Guest Prijatelj

SARTI

8048 poruka u ovoj temi

wayland pohvala za opis ;)

da ne znas mozda nesto o Sarti Beachu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovako, hotel je presladak, sa odlično održavanom baštom i, koliko sam čuo, dobrim studijima i apartmanima. Malo je van grada, pa je, ako ste imali ideju stalnog spremanja hrane, izvestan problem nabavka. Iako, i sa leve strane, jedno 200tinjak metara ima nekoliko kuća i, čini mi se možda čak i neka prodavnica, ali nemoj da me faćate za reč, ja sam tamo išao na klopu u tavernu sa božanstvenom terasom odakle se vidi ceo zaliv Sartija. Preko puta hotela ima lep komad plaže, vrlo blizu je i neka verzija beach bara, odličan espresso fredo, veliki suncobrani, vikendom ga poprilično pokriju dobrostojeći grci (rekao bih po kolima). Plaža je tu za klince super, jer ima dosta plićaka, pa možeš da ih pustiš da se smežuraju u vodi, a da su ti stalno na oku iz ležaljke. Meni se lično sviđa, i on je još uvek jedan od kandidata za nas ove godine, ali još nismo sigurni hoćemo li ići svojim kolima ili ne. Da idem svojim kolima, zasigurno bi jurio njega, jer je dovoljno blizu i dovoljno daleko, ako me razumeš. I hotelski bar izgleda lepo, a ispred hotela ima mesta za kola dovoljno, tako da ne mogu, ovako, spolja gledano mnogo da mu zamerim, ukoliko te ta razdaljina od grada ne plaši. Deluje mi kao mesto gde se čovek može jako lepo odmoriti...

Izmenjeno (Wayland)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E, da, trebalo bi da studia, bungalovi i dupleksi imaju čajnu kuhinju, tj. i frižider, bar onaj od 80tak litara, što znači, staje 2 puta po 6 amstela i par amita, čisto da se nađe. Ima i klima, ako se sećam...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala Wayland na detaljnom opisu Sitonije !!! I opis Sarti beach hotela, parkinga i plaze mi puno znaci !!!

Ako nadjes jos malo vremena za nas, molila bih te za odgovor na dva pitanjca:

1. Kakvim putem se od Sartija stize do Orange beach-a i gde se u blizini te plaze mogu ostaviti kola (zemljani parking, asfaltiran parking, na putu...)?

2. Ima li u blizini Sartija dovoljno lepih, malih, divljih plazica, na kojima se covek moze osamiti, a da im se moze prici kolima (ali ne tim rizicnim makadamskim puticima)?

Hvala unapred !!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala punoooooo bas takav opis mi je trebao :D

Udaljenost mi nije problem, vece je drustvo i idemo kolima, naravno sve to ukoliko im jul nije rasprodat.... a valjda nije....

Jos jednom hvala na pomoci i lep provod ovog leta :kez:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovako, od Sartija do Orange Beach-a ima jedno 5-8 km glavnim putem, samo treba paziti da se ne promasi skretanje, jer nije preterano jasno obelezeno, kao za neke druge fancy plaze (jer ovde nema kampa i gromoglasnog beach bara). Put jeste zemljani, ali nije na nasipu, vec relativno ravan i sirok. Ima dovoljno prostora za automobile i ne treba biti bas reli vozac da bi se auto preterao tih 50-100 metara. Parking je zemljani, ne preterano uredjen, ali upotrebljiv. Senka na kolima zavisi od toga kad dodjes. Samo posle treba sici do plaze, nista strasno, ali izbegavajte preterano komotne papuce i visoke stikle :D

U blizini Sartija, sa desne i leve strane ima bar po jedna pescana uvala tipa divlje plaze, sa solidnim zemljanim prilazom. Naravno ne ocekujte nista kao sto je skroz pusta plaza, uvek ce se tu naci poneko sa slicnim aspiracijama i alergijom na guzvu kao i vi. Ali, to i nisu uvalice od 20 metara peska, vec potezi od po 100tinjak i vise metara, tako da nije problem. Ko je bio u Limenariji, na Tasosu, po poseti to lici na onaj deo plaze skroz desno, 20tak minuta hoda od mesta, tamo gde plaza prestaje. Znaci, ako na potezu od 50 metara ima 2-3 suncobrana, onda je to guzva.

Ali, i plaza u Sartiju (ako ste raspolozeni za lagano pesacenje) i u Sikiji, i Toroniju i Tristeniki su dovoljno velike da cak i kada pocne feragosto na njima uvek mozete naci mesto na kome u kruug 5-10 metara nema bucne i kenjkave dece, smornih slusaca glasne muzike i tsl. Ipak mi ovde govorimo o plazama od po 500-2500 metara duzine i minimum 15 metara sirine na najuzim mestima....

Tu kod Sarti beach hotela plaza je siroka 50tak metara i skroz sa strane desno ima jedan manje uredjen deo, gde cak ni u spicu, u prvom delu avgusta, nije bila guzva.

Ne bih da te plasim, ali, buduci da se ljudi u Sarti vracaju bar jednom, a znam neke koji tamo idu i po 5 godina za redom, ako niste rezervisali, pozurite...

Na zalost, nase agencije ga ne rade previse, jer izgleda nemaju preterano veliku zaradu od njega (kanda su apartmani malo skuplji) i jer su madjari i ostali u prethodnim godinama potpuno okupirali mesto. Ja sam stekao utisak da ko zna madjarski, lepo moze da se snadje, bolje nego sa engleskim. Svaki treci konobar/konobarica zna madjarski (uglavnom zato sto su madjari :) ).

Hvala na zeljama, skoro sam siguran da ce se i vama dopasti. Ako imas jos neko pitanje, samo izvoli. Na zalost, jos nisam stigao da sistematizujem sve fotke (>1200), pa izostaje foto podrska, a i nekako se desilo da sam aparat zaboravljao kad smo isli na udarna mesta, pa sam vise zabelezio kamerom...

Izmenjeno (Wayland)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala Wayland !!!

Vidim iz tvog pisanja da poznajes i Tasos. Onda ces najbolje razumeti sta ja svuda u Grckoj trazim: mesto poput Pefkarija za bazu (dakle, malo mestasce, bez guzve, sa lepom plazom ispred apartmana), sa malo vecim mestom pored baznog mesta radi vecernjih setnji (kao npr. Potos, al' moze i sa manje guzve nego u Potosu) i sa puno malih, divljih plazica, u okolini, kakve su one kad se prodje Limenarija i Skala Marion.

Nekako mi se cini da Sarti ispunjava navedene uslove. Ne bi valjalo da sam se presla.

Sa uplatom ne mozemo da pozurimo, na zalost, jer cu u najboljem slucaju tek za dve do tri nedelje znati kad cu moci da uzmem odmor. Nadam se da do tada bungalovi u Sarti beach hotelu nece vec biti prodati (isli bismo krajem jula).

Veliki pozdrav !!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Potpuno mi je jasno. Sarti beach hotel ispunjava te uslove. Mozda ce ti se na duze staze vise dopasti Toroni od Sartija, jer ja znam da me je kupio 100%.

Meni je Tasos bio jedno od lepsih letovanja i priznajem da je tesko naci plazu kao sto je Aliki, ali, Sitonija je slicna donekle, a opet i nije i to je lepo. Tasos je sladak i lep, i lepo se covek izodmara, ali je mali i brzo se izobilazi. Ovde ima plaza za 15 dana letovanja a da ne ponovis ni jednu 2 puta. Ma, verovatno su svi vec gledali, ali, evo opet, da ponovim: http://www.villaoasis.gr/en/satmap.htm

E, odes na 12ti kvadrat pa gledas gde god ima traka belog uz vodu, tu je bar 100m plaze. Pogledaj samo potez od ostrva Pounta do Toronija. E, sad, kako se do njih stize, ubi me. Mi smo uspeli samo ove vece da vidimo, ali sam pricao sa ljudima koji su 3 godine za redom provodili vise od 3 nedelje na Sitoniji i oni su se akali cak do kraja poluostrva, a to je onaj potez izmedju zaliva Ampelos i Porto koufa, kazu da ima nekih puteva, ali mi nemamo bas taj avanturisticki duh (a ni Audi Quatro, kad smo vec kod toga, a Suzuki Jimmy nam je preskup za najam :) ).

Ma, ako odete i ako vam se bas ne svidi, evo, na jesen ja placam pivo celom drustvu...

Izmenjeno (Wayland)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

e wayland bas si super,pun korisnih informacija...

jesi li bio na banana beach??

kakve su cene po restoranima??

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala Wayland !!! Tvoji opisi mi znace vise nego sto mozes i da pretpostavis.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Banana beach smo nesto protrcali, mislim, ako se secam, da je bila neka guzva, a mi smo bili nesto njakavi i glavobolni, pa smo zato zavrsili u Vurvuruu... Meni je na oko delovala lepo, doduse, nije bas prevelika (u poredjenju sa ostalim plazama) i deluje poprilicno "urbanizovano". Meni se narocito dopadaju stene sa strane, ali nekada ume malo i da nervira muzika iz beach bara, koji je inace super sredjen i nemam neku stvarnu zamerku. Babana beach treba obici, narocito sto to nije samo plaza, vec i mesto dogadjanja. Opet, prilaz do nje nije bas kao odvajanje za Palic sa medjunarodnog puta, ali... trpi baba za ubavinju... Ko voli, evo: http://www.bananabeachbar.gr/

Cene po restoranima... jedna postena vecera, sa obaveznom bocicom uzoa na pocetku, par predjela, hranom za 3-4 osobe tipa neke bolje ribe (500-600 g fagri ili skathari npr.), suvlakija, desertom, kafama i bocom boljeg vina, sa par casa cedjene pomorandze i par kola izadje na oko 75-80 evra. Bolja riba ide od 50-70 evra za kg (npr tsipura - orada je oko 45-60, fagri i skatari - poznat kao kantor ili kantar idu i do 70). Tzatziki je od 2-3 evra, kako gde, htipiti oko 2-3 evra, horiatiki 3-5, suvlaki cca 6, bifteki isto tako, kola 2-2.5 itd, itd. Imas i velikih pica za male pare, ono sto ja zovem za posle kosidbe, ne dodje valjda ni 8 evra, ali me ne hvatajte za rec. Piva se ne secam jer sam po restoranima uglavnom pio vino, posto u ovoj regiji imaju stvarno upotrebljiva vina, pa je cak i ono kucno, iz plastike, podnosljivo, a od butelja ima stvarno odlican izbor, sa cenama 10-15 evra za vrlo lepo vino u restoranu. Mislim da je pivce standardno 2,5-3 evra. U restoranima cesto ima fenomenalnih jela koja nisu na meniju, nego ih konzumiraju lokalci, tipa razneh verzija stifada i tako to, ali, ako se sporazumete rado ce vas uvesti u kuhinju da pogledate i birate.

Cene umeju da se razlikuju i negde cete videti da bas placate pogled i lokaciju, a ne klopu, ali, dodjavola, koliko puta godisnje idete na odmor? Necete valjda sarmu da uvijate na +35 i uz kristalno more i vreo pesak?

Ako bas ceznete za mirisom domace kujne i niste odoleli nosenju hrane (iako je sada cak i legendarno dugotrajno mleko skoro jeftinije nego kod nas), imate jedan veliki supermarket gde se snabdevaju okolni kamperi, ima svasta.

Upozorenje za Sarti: ima samo jedna ATM (bankomat). Moze da se desi (i to bas za vikend) da ne radi! Ne nostie gomile kesa, ali imajte malu rezervu.

Sta ako kes masina ne radi? Pa, Sikija je najbliza, ima tamo, u mestu, bar jedna....

Izmenjeno (Wayland)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hvala wayland!!!

sarmicu sigurno necu uvijati :)

a i volim da experimentisem tako da bi volela da probam nesto novo sto kod nas nema,pa sta bi mi ti preporucio posto vidim da si upoznat sa mnogim stvarima a i ne sumnjam da imas dobar ukus za hranu...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na zalost, poslednjih godina u terminu kada ja mogu da idem u Grcku nije vreme za jagnjetinu, iako kleftiko definitivno ima moju preporuku. Naravno, ako naletis, nikada se ne odbija jagnje ili jare na raznju, onako kako se to moze dobiti u npr. Teologosu, na Tasosu. Ovde toga malo redje ima, ali moze da se nadje, npr. kod pomenutog Kapetana iznad Porto Koufa. Od ribe, tsipura je super. Ja nemam zivaca da se batrgam sa barbunima, iako su ovde numero uno. Hobotnice su svakako odlicne, ali ne ocekuj ovde za iste pare porcije kao na Tasosu (ili bar kao na Tasosu pre 2 godine :) ). U blizini imaju odgajivaliste skoljki pa umeju da budu nekad pristojih cena, ako volis.

Od ribe sam se definitivno davio u fagri-ju i skhatari-ju (verovatno se jos neki secaju problema sa narucivanjem ribe u Grckoj, ako nemaju da vam je pokazu), bez obzira na malo vecu cenu. Do djavola, na odmoru sam, pa necu valjda da ustedim za 10 kvadrata stana ako ne jedem nesto dobro.

Na samom pocetku mesta ima jedan lep restoran, na samoj plazi, i tu imaju dobre sveze ribe, iako ces svuda moci da vidis ribe pre nego sto ih dobijes ispecene. Ako jedes drugi ili treci put, nece ti dozvoliti da izaberes ribu koja nije sveza, grcka posla, sta ces... ali zato su mi i dragi, cene musteriju.

Ima dosta hrane za koju nisam znao sta je, ne ustrucavajte se da pitate, ako se razmuete sa sa konobarom rado ce vam objasniti sta je sta, a tada mozete da saznate i sta ima a da nije u meniju.

Ma vise se i ne secam sta smo sve jeli, davno je bilo. Poceo sam da brojim dane do odlaska ove godine...

Vina iz Porto Karasa su jako lepa, probajte ih. Ja sam cak tociljao i flasu kuci :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hvala na informacijama, sigurno cu probati kleftiko i tsipuru...a i privlaci me hobotnica :smorilo: prosle godine sam u bugarskoj jela ajkulu sa pikantnim sosom i bas mi se svidela..

a sta je kleftiko?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kleftiko je jagnjetina koja se sprema tradicionalno u posebnim pecima koje se, posto od vatre ostane zar, zapecate i ostavi se da se pece/krcka/dinsta. Posto tih peci nema vise, ili su jako retke, onda se obicno jagnjetina sprema umotana u foliju ili u djuvecima, sa zacinima. Ja inace ne obozavam jagnjetinu, ali je u Grckoj tesko naci jagnje koje ima onaj karakteristican miris koji obicno ljude i odbija od ovog mesa.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25949
    Ukupno tema
    865756
    Ukupno poruka