Desilo nam se par puta da angazuju devojku kojoj je to PRVI put, sto se pokaze kao negativno na granicama. Ali, sta je tu je. U samom mestu su uglavnom OK likovi ispred Perle. Ne menjamo agenciju jer u katalogu sto nameracim i dobijem. Ne moram da razmisljam da li imam 2 sobe, koliko kreveta ZAISTA ima, koji sam sprat, itd. Ako treba jos nesto od informacija-pitaj, a javljam se i po povratku, oko 29. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sa tri ortaka idem početkom avgusta u Pefkohori, pa me zanimaju ovogodišnja iskustva onih koji su već bili.

Da li postoje mesta u blizini koja se mogu jednostavno obići? Da li agencije organizuju neke izlete? Pretpostavljam da postoje krstarenja do drugog prsta?

Da li u samom Pefkohoriju postoji neki veći market ili neka bolje snabdevena radnja koja nudi pristojne cene?

Kako se kreću cene iznamljivanja suncobrana (i ležaljki)? Da li na plaži ima mesta gde bi se mogao postaviti suncobran?

Ježevi?

Čuo sam da meduza nema... nadam se da to niko neće demantovati.

Kakva je struktura posetioca u Pefkohoriju? Hoće li 4 studenta imati vršnjake? :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakva je struktura posetioca u Pefkohoriju? Hoće li 4 studenta imati vršnjake? :D

Pa ako su studenti FIT-a mislim da ce se lepo provesti :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao!

Uplatili smo aranzhman preko ove agencije za apartman u Olympia-ji za kraj jula.

Da li je neko imao priliku da boravi tamo?

Mozda neki utisci o samoj agenciji Philoxenia Kourkoudialos u Beogradu ??

Unapred zahvalni na svakoj informaciji :)

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisu, ali si bio blizu. Trojica su elektronci.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam  bio pocetkom juna.Pefkohori je sjajno mesto za odmor, uzivanje,... sve sto vam treba. svakako da postoje jednodnevne ture [obilasci]: oko 9h ujutro vec se postavi prvi brodic koji krstari do drugog prsta Sitonija [kasandrijski zaliv]. tamo krstarite duz obale, svratite do nekog mesta [Toroni na jugu srednjeg prsta, Neos Marmaras nesto severnije,...] krstarenje je 20 eur u koju je bio ukljucen skroman, ali zanimljiv rucak na brodu. ako zelite da krstarite drugim [svetogorskim] zalivom, neophodno je da odete do Uranopolisa ili nekog drugog grada pa odatle na krstarenje. postoji dosta agencija koje organizuju takav put [bus+krstarenje]. na krstarenje svetogosrkim zalivom sam isao preko Argusa, koji imaju tamo svoju kanc. kostalo je 35eur po osobi. imate mnogo agencija pa se raspitajte kad odete... sto se tice marketa imate na ulazu u pefkohori dva malo veca, nista spec. mada se ljudi przze na to i ima guzve u njima, cene su ima malo vece. obicne prodavnice cesto znaju da budu povoljnije od njih. suncobrani/lezaljke se ne iznajmljuju vec su sastavni deo kafica na plazi i potrebno je samo da narucis pice da bi ostao. cene pica u kaficima na plazi su oko 3 eur [ness frape, coca-cola,...]. svakako da ima dosta prostora da zabodete i svoje van prostora kafica. prosetajte celu duzinu plaze, koja je jako velika. ima sta da se vidi. meduza nije bilo pocetkom juna. jezeva takodje. more je sjajno, precisto. samo treba sto bolja kinta u dzepu... ;) lep provod

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka