VanjaSpanska

Larisa

6 poruka u ovoj temi

Sta mozete reci o ovom gradu, ako ste ga posetili? Deluje mi zanimljivo, pogotovo anticko pozoriste!

Larisa ima oko 130 000, pa zauzima sedmo mesto u Grckoj po broju stanovnika. Jedan je od centara prehrambene industrije.

Jos nesto, sa neta :

Larisa je centar ekonomskog i kulturnog života tesalijske ravnice. Prema drevnom mitu, naziv grada potiče od nimfe Larise (supruge Posejdona i majke Aheja, Ftija i Pelazga), koja se udavila u vodama Piniosa. Prema stručnjacima, naziv potiče od prehelenskog korena i znači tvrđava. Kroz grad protiče mitska reka Pinios pored koje se pruža gradski park Alkazar. U centru grada se ističe Akropolj, na brdu Frurio hram Svetog Ahilija i ostaci prvog antičkog gradskog pozorišta i drugo po veličini, odmah posle Epidaurusa. Kapacitet pozorišta bio je 10.000 gledalaca i izgrađeno je u 3.veku pre Hrista.U ulici 31. avgusta smešten je arheološki muzej, a vredni posete su i Etnografski muzej i muzej Hipokrata.

Postavite neke slike, ako imate :-)

https://www.youtube.com/watch?v=g0p0VQW3Ais

Izmenjeno (VanjaSpanska)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@VanjaSpanska moji su bili pre neki dan i oduševljeni su. Čak im se više svidja i od Soluna (kažu da je propao odkad su oni poslednji put bili) tako da imaš sve preporuke:)

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Tasha, hvala!

Pitaj ih, kad stignes, sta jos obici sem pozorista i parka.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljudi, mene takodje zanima Larisa za obilazak, pisite nesto :-)!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja bih ti rado pomogao ali na mene Larisa nije ostavila neku utisak. Ni sto se shopinga tice a ni ovako. Doduse mi smo isli u JUMBO pa smo payarili to sto smo hteli. Mozda se nismo snasli. Ne znam. Meni se vise svidja Katerini recimo. Vec o Solunu da na pricam. Ali o ukusime ne treba raspravljati. Ali eto cisto da iznesem moj utisak.

IMG_3435.JPG

IMG_3436.JPG

IMG_3437.JPG

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne zanima me soping :-), to mi je poslednja stavka :-)

Hvala u svakom slucaju :-)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25362
    Ukupno tema
    841994
    Ukupno poruka