Guest Prijatelj

SARTI

8164 poruke u ovoj temi

Meni licno se vise dopada stari Sarti. Plaza mi je lepsa u starom Sartiju a i sam taj deo je lepsi. U novom je za moj ukus previse plitko i to MNOGO. i ja imam malu decu kojima je ovde bilom previse plitko. a. A I pesak je nekako ovde tamnije boje. Sve u svemu stari deo je puno,puno lepsi

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam nasla odgovarajuci smestaj po ukusu u starom Sartiju, verujem da je stari Sarti bolji za setnju uvece od novog i da su sva dogadjanja upravo u starom delu pa me bas zbog toga najvise i zanima ta povezanost starog i novog dela. Ako nije izvodljivo lagano prosetati uvece do starog dela bolje da ne idemo, ako se mora sa dvoje dece ici magistralom ili nekim pustim mracnim stazama onda to nije opcija za nas. Nemam predstavu kako to izgleda niti koliko je udaljeno. :sorry:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako sad ne nadjete smestaj kad 90% ljudi ni ne razmislja o letovanju onda sigurno necete ni naci.

Pogledajte slike na MFT, Guglu, Gugl mape pa ocenite sta je to lagano za setnju. Nije Sarti 15km dugacak pa da mora da se pesaci 2 sata.

A dogadjanja u Sartiju i nema ako se zanemare restorani uvece, setnja pored mora i slicno. Mesto je mirno i penzionersko ali i mnogo lepo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze li mi neko objasniti razliku izmedju tzv. novog i starog Sartija? Nismo nikada letovali u Sartiju a culi smo da je mesto lepo, nasli smo i dobru vilu, zove se Talizeti, pise da je u novom delu Sartija. Kakav je taj novi deo, kakva je plaza? Koliko sam razumela centar i sva desavanja su u starom delu pa koliko ima od tog novog dela do starog? Ima li pesacka staza ili mora da se ide magistralom? Sve mi je to jako bitno da znam, najvise zbog dece...koliko vidim smestaj je zaista odlican i vila je sasvim nova ali sve je to dzaba ako do dobre plaze moramo pesaciti.

Plaža u Sartiju je negde oko 2,4km (mereno u Googlu maps). Sama plaža se deli na tri dela tj. stari Sarti, novi i Sarti beach. Stari Sarti je najseverniji deo plaže i on je dugačak oko 500 do 600m. U tom delu imate najviše pratećih sadržaja i za razliku od Sarti beacha plićak je dosta manji. Nakon starog Sartija počinje Novi Sarti (recimo dužine oko 700 - 800m) gde ima manje sadržaja na plaži (kafića, restorana) ali je i ulazak u samu vodu dosta blaži. I za kraj ostaje deo koji se zove Sarti beach koji je najduži (recimo 1,2km) gde je ulaz u vodu najplići i pesak najsitniji. Mislim da ima i tuševa ali nisam siguran.

Što se tiče pešačke staze nisam najbolji sagovornik jer nisam bio u Sartiju prošle godine ali koliko sam informisan prošle godine su počeli sa njenom izgradnjom. U svakom slučaju nemte potrebe da izlazite na magistralu da bi otišli do starog dela Sartija.

O samom smeštaju ne mogu da pišem jer ne znam ništa.

Bez neke želje da pokrećem raspravu o talasima moram da vam napišem da je plaža u Sartiju tako orijentisana da postoji mogućnost da ih bude dosta više dana za redom. Ako ne volite talase i ako imate sopstveni prevoz problem se rešava veoma lako jer u neposrednoj blizini ima dosta prelepih plaža na kojima obično nema talasa. Meni lično samo mesto nije ništa specijalno ali je odlično za bazu i obilazi prelepih plaža na istočnoj obali Sitonije. Opet to je samo moje mišljenje jer imam i prijatelje koji već nekoliko godina letuju u Sartiju tako što prvi dan parkiraju auto i ne pale ga deset deset dana.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stari Sarti

pomerajuci slike u levo prikazace se prvo Novi Sarti, pa Sarti beach

Pogled na Sarti

Izmenjeno (Igor Lukač)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

elzner Hvala beskrajno na iscrpnom odgovoru, zaista mi mnogo znaci. Ni mene ne veseli ta cinjenica da ima dosta vetra i talasa ali naravno idemo sopstvenim prevozom i obilazicemo plaze. Prava je grehota ici na Sitoniju i zabiti se u jedno mesto ma koliko god ono bilo lepo. Pre dve godine smo uzivali u Metamorfozisu i obisli dosta plaza ali naravno ne sve. Jos uvek sam pod utiskom od tog letovanja da se razmisljam da li i ovog leta da idem tamo. A opet...Sitonija je toliko lepa i carobna da je steta ici uvek u isto mesto.

ahhhh slatke muke

Hvala i Vama Igore, sad mi je mnogo jasnije gde je sta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koristeci trip in view mozete pregledati celokupnu obalu Sitonije (ali i cele Grcke) i tako pronaci za Vas najbolje i najlepse mesto.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Povezanost starog i novog Sartija je veoma dobra. Celom duzinom je ravna,poplocana i osvetljena staza. I nimalo nije pusto. Mi smo tako svake veceri sa decom setali pored plaze. Ma predivno :D :D :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ma ima setaliste 3km od sarti beacha do starog sartija, i restorana ta vrahakia...tako da su povezani....meni je lepsi novi sarti , mirniji je i plaza mi je lepsa za decu... tzalizeti je nova kuca i lux izgleda

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zahvaljujem svima na odgovorima, zaista mi dosta znace. mada mi ta 3km zaista deluju zastrasujuce, mogu da zamislim kakva me kuknjava ceka tokom te (za moju decu) beskrajne setnje :hahaha:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ma jok u centru je extra sladoled i to je cilj :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Plus igraliste za klince ...pored sladoleda to je bio nas cilj :D svako vece :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zahvaljujem svima na odgovorima, zaista mi dosta znace. mada mi ta 3km zaista deluju zastrasujuce, mogu da zamislim kakva me kuknjava ceka tokom te (za moju decu) beskrajne setnje :hahaha:

Ako pricas o Vili Talizeti u Novom Sartiju, ona je od Starog Sartija udaljena oko 800m I nije uopste problem sa klincima setati. Spolja izgleda stvarno lepo. House Talizeti je na Plataniji I ona je nesto dalje
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u Athena rooms & studios u Sartiju? Kakvi su vam utisci?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako pricas o Vili Talizeti u Novom Sartiju, ona je od Starog Sartija udaljena oko 800m I nije uopste problem sa klincima setati. Spolja izgleda stvarno lepo. House Talizeti je na Plataniji I ona je nesto dalje

Jeste bas ta vila. Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka