Teogonija

Zasto sanjam Lisabon? - putopis

41 poruka u ovoj temi

Mi smo se žičarom provozali u oba smera, još kod prvog, posle par metara, sam se pitala šta mi je to trebalo ali pregurala sam nekako. Povratak je bio lakši.

@Teogonija

Prelepo ! Nadahnuto ! :thankyou2:

Putopis koji se čita sa velikim uživanjem, fotke  su divne, zapažanja, detalji, sve je pod konac, ali  doneto sa puno emocija.

Iskrene čestitke  za uloženi trud ! :cvetic:Vidi se da ti je ovaj grad ušao pod kožu,verovatno ga zato i sanjaš.

Sada,sa vremenske distance, koliko  dana treba planirati da se  Lisabon doživi kako zaslužuje ?

Hvala puno, ima tu jos stosta da se napise i prilozi slicica, al sad mi glava puna nekih drugih stvari, nemam koncentraciju za pisanje, bice nekad jos nastavaka...

Pre 9 sati, ljerka je rekao/la:

koliko  dana treba planirati da se  Lisabon doživi kako zaslužuje ?

Ne umem bas da ti dam precizan odgovor koliko je dana OK. Kad se vec dodje u Lisabon, onda te mame i neke stvari i mesta u okolini, ima toga dosta, zavisi naravno od interesovanja sta ce ko odabrati, al nekako ne umem to sve da razdvojim od samog  grada Lisabona.

Sedam dana moze da bude OK. Mi smo prilicno  spori u obilascima zato sto kada udjemo u neki muzej ne volimo da projurimo i samo ga cekiramo da smo bili, za lokalitete nam ode uvek vise vremena nego sto se prosecan turista zadrzava, volimo i da setamo onako neobavezno npr. pored reke ili po parku, pa onda volimo i da zasednemo malo ovde malo onde, a u Lisabonu ima mnogo tih mesta koje te naprosto vuku da sednes i zaustavis se. Bilo mi zao sto nisam mogla da sednem na vise mesta, nije tu samo vreme u pitanju, nego ne mozes se vise ni nalivati kafama i picem.

Realno meni su nedostajala mozda jos dva dana da udjem u jos po neki muzej koji me interesovao i da jos malo laganica posedim na nekom vidikovcu.

Izmenjeno (Teogonija)

meni je 12 dana laganice bilo OK... (1988.)

Mi smo bili 7 dana (sa 1 danom u Portu), mislim da je to minimum. Pritom nam je na Sintru otišao ceo jedan dan, kao i na Cascais + Cabo da Roca, mada vidim da mnogi to zbrzaju u jednom danu, što je meni nerealno. Jedno prepodne smo bili i u Sesimbri pošto sam ja htela da obiđem Cabo Espichel i to je bilo sve od obilazaka mesta u okolini, ostatak vremena smo proveli u Lisabonu. Nedostajalo mi je još 2-3 dana, čisto da se prošetam na miru još malo po gradu, ništa posebno da obilazim, samo da se šetam i napunim baterije još malo pozitivnom energijom.

Htela sam da sačekam kraj putopisa ali pošto vidim da će biti pauza, da i ja sad pohvalim ovo remek delo koje me je skroz-naskroz bacilo u nostalgiju za predivnim Lisabonom - Teogonija, svaka čast! :cestitam:Mislim da mi je ovo najdraži od dosadašnjih putopisa, priznajem, i zbog same destinacije, ali i zbog divnih opisa koji su nekako ulovili taj specifičan lisabonski "duh" i preneli ga na nas koji čitamo... Vidikovci, zatalasana kaldrma, zvuk tramvaja, galebovi, ma sve... ja se tamo kad-tad moram vratiti!

Nakon našeg boravka, napisala sam da mi nikad vreme provedeno u sedenju po kafićima i parkovima nije delovalo manje "potrošeno", budući da obično na putovanjima žurimo da što više obiđemo... Treba dati sebi vremena da se oseti ta lisabonska atmosfera kako dolikuje. Teško je pitanje koliko je dana dovoljno, pogotovo što se iz Lisabona mogu praviti brojni zanimljivi dnevni izleti. Sintru i okolinu razdvojiti obavezno u dva dana, mi smo tu pogrešili. Sedam dana bi moglo biti ok, sa ovim izletima.

I ja sam kao komisura, hteo da sačekam da do kraja završiš putopis, pa da ga hvalim.:aplauz::aplauz:

Ma nema šta, kao i uvek odličan putopis i odlične fotke. Obično na ovom forumu čitam putopise i eventualno gledam foto ture samo gradova i zemalja koje me zanimaju. Međutim, kad Teogonija nešto napiše to obavezno pročitam. Još jednom svaka čast.

Шта рећи а не поновити већ речено? Један искрен и дубок наклон дами која је једна од оних ретких на Форуму која презентује суви квалитет у представљању дестинације. Може се рећи да си већ изградила препознатљив стил писања који срећом не остаје незапажен и непохвљен. Стога, све честитике и од моје маленкости, и можда размислиш и покретању свог блога као што су неки од овде познатих и признатих форумаша већ урадили. Била  би штета да овакви радови и труд остану у перспективи затрпани гомилом свачега тј ничега.

Izmenjeno (dimic_bata)

Ljudi hvala vam svima, da ne imenujem  clanove  pojedinacno , ne radi mi ono @

Ne mogu a da  ne priznam kako su me vase lepe reci zaista mnogo obradovale,  a i  prija kada stignu   pohvale za trud kao dokaz da pisanije nije bilo uzaludno.

Sto se bloga tice, nisam o tome razmisljala, nekako se ne snalazim, al ko zna - nikad ne reci nikad.

Pre 20 sata, komisura je rekao/la:

Potpisujem svaku rec! :klap:
@Teogonija Jos jednom,sve pohvale!

Ja preko dana švrljao po gradu & okolnim mestima (ima toliko toga!), uveče po kafanama...bilo tu muzike svakojake (tu sam tražio "predah" do sledećeg dana). I tako 12 dana, beše davno - mogao bih da obnovim gradivo...

Izmenjeno (Čika Zmaj Jova)

Divne slike... :srce:

Samo da pohvalim autorku ove teme, ne znam sta je lepse, citati njen dozivljaj Lisabona ili gledati slike. Fenomenalno!

Teogonija   :thankyou:

Izmenjeno (Nice)