pcigre

Jeftin avio prevoz do Barselone?

120 poruka u ovoj temi

tema bas nije posecena, ali da pitam.

planiram da sredinom septembra putujem za barselonu i malo sam pretrazivala cene avionskih karata i bas sam se iznenadila da ne mogu da nadjem nista jeftinije od 180-200eur, ako bih rezervisala sada...

svaki savet je dobro dosao, hvala :)

Ja sam kupio 2 povratne karte kod Wizz-a za 16.000 din. za 22 maj. Polazak je iz Temisvara a povratna karta za jednu osobu kosta 40 evra (minibusom).

Sto se Wizz Air-a tice ja sam prezadovoljan, jedino sto oni jos uvek verovatno nemaju cene za septembar (obicno pustaju cene 6 meseci unapred).

Ako su potrebne jos neke informacije, tu sam.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala na odgovoru, evo bila sam na wizz air-u, nema nista jeftinije od 180eur, cak ni maj koji pominjes nema po toj ceni...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Karte su kupljene krajem novembra. Znaci moras sacekati prvi momenat kada se karte pojave i onda izabrati najjevtiniju kombinaciju odlazak dolazak/ Evo ja sam sada gledao: sam pocetak oktobra za dvoje 220 eura a za jednog 120 eura povratna. Da bi se kod njih kupila povoljnija karta nazalost covek mora biti fleksibilan sa datumima odlaska i povratka i onda se moze nesto pronaci.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@danijela

otvori google maps i pogledaj gde je bg, a gde je barselona, tako da ti to delimicno opravdava cenu :D

Mi planiramo put u barsu za jul, tačnije, već smo iznajmili stan tamo i sad jurimo karte da kupimo i ja koliko sam gledao kad sve saberem i oduzmem, najviše se isplati iz beograda lufthansom ili swissom. Povratne karte su oko 200 eura trenutno i ima kombinacije za po nekoliko letova dnevno u zavisnosti od toga koji ti termin odgovara.

Gledao sam wizz iz temišvara, ali mi se ne isplati, dok se prebacim tamo, doplatim 6600 dinara po osobi za prtljag, dok se vratim posle iz temišvara..na stranu to sto wizzom uvek stizes ili se vracas u neko nenormalno vreme pa se ispostavi da nekad platis smestaj a dolazis u pola noci. tako da kad sve stavim na papir meni je to skupa rabota.

Tako da smo 99% sigurni da cemo kupiti karte iz beograda za rano jutro 6:50 let a povratak cemo da gadjamo kasno popodne, tako da cemo da imamo i ta dva puna dana u barsi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svakako je putovanje iz Beograda najjednostavnije i najkomfornije. Slazem se i da toliki put mora da kosta. Mene put iz Temisvara za dve osobe ukupno kosta 230 evra ,150 evra avion i 2 X po 40 evra povratna karta, minibusom od vrata do vrata, (malo je nenormalno vreme povratka ali te ceka bus pa pravo kuci, i sa malim prtljagom) ali je puno manje od 500 evra koliko otprilike kosta put iz Beograda.

U svakom slucaju svako mora sam da odluci kako ce putovati ali u krajnjoj liniji nije ni bitno kako se ide vazno je gde se ide. BARSA.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad je tolika razlika u ceni onda je to ok prica, ja volim da idem wizzom i cesto letim njima (placam i wizz exclusive i to skroz ima smisla), ali u ovoj situaciji stvarno nisam imao nikakvu kalkulaciju da idemo iz temisvara. recimo u rim smo prosle godine isli za 125 eura sa jednim prtljagom i dve povratne karte. Sletali smo kasno u rim, tamo smo platili taksi do hotela jer smo promasili voz, ali smo opet imali neku racunicu, ovo za barsu u ovom trenutku nije bilo isplativo.

ofttopic:

Za novu godinu je bio plan da idemo iz temisvara u milano i opet je bila neka ekstra povoljna varijanta (mislim da je bilo oko 45 eura po osobi), ali ja kada sam stavio na papir sve, bilo mi je jeftinije da idem jatom ili lufthnsom opet.Isto nenormalno vreme poletanja iz milana je bilo u opticaju (mislim da je bilo 6 ujutru) pa sam imao opciju ili da spavam na aerodromu te noci, ili da platim ekstra noc za dzabe u hotelu i da placam taksi do aerodroma. Na kraju je sve palo u vodu i bili smo u svajcarskoj i proveli se odlicno :)

Da se vratim na temu, kao sto kazes, vazno je da se ide u barsu.

p.s.

ako treba bilo kakva pomoc vezana za karte, tu sam da pomognem, jer sam zaludjen :)

i ajde malo da se aktivira druga tema o barseloni da pocnemo vec da pravimo planove! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Necone...Evo meni treba pomoc oko karata.Resio sam da putujem za Barselonu negde od 15-25. juna da bude polazak. Bio bih tamo 9,max 10 dana.

Inace nikad nisam putovao avionom,I ne snalalazim se najbolje oko trazenja karte preko neta(to ce se za nekoliko dana promeniti)..Pa bih te zamolio ako mozes da mi nadjes sto jeftiniju povratnu kartu iz Budimpeste do Barse,preko Wizzaira,Ryanaira itd...

Do Budimpeste bih isao vozom,povratna karta je 25e.

I da,oko prtljaga,da li je rucni prtljag besplatan,koliko je dodatni prtljag,do koliko kg itd..

Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Wizzair kaze da mozes da ides 18.06-27.06 ako ti odgovaraju ti datumi i trenutno povratna bez prtljaga košta 122 eura. Prtljag mislim da ćeš morati da doplatiš još 6600 dinara za kofer u oba pravca (mislim da za 10 dana nije realno da se spakuješ u ručni prtljag).

U odlasku je let u 17, a povratni let je nezgodan jer stižeš u 22:40 u budimpeštu, i mislim da ne možeš da stigneš na voz koji putuje iz budimpešte za BG noću, pa ćeš morati ili da šetaš noću po budimpeši ili da platiš neki hotel.

Ako mene pitaš, moj savet ti je da pogledaš swiss, jer sam sad gledao karte preko njih (15-25 jun) i možeš karte da nadjes od 220 do 300 eura u zavisnosti od vremena kad želiš i kako da ideš tog dana.

To ti se daleko više isplati, jer ćeš da platiš kartu iz budimpešte 120 eura, 60 eura prtljag, put 25 i ako moraš da platiš hotel u budimpešti, ti si platio punu cenu karte iz bga, a ozbiljno si se izmaltretirao (nisam računao što ćeš da pojedeš i popiješ na putu do budimpešte i nazad i u tom čekanju leta)

Što se tiče prtljaga kod wizzaira, možeš da nosiš u ručnom ptrljagu torbu maksimalne veličine 42x32x25 i mislim da težina nije važna. i ta torba je besplatna. Možeš da doplatiš za veću kabinsku torbu veličine 56x45x25 i to košta 10 eura. Prtljag koji čekiraš može da bude do 32kg težak i košta 3300 dinara u jednom pravcu. Važna stvar je da u ručnom prtljagu ne možeš da nosiš dosta tečnosti vezanih za ličnu higijenu (šampon pasta gel za tuširanje, makazice), ali nisam siguran šta i koliko je dozvoljeno i zabranjeno.

Ryanairom nisam nikad putovao i ne znam kakvi su detalji kod njih.

Ako treba još neka informacija pitaj.

pozzz

Izmenjeno (Necone)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ryanairom od Pešte do Barselone ima za 162e, sa jednim čekiranim prtljagom od 15kg. Ako treba više, sa jednim čekiranim prtljagom od 20kg. cena će biti veća za 20e. Polazak iz Pešte 14.6. u 17:45, povratak iz Barselone 23.6. u 9:35. Ova vremena odlaska i povratka iz Pešte, ti daju mogućnost da na miru vozom iz Beograda, stigneš do Pešte, tj. vratiš se iz nje. Šta ćeš bolje od ovoga. Hvataj ovu kombinaciju, dok još ima po ovoj ceni.

Naravno, sve ovo važi samo ako si u mogućnosti da polazak pomeriš za jedan dan ranije. (znači nije od 15.-tog nego od 14.-tog)

Izmenjeno (koldar)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imate i varijantu nešto jeftinijih karti iz Beograda sa Lufthansom i presedanjem preko Minhena ili Frankfurta (raspitajte se). Ja sam tako već dva puta leteo za Barsu u sred sezone... Jednom i preko Rima sa Alitaliom (prošle godine). No, najjeftinije - ipak Budimpešta ili Temišvar...

Izmenjeno (Sasa_NS)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa gledao sam i lufthansu, ali je povratna oko 28k dinara, a to je skuplje nego swiss.

Kao sto sam rekao gore, ja se vodim time da ako mi low costom nije jeftinije bar 30-40% (kad saberem karte, prtljag, transfer do aerodroma) ne idem u ta zezanja, jer to sve na kraju izadje skuplje. Sad...to je od coveka do coveka, ja sam konformista i ja bi tog dana u pesti potrosio sigurno 50 eura na jelo i pice i jos bi 2 noci putovao vozom. imas skyscanner.com pa mozes da poredis cene karata kod razlicitih kompanija...

pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo rayanairom je dobra opcija,videcu...Provericu I to za swiss.Ako na kraju I nije neka velika razlika lakse mi naravno iz Bg..

A takse jesu uracunate u te cene ili bi ih posebno placao?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Što se tiče ryanair-a, sve je uračunato u cenu koju sam naveo.

Samo da napomenem, da ukoliko se odlučiš za nekog avio-prevoznika kao što su swiss, lufthansa, alitalia itd, ne gine ti jedno presedanje na putu do Barselone, a isto tako i u povratku. Ne kažem, nije to presedanje neko veliko "jaje", ali opet, treba se i snaći na pojedinim aerodromima, a tu je i gubitak vremena. Kod ryanair-a toga nemaš, nego je let direktan. Sedneš u avion u Pešti, a izađeš u Barseloni.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo rayanairom je dobra opcija,videcu...Provericu I to za swiss.Ako na kraju I nije neka velika razlika lakse mi naravno iz Bg..

A takse jesu uracunate u te cene ili bi ih posebno placao?

Da pomognem oko prevoza, najbolja varijanta ti je Easyjet: Beograd Milan, Milan Barselona, izadje ti do 130e a oni imaju one vece kabinske prtljage, koji su dovoljni ako ne nosis bas puno stvari.

Samo gkedaj da bukiras sto pre.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam bas u toku, ali zar Easyjet leti iz Bg?Leteo je AirOne od Bg do Milana, ali su ih ukinuli posle nove godine

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka