Guest Prijatelj

SARTI

8164 poruke u ovoj temi

:D na glavnoj plazi u Sartiju lezaljki nema!

Znaci obavezno preporucujem ili da ponesete suncobrane ili da ih kupite tamo do 5Eura su. Nama je u septembru ocajnicki trebao suncobran mogu misliti samo kako je u julu i avgustu!!!

Na kraju plaze (kada gledate ka moru skroz desno) dodju neki likovi sa nekim kombijem-kaficem i tamo postoje suncobrani i lezaljke koje ostaju i kada kombi uvece ode. Da li se to placa ili ne, ne znam :huh:

Van Sartija ima milion lepih plaza i na nekima od njih su kafici tako da cete sigruno uzeti nesto i popiti, e sad da li je onda suncobran i lezaljka uracunat u cenu pica ili je ipak free opet ne znam :(

Nadam se da sam ipak malo pomogla...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vanjice hvala puno!Pomogla si sa svim informacijama do sada,krecem za Sarti 21.07. pa cu preneti SVE utiske kada se vratimPozdrav svima B)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

Evo vratili smo se iz sartija pre desetak dana pa rekoh da podelim utiske sa svima vama. Dakle ovako, krenuli smo 21.07. oko 22 h iz Bg na nase, nazalost, desetodnevno letovanje. Kazem na zalost zato sto deset dana stvarno nije dovoljno da bi se u potpunosti uzivalo i da bi se obisle sve predivne plaze sitonije (srednji prst, ko ne zna ;) ). Sarti nije mesto koje bih mogao da preporucim kao kvalitetno letovaliste ali za one koji su kolima ili planiraju rent a car to ne bi trebalo da predstavlja problem zato sto se tamo provodi samo noc odnosno spavanje. Malo mesto, sastavljeno iz dva dela stari i novi deo. Plaza u sartiju nije pescana, u pitanju je sitan sljunak, i nije nesto kvalitetna. Mesto je prepuno madjara (90%) i nas ostalih cesi , poljaci, nemci, srbi...

Elem da ne bude sve tako prosecno moram da priznam da odavno nisam video tako dobre plaze u sred nicega, znaci sa glavnog puta se skrene levo ili desno i izlazi se na fenomenalne plaze i plazice koje su puno bolje i od same orange beach koju svi pominju kao sjajnu a koja je inace najbliza sartiju (6-7 min). E te plaze su nesto sto stvarno treba posetiti, na skoro svakoj postoji bar po jedan kvalitetan kafic gde se moze pojesti i popiti i naravno koristiti stolove, fotelje i lezaljke, svaka je interesantna na svoj nacin bilo da je kamenita, peskovita ili sljunkovita. Nije preterano guzva osim u kampu-plazi africafe koja je raj za mlade, kafici, sportovi na vodi puno ljudi, glasna muzika itd.

Da rezimiram, po meni ne preterano turisticki eksploatisano poluostrvo (to je prednost) samo nekoliko mesta i puno sjajnih plaza. Sarti prosecan, kao i izleti koje organizuju agencije tamo, sve je to vec vidjeno ali podnosljivo, naravno ako covek sebi napravi atmosferu. Osim naravno izleta na Atos koji je nesto posebno. Mislim da je sitonija u prednosti nad kasandrom bas zbog toga sto nije turisticki eksploatisana (mesto do mesta, guzva, galama, vasar,...).

Eto, ako neko zeli imamo dosta slika pa ih mozemo podeliti sa vama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bilo bi lepo da okacite slike ovde da svi vidimo. :D

A u kom ste smestaju bili i kako ste zadovoljni? Da niste isli preko Magica slucajno?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na svezem izvestaju iz Sartija ;)

Rado bih pogledala slike :D Inace,idem preko Magica 20-og septembra.

Koliko ste putovali do tamo? I daj neke cene.

Hvala

Izmenjeno (ilona)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bilo bi lepo da okacite slike ovde da svi vidimo. :D

A u kom ste smestaju bili i kako ste zadovoljni? Da niste isli preko Magica slucajno?

Videcu veceras da postavim neke slike, ako stignem, posto su velike pa moram da ih smanjujem.

A sto su tice smestaja to je relativno. Mi smo bili u vili Tassula, koja je ono ok, naravno kao i uvek u takvoj vrsti smestaja uvek ima i nekih nedostataka. Najveci problem nam je bila voda za tusiranje, koje nije bilo od osam do devet. Ne znam zasto, koliko smo saznali samo u toj vili nije bilo vode dok je u ostalima samo bio manji pritisak u tom periodu. Jako je nezgodno, jer bas u tom terminu smo dolazili sa plaze. Soba je ok, kuhinjs pristojna, kupatilo ok. Posteljina se menja jedanput u deset dana. Gradic je fin za kratke setnjice i cugu u nekim kafanicama na plazi. Kafa je (nes) 2.5 eur, pivo od 2-4 eur...

Isli smo preko astratravela i bilo je korektno, opusteno. Mada ponavljam Sarti nije nista specijalno, plaze i kafici u okolini su puno bolji i preporucujem svima da se upuste u razgledanje okoline kolima.

Predlazem Goa beach bar, kalamitsi, porto paradiso, orange beach a za mladje africafe (ustvari veliki kamp sa plazom na kojo je celodnevna zurka) ulaz je za prva dva sata besplatan a posle se naplacuje)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na svezem izvestaju iz Sartija ;)

Rado bih pogledala slike :D Inace,idem preko Magica 20-og septembra.

Koliko ste putovali do tamo? I daj neke cene.

Hvala

Bice slike. Sto se tice putovanja, to mi je katastrofa, posle par godina odlazaka avionom ovo je bas mucenje. Krnuli smo iz NS u 20h a iz BG u 22.10 h pravi se nekoliko pauza a najduza je u motelu predejane, najveci problem je granica Grcke. Iako smo bili neki 5 autobus po redu cekali smo dva i po sata, ne znam zasto. Sledeci problem je bio kod Soluna posto je bio petak, dan kada ceo grad ide na vikend, upali smo u strasnu guzvu na obilaznici. Bukvalno koloni se nije video kraj, kola su bila nagurana u pet traka, katastrofa. Vukli smo se 20-30 km/h skroz do ulaza na poluostrvo. Kada smo se vracali bilo je puno lakse ali sve zavisi od granice. Opusteno, ko moze da odspava, odlicno. Cene sam dao u pethodnom postu, dosta skupo ali opet to je sve relativno. Kafa nes 2.5 eur, pivo od 2 do 4 eur (lokalni mythos najskuplji), jedan rucak za 4 osobe i dva deteta tridesetak eur (otprilike 4-5, 6 eur po obroku.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Plaza i pogled na sarti, u daljini je novi deo desno je stari

dsc06580rx7.th.jpg

Porto Paradiso, mala plaza sjajan caffe

dsc06658zb8.th.jpg

dsc06679cu8.th.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala ti na odgovoru i na slikama,slobodno stavi jos koju. A reci mi koliko su plaze koje si naveo udaljene od Sartija. Je l' ima sanse da se nekako stigne do njih ako se ne rentiraju kola (u mom slucaju apsolutno neizvodljivo)? Mozda iznajmljivanje bajsa (ima li te opcije,znas li mozda cenu) ili voze li neki brodici do ovih plaza?

Jeste kupovali nesto od hrane po nekim super marketima ili slicnim radnjama? Zanimaju me cene hleba,mleka i svih onih stvari koje ti maltene svakodnevno trebaju...

Hvala unapred ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja ozbiljno razmisljam da sledece godine idem tamo ali vi ste me pokopali sa osrednjim komentarima. Slike i dalje izgledaju fantasticno ali dajte i neku pohvalu, nesto zbog cega treba otici tamo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja ozbiljno razmisljam da sledece godine idem tamo ali vi ste me pokopali sa osrednjim komentarima. Slike i dalje izgledaju fantasticno ali dajte i neku pohvalu, nesto zbog cega treba otici tamo.

Nije mi bila namera da nekoga demoralisem, naprotiv ako ste procitali moje postove mogli ste da vidite da sam i te kako zadovoljan ovogodisnjim letovanjem. Nahvalio sam sve okolne plaze i celo poluostrvo ali sam i napomenuo da nije tako turisticki eksploatisano kao recimo prvi prst (kasandra), sto je po meni bolje. Sarti kao mesto nije nista specijalno ali daleko od toga da je lose. Plaza je po meni losija nego okolne ali ne zanci da je uzas, daleko od toga.

Uglavnom, idealna varijanta je kolima ali ima dobrih plaza i blizu na koje se moze stici skuterima (orange beach 5-6 min).

Obavezno trebva otici na izlet brodom do Atosa i recimo ajde robinson izlet. Pogledajte saj astratravel-a ima dosta slika.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

img1419kg8.jpg

Evo jedne slike sa portokali(orange)beach

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kalamitsi - najlepsa plaza u malom mestu 15-tak min od Sartija

dsc06901oi1.th.jpg

Goa beach bar - odlicna kafe na plazi, mozda 5 minuta od sartija prema kraju poluostrva

dsc06948bg7.th.jpg

Jos jedan pogled na orange (portokali) beach

dsc06493yz7.th.jpg

A evo i jos jedan pogled na veliku plazu u Sartiju (sasvim pristojna plaza)

dsc06588ib3.th.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala ti na odgovoru i na slikama,slobodno stavi jos koju. A reci mi koliko su plaze koje si naveo udaljene od Sartija. Je l' ima sanse da se nekako stigne do njih ako se ne rentiraju kola (u mom slucaju apsolutno neizvodljivo)? Mozda iznajmljivanje bajsa (ima li te opcije,znas li mozda cenu) ili voze li neki brodici do ovih plaza?

Jeste kupovali nesto od hrane po nekim super marketima ili slicnim radnjama? Zanimaju me cene hleba,mleka i svih onih stvari koje ti maltene svakodnevno trebaju...

Hvala unapred ;)

Prevideo sam ovaj post, pa evo da ti odgovorim. U prethodnom postu sam otprilike naveo udaljenost plaza od Sartija, naravno kolima. Moguce je stici do nekih (Goa beach bar, orange) i skuterima, mozda cak i biciklovima ali ne preporucujem posto su putevi kojima se dolazi do plaza prasnjavi i pod nagibom. Inace ima da se iznajmi i bicikl i skuteri i motori od 10,15 eur do 40, 50 eur (zavisi od prevoza i duzine iznajmljivanja). Standardne verovatno kao i svugde u grckoj. Sto se tice brodica nisam siguran da postoji ta opcija da se ide do nekih plaza. Najbolje da se kod nasih u agenciji raspitate na licu mesta.

Sto se tice hrane ja sam nekako vec navikao da sve racunam kao duplo skuplje u odnosu na Srbiju ali naravno nije bas tako. Pekare su jako dobro snabdevene pa smo uvek uzimali razlicito (kifle,pogace,...) i nikako nismo uspeli da se izracunamo. Mozda jedan savet, treba proci po gradu i obici par tih radnjica jer se cene prilicno razlikuju. U onim radnjicama koje su malo dalje od centra gradica cene su vise a kako se priblizavas centru sve je povoljnije, cak i prehrambena roba. Ne vredi pretrazio sam sve ali nemam ni jedan racun da ti tacno kazem koliko smo placali. Cigarete su jako skupe za nase uslove i ako vam trebaju ponesite od kuce jer tamo su 2,5 do 3 eur kutija.I mozda jos jedan savet ponesite sitniji novac, jer u sartiju ne postoji banka ili posta nego samo jedan bankomat. Razglednice se predaju u agenciji a i novcanice krupne se menjaju u agenciji ili na pumpama na ulazima u gradic.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u kuci Galini u Sartiju.Zanima me kakva je iznutra  videla sam par slika na njihovom sajtu pa  jos zanima i posto je na obali 600m od centra da li je bucna ta prva ulica?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka