Guest Prijatelj

SARTI

8164 poruke u ovoj temi

Zašto na pp? Pa ako ima nešto jeftino ili jeftinije, podelite to ovde sa nama. Možda bude još zainteresovanih.  Forum tome služi. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ove godine krajem jula idemo u sarti u vilu Valis u petokrevetni app Ima li neko iskustva sa njom? sta mogu da ovekujem?

Izmenjeno (jovana032)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Valis se nalazi u Starom delu, blizu centra, plaža je na stotinak metara od kuće a blizu su i marketi što se snabdevanja tiče. 1/5 app je u niskom prizemlju. Prošle godine su moji prijatelji bili u tom apartmanu i zadovoljni su smeštajem. Mana je spor Internet i kuća se nalazi u prometnoj ulici odmah do puta pa je buka do kasno. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam siguran koliko je dobro ali interesantno je svakako

 

Izmenjeno (miletovmile)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 8/18/2015 at 9:26, DraganaJ je rekao/la:

Moja porodica I ja vec cetvrtu godinu letujemo u Sartiju. Gradic je prelep, more tirkizno, a I talasi nam ne smetaju(mada su ove godine najveci I vetar je najduze trajao).Kao I uvek aranzman uplacujemo preko agencije u decembru kada uplatimo ceo iznos I ne razmisljamo. Protekle 3 godine smo letovali sa Astrom u vili AkisMihalis. vila je udaljenija malo od plaze( oko 500m) ali zbog te udaljenosti smestaj je odlican. Posto ova kuca ima najvise 3-krevetnih studija a deca su mi odrasla morali smo da promenimo smestaj. Ove godine smo putovali preko Barcina. Pomislila sam agencija u usponu ali sam se bas prevarila I nikome ne bih savetovala da putuju preko njih.

Ovo letovanje cu pamtiti  samo po najgorem. Po dolasku u aparthotel SartiBlue nas je docekao Stefan zaposleni u agenciji koji je celo letovanje samo figura koja se tu mota ,ali nista ne moze da resi.Moj suprug se salio da je verovatno problem sto ne govori grcki. Medjutim nije , on je decko ili nesposoban ili nemotivisan da radi. Sta znaci onda porodici letovanje preko agencije? sigurnost, komfor...Nista nije tacno.Ovo je su  stvari koje su pisale u ponudi ,a nisu tacne:

 

-       Apartman sarti blue se nalazi 1100m od novog dela sartija a 2000m od starog dela. Na njihovom sajtu pise “Od starog dela Sartija udaljen je 750m”. Ova dezinformacija mi je upropastila vecernju setnju posto sam do pocetka novog sartija (do fudbalskog terena) morala svako vece da idem kolima. Iako letujem u Sartiju vec 3 godine nisam ni znala da postoje apartmani na ovolikoj udaljenosti. Takodje sam I na plazu isla kolima posto je plaza ispod naseg smestaja predvidjena za decu max do 3 godine I zbog dugog ulaza I plitke vode nismo na toj plazi ni boravili.

-          Nas cetvorokreveni apartman je bio vise nego skroman. Toliko skucenog prostora , starog namestaja, kreveti koji skripe, reso koji ne sluzi za bilo kakvo kuvanje(ima thermostat pa se stalno gasi I pali)za kuvanje kafe vam treba vecnost a kamoli za gotovu supu iz kesice ,vrata od toalata koja su pala I ne mogu da se zatvore, vodokotlic koji ne radi. Sreca je sto smo iskusni turisti koji uvek , a sto nije bilo na  preporuku agencije nose svoj licni produzni kabal , majstorski alat I razne podloske I sajbnice kaiko bi popravili sve nedostatke.

-          Voda nije bila ni za kuvanje ni za pice sto je jasno pisalo u pravilniku na vratima sto nam agencija nije navela kao nedostatak.  Vodu za pice inace kupujemo ali smo prethodne 3 godine kuvali sa gradskom vodom. Ovaj hotel je definitivno na nekom drugom izvoru jer je voda grozne braon boje  kao blato da nam se gadilo I zube da peremo I da se kupamo sa ovom vodom.  Vruce  vode u par navrata nije ni bilo(zvali Stefana trosili roming jer se to desavalo kad nije dezuran) ,a vrhunac je kada smo skroz ostali bez vode pa nas je  Stefan tesio da u celom Sartiju nema vode.sto smo lako proverili odlaskom u kucu do nase(PANAJOTU)gde smo dobili informaciju da je normalan pritisak vode I da je ima. Sva sreca nismo bili sami u Srtiju  pa smo otisli do centra kod prijatelja da se istusiramo.Vode uopste nije bilo to vece ,a prijatelji su nam se smejali jer smo skuplje platili smestaj od njih a nemozemo ni da se okupamo.

-          Za vreme boravka cistacica je otputovala u Solun I posteljina se nije menjala.Sreca je opet sto nosim sopstvenu posteljunu I prekrivace pa njihove ne moram ni da koristim.

-          WI-FI ne postoji. To sto pise na sajtu da je slabog protoka  nije istina.Ljudi su svoje dragoceno vreme kao I mi provodili oko jednog rutera koji se resetuje svake sekunde. Znaci internet nije nikako mogao da se koristi. Pokusala sam I sa recepcije I iz drugih delova nisam uspela. Ostalo mi je nesto posla da zavrsim za sta mi je bio potreban internet sto je bilo nemoguce pa sam opet kod prijatelja nosila laptop .

-           Osoblje je stvarno “preljubazno” ali ga niko ne razume jer ne zna grcki jezik.Zamolili smo Stefana da nam se necisti studio jer smo videli kako se cisti jednom metlom svi apartmani pa dobijete punu sobu tudjih dlaka Momak koji je bavi zabavnim programom nije hteo da se ukljuci u nista drugo a Stefan nas je uvek saslusao I sa klimanjem glavom I osmehom nista nije uradio.Mnogi cetvorokrevetni studiji imaju terasu za dvoje a ne za cetvoro,tu smo bar imali srece pa je nasa billa odgovarajuca.Jedina stvar koja je valjala je rucica od tusa kao I crevo koji su bili zamenjeni u sred naseg letovanja I bez naseg odobrenja.Ovim zamenjenim tusem(koji stedi vodu) nije moglo da se istusira.

-          Zbog svega nevedenog namece se pitanje sta sam to uplatila u gotovini 07.01.2015 god 740e? Svoju postenjinu, svoj reso, svoj automobil da bih stigla do plaze… Imala sam nadu da su agencija koja moze da konkurise velikima kao sto su Sabra I Astra ali sam se prevarila. Problem je u tome sto sam svoj odmor potrosila I ne mogu da ga vratim nazad,a nosim samo grozne uspomene iz mesta koje obozavam I na koje se svake godine vracam.

-        Planiram da se obratim turistickoj inspekciji sa slikama I onim sto sam dobila  aranzmanom.

Sve kao da sam ja pisao, takodje prosle godine u Sarti Blue...
Sarti je prelep, plaze rajske, priroda bajkovita..
Sarti blue. Na slikama sve izgleda super, ali:


- Dakle, platili smo cetvorokrevetnu sobu, koja je po svim merilima dvokrevetna, osim sto su nekako(!) uspeli da ubace dva francuska lezaja. Dakle, studio je otprilike povrsine ta dva francuska kreveta + minimalni prolaz do zida i "kuhinje". Napominjem da je nemoguce mimoici se ni sa odraslom osobom ni sa detetom, bez da neko legne na krevet...
- Terasu smo imali manje vise normalnu za te uslove, moze da stane stolic i 4 stolice i to je to, plus kao pogled na more.... Terase koje su okrenute ka dvoristu neodoljivo podsecaju na americke filmove o zatvorima. Sobe koje su tako orjentisane, imaju "terase" na hodniku...
- Stefan, predstavnik je manje vise stalno tamo, ali potpuno bi bilo isto i da nije. Apsolutno nesposoban da resi bilo sta, ali bilo sta. Posle par dana shvatis da on i nastupa sa tim stavom "ja sam nesposoban, budite dobri prema meni, kako vam nije zao"
- Gazde, osoblje, dve grkinje (jedna govori ruski i grk) su ekstremno neprijatni i neljubazni... Ne samo kada je turizam u pitanju pa ocekujes neku malo vecu ljubaznost nego inace, vec su neprijatni kao ljudi uopste. Otpirlike kao sutomorski turizam, pa te gledaju popreko, a lepo su kontali da ce biti "posaljite pare pa ne morate ni dolaziti"
- Valjda svaka kuca u Grckoj ima onaj sistem da kada izadjes iz studija, skines onaj magnet, prekida se napajanje el. uredjaja a zbog "sigurnosti" ili preciznije ustede. Svih uredjaja, OSIM FRIZIDERA!! Osim u "apart hotelu" Sarti Blue! Dakle, posle dva dana vidimo da hrana koju smo poneli i drzali u zamrzivacu nije zaledjena, zovemo grka da pogleda sta je u pitanju, on ladno isteka kabl iz jedne uticnice i nabode ga u drugu. Kao, "Eto, sad ce biti ok". Dakle, sva hrana se pokvarila zato sto su namerno stavili i frizider na "stedljivo" napajanje! Pitam ga ko ce nama ovu hranu da plati, on kao ne razume sta ga pitam. Kazem Stefanu, on te gleda onim telece praznim pogledom, kad si samo u stanju da odmahnes rukom i okrenes se.
- Sto se tice opisa "vile" na sajtu agencije evo: Sarti Blue se nalazi u Sarti Beach-u a ne u novom Sartiju - vidi google earth. Kuca je od plaze udaljena 100-150 metara i na tom delu je malo neuredna. Plicak je stvarno dugacak, sigurno preko 50-60 metara. Jako lep deo plaze je kada se ode skroz desno, tu je neki kafic, a i prve uvalice... Prosle godine je pisalo da je kuca od starog Sartija udaljena 750m, ove vidim da pise 1100m. Dakle, od ulaska u novi Sarti je udaljena oko 1000m, od ulaska u stari Sarti je udaljena oko 1500m, a od centralnog trga oko 2000m - vidi google earth. Jednom smo isli peske, nije da ne moze, ali svaki drugi put smo isli autom. Klima uredjaji nisu cisceni od izgradnje kuce, garantujem! Dakle, ako se budete odlucili da koristite klimu, obavezno je ocistite.

- Oko nas je bilo ljudi iz BG, NS, KG, NI i ostalih gradova i apsolutno niko nije bio zadovoljan sto se smestaja tice, jer kao sto sam vec rekao, na slikama to izgleda sasvim drugacije... Jedine komentare koje sam ja mogao da procitam su bili na tripadvisor-u i bili su izrazito negativni, ali sam razmisljao "razmazeni englezi". 

Dakle, nigde lepse Grcke i prirode od Sitonije, Sarti je grad sa dusom i ko je vec uplatio neka mu Sarti Blue ne kvari dozivljaj svega ostalog. Ko nije, neka se opredeli za drugu kucu!

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poštovani forumaši,

da li bi neko bio ljubazan i objasnio mi koji je deo novi a koji stari deo Sartija (jednom sam tu u ovoj temi pronašla detaljan opis ali da me ubijete, ne mogu ga naći). U kom delu grada su uređene plaže (sa ležaljkama), i interesuju me ti veliki talasi koje spominjete, u kom su delu grada-plaže kao i većina taverni, itd. Četvoročlana smo porodica sa velikom decom od 12 i 14 godina, išli bi smo u sopstvenoj režiji, ako može u prvi red do plaže. Ništa extra extra ali da ne bude ni neki metlarnik. Ako neko ima volje i živaca da mi odgovori na pitanja, bila bih zahvalna.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gledano ka moru stari deo je levo a novi desno. Koliko se ja secam lezaljki je bilo duz cele plaze,mada je bilo i dosta mesta za one koji vole da postave svoje suncobrane. Mi smo prvo trazili smestaj u novom delu, kako ga nismo nasli tamo, odseli smo u starom. Kasnije se ispostavilo, po nama, kao bolji izbor. Lepse nam je bilo. Iako imamo malu decu, nije nam predstavljao problem relativno brzi prelaz u dubinu. Nama je bilo prelepo

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
pre sat vremena, Moricka je rekao/la:

Poštovani forumaši,

da li bi neko bio ljubazan i objasnio mi koji je deo novi a koji stari deo Sartija (jednom sam tu u ovoj temi pronašla detaljan opis ali da me ubijete, ne mogu ga naći). U kom delu grada su uređene plaže (sa ležaljkama), i interesuju me ti veliki talasi koje spominjete, u kom su delu grada-plaže kao i većina taverni, itd. Četvoročlana smo porodica sa velikom decom od 12 i 14 godina, išli bi smo u sopstvenoj režiji, ako može u prvi red do plaže. Ništa extra extra ali da ne bude ni neki metlarnik. Ako neko ima volje i živaca da mi odgovori na pitanja, bila bih zahvalna.

Novi i Stari Sarti deli potok, koji se uliva u more a prolazi tacno na pocetku (ili kraju, zavisno odakle se gleda) velikog parkinga. Sarti Beach je od drugog potoka, pa do najjuznijeg dela plaze. 
Lezaljke i prostori za svoje suncobrane su duzinom cele plaze, s tim da je u Starom Sartiju sve to malo urbanije, gde se i nalazi 95% taverni i svega ostalog.
To je sve jedna te ista plaza :) pa ako su talasi u jednom delu, sigutno ce biti i u drugom :). Talasima nista ne fali, uopste nisu ogromni, i pojave se s vremena na vreme. A i vise puta sam ovde procitao "Jao vetar". Pa ako nekada prija vetric, prija leti majku mu staru! Prosle godine smo 15 dana bili tamo i bas zbog vetrica - konstantnog, neprestanog, moze normalno da se dise na +40. 

To u sopstvenoj reziji ne znam sta da savetujem, mi tako ne idemo i nemamo iskustva. Tamo su prilicno velike guzve pa moze da bude problema. Nasi prijatelji su opet nasli smestaj bez problema.

slika3.jpg

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala svima na odgovorima,puno ste mi pomogli. Sada se mogu baciti na pretragu smeštaja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rezervisali "House Kostas" od 07.08.-17.08.2016. cetvorokrevetni apartman.

Kontaktirao sam dosta privatnih smestaja,vecinom prvi red do plaze,pa ako nekoga interesuje,mogu da pomognem sto se tice cena i kontakta za ovaj period.

Inace,samo da napomenem da ispod 70eura nisam nasao nijedan cetvorokrevetni studio/apartman,a dosta njih mi je odgovorilo i da su popunjeni.

Samo da napomenem,jeftinije me je kostao smestaj prosle godine na Lefkadi,na samoj plazi "Kathisma",nego ove Sitonija i da nije bilo zemljotresa opet bih na Lefkadu.

Izmenjeno (prezontije)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U prethodnom periodu mnogo "kolega" forumaša se interesovalo za smeštaj na samoj plaži, a mnogi od njih, među kojima sam i ja, su ukazali i žalili se na visoke cene smeštaja.  Stoga, svakako ne bi bilo loše da objavite cene koje su vam nudjene kako bi ostali forumaši imali predstavu šta da očekuju pri potrazi smeštaja za predstojece leto. 

Izmenjeno (nole73)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 20 minuta, prezontije je rekao/la:

Rezervisali "House Kostas" od 07.08.-17.08.2016. cetvorokrevetni apartman.

Kontaktirao sam dosta privatnih smestaja,vecinom prvi red do plaze,pa ako nekoga interesuje,mogu da pomognem sto se tice cena i kontakta za ovaj period.

Inace,samo da napomenem da ispod 70eura nisam nasao nijedan cetvorokrevetni studio/apartman,a dosta njih mi je odgovorilo i da su popunjeni.

Samo da napomenem,jeftinije me je kostao smestaj prosle godine na Lefkadi,na samoj plazi "Kathisma",nego ove Sitonija i da nije bilo zemljotresa opet bih na Lefkadu.

Mislim da su Grci podigli porez na turizam, pa im je zato skuplje ove godine a dosta utiče i nestabilnost u Tunisu, Egiptu pa i u Turskoj, da mogu cene da dižu. U odnosu na prošlu i pretprošlu godinu, cene su veće bar za 50 evra za četvorokrevetni apartman, po nekom mom praćenju.  I pored svega, većina apartmana je planula još pre nove godine. Još ove godine ću se zadržati na Sitoniji...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo nekih cena,sve su cetvorokrevetni smestaji

House Sofia-85e/apartman

Rudy Studios-80e/apartman i studio

Katerina House-80e/studio prizemlje

House Kostas-75e/apartman nisko prizemlje , 85e/studio 1.sprat

Gallini-75e/apartman prizemlje

Villa Doxa-75e/studio

House Maria-75e/apartman

Billy s House-70e/studio. 100e/2 spojena studija dvokrevetna

House Theodora-85e/prizemlje, 100e/sprat

Hotel Agni-115e/apartman sa doruckom

House Zogia-85e/studio

I informacija za Porto Koufo-140e/sa  doruckom

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ala je agni poskupeo :zid:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka