Guest Prijatelj

SARTI

8164 poruke u ovoj temi

Pozdrav svima, evo prvi put se javljam na ovaj forum posle godinu dana. Inace moram da pohvalim ovaj sajt kao veoma koristan. Puno nam je pomogao prilikom putovanja prosle dve godine.

Posto ove godine planiramo da idemo ponovo u grcku u mesto Sarti (sitonija, drugi prst) hteo bih da se posavetujem sa nekim ko je eventualno bio tamo. Bilo koji savet bi nam dobro dosao. Idemo porodicno (dve odrasle osobe i dete 5 godina). Najverovatnije sopstveni prevoz, hteli bi nesto jeftinije da prodjemo ove godine, pa smo odabrali Sarti kao malo mesto za porodicni odmor. Termin negde 22. jul. Eto, hvala unapred na savetima i pozdrav svima na forumu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav prijateju, svaka cast na izboru. Sarti je kao stvoren za porodicno odmaranje. Gradic je miran i ima jako lepu plazu. To je opusteno mesto i nije zastupljen "visoki turizam". Mestani su fini, mesto je puno restorana sa dobrom hranom. Obrati paznju na lokal sa potpuno leve strane gradica gledano ka moru. Plava nadstresnica, lokal je postavljen na samoj plazi u pesku. Odlicna domaca kuhinja, cene ok. Gradic nije gradjen namenski za turizam, tako da ima dosta zanimljivih starih kuca i mestana starosedeoca. Nije velika guzva, ni na plazi, ni u gradu. U okolini ima zanimljivih plazica i manjih mesta. Ja sam ih obisao skuterom. Cini mi se da je dosta nezgodan prilaz za automobil na tim okolnim plazama. Ako ne volite nocni provod, guzvu i pretrpane kafice Sarti je pravo mesto za vas. Pozeljno je uplatiti i klima uredjaj jer su noci prilicno tople. Imas prezentaciju na astratravel sajtu na kojoj mozes naruciti cd. Ja cu ove godine u Nei pori pa ako imas neke info... Ako te jos nesto zanima slobodno pitaj. P.S. ako bude nekih tehnicko-kojputerskih problema izvinjavam se, ovo mi je prvi forum na kom ucestvujem "aktivno" . POZD.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se da je Sarti pravo mesto za porodicni odmor. Malo mesto ,nije pretrpano turistima,bez bucnog nocnog provoda a ipak ima sve sto je potrebno da bi se covek osecao prijatno . Plaza je OK, pogled pravo na Atos ,sve u svemu odlicno ,po mom misljenju.

Prijatan odmor!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

CAO

Zanima me da li je neko bio u Sartiju u kuci RENIA i kakva su mu iskustva.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao

Odlican izbor za porodicno letovanje.Ja sam se vratio pre 2 dana iz Sartija vreme je bilo odlicno i srecom duva stalno neki vetric pa se moze izdrzati na suncu.More je bilo stvarno toplo i odlicno za kupanje.Savetujem da se obavezno poseti Portokali beach-beli pesak i zelena voda,bele stene-uzivanje za oci.To je 5-6km istim putem kojim se dolazi.

Inace slazem se da klima uredjaj stvarno bio potreban u ovom periodu,noci su stvarno tople.Sto se tice gostiju,Madjari su sigurno 60-70% a i lako se prepoznaju-bucni su i pozamasnih dimenzija.

Ako te jos nesto zanima sa zadovoljstvom cu pomoci.Prijatan odmor.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav,

kakve su cene u Sartiju, da li ima neki supermartket? U kom si smestaju bio, ja idem u hotel Four Season.

Da li imaju neka mesta za izlaske i vredi li ici na fakultativne izlete.

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima, evo prvi put se javljam na ovaj forum posle godinu dana. Inace moram da pohvalim ovaj sajt kao veoma koristan. Puno nam je pomogao prilikom putovanja prosle dve godine.

Posto ove godine planiramo da idemo ponovo u grcku u mesto Sarti (sitonija, drugi prst) hteo bih da se posavetujem sa nekim ko je eventualno bio tamo. Bilo koji savet bi nam dobro dosao. Idemo porodicno (dve odrasle osobe i dete 5 godina). Najverovatnije sopstveni prevoz, hteli bi nesto jeftinije da prodjemo ove godine, pa smo odabrali Sarti kao malo mesto za porodicni odmor. Termin negde 22. jul. Eto, hvala unapred na savetima i pozdrav svima na forumu.

Pozdrav :rolleyes:

Bili smo u Sartiju prosle godine krajem septembra (od 10 do 20) i bilo je odlicno.

Mesto je stvarno ko stvoreno za porodicni odmor pogotovo za malu decu jer je plaza velika (mislim da je duga oko 4 km). Kada se izadje na plazu skroz levo je malo ostriji ulaz u vodu i stalno su talasi tako da to ne preporucujem za malu decu ali zato sama sredina plaze pa do kraja (desno) je idealna. Skroz desno ima interesantnih stena medjutim more je tu mirno i plicak je dugacak tako da bezbrizno mozete pustiti vase cedo da se igra u vodi bez bojazni da ce uci u dubinu (jer je na oko 100 m od obale). Obavezno ponesite lopatice i kofice (cak i vi!) jer je pesak kao stvoren za kule, figure....

Ulaz u more je ravnomeran, nema nagle dubine tako da je svuda ok (osim znaci na levom kraju plaze), jezeva nema. Voda je neverovatno bistra i cista.

Sarti se sastoji iz starog i novog sartija. Stari Sarti je levo a novi desno, i pesice iymedju njih ima oko 10tak minuta hoda. I u staro i u novom sartiju postoje prodavnice samo sto je stari Sarti mnogo opremljeniji.

Gradic je interesantan zato sto je to nekada bilo ribarsko mesto (mada jos uvek jeste ali ne u tolikoj meri), tako da mogu da se vide stare ribarske kuce. U centur postoji lep trgic sa mnostvom kafica i fast-food-ova, ali i par velikih prodavnica. Preporucujem kupovinu u vecim prodavnicama jer su cene znacajno jeftinije - postoje dve i bukvalno su jedna preko puta druge. U Sartiju postoje i pekare (mislim da su 2) samo sto im je pecivo dosta skuplje nego nase.

Prosle godine je Griso bio 1,7-2Eura s nogu; nes u kaficu 2Eura. Ostale cene (voce, povrce, voda, mleko...) su bile 30% do 50% skuplje nego kod nas tako da nije strasno.

Ukoliko idete kolima, imate hipermarket kada krenete ok Sartja ka izlazu sa drugog prsta i kazu da su cene znacajno nize (nazalost nismo bili). Preporucujem izlet brodicem - mogu se videti delfini, posecuju predivne plaze....Prosle godine poludnevni izlet (od 9 do 17h) sve sa klopom (suvlaki, salata, riba) i neogranicenim picem (njihov sprite, cola i crno i belo vino) je bio 30Eura po osobi.

Postoji mogucnost odlaska na Meteroe ali ne preporucujem jer su dosta daleko pa bi sam put do tamo trajao nekih 8 sati, bili biste oko 2 sata u Meteroima i onda opet 8 sati nazad (nas ljudi lepo upozorise i mi odustali).

Bilo gde da ste smesteni u Satiju od centra (gledajuci ka moru) desno, blizu ste plazi (najvise 5 minuta). Mali je problem ako ste smesteni skroz levo (iznad crkve - koja je fantasticna, ne znam da li je tako svuda u GR ali ovde je nocu zvonik i krst ukrasen neonskim svetlima tako da izgleda kao u filmu od sumraka do svitanja) zato sto odatle do plaze ima dosta da se pesaci.

Sve u svemu, odmoricete se. Sto se komaraca tice, samo dobro zatvorite mrezu na prozorima/terasi i bice sve ok.

Ako treba jos neka info...tu sam B)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vanjice, odlican ti je opis Sartija, sada mi je najzad malo jasnije kako to izgleda. Zanima me da li znas gde se nalazi hotel Four season u odnosu na plazu, tj. to levo ili desno od te crkve, posto mi je bitno da smestaj bude u blizini plaze.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna gde se nalazi Sarti Beach Hotel i kakav je smestaj u pitanju? Koliko je daleko plaza, centar, itd..

Izmenjeno (ANNIE)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vanjice, odlican ti je opis Sartija, sada mi je najzad malo jasnije kako to izgleda. Zanima me da li znas gde se nalazi hotel Four season u odnosu na plazu, tj. to levo ili desno od te crkve, posto mi je bitno da smestaj bude u blizini plaze.

Ako me pamcenje dobro sluzi ovaj hotel je u starom delu, na samom kraju starog dela i u drugoj paralelnoj ulici sa plazom (prva je odmah pored plaze) sto znaci ni dva minuta do MORA!

Smo malo objasnjenje za to levo i desno, kada se izadje na plazu i okrenu se ledja predivnoj planini Atos (znaci more je iza nas) i gledamo u sam grad desno je crkva i ona ''burnija'' plaza a desno je onaj blagi ulaz u vodu (mada levo i desno na 4km malo gubi smisao ali ok). Hotel bi trebalo da je levo (daleko daleko od crkve) posle tog hotela ide veliko fudbalsko igraliste pa hotel Sarti Beach i dalje novi Sarti. Plazom moze da se seta tako da je dobra tura.

Sarti beach je super hotel (ynaci more, plaza, putic pa hotel) ima veliko dvoriste i mi smo se njime odusevili prosle godine. Ispred samog hotela ima mreza za odbojku na plazi, raznih zezalica za sportove na vodi itd itd. Malo je izdvojen od guzve.

Four Season je dakle u gradu, ako se to moze tako nazavti jer su svuda okolo apartmanske kuce pa i nije grad u pravom smislu reci, tamo je svuda mirno, nema buke i haosa i prednost je sto je blizu radnji. Do samog centra treba nekih 10 min hoda ni toliko.

Nadam se da sam pomogla i za jedan i za drugi hotel.

Inace klopa u Sartiju u restoranima je STRAVA obavezno preporucujem jedan restoran koji ne mogu da se setim kako se zove ali cu pokusati da ga opisem - nalazi se u centru u drugoj paralelnoj ulici od mora, ima veliku bastu u koju se ulazi stepenicicama, izgleda malo oronulo, stolice su unutra drvene i tvrde a stolnjaci karirano plavi :D (mislim da je u toj ulici malo dalje od restorana, kada se krene ka samom centru, sa desne strane prodavnica grckih suvenira). E tu je klopa mmmmm, punjene lignje, hobotnica na zaru (lignje bile 5,5 a hobotnica 8 €) tako da obrok za dvoje i to dobar, sve sa salatom i Retsinom (njihovo vino) izađe od 15 do 20€. Imate tu i klasicne mesnate djakonije ali vam preporucujem da probate i ovo.

Dosta za danas....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo mozda pomogne

http://www.sithonianet.gr/

S obzirom da sam se pogubila sa tim levo-desno spremih ilustrovani prikaz

al dzabe kad ne znam da ga stavim ovde pa da svi lepo vidite...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Malo sam bio razocaran kada sam video da se neko duze vreme nije niko javljao na ovu temu, medjutim sada sam, naravno prilicno zadovoljan. U sustini nikada nisam ni sumnjao u ovaj forum koji mi je puno pomogao i prethodnih godina. Izgleda da je ove godine problem bio sto ranije odlazimo na more (proslih par godina isli smo krajem avgusta) pa nije bilo ljudi na forumu u trenutku kada sam pokrenuo diskusiju.

Do sada smo se snasli sa nekim opstim informacijama sa interneta i iz agencije ali naravno da to ne moze da poredi sa utiscima ljudi koji su bili na licu mesta. I za to hvala svima, puno nam znace vasi postovi prilikom priprema za odlazak. Posebno vanjici i marconiju koji su, po meni, sasvim dovoljno informacija preneli nama ovde.

Inace, u sledeci petak (21.07.) krecemo put sartija i cim se vratimo, naravno slede informacije i utisci sa puta. U pitanju je kuca tassula i mozda jos neki info o kuci ako neko zna nesto?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na zalost ne znam nista o kuci. Ali koliko sam videla u Sartiju ni za jednu kucu ne moze da se kaze da je losa, sve su dobre ili odlicne.

Inace samo jos da vam preporucim da obavezno probate Feta sir u Grckoj jer ovo sto mi mislimo da jedemo kao Fetu nije ni prineti onoj tamo. Nemojte se iznenaditi cenom kravlji je 5 Eura a koziji 8 Eura ali za kilogram. Medjutim sir je toliko jak da cete 300 grama jesti danima :D

Ima ga u svakoj prodavnici!

Srecan Vam put i lep provod i ocekujemo vase utiske! ^_^

Izmenjeno (vanjica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa pazi toliko para dati za sir i nije strasno u turistickim mestima. Zamisli koliko kosta kod NEZAVISNIH komsija. Drugovi su mi inace na Krfu i kazu da su cene skoro iste kao kod nas.

Srecan put svima koji putuju ove godine.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa i pored svih ovih informacija mene zanima jos nesto-lezaljke,suncobrani-koliko to baskarenje kosta?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka