seregig

PEFKOHORI

5476 poruka u ovoj temi

Da li je neko bio u vili IRINI u Pefkohoriju i kako je je tamo u junu mesecu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u vili IRINI u Pefkohoriju i kako je je tamo u junu mesecu.

U vili nisam bio i nemam informaciju kakva je,ali znam da je tamo u junu super!Imas plazu koja se zove Ksenija,mislim da je oko 2-3km od Pefkohorija i obavezno idi tamo,imas cak i bus prevoz do nje.To je predivna plaza.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Satelit Elektra (Pefkohori-Grčka)

Bilo kakva iskustva iz ovog satelita pišite.........HVALA

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u vili IRINI u Pefkohoriju i kako je je tamo u junu mesecu.

I ja idem u junu u Pefkohori u vili NIKOS preko Argusa mislim da je jun najbolji mesec za letovanje jer nisu velike guzve na plazama temperatura je prijatnija u odnosu na jul i avgust kada u Grckoj zna da dostigne i 45 podeok sto svi mi znamo a i smestaj je jeftiniji kao isve ostalo tako da je jun OK

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se da je u odnosu na cene, jun najpovoljniji za letovanje, medjutim, najbolji dani za letovanje na Halkidikiju su krajem avgusta i pocetkom septembra. Naime, u odnosu na jun, more zna da bude u proseku i do 4 stepena toplije, sto je osetno. Krajem avgusta je najmanja razlika izmedju temperature vazduha i temperature mora tako da je ono tada najprijatnije za kupanje. Naravno, drugacija situacija je u drugim delovima Grcke ili na ostrvima tako da je svako letovanje prica za sebe koja zavisi od mnogo faktora.

Ako covek ode rasterecen i stvarno spreman za odmor, bice mu lepo i u maju i u septembru. Suprotno tome, i na najboljem mestu i u najboljem hotelu moze da bude uzasno. Znaci, raspitati se, pripremiti i punim jedrima krenuti na punjenje baterija.

Ako vec posecujete Pefkohori, kao i mnogo puta do sada kazem, skuter u sake i idite na plaze prema Paljuriju. Ako ste porodicno, Pefkohori ima sigurno 3km plaze u samom mestu, tako da mozete svakoga dana da menjate mesto kupanja i uzivacete.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Interesuje me smestaj u Pefkohoriju: da je blizu plaze, da nije bucno i da je cisto. Ne mora da bude neki luksuz, vec da bude pristojno.

Planiramo da idemo krajem avgusta, pa bih ja nesto rezervisala, jer sve sto veredi ode brzo. Ako je neko bio u nekoj od vila koje zadovoljavaju ove uslove, neka pise svoja iskustva, jer nasim agencijama ne verujem mnogo. Obicno bude "smestaj je na 50m od plaze". a ustvari je 350m, sto nije pozeljno kad idete sa malim detetom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanima me da li je neko bio u vili Halkias u Pefkohoriju i kakvi su vam utisci?

Vidim da je mnoge nase agencije izdaju, ali kada pretrazujem po netu nema bas previse informacija o njoj, a slika jos manje.

Svaki komentar je dobrodosao :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Golden Bay 2 - Pefkohori, interesuje me utisci parova sa malom decom do 2 godine,bilo bi super, kad bi neko mozda imao i slike.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ove godine, nesto ranije polovinom juna, letovao sam preko turisticke agencije Trawelland iz Beograda u Pefkohoriju.

Pefkohori uobicejeno interesantano malo grcko mestasce, sa lepom peskovitom plazom, cene pristupacne, mozda malo vise nasih tako da sem konobara po restoranima tesko cete da cujete grcki, jer i u buticima, kaficima i prodavnicama radi dosta nasih a i grci vam se obracaju na srpskom. More nesto hladnije ali sasvim ok za kupanje. Obliznje plaze prema Ksenija plazi pruzaju nesto vise lepote i konfora nego u samom mestu. Mogucnost iznajmljivanja skutera, tako da mozete da obidjete ceo Kasandra prst Halkidikija...

I sve bi moglo da bude predivno da nema nesavesnih radnika turistickih agencija koje ce vam svojom nemarnoscu zagorcati, kao po obicaju sve te lepote, cak upropastiti rad ostalih kolega. tako i u ovoj agenciji postoji momak kojeg svi znaju u Pefkohoriju, koji je potrebno da vas doceka i smesti, zove se Steva. Steva na motoru, pijani Steva koji ce vam obeceti sve (da ce vam obezbediti da sporet radi, da svetlo funkcionise,..) a onda cete ga kao i ostali turisti vidjati na motoru kako zuji oboalom za nekim devojcicama a uvece natreskaong u nekom od restorana, uglavnom njega treba da se klonite i sto pre shvatite da od njega necete dobiti ni informaciju, ni nesto sto ne funkcionise bolje cete se provasti. Ovo nije moje izdvojeno misljenje, ama bas svi su se slozili oko navedenog da upropascava sve ono sto su drrugi mozda i odradili kako treba. Postoje isti takvi "vodici" koji rade za Agenciju Argusturs, neka devojcica Jelena nam je znajuci za Stevine carolije pomagala iako nije zaduzena za nas npr. da nam dpuni kredite na grckim mobilnim brojevima, da nam da informaciju gde je lekar, da nam bas ljubazno da sve potrebne informacije, tu je bio jos jedan nas momak, izvinjavam se sto mu nisam zapmtio ime, poznavo je dobro grci i bio ne gledajuci iz koje ste agecije davao tako ljubazno sve potrebne informacije. Dok su mnogi ne znajuci za ove mlade ljude cekali "da dodje Steva" i do kraja letovanja cekali obecani resho, neku potrebnu informaciju... to je islo dotle da da pola gostiju do zadnjeg casa nije znala ni u koliko sati se putuje nazad za Srbiju, ni gde ce u Pefkohoriju biti autobus...

Eto toliko da se ne nadate bas idealnom odmoru iako lepo moze da bude da nije likova koje agencije zaposljavaju a niko ne zna cemu sluze sem da zamajavaju goste.

p.s U smeni koja je dolazila posle nas bio je jedan gospodin sa decom i suprugom kome je ova agencija prodala aranzman sa smestajem u sobi sa pogledom na more. Smestili su ih u sobu u suterenu bez prava nazalbu, iako je gospodin potrosio par sati kredita na mobilnom raspravljajuci sa nekim u ovoj agenciji u Begoradu ipak smestan je u prizemnu sobu, bez terase sa pogledom na ulicu i parkirane automobile u nivou!?:-)

post-4863-1213728763_thumb.jpg

post-4863-1213728873_thumb.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sokamoka, ja bila u maju u Pefkohoriju preko iste agencije i sve je bilo sjajno organizovano. Docekao nas je Rajko i bio je neverovatno ljubazan i uvek na usluzi, bilo sta da nam je trebalo. Sta da ti kazem, mene je opekla meduza i kada smo izlozili problem Rajku, bio je za 5 min kod nas, naravno, doneo je lek... Bilo je mnogo takvih stvari... Kada smo isli na krstarenje, sa nama je bio vodic iz Sabre koji jako dobro govori grcki jezik i poznaje grcku istoriju. Ali vratimo se Stevi, mnogi su se vec zalili na njega. Rajko nam je rekao da on odlazi, ne secam se vise gde, a na njegovo mesto dolazi Steva koji svaki put obecava da ce se popraviti. Zasto ga drze, nemam pojma, izgleda da smo mi ipak imali srece.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma kazem i ja da bi mogo biti idealno samo da nema par nesavesnih ljudi koji zeznu sav trud osatalih!

Meni su se "dojmili" ovi momci i devojke koji su radili za Argusturs koje smo menjali za Stevu, kako kod grka na mobilonom telefonu postoji samo govorno podesavanje i saopstavanje preostalog kredita to su nam oni malo malo prevodili koliko nam je ostalo kredita na telefonu i vise nego sto je trebalo, onako u prolazu. Kao i za sve ostale informacije koje bi trebalo da nam je dao pomenuti Steva.

Zamisli poslednji dan letovanja a putnici se jure po plazi da bi se medjusobno informisali kada i odakle sa magistrale krece bus za Srbiju jer do samog objekta kao sto znas ne moze bus da stigne! A jos u 9 ujutru te shutnu iz sobe pa stvari furas po kaficima...

Inace BTW neke cene ovih dana koga interesuju su: Giros u zavisnosti od dana i radnje od 1,8 do 2.2 eura, u restoranu pivo Mytos2,5-3 eura, Amstel od 2,2-2,5. Inace pivo u njihovim mega marketima kantica Pils malo 0.34 eura, veliko 0,47, Amstel 0,80eura. Lubenice 0.49 eura, sok od 1 eura pa nadalje, voda 0,50 eura.. Sladoled 1 euro

Bus karta do Haniotija 1.20 eura

Eto toliko ako nekom treba jos neka informacija izvolite pitajte.

post-4863-1213768461_thumb.jpg

Izmenjeno (sokamoka)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam jedno pitanje. Pomalo je offtopic, ali nadam se da ce mi neko odgovoriti...

Da li znate koja je cena autobuske karte na relaciji Polihrono-Afiki (valjda se tako zove, ono mesto gde se nalazi Lidl) ili eventualno koliko kosta taxi do tamo?

I, koja je cena mleka, vode i hleba u supermarketima u Pefkohoriju? Pretpostavljam da su cene slicne supermarketima u Polihronu...

Hvala :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sokamoka imam pitanje za tebe.

Pocetkom jula idem u Hanioti,pa me interesuje da li si bio tamo,i ako jesi da li je skuplje nego u Pefkohoriju posto sam tako cula?I naravno tvoje misljenje o mestu? :)

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam jedno pitanje. Pomalo je offtopic, ali nadam se da ce mi neko odgovoriti...

Da li znate koja je cena autobuske karte na relaciji Polihrono-Afiki (valjda se tako zove, ono mesto gde se nalazi Lidl) ili eventualno koliko kosta taxi do tamo?

I, koja je cena mleka, vode i hleba u supermarketima u Pefkohoriju? Pretpostavljam da su cene slicne supermarketima u Polihronu...

Hvala :)

To mesto se zove Afitos (Grci kazu Afito), mislim da nema vise od desetak km od Haniotija a bus je kostao oko 2 e od Haniotija do Afitosa (pre par godina)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo svima, ako moze mala pomoc :) Idem ove godine u Pefkohori apartman pilalidis , trazio sam po internetu ali nema ama bas nikakvih opisa.Pa ako neko nesto zna molim vas neka mi kaze neke korisne informacije. HVALA!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka