Jelena Cizmic

Hotel Fort Arabesque Makadi Bay 4+*

855 poruka u ovoj temi

Ja sam uvek birao suncobran u desnom delu, ispod West Winga i vecina slika je tu i nastala ali ima slika i iz levog dela, jedino one dve raze su sa Royal Makadi plaze, vidi se onaj travnati deo, one su tu bile i pre dve godine. Sto se tice Lionfisha on izlazi predvece iz rupa u kojima se krije danju, cesto se vidi danju kako mu viri jedan deo ali posle 17h polako izlaze, ovaj obican Lionfish sa plavom pozadinom na slici je greskom ranije izasao i to dosao do povrsine kod bova koje razdvajaju FA i SRM i taman lepo izpozirao ali je odmah pobegao u dubinu, nije mu se dopalo da ga neko gurka kamerom :) Murina sa slika je bila tu cesto na 10ak metara od obale, premestala se iz rupe u rupu. Stonefish je imao svoje mesto koje je menjao periodicno i vracao se na isto, takodje na 10 metara od ulaska u vodu bukvalno. Crocodilefish je bio tu cesto, nekada u pesku a nekada se popne na greben. Oktopoda sam video nekoliko puta ali on je kralj kamuflaze i stvarno ga je tesko uociti ako se ne pomera pa nisam uspeo da ga snimim lepo, treba samo biti strpljiv i dobro gledati, svega tu ima :) 

Izmenjeno (The Unbeliever)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Razmatram Fort za sledeću godinu.

Može li neko poređenje da Citadelom - gde vam je bilo bolje? 

Unapred hvala ?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Je l' moze par saveta za cascavanje konkretno za ovaj hotel? Jel' ste davali spremacici baksis, koliko? Da li je to svaki put ili par puta u toku boravka?

Kad ste trazili drugu sobu, je l' date unapred nesto (koliko) ili tek kada vam zamene i daju zeljenu sobu?

Kapirao sam da zamenim eure na aerodromu za njihovu valutu i da u njoj castim posto sitne dolare nisam nasao ovde u menjacnici a ne bih da jurim po gradu.

Je l' ima jos neko kome bi bilo dobro dati baksis u Fortu za bolju uslugu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svaki drugi dan ostavim baksis liku sto sprema sobu. 

Svaki treci dan ostavim dolar-dva liku sto radi na lezaljkama. Samo prvi dan sam nosio peskire, sve ostale dane mi je on cistio lezaljke, nosio i zatezao peskire.

Ostavio sam 2x baksis nekoj klinki sto radi kao konobarica u kaficu gde bude ziva muzika, pored bazena i nekom klincu u istom tom kaficu. Svako vece su mi cuvali sto i ekspresno donosili pice.

2-3x sam ostavio baksis u plaznom baru, a u kaficu ka SRM nisam zeleo da me uopste sluze, sam sam uzimao pica

Takodje tamo radi i konobarica, arapkinja, lezbejka, počastio sam je prvi put, ali ona ne razume 2 reci engleskog, prica samo nemacki. To mi je imace bio prvi put da sam u Egiptu video da se arapkinja - konobarica ljubi i razmenjuje neznosti sa turistkinjom. To nisam video ni u mnogo liberalnijim zemljama, tako da mi je to bio skroz lud prizor.

U sustini potrosio sam jedno 20-30$ na baksise, mislim da je to OK. Nemci su ih dosta razmazili sa baksisima.

Iskreno najveci baksis zasluzuju momci sto svakodnevno uredjuju travu po najjacem suncu. To su uglavnom momci iz Qene i iz sela u okolini Qene. Lako ih je prepoznati jer su bas bas crni i rade najteze poslove po najjacem suncu.

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno!

Jos me samo zanima, je l' menjao neko sobu u hotelu i kada ste to radili je l' ste prvo ponudili novac i koliko i u isto vreme trazili sobu, ili ste prvo trazili sobu pa ako vam se svidi, onda castili?

Vidim na temi  da je krilo A u East wingu poprilicno lose.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Razmatram Fort za sledeću godinu.

Može li neko poređenje da Citadelom - gde vam je bilo bolje? 

Unapred hvala ?

Meni je licno bolje u Fortu jer su korali i ribice dosta plice i blize, mogu lepse da se snimaju :) opet je i ulazak u vodu normalan a u Citadeli je dugacak greben ali se prostire u dubinu i sve je daleko. Sam hotel je prevelik i ja sam bio prosle godine kada je bilo u toku renoviranje i preuzimanje od strane novog vlasnika pa ni usluga nije bila nesto mada mi sada svi koji su bili kazu da je usluga odlicna. 

Ako treba jos nesto slobodno pisite.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Evo i mene direktno iz Forta!!

Kad smo se cekirali odmah smo castili 20€ za sobu u West-u, samo je pitao jel smo bez dece. Dobili sko sobu na III spratu , onaj deo sto je u kamenu, pogled vrh, i prosli put smo imali sobu na istom spratu 

E ova soba nije renovirana ali koga je briga... 

Hotel je preplavljen  Italijanima , i to su bukvalno sve isti ljudi od pre 2 godine kad smo bili.. prepoznajemo se i javlaju se oni nama , mi njima.

Sta reci za plazu i more sto vec nije napisano, nemam sta da dodam.

Neko je gore pitao za pice u Wind baru, oni sluze fantu , coca colu, Tonic je u staklenim flasicama i uzimas sam .. kao i sladoledi samousluzivanje. Ali u Sunset baru ima konzerve u frizideru i sami se sluzimo ko sta hoce.

 

 

znam da Fort nema odavno u ponudi. preko koje agencije i kada si rezervisala?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

znam da Fort nema odavno u ponudi. preko koje agencije i kada si rezervisala?

U februaru preko wayout-a , cim su izbacili ponudu za ovo leto ? 

bio je bas kratko u ponudi - mozda 2 nedelje... 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako ste prolazili sa stomakom u ovom hotelu? Kupicu enterofyril u Beogradu, pretpostavljam da led ne treba da uzimam. Je l ste prali zube flasiranom vodom? Izbegavali voce i povrce koje se ne ljusti?

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo dve godine letovali u FA i nismo imali stomacnih problema i jeli smo sve. Prošle godine čak smo zaboravljali povremeno da zube peremo flasiranom vodom već smo koristili sa česme. Ni naši prijatelji nisu imali stomacnih problema. Za šest godina letovanja u ovoj zemlji, jedini put smo imali dan i po strašan proliv i to kad smo bili u S.aqua magic htl. Te godine su mnogi završili u bolnici na infuziji. Mislim da zavisi od organizma i umerenosti u svemu. Mada ja nisam umerena sa povrćem i ribom pa opet ništa :D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Kako ste prolazili sa stomakom u ovom hotelu? Kupicu enterofyril u Beogradu, pretpostavljam da led ne treba da uzimam. Je l ste prali zube flasiranom vodom? Izbegavali voce i povrce koje se ne ljusti?

 

Verovali ili ne zube peremo vodom sa cesme, suprug non stop pije sa ledom fantu na plazi, jedemo salate non stop, voce jedem samo dinje i grozdje... ali zato salate sve po redu. Nismo ni sada a ni prerhodne godine kad smo bili imali bilo kakav problem, verujem da necete ni vi. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Je l' ste vi nosili neku jaknu/duks ili to u Egiptu nije potrebno? Nisam bio, a ne znam ni da li u hotelu mozda odvale klimu pa je to neophodno ili ne?

Izmenjeno (PepeLeTvor)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka