Makili

Preporuka za banju u Srbiji

113 poruka u ovoj temi

I moji su rodom iz tog kraja,odakle si tacno?

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad smo vec kod Lukovske banje ima li varijanta privatnog smestaja + pansionska ishrana u nekom restoranu? Onda je za bazen lako odes u hotel i to je to.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napisala sam za privatni smestaj kakva je situacija,a sto se tice restorana i ishrane jedini restoran u banji je hotelski,drugog nema.Za bazen je ok,mozes da ides i ako si u privatnom smestaju,samo kad je zima nije bas preporucljivo,jer moras da izlaziz napolje,a temperature umeju da budu bas niske.Jos ako si smesten malo dalje od hotela veruj da nije prijatno.Po meni je najbolja varijanta hotel,sve ti je tu,higijena odlicna,i jako je prijatno.

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo posle dve godine mi ipak odosmo za Lukovsku, Prolom banju i Djavolju varos

Kad malo bolje razmislis sve je to u krugu od 60km i sto ondak ne bi sve obisli i uverili se kako sve to izgleda + DOBRO se odmorili i napunili baterije za dalje.

al da krenemo redom

Lukovska banja 3 dana i Prolom takodje tri dana (jedan dan odvojili za posetu Djavoljoj varosi. VREDELO JE!!!)

Iz NS uzmes povratnu kartu za prolom banju i krenes na put uzeli smo povrtnu iz Proloma jer nam je to bila krajnja stanica iz koje smo se vracali kuci.

NIS EXPRES iz NS krece u 6:45 i u 13:10 si u Kursumliji.

Sacekas malo, popijes pice prosetas do parka i spremis se da uvatis bus za Lukovsku koji krece u 14:30 naravno pre toga kupis kartu cena 260din.

od Kursumlije do lukovske banje ima 36 km ali zato bus ide nepunih 150 min u povratku smo se vratili za 75 min jer nismo isli prema neom selu na putu za Brzece. put je jednim delom dobar asfaltni al je zato neki 10km los zemljani sa puno rupa i krivina. e da celim putem od kursumlije do lukovske banje moguci su odroni tako da treba obratiti paznju i na to.

e sad kad stignes u Lukovsku banju milina. Mir i tisina.

Bus staje malte ne na recepciji hotela. :)

Hotel Kopaonik mali, lep, uredan i cist.

Odlicno se uklapa u okolinu.

Osoblje ljubazno a hrana na nivou. Nista specijalno ali sasvim pristojna izbor hrane odlicnog kvaliteta.

Bazen radi ceo dan a na raspolaganju su vam i razno razni tretmani od masaza do razni treapija, kupki, itd. isl.

okolina predivan i cista ne za desetku ali sigurno za jednu dobru osmicu.

izvora pitke vode skoro na svakom koraku.

znaci idealno mesto za jedan kraci a moze i duzi odmor. u Lukovskoj banji nam je stvarno sve pasovalo.

e onda posle jednog lepog, prelepog dana sa temperaturom od skoro 20'C doceka nas pravo zimsko jutro sa snegom.

Nije nikakvo cudo Kopaonik je blizu a njegov uticaj je dominantan. Na svu srecu toga dana smo putovali ka drugom odredistu - Prolom banji.

Od Lukovske do kursumlije nam je ovog puta trebalo oko 75 min. stignemo u Kursumliju al autobus za Prolom ide tek za dva ipo sata sta sad Karta do proloma je 200 din pitamo kolko je taxi (800din) i za pola sta smo vec bili u smesteni u Hotelu Radan.

Hotel Radan lep ali za nas ukus prevelik sa previse betona dominira nad okolinom.

Osoblje pogotovo ono u zdravstvenom delu i vise nego ljubazno.

Hrana?!?!?!? ne bi o tome :(

zato bi svima preporucio krcmu boziji raj.

Tamo je bas raj :) :) :)

Posto smo bili u mrtvoj sezoni nije bilo organizovanih izleta do Djavolje varosi.

Morali smo sami da se snalazimo. Posle ne toliko lakog traganja za nekim ko bi naz odveo do Djavolje varosi ipak nalazaimo coveka.

Povise hotela nalazi se jedna mala radnja e tamo je Nesa i on nas za 1000 din po osobi vodi do Djavolje varosi saceka koliko god je potrebno i vratja nazad.

E to je bio izlet za pamcenje.

zaista predivno.

E to je bilo to najkrace moguce o Lukovskoj, Prolom banji i Djavoljoj varosi

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 Dobro, e sada cene nam kazi...smestaja i tretmana  :D

Izmenjeno (INFOPUTNIK)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobrosmajl.jpg

dobro de evo i tog malog detalja

http://www.lukovskab...om/cenovnik.htm

http://www.prolomban...om/cenovnik.htm

manuelna parcijalna masaza od 400 do 500 din traje od 15 do 20 min

hidroterapija 400 a biserna kupka 350

parcijalna masaza (ledja i ramena) toplim kamenjem je 1000 a celog tela 1800

sve u svemu nije toliko skupo ali ako se odlucite da budeta u banji i upraznjavate sve moguce tretane onda je umesto

BO dan - osnovni bolje uzeti BO dan extra

eto toliko

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako tražiš banju za šetanje onda možeš probati sa Ribarskom Banjom. Nalazi se na Jastrepcu i okružena je šumama. Prporučujem je isljučivo za letnji odmor. U banji postoji i otvoreni bazen.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Inace samo cu da dodam da je u Lukovskoj banji otvoren novi hotel Jelak,cene su iste kao i u hotelu Kopaonik,sto znaci da broj gostiju polako raste.Samo se nadam da to nece doprineti otvaranju velikog broja kafica i restorana,jer mislim da bi to upropastilo onakvo mesto koje je stvarno stvoreno za pravi odmor.I dalje za mene broj 1 na listi banja

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 Moj izbor je Soko-banja. Sama banja je ok, kao i svaka druga. Ima lepih mesta za setnju, poneki izlazak. Tu je divan hotel Zdravljak sa bazenom i malom plazicom. Ali ono sto po meni daje ovoj banji prednost u odnosu na druge, je okolina, priroda, puno lepih mesta za izlet, puno toga da se vidi...hladna Moravica-milina...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i ja se slazem sa Madjaste,definitivno Soko-banja,na mene je ostavila jako lep utisak

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Inace samo cu da dodam da je u Lukovskoj banji otvoren novi hotel Jelak,cene su iste kao i u hotelu Kopaonik,sto znaci da broj gostiju polako raste.Samo se nadam da to nece doprineti otvaranju velikog broja kafica i restorana,jer mislim da bi to upropastilo onakvo mesto koje je stvarno stvoreno za pravi odmor.I dalje za mene broj 1 na listi banja

Goco, ubedila si me da procunjam malo po netu, jer sam ovog proleća bila u Prolom Banji i oduševila se i hotelom i wellnessom. Rekli su mi u Prolomu da je Lukovska Banja njihova, uzela sam brošure, ali nisam imala pojma da je toliko lepo.

Ovaj novi hotel mi baš izgleda super, jesi li bila u njemu? Našla sam i neke slike otvorenih bazena sa toplom vodom ispred hotela Jelak, izgledaju božanstveno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam bila u tom novom hotelu,ali znam kako izgleda,jer su nam se prijatelji vratili pre par dana i odusevljeni su smestajem,hranom,a na prvom mestu prirodom.Inace u hotelu Kopaonik sam bila vise puta,i apsolutno je za svaku preporuku.Da se ne ponavljam vise reci cu jos samo jednom....Ako si bas za pravi odmor bez ludovanja,buke,izlazaka neces pogresiti:D.Inace bila sam do sada u Soko banji,Vrnjackoj,Koviljaci,Bukovickoj,ali ova gore navedena i dalje moj favorit.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moj predlog je da posetite P[rolom Banju u čijoj se blizini nalazi Đavolja Varoš. Čuo sam mnogo lepih stvari o banji i planiram da sa suprugom tamo provedem jedan vikend. Dosta informacija sam našao na sajtu Prolom Banje - www.prolombanja.com.

Nadam se da sam bio od pomoći.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Banja sa najvise bazena je banja Vrujci :))) Blizu je Bgd-a, smestaj je lako naci, kupanje, blato i ostao je super..Mir i tisina, a zanimljiva okolina koju mozes obici: Mionica, Sruganik i dr. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

smile.gifPre nekoliko dana sam dosla iz Prolom banje, imam samo reci pohvale, sve je cisto, puno cveca, ljudi ljubazni, jedino se mora smestaj unapred rezervisati, jer je bila prepuna gostiju. Verovatno je to zbog blizine Djavolje varosi koju obavezno morate posetiti. Banja ipak nije za mlade, jer nema gde da se izadje, nema mnogo prodavnica itd. Ko zeli da se zaista odmori u miru i tisini obavezno neka ide u Prolom banju.

Ovom prilikom posetila sam i Lukovsku banju, ali sam se razocarala - prvo ,losim putem do nje (oko desetak km. makadama), a sem novog hotela koji je zaista na lepom mestu, sama banja deluje nekako skuceno i pusto. Postoji i jos jedan stari hotel.

Banja Vrujci je banja u koju treba ici u predsezoni ili posle polaska dece u skolu, jer je tada manja guzva, pa mozete normalno uci u bazen.

:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka