Guest Prijatelj

SARTI

7971 poruka u ovoj temi

Hvala Taci, pravo je blago imati te na ovoj temi !!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Taci, pravo je blago imati te na ovoj temi !!!

Nema na cemu,ovo je moj omiljeni forum i omiljena tema...Obozavam Grcku i nikad mi nije dosta mora i price o njemu...Sta god da te zanima o Sartiju dok ne odlucis gde ces na letovanje,tu sam...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mirarbi,

sto se plaza tice nemoj da brines...Sitonija je prepuna malih,divljih plazica...I sve su prelepe...

Ne znam koliko je za preporuku,ali ja sam prosle godine bila dva puta,a ove godine idem ponovoooo...Sta cu kad nisam stigla da se brcnem na svim prelepim plazama...

taci, iako nisam bila na Sitoniji ( a ovog leta cu, verovatno), odusevljena sam opisima i fotografijama plaza. Pokusacu da okacim neke fotke na onoj temi o plazama Halkidikija. :zaljubiska:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

taci, iako nisam bila na Sitoniji ( a ovog leta cu, verovatno), odusevljena sam opisima i fotografijama plaza. Pokusacu da okacim neke fotke na onoj temi o plazama Halkidikija. :zaljubiska:

Pisi kad postavis fotkice,dok ne dodje vreme za letovanje do kog vec sad svi brojimo dane,da makar uzivamo u slicicama plaza i mora... :srce:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

taci,tvojih najnovijih slika jos nema?Ja cu probati da stavim par slika iz Turske na MFT

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

taci,tvojih najnovijih slika jos nema?Ja cu probati da stavim par slika iz Turske na MFT

Te najnovije su ionako vise za rubriku,upoznajte mene i moju porodicu...Ali,pojavice se sigurno...A one slike banana beach plaze,to su slike plaze do koje se stize onim nezgodnim,krivudavim putem,na kome nema obilazenja...Cekam tvoje na MFT.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

taci,upravo sada ih saljem

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

taci,upravo sada ih saljem

Predpostavljam da ce im trebati dan ili dva da ih postave,a posto ja volim da gledam slike,nema sanse da ih ne vidim cim se pojave na MFT

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

cao!!!

ja sam nova ovde...

jel mozees da mi kazes koliko kosta renta car na sartiju?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

cao!!!

ja sam nova ovde...

jel mozees da mi kazes koliko kosta renta car na sartiju?

Ako za Sarti treba da navedem neki nedostatak, to bi zasigurno bila renta car agencija koja je jedina dostupna tamo. Cene su popriličan užas, a nije uopšte bedasto rezervisati automobil odavde, jer ume da bude poprilična frka u špicu sezone i onda nema biranja, već šta ima, uzimaš, ako hoćeš. Da ne reklamiram, kucni u googlu sarti rent a car i prvo što izađe, ideš i pogledaš cene. Koštalo je, ali na Sitoniji vredi imati kola, jer ima šta da se vidi i gde da se ode.

Rent a bikea sam video valjda 2, ali ne mogu da kažem kakva je situacija i cena

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako za Sarti treba da navedem neki nedostatak, to bi zasigurno bila renta car agencija koja je jedina dostupna tamo. Cene su popriličan užas, a nije uopšte bedasto rezervisati automobil odavde, jer ume da bude poprilična frka u špicu sezone i onda nema biranja, već šta ima, uzimaš, ako hoćeš. Da ne reklamiram, kucni u googlu sarti rent a car i prvo što izađe, ideš i pogledaš cene. Koštalo je, ali na Sitoniji vredi imati kola, jer ima šta da se vidi i gde da se ode.

Rent a bikea sam video valjda 2, ali ne mogu da kažem kakva je situacija i cena

HVALA!!

pogledacu na googlu,nadam se da ce mi biti od pomoci..

kakav je nocni zivot na sartiju?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

HVALA!!

Na citavoj Sitoniji nemas neki buran nocni zivot..To su sve mala mesta,u kojima letuju vecinom ljudi s porodicom...U Sartiju konkretno,jedna diskoteka i kafici i restorani uz plazu i u centru mesta...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

HVALA!!

Pa, nema suludih rave zurki i strahovitih diskoteka, ali, ima (bar) jedna diskoteka, postoji i neko mesto iznad magistrale,cini se prilicno orijentisano ka lokalnom zivlju, ali odakle muzika ume drnda sve do neko doba u noc, nesto kafica i jedan pub/klub gde se pusta nesto starija muzika.

Naravno, nije nesto, ali je izvestan pomak od mesta popunjenih engleskim turistima gde je obrazac nocne zabave gledanje premijer lige na oversized tv-u ili mozda live nastup transvestita od 100 kg i 55 godina...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

POZDRAV SVIMA

Interesuje me da li je neko mozda bio u Sarti Beach-u konkretno u bungalovima?

Takodje me zanima da li imaju klimu i frizider?

Ne mogu da saznam te detalje a bitni su mi -gde ce pivo da se `ladi :-)

Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I još da dodam par reči o plažama Sitonije. Naravno, najbolje bi bilo kada bi čovek nekim čudom imao čamac, jer ih je tako najlakše obići. Ima uvalica do kojih je nemoguće stići čak i automobilom, a koliko sam uspeo da vidim, sve su lepe i manje-više peščane (bar na istočnoj strani).

Za neke plaže, spremite se na pažljivu vožnju po nasutom makadamu. Put se spušta nasipom nekada i više od 800 metara, a nagib ume da bude popriličan. Mesta ima tačno za dva automobila, ali ne više! Ako niste sigurni u auto i nemate iskustva u vožnji po nasutim putevima, možda nije loše da izbegavate ova iskustva, jer ima dovoljno plaža do kojih se lako stiže. Nije teško zamisliti kako bi ste se osećali da krenete uzbrdo po nagibu a na krivini se odozgo spušta neki kamion koji se uputio u kamp. Ukoliko se ne plašite toga da ćete kliznuti sa puta dole, par desetina metara, možete se nabiti uz ivicu, a ako je vozač kamiona Grk, veoma vešto će proći na 2 milimetra od vaše divne farbe na kolima.

Isto se može desiti ako vas bude zanimalo da istražite neke divne predele, kao što je vrh malog poluostrva koje se nalazi između Toronija i Kalamicija. Vedećete dosta bočnih makadamskih puteva koji su dobro održavani i njima uveliko tutnje kamioni, cisterne i tome slično. Vodite računa da su to ipak lokalci.

Neka vas ne mrzi da zađete i pogledate čudno mesto, Sikiju, mesto 3 kilometra od mora i peščane plaže. Sada uz more ima zgrada ali samo jezgro mesta je u zagrljaju 2 kamena brda koja se pružaju u polje. Lokalna priča kaže da su Sikiju nastanili gusari i da je zato daleko od mora, da bi mogli da beže u brda lakše kada ih pojure. Inače se stanovnici Sikije i Sartija nisu voleli i priča je da se momci i devojke nikada nisu ženili i udavale međusobno. Na putu do Sarti-Sikija sa leve strane ima velika i odlična pekara gde možete božanstveno doručkovati ako ste krenuli u vožnju oko Sitonije. Imaju divno uređeno igralište za klince sa božanstvenom travom i onim plastičnim spravama za igranje, tako da je i dobrodošao odmor roditeljima.

Kalamitzi stvarno treba videti, ni manjeg mesta ni lepše plaže. Jedini kafić je i jedan od lepših na poluostrvu, ali je Kalamitzi za vas samo ako ste u stanju da na odmor ne ponesete lap top, a mobilni da držite ugašen. Inače, nema smisla, pokvarili ste celu ideju.

Porto Koufo nije baš neko kupalište, ali prelepo izgleda. Prođite i pogledajte kako priroda radi svoj posao i pravi marine. Čini mi se daje tu bila i jedna od glavnih nemačkih podmorničkih baza za Sredozemlje. Kad se popnete uzbrdo, idući prema Toroniju, sa leve strane ćete videti kafanu i prodavnicu Kod Kapetana. Ima izbor dobrih domaćih vina, nisu najjeftiniji na ostrvu ali su ovde jako dobra, naročito bela vina. Imaju ljudi i plastiku da vam natoče, ne sekirajte se. Ovde može da se nađe i jaretina a i dobar izbor morskih plodova. Pogled na marinu dole u podnožju je super.

Odmah posle toga, čim počnete da se spuštate, sa leve strane je skretanje za Toroni. Ovaj obilazak je POD MORANJE. Naše agencije ga uglavnom nemaju, na netu nije toliko zastupljen kao npr. Vurvuru, a ja idiot nisam popisao telefone, te stoga neću tamo ove godine. Inače je plaža božanstvena, mesto manje od Sartija, ali deluje super. Sa leve strane se nalaze ostaci kule iz vizantijskog doba, a pored puta su ostaci ranohrišćanske crkve. Prelepo. Na kraju plaže je beach bar, 0-24, sa super ležaljkama.

Posle Toronija ide Tristiniki, gde opet ima jedna malo posećena i lepa plaža, a na svom samom kraju ima jedan rt koji sa obe svoje strane ima plaže, leva strana gleda na taliv Toroni, a desna na Tristiniki. Ovde nema ležaljki, pa poesite nešto svoje. Ako imate sreće, nađe se i malo retkog hlada za parkiranje kola.

Oko Tristinikija i Toronija kanda ima i nekih lokalnih puteva, uz more, ali ja vam ne bih savetovao, jer ono malo što smo prošli je usko, nepregledne i zeznute krivine sa usponima i gadne rupe, a lokalci nisu baš pobedili na takmičenju za najboljeg vozača godine, pa se vratite gore, na glavni put.

Ne propustite da obiđete Porto Karas, ali zastanite da pogledate prelepe vinograde. Ima tu sa desne strane na putu Toroni-Porto Karas i neka upravna zgrada u kojoj je izgleda prodaja suvenira a nadam se i vina, ali to ću da proverim ove godine.

Ulaz u Porto Karas kompleks se plaća, tako da se ne žalite da vam nisam rekao, ali ima mesta za parking, tuševa, WC-a i kafića, beach bar je stvarno super, ako volite glasnu muziku, a lokalci tu dolaze da prošetaju plažnu garderobu i DG sunčane naočare.

O Neos Marmarasu možda od nekog ko zna bolje, a ja ću samo da preporučim obaveznu vožnju do Partenonasa i obilazak mesta, kao i piće na onoj terasi odakle se vidi ceo zaliv. Kada bih imao više vremena, voleo bih da odsednem u onom hotelu plave boje, sa žaluzinama koje gledaju na more. Prođite kroz mesto, uberite pomorandžu sa drveta, pogledajte stare kuće sa leve strane. Gore uzbrdo vodi put na sam vrh i očigledno se spušta sa druge strane, ali, to je možda za nekog sa više avanturističkog duha i manje godina :D

Eto, to je najkraće gornja trećina Sitonije...

Izmenjeno (Wayland)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25533
    Ukupno tema
    848825
    Ukupno poruka
  • Popularne teme