Lula

Sankt Peterburg u sopstvenoj režiji

43 poruke u ovoj temi

Svaka čast na detaljnim informacijama!

Ja već danima pokušavam da se informišem o S.Peterburgu i informacije uglavnom nalazim na stranim sajtovima. Pokušala sam da pronadjem turistički vodič ili bilo kakav priručnik ali naši izdavači očigledno ne znaju da ovaj grad postoji. 

Mi putujemo 6.avgusta u sopstvenoj režiji i tvoje informacije će nam puno značiti. 

Molim te, reci mi kakve su cene u prodavnicama, po kafeima? Da li je velika vlažnost vazduha?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cene su otprilike kao kod nas, s tim što je pravilo da što si dalje od glavnih ulica i atrakcija, to je jeftinije. Primetila sam da su knjige dosta jeftine, što me je iznenadilo. Očekujte da ćete se naplaćati dosta ulaznica (parkovi, crkve, muzeji, čak i groblja - poput onog na kome je sahranjen Dostojevski), ali to nije tako strašno, tj. skupo. Peterhof je 700 rublji, što je oko 10 evra, ulaznica u carsko selo je jeftinija, oko 500 rublji, čini mi se (s tim što se posebno, tj. dodatno plaća ako želite da uđete u dvorac).

Nama je bilo odlično vreme. Dani nisu bili jako topli, temperatura se kretala oko 20 stepeni (jedino je poslednjeg dana, kada smo vukli kofere do metroa, bila 28 i tada je bilo dosta sparno). Meni je njihovo vreme jako prijalo. Kada je velika vlažnost vazduha, noge mi budu teške, a u SP sam letela kao ptičica. :)

p.s. Obavezno ponesite kišobrane, pljuskovi su česti i vrlo jaki.

Izmenjeno (Lula)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na informacijama, puno mi znaci sto ih dobijam "iz prve ruke".

Reci mi, za koliko se javnim prevozom stize od aerodroma do "centra" ili Nevskog prospekta? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

10 minuta je od aerodroma do stanice Moskovskaja. Zatim ulaziš u metro i voziš se plavom linijom do Nevskog prospekta 7 stanica - izlaziš na stanici koja se zove Nevski prospekt. Vozovi idu često, vožnja traje nekih pola sata (otprilike, možda čak i kraće, jer do te stanice nemaš presedanja) - dakle, sveukupno 40-ak minuta. Pre polaska obavezno pogledajte koja je metro stanica najbliža mestu na kom vi odsedate i naspram toga kombinujete  metro.

Nije komplikovano, iako treba malo pripreme. I idealno je ako ne vučete puno kofera.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bravo za Lulu, ja nisam imao dovoljno volje da pokrenem ovakvu temu. Bravo za iscrpne opise, koristiće nekom sigurno.

Elem, supruga i ja smo bili početkom juna, s tim što smo iskombinovali Moskvu i Spb, po tri noći. Kartu za Moskvu smo uzeli preko Airserbia, 14.2. je bila akcija 2 za jedan, tako da je  karta izašla 140 evra po osobi, povratna. Moskva-Spb smo išli avionom, oko 70 evra povrtana, koristili smo https://www.vayama.ie/.

Smeštaj - preko airbnb, oko 110 evra za nas dvoje, 10 min peške do Ermitaža. Solo organizacija je ispala bar duplo jeftinija od agencije.

Što se prevoza sa aerodroma tiče, nemojte se bojati kombinacija minibus/metro, sve to lepo funkcioniše. Mi smo ipak koristili taxi, cena je bila fiksna, oko 10 evra (700 rub) s tim što oni idu na poziv ili preko aplikacije. Tu nam je pomogla drugarica koju smo upoznali na moru, i s kojom smo proveli jedan dan, a u povratku su nam ga zvali domaćini   http://taxovichkof.ru/.

Za Ermitaž imaju automati za karte, čim se uđe u predvorje levo. Može kartica, može keš, Ulaz 600 rub, duplo manje od karte online :)  Ne čeka se red, samo se uđe, zaista mi nije jasno zašto onoliki ljudi čekaju u redu.

Kartica (konkretno kod mene Telenor banka) radi svuda, savršeno, i u taksiju, teško je vikendom naći gde zameniti novac a evre ne primaju.

Obavezno idite i na krstarenje Nevom, uz malo pregovora nas je koštalo 400 rub po osobi, uz ruski audio vodič na brodu :) Takođe smo posetili Mihajlovski teatar, balet, kupili katre ranije onlajn, oko 20 evra (skoro zadnji red), Peterhof, Isakievski, Kazanski, Spas na krvi, Petropavlovsku tvrđavu, dizanje mostova noću...

Ručkali smo u Pizza hut i Zoom kafeu, prihvatljive cene. Pivo je u kafićima dosta skupo, i uopšte smo stekli utisak da su cene 1,5-2 x naše, u turističkim oblastima. Nema menjačnica, pekara i pljeskavičarnica na svakom većem ćošku kao kod nas - restorani i banke, isto je i u Moskvi.

Sve u svemu, zahteva mnogo pripreme, mnogo čitanja tripa advisora, bar osnovno znanje engleskog, a ćirilica i sličnost jezika je plus. Divan je grad, vredi ga videti, 3 1/2 dana je malo za opušteno razgledanje.

 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I kao što reče @aleksa74 krstarenje Nevom obavezno! I nas je ovo zadovoljstvo izašlo samo 400 rubalja po osobi a uživali smo svaku sekundu provedenu na brodu. Što kasnije (od 10, 11. uveče) to bolje. Zaista je čarobno!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala! Mi cemo biti devet punih dana i nadamo se videti veci deo SP.

Mi smo u kontaktu sa vlasnikom ili menadzerom apartmana i nadamo se pomoci, ako zatreba. 

Ako mi jos neko pitanje ostane bez odgovora, bicu slobodna da vam pisem :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko treba vremena za Carsko selo? Iz diskusije na forumu sam shvatila da treba oko sat vremena da se ode. Koliko treba za obilazak? Kakva su vam iskustva i preporuke?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Sjecam se da smo busom putovali do tamo oko 30,35 minuta cini mi se.. Toliko je udaljeno ali je tamo saobracaj veci i gusci pa od toga zavisi...Tamo su Jekatarinski i Aleksandrovski park, sa istoimenim dvorcima. Naravno, veca guzva na ulazu bude u Jekatarinski dvorac, koji je inace car Petar poklonio svojok Katarini.Na ulazu budu velike turisticke grupe koje cekaju, tako da se moze desiti dugo cekanje.Tako da vam zbog toga preporucujem da idete ujutro kako bi izbjegli guzvu, ali provjerite da li je ujutro otvoren.Ne mogu se sjetiti koliko smo tacno vremena proveli unutra,ali ima dosta toga da se vidi pa mi se cak cini da smo mi nedje popodne krenuli kuci.Ali podji i vidi jer je prelijepo...Narocito sala za bal sa pozlacenim ogledalima.Carsko selo i Peterhof su pod obavezno.Nama je izlet u Carsko selo kostao 30 eura.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imamo 1 dan/nedelju/ za obilazak i mislim da tesko mozemo da stignemo da obidjemo i Ermitaz i Carsko selo. Na zalost. Putujemo sledeci vikend. Da je makar toplije i duzi dan imali bi sanse....

Hvala puno na odgovoru. :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam kupila kartu preko air srbia za 179 evra na akciji.....idem za 3 meseca. jedva cekam. 

 

da li je neko mozda pravio jednodnevni izlet za helsinki? imaju autobuse koji voze nocu, stize se u helsinki ujutro, pa bih ja tamo svrckala 1 dan i vratila se nocnim autobusom opet. 

ukupno imam 7 noci u petrogradu, stizem jutarnjim letom, tako da cu imati i prvi dan za obilazak, ali mi je i povratni let ujutro, nisam mogla drugacije da kupim kartu po ceni po kojoj sam kupila...da sam produzila na 9 noci, tjah za vecernji povratni let, bila bi mi visa cena avio karte.

ono sto mene u stvari zanima je dal bi bilo problema da ja jedan dan udjem u finsku, sledeci dan se vratim u rusiju, a pri tome meni je i dalje prijava u hotelu u petrogradu, a secam se da su mi na aerodromu u moskvi dali neki papir, sad citam da je to neki migrantski papir, ja nisam obracala paznju i ne znam dal su ga gledali na aerodromu i sta je bilo sa tim papirom, dal su ga uzeli, znam samo da sam dala na pasoskoj kontroli i papir i pasos. 

Izmenjeno (Korzika)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Srbija i Rusija su potpisale bezvizni rezim za turisticka putovanja do 30 dana. Sa nasim biometriskim pasosem mozes da ulazis i izlazis iz zemlje jer broj ulaska nije ogranicen kao kod viznog rezima 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

a sta je bio taj papir koji sam potpisala kad su mi stavili pecat u pasos prilikom ulaska u rusiju. u moskvu sam isla polovinom aprila prosle godine. stvarno nisam ni gledala sta je to bilo, pa me je sad zbunilo sto su neki na temi pomenuli nekakav migracioni papir. 

naravno, znam da je bezvizni rezim, al otkud znam mozda rusi nesto kontrolisu.

 

ako je tako, onda super...posto bih nekako volela da uklopim i helsinki kad sam vec blizu, a finska mi nije u nekom posebnom planu za odlazak.

Izmenjeno (Korzika)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka