Makili

Preporuka za banju u Srbiji

113 poruka u ovoj temi

Molim vas ako neko može da preporuči neku banju u Srbiji i konkretan hotel u banji. Uslov je da ima bazen, masažu i to je osnovno, i da ima lepu okolinu za šetanje.

Ako može samo preporuke onih koji su se lično uverili u sadržaj neke banje i hotela, da bi mogli da kažu da li je čisto u hotelu, da li se zimi dobro greje i sl.

Hvala unapred :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Probaj sa Vrnjackom banjom , hoteli su "Merkur" i "Breza".

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam odusevljena Lukovskom banjom,ali moram da kazem da je to banja samo za odmor,apsolutno nikakvih sadrzaja nema,i ako neko ocekuje gomilu kafica onda je to totalni promasaj,ali ako se ocekuje odmor u pravom smislu reci onda je izbor pravi.Hotel Kopaonik je prelep,sobe su preciste,grejanje je savrseno,bazen sa toplom vodom.Inace banja je prepuna vrelih izvora tako da je raj za one koji imaju probleme sa kicmom.Jedina mana je sto je jedan deo puta jako los,pa ko ide kolima moze predstavljati mali problem.Inace banja je jos uvek nerazvijena,osim par prodavnica,hotela i poste nema nista,ali moram da kazem da je priroda prelepa(posebno u prolece),jer hotel okruzuje suma,i vazduh je cist.Zaboravila sam da napomenem da u hotelu do 22h mozete popiti pice,pojesti ponesto,a posle toga pravac krevet.Mozete uplatiti i masazu koja prosle godine nije bila skupa.Ja idem vec 3 godine sa porodicom,i meni taj mir savrseno odgovara,a i deci prija.Toliko za sad,ako te zanima jos nesto pitaj,rado cu pomoci.Inace banja je blizu Kursumlije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odgovorio sam na temu hotela u Srbiji sa zatvorenim bazenom, pa pogledaj.

Radon u Niškoj Banji.

Jako lepo, spa i wellness, odvojen deo od bolesnika na terapiji tako da nema onog malo mučnog utiska kada ideš na slična mesta, zdrav, a pored tebe je neki jadnik na rehabilitaciji... nema soc real belih pločica, peškiri su meki i čisti i tako...

Za šetnju je prijatno mada ne previše sadržajno i brzo se obidje, a odmah je pored Niša tako da može da se iskombinuje i sa obilascima tamo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Probala bih sa Lukovskom banjom, meni baš treba to, odustvo urbanog, potpuni mir, jer me posao jako iscrpljuje. Išla bih sama pa pošto je smeštaj tako skuplji da li okolo hotela Kopaonik ima privatnog smeštaja?

Da li je taj bazen dovoljno velik za plivanje, da li je barem poluolimpijski? Išla sam u banju Vrdnik u njihov bazen ali voda je pretopla za plivanje, čim zaplivaš hoćeš da se onesvestiš od vrućine jer ti bazeni sa toplom vodom nisu namenjeni rekreativnom plivanju. Kako je u hotelu KOpaonik, da li je pretoplo i premalo prostora u bazenu?

I da li neko ima iskustva sa Kuršumlijskom banjom ili Prolom banjom?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Išla sam u banju Vrdnik u njihov bazen ali voda je pretopla za plivanje, čim zaplivaš hoćeš da se onesvestiš od vrućine jer ti bazeni sa toplom vodom nisu namenjeni rekreativnom plivanju.

U Gamzigradskoj banji su prepodne ljudi na terapiji i voda je takodje pretopla za plivanje.

Ali zato popodne ubace crevo sa hladnom vodom i bude ok. Što se temperature tiče.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Probala bih sa Lukovskom banjom, meni baš treba to, odustvo urbanog, potpuni mir, jer me posao jako iscrpljuje. Išla bih sama pa pošto je smeštaj tako skuplji da li okolo hotela Kopaonik ima privatnog smeštaja?

Da li je taj bazen dovoljno velik za plivanje, da li je barem poluolimpijski? Išla sam u banju Vrdnik u njihov bazen ali voda je pretopla za plivanje, čim zaplivaš hoćeš da se onesvestiš od vrućine jer ti bazeni sa toplom vodom nisu namenjeni rekreativnom plivanju. Kako je u hotelu KOpaonik, da li je pretoplo i premalo prostora u bazenu?

I da li neko ima iskustva sa Kuršumlijskom banjom ili Prolom banjom?

Ima privatni smestaj,samo ne u tolikoj meri koliko u ovim razvijenijim banjama.Samo dobro pazi ako ides sad gde ces uzeti sobu,jer moja komsinica je isla privatno i kaze da se smrzla,a sto se tice hotela tamo greju nenormalno,mi smo morali i prozor da drzimo otvoren.Bazen je dovoljno veliki,ali je voda pretopla(mada je meni prijalo),cak imas i klupice u bazenu da mozes da sedis,i da uzivas.Zaboravila sam da kazem da ima jos jedan deo koji pripada hotelu Kopaonik i koji takodje ima bazen sa djakuzijem(ne znam kakva je tu voda,ali taj bazen je manji).Inace moram da kazem da bazen radi dvokratno(nemas ceo dan fore da se kupas)i to ujutru od 9-11,i popodne od 17-19h,ali ako ides u zimskom periodu kad je jako malo gostiju mozes da ides i kasnije,samo zamolis za kljuc,i kasnije ga vratis na recepciju.Kad je zima veruj mi da u bazenu nema vise od 5 ljudi.Meni je stvarno prijao odmor,jer se bukvalno osecas kao da si odsecen od sveta.Recimo primer novine narucujes danas za sutra na recepciji,jer nemas gde da ih kupis.Tako je bilo bar prosle godine,a za ovu godinui ne znam.Ja idem sredinom februara pa cu videti kakva je situacija.Osim toga cula sam od prijatelja da su napravili i neku manju ski stazu,kaze da je simpaticno,ali da je vise za sankanje.Mislim da sam ti sve rekla,samo opet ti kazem apsolutno nemas gde da izadjes,ne postoje kafici,osim jednog restorana koji je udaljen neka 2 km,i do kog smo mi isli pesaka cisto radi rekreacije,jer je vazduh precist.Mozada se razocaras kad vidis da je banja u stvari vise kao neko selo,ali za odmor veruj mi da je za svaku preporuku.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

apsolutno nemas gde da izadjes,ne postoje kafici,osim jednog restorana koji je udaljen neka 2 km,i do kog smo mi isli pesaka cisto radi rekreacije,jer je vazduh precist.Mozada se razocaras kad vidis da je banja u stvari vise kao neko selo,ali za odmor veruj mi da je za svaku preporuku.

Ne. upravo BAŠ TO tražim. Imam jako iscrpljujući i stresan posao i dugo nisam ni sanjala da postoji takav mir bilo gde. Ako je tako, idem obavezno, makar ne plivala zbog vruće vode.

A u toj banji postoji sledeće:

BO dan - osnovni podrazumeva: pansion, lekarske preglede, korišćenje bazena sa lekovitom vodom i teretane.

BO dan - kompletan banjski tretman podrazumeva: pansion, lekarske preglede, kupanje u lekovitoj vodi u kadi (hidroterapija), elektroterapiju, blatnu terapiju, podvodnu masažu, bisernu kupku, manuelnu masažu i korišćenje bazena sa lekovitom vodom.

Šta si ti uplatila i ako se uplati kompletan banjski tretman da li se sve dobija što je navedeno?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja uvek uplacujem Bo dan osnovni,jer ne idem tamo radi lecenja vec radi odmora,s tim sto mozes ako hoces da uplatis masazu posebno,jer ti se to ne racuna u osnovni dan.Ova druga varijanta ti podrazumeva sve,znaci masazu,mazanje sa lekovitim blatom,hidro terapiju,i ne znam sta sve ulazi u to,jer do sad nisam uplacivala.Sto se tice osnovnog dana to ti je klasika,lekarski pregled ti podrazumeva samo merenje pritiska i to kad ides na bazen zbog vruce vode,i nista vise.Ako ides samo zbog odmora onda ti je BO dan dovoljan.E sad sto se tice teretane ona ti nije u samom hotelu vec malo dalje,ali i to nije nesto,nemoj da je zamisljas kao ove nase teretane po gradovima,skromna je ,ima par spravica i to je to.Ako ides u hotel klopa ti je u fazonu zaokruzivanja danas za sutra,ako te zanima.Imas opcije 3 jela,i stvarno je ok.Jedino ti je dorucak klasika(tipa virsle,dzem,kajmak...).Cene su jako povoljne(govorim ti cene od prosle godine),npr dupla kafa je bila 40 din,baklava 30din,pivo 60...Ako volis da setas preporucila bih ti da odes do crkve,to ti je nekoh 2-3 km,ide se sve kroz sumu i dozivljaj je super,ako ima snega jos je lepse.Samo ti ne bi preporucila da ides sama,uvek ima neko da ide pa je lepse u drustvu,a i sigurnije.Ne bih da te uplasim ali kad su jake zime ima vukova,tako bar kazu mestani,mi ih nismo videli na srecu.To ti je prava divljina,i opet ti podvlacim ne ocekuj nista osim dobrog odmora i cistog vazduha,da se ne bi pokajala sto si otisla.Ja se raspisala,ali stvarno volim tu banju,iz razloga sto nije urbanizovana kao sve ostale.Ako imas jos pitanja tu sam do februara,a sredinom meseca odoh i ja za banju.Uzgred odakle si?

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam iz Beograda i to stvarno zvuči super da se čovek tako odmori u Lukovskoj banji.

Kako se busom dolazi do Lukovkse banje?

Potpuno si me inspirisala da odem tamo.

Da li neko ili ti znaš nešto o Kuršumlijskoj banji, Prolom banji i Soko banji, da li je konkretno takav mir i tamo?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

S obzirom da si iz Beograda ides autobusom do Kursumlije,a posle autobusom do Lukovske banje.Samo pazi moras dobro da se raspitas kad ide bus za banju,jer nema mnogo polazaka(mislim 2-3 dnevno).Ja sam obicno isla iz Beograda busom u 8,a za banju ima bus oko 14 h(ne znam tacno),to bi morala da proveris.Ako budes u hotelu bice ti super,a za privatni smestaj ne znam,cula sam razne komentare,mada mozda sad imas i veci izbor.Cula sam da je i u Prolom banji jako lepo,nisam isla pa ne mogu o tome da pricam,ali verujem da je razvijenija od Lukovske.Za Kursumlijsku ne znam,a u Soko banji sam bila jako davno tako da ni za to nisam merodavna da dajem komentar.Valjda ce se naci neko ko ce ti reci nesto vise o tome,gde god budes isla zelim ti prijatan odmor.Sestra moja je bila u Prolom banji i kaze da je odusevljena,i da se lepo odmorila,ako ti to nesto znaci.

P.S Zaboravila sam da kazem da bus staje tacno ispred hotela,tako da bukvalno prekoracis prag,tako da ne moras da setas sa stvarima.Ako ne ides preko agencije obavezno rezervisi mesto ranije,jer i ako nema guzve zimi,uvek iskrsnu neke pripreme sportista,tako da ti je rezervacija sigurna varijanta,da ne bi bilo iznenadjenja.I jos nesto ako budes zvala obavezno naglasi da hoces smestaj u Hotelu,a ne u depadansu,iz razloga sto u depadansu znaju da budu klinci na rekreativnoj nastavi,a ne znam koliko bi ti to prijalo ako volis tisinu.Toliko od mene.Pozdrav.

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

EVO VAM JEDAN SAJT PA CISTO POGLEDAJUTE NIJE NA ODMET A I NE MOZE DA VAM SKODI

  1. www.banja-junakovic.co.yu
Nikola ako budes dolazio na ovaj kraj javi se da ti preporucim dobru maserkuuuu :lol: :rolleyes: :P
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Goco, hvala puno na svim informacijama!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Predlazem narode da posetite vazdusnu banju tj. Ivanjicu.Bazen u hotelu je extra,djakuzi,tursko kupatilo.....takav hotel nema nigde u srbiji provereno! kAFICI OD OSAM SATI UJUTRU PUNI,mnogo mesta za setnje,ljudi prijatni... znaci extra.Hotel je skoro generalno sredjen malo je poskup ali isplati se .....

KO jednom ode u Ivanjicu stalno ce odlazii tamo!

Salsssssssssssss manje pusenja :P vise cistog vazduha :lol: :P :lol: :P

Dodjes vidis i vratis se sa osmehom na licuuuuu :lol:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam odusevljena Lukovskom banjom,ali moram da kazem da je to banja samo za odmor,apsolutno nikakvih sadrzaja nema,i ako neko ocekuje gomilu kafica onda je to totalni promasaj,ali ako se ocekuje odmor u pravom smislu reci onda je izbor pravi.Hotel Kopaonik je prelep,sobe su preciste,grejanje je savrseno,bazen sa toplom vodom.Inace banja je prepuna vrelih izvora tako da je raj za one koji imaju probleme sa kicmom.Jedina mana je sto je jedan deo puta jako los,pa ko ide kolima moze predstavljati mali problem.Inace banja je jos uvek nerazvijena,osim par prodavnica,hotela i poste nema nista,ali moram da kazem da je priroda prelepa(posebno u prolece),jer hotel okruzuje suma,i vazduh je cist.Zaboravila sam da napomenem da u hotelu do 22h mozete popiti pice,pojesti ponesto,a posle toga pravac krevet.Mozete uplatiti i masazu koja prosle godine nije bila skupa.Ja idem vec 3 godine sa porodicom,i meni taj mir savrseno odgovara,a i deci prija.Toliko za sad,ako te zanima jos nesto pitaj,rado cu pomoci.Inace banja je blizu Kursumlije.

Probala bih sa Lukovskom banjom, meni baš treba to, odustvo urbanog, potpuni mir, jer me posao jako iscrpljuje. Išla bih sama pa pošto je smeštaj tako skuplji da li okolo hotela Kopaonik ima privatnog smeštaja?

Da li je taj bazen dovoljno velik za plivanje, da li je barem poluolimpijski? Išla sam u banju Vrdnik u njihov bazen ali voda je pretopla za plivanje, čim zaplivaš hoćeš da se onesvestiš od vrućine jer ti bazeni sa toplom vodom nisu namenjeni rekreativnom plivanju. Kako je u hotelu KOpaonik, da li je pretoplo i premalo prostora u bazenu?

I da li neko ima iskustva sa Kuršumlijskom banjom ili Prolom banjom?

Isla sam puno puta kao mala jer mi je tata iz tog kraja i u Lukovsku i u Kursumlijsku banju. Imam lepe uspomene i zaista je kao sto su ti rekli. Evo i jedan link za Lukovsku banju http://www.lukovskabanja.com/. Meni je licno vise svidjala Kursumliska banja, jer nekako ima vise "zivota". Ali ako ti upravo od toga zelis da pobegnes onda je Lukovska banja prava stvar. Pogledaj i ovaj sajt http://www.kursumlija.co.yu/banja.htm

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka