seregig

PEFKOHORI

5476 poruka u ovoj temi

Moim vas da li neko bio u vila Pella i kavi su utisci....mi planiramo da idemo preko agencije Turist Trade.....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanima me da li je neko bio u vili Halkias u Pefkohoriju i kakvi su vam utisci?

Vidim da je mnoge nase agencije izdaju, ali kada pretrazujem po netu nema bas previse informacija o njoj, a slika jos manje.

Svaki komentar je dobrodosao :)

Znam da je pitanje od prosle godine. ali se neko mozda sada dvoumi... Halkias je nov, prostran, sa dve terase, ima parking. Kuhinja je prostrana, sve je cisto i uredno. Mi smo bili pre dve godine, jako smo zadovoljni, a kako smo resili ponovo da idemo u Pefkohori, mozda cak izaberemo i Halkias. Mana je sto se mora prelaziti put ako idete na gradsku plazu, ali ako ste kolima i odlazite na druge plaze u okolini (kao mi), onda je polozaj apartmana dobar jer se iz ulice u kojoj se on nalazi direktno izlazi na kraj Pefkohorija u pravcu Paljurija. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U junu 2008.g. od (7. do 21. juna) imam nameru prvi put, da sa kćerkom od 2,5 godine idem u HOTEL Rigakis u Pefkohoriju. Molila bih ako neko ima iskustva da mi kaže da li je izbor hotela dobar zbog deteta, odnosno uopšte mišljenje o hotelu Rigakis u Pefkohoriju, kao i o iskustvima o dnevnim temperaturama i temperaturama mora u junu mesecu. Unapred zahvalna mama Sanja

Ako se radi o Rigakis Molu meni ne svidja, kao cardak prepun gostiju, smesten u ulicici koja vodi ka jedinom brodskom molu (koriste ga i oni iz Haniotija jer tamo ga nema) kojim prolaze svi gosti koji odlaze i dolaze brodicima a sobe i terase su za moj ukus suvise na izvolte, narocito sobe u prizemlju kao da spavas ili rucavas na ulici. Hotel Rigakis je sasvim nesto drugo apartmani su na zavidnom nivou i sasvim opremljeni. Kao i usluga bih ga prporucio, narvno cena jenesto veca. Jedina moja zamerka je na plazu koja iako je svega nekoliko stotina metara udaljena od Rigakis Mola nekako poludivlja tj. slobo se ko kupa tamo pa je i pesak u moru obrastao malo i travom i tako nije bas ono. U sred najjace sezone bih ga svakako preporucio ali u predsezonama to je vrlo pusto mesto, sve okolne kuce su prazne i pitate se da niste zalutali u neki pusti grad. Pa ko sta voli!

post-7672-1231539373_thumb.jpg

Izmenjeno (Mikla Mali)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko boravio u Vili Ipokampos 2 ? Svaki komentar je dobro dosao.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pokrecem ponovo ovo pitanje jer planiramo ici u apartmane Pilalidis u Pefkohoriju.

Zanima me kakva je najbliza plaza, da li je pescana ili sljuncana, ima li kamenja i stena u vodi, ima li algi?????????

Moze vam delovati smesno sto to pitam, ali da poznate moju decu sve bi vam bilo jasno :-) Razmazene princezice:-)))

Molim komentare onih koji su se kupali na toj plazi koja je skroz desno ako stojimo na plazi i gledamo prema moru (ispod apartmana Filipu, Labrini, Pilalidis, Rigas, Korali.....).

Mozda neko moze uporediti Fiki plazu (skroz levo) s ovom, to bi mi bilo od velike pomoci!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bio na mnogim delovima plaže u Pefkohoriju... ali nigde ne videh stene ili alge, tako da ne brigaj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na ovu temu je pisano prošle godine, ako prelisataš stare teme naći ćeš . Ali malo da ponovimo . Sve plaže ili skoro sve na potezu od Polihrona pa naniže su peščane i to je onaj normalan pesak ne mnogo sitan koji čistiš do sledeće godine iz garderobe a ne ni krupan da ti pravi probleme na nogama . Pefkohori ima pristojne plaže ali kad se krene malo južnije ispod Pefkohorija postoje predivne plaže kao što je neko napomenuo već (ako ideš svojim kolima obavezno poseti). Čini mi se da postoje u MFT neke sličice pa baci pogled . Znam sigurno da nećeš pogrešiti ako odeš . Po pitanju algi ne brigaj jednostavno nema ih ili ih ja nisam video . Bio sam jedne godine u Olmpik biču e tamo ih je bilo mnogo i zato sam odlučio da ne idem više.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 . Bio sam jedne godine u Olmpik biču e tamo ih je bilo mnogo i zato sam odlučio da ne idem više.

Pametno!!!

evo par slicica divnih plaza ispod Pefkohorija (gledano ka Paljuriju)

s3700976at2.th.jpg

s3700975zu2.th.jpg

s3700983lb3.th.jpg

s3701138sn4.th.jpg

s3701137sw0.th.jpg

Izmenjeno (talija)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pefkohori ima pristojne plaže ali kad se krene malo južnije ispod Pefkohorija postoje predivne plaže kao što je neko napomenuo već (ako ideš svojim kolima obavezno poseti). Čini mi se da postoje u MFT neke sličice pa baci pogled .

Hvala svima koji su odgovorili. Inace, mi smo 6 godina letovali u Polihronu, i uvek odlazili na te plaze (Blue Fish, Chrousou), jedino nismo bili na Xenii, tako da znam i planiram to i ove godine. A prosle godine smo zbog prijatelja koji su bili u Pefkohoriju cesto dolazili na Fiki plazu, i naravno na vec gore pomenute - bukvalno niti jednom se nismo okupali na plazi u Polihronu...zato smo i odlucili promeniti lokaciju.

I sad se u kuci vodi pravi rat, jer ako pogresim i odvedem ih na pogresnu stranu...a buduci da imam 4 curice(ko zna kako je vuci decu sa svim rekvizitima - zna o cemu pricam), bas mi se ne pesaci s jednog kraja na drugi! Jer, kad udju u vodu pa bude : bodu me kamencici, evo vidi ovde me pece, osetila sam neku travuljagu medju prstima - pocnu se prenemagati i duriti ....ja sam nadrljala....jer oni svi zajedno s mojim muzem zele apartman iznad Fiki plaze (kao, to je provereno, i sta ja sad izmisljam >:-((

Svaka pomoc je dobrodosla.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

paola nemoj da se brines uopste...prosle godine sam bila u pefkohoriju...i jako mi se dopalo i samo mesto, a i plaza je po meni lepa...

svaki dan sam isla na fiki koja je bila tipa 2-3 min hoda od moje vile..pesak sitan, cisto more...mozda nam je dva dana vetar naneo nesto trave u plicak, ali nista strasno...voda je cista i topla....pri tom nisam videla ni m od meduza....na fikiju ne moras ni da brines oko jezeva posto je u plicaku, a i dalje takodje sitan pesak...jedino sto moras da rezervises lezaljke,ili te dvosede(cesce sam vidjala porodice na njima)...ali odmah pored kafica imas i jedan veliki i lep deo gde mozes da zabodes suncobran.

sto se tice ksenije-OBAVEZNO IDI!!!!! RAJ NA ZEMLJI.... :zaljubiska:

pesak je toliko divan i sitan...kada hodas ne verujes koliko je mekano...

ja sam isla sa dve drugarice...ali mesto je takvo da odgovara svima...za svakoga ima nesto...

neces pogresiti ako odes !!! cene su pristojne-girosi2,5 evra..kafe2-3evra..vocni tanjir na fikiju 5evra...

hanioti ti je tu odmah(pet evra taxi u jednom pravcu)...takodje i ksenija( 2, 5 evra povratna karta u mini-busu preko sabre)...ma veruj mi odlicno je mesto..i neces se pokajati!!!!

ako te jos nesto zanima slobodno pitaj :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ako te jos nesto zanima slobodno pitaj :D

U kojoj si vili bila?

Ja znam da je Fiki super, kao sto rekoh - tu smo bili, ali drugi kraj Pefk. mi je "misterija", da li je jednako dobro kao na Fiki plazi?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

bila sam u vili-hotelu magdalena....uplatili smo nocenje sa doruckom...koji je svaki dan bio isti , ali i lep....sveze pecivo, kackavalj, sunka, puter , marmeladice....nes kafa i svez djus....gazdarica i vise nego raspolozena za saradnju...hotel se zakljucava u 24h-tako da mozes da budes sigurna..ali ima skrivena vrata koja jedina ostaju otvorena u slucaju da neko ostane posle zatvaranja ....bila su dosta koriscena sa nase str :D

mi smo bile na spratu...tu su dvokrevetne sobe i trokrevetne...tj oko nas su bile takve...tako da ne znam kakvi su apartmani, ali nasa soba je bila ok...malo manja za potrebe tri devojke, ali sasvim ok...

terasa nam je bila divna-velika...tako da smo manje vise tu boravile...

kupatilo je cisto...treba poneti svoj sapun posto se ne dobija...

cistili su nam sobu tacno na pola smene..sto je za mene bilo dovoljno....

i tako...smestajem sam bila zadovoljna...

uopste smo bile odusevljene samim drcima u pefkohoriju kod kojih je ali sve moglo,jako se trude da vam boravak kod njih bude lep.

cela plaza u pefkohoriju , ukljucujuci i taj desni deo...na kontra str od fikija je ok...u samom centralnom delu plaza je jako uska, ako tu legnes ljudi ti skoro pa hodaju na glavi...posto je plaza siroka mozda metar,a iznad nje glavno setaliste...

taj deo je mozda dugacak oko 300 m, a nakon toga ponovo ide prosirenje....

mi smo prvih par dana isli u beach bar skroz na tom desnom kraju...taj deo je meni licno malo lepsi, posto iznad plaze postoji red nekih cetinara....i bas je onako ne znam slatko...u tom delu skrrroooooz desno..znaci na najdesnijem kraju poslednjeg kafica ima mozda malo kamencica...ali nista strasno, ali vec kada se krene malo na levo postaje bolje...

sve u svemu cela plaza je peskovita i lepa...

ali ako idete kolima...pravac ksenija svaki dan...do tamo ti treba 5-6min kolima...a prelepa je...za decu, ali i za sve ostale IDEALNA :bez-zuba:

ja sam se fenomenalno provela....i rado bih ponovo otisla !!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav,druga strana Pefkohorija je skroz druga prica,mnogo je mirnije i vise porodicno.Mi smo bili od 17.avgusta i na plazama nije bilo velikih guzvi,pescane su plaze i ulazak u vodu je pescan.Kada se ide skroz ka kraju u delu gde je vila Rigakis (mapa je u prilogu) tu je plaza i najsira i najlepsa.Postoje delove gde imate lezaljke i suncobrane i delove koji su za peskire.

post-6116-1232397038_thumb.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim Vas da li je neko bio u vili Ipokampos 2 i kavi su utisci

Izmenjeno (sima29)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li neko iskustva sa vilom Marija Magda? Da li se nalazi ispod magistrale ka moru? Zanima me moze li se naci plan Pefkohorija sa ucrtanim svim vilama i njihovim imenima? Svaka agencija ucrtava samo vile iz svoje ponude.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka