Phillippe

Aerodrom Niš

33 poruke u ovoj temi

Ja ne znam da li neko drugi ima taj osećaj, ali meni se čini da je pista u Nišu vrlo kratka...I kad smo poletali i kad smo sletali imao taj utisak.

 

Kad poletali bilo me strah da ćemo preći na travu...a kad sletali da će avion naglo zakočiti jer je kraj piste.

 

Naravno, ni jedno ni drugo se nije desilo i ja verujem da postoji propis o dužini piste, ali je to moj utisak

Ima li ga još neko? Ko leteo odatle

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne verujem da je pista kraća od propisane,nisam stekao taj utisak.U tom slučaju ne bi dobio dozvolu za rad.Dobro je da postoji nešto i izvan Beograda,da su mogli da zatvore taj aerodrom to bi verovatno i učinili jer im je cilj samo jedan aerodrom i centralizam.Trebalo bi otvoriti još neki aerodrom u Srbiji,da se razbije taj mafijaški monopol beogradskog.Bilo bi dobro da bude još novih linija,da dođe Easy Jet,Norwegian,bar još neka niskotarifna kompanija.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko je bezbedan taj parking na aerodromu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Možemo biti srećni činjenicom da uopšte postoji niški aerodrom ako uzmemo u obzir nezainteresovanost države za ovaj deo Srbije i maćehinski odnos.Možemo leteti u svet bez odlaska u Beograd,pozitivno je to što deo novca može ostati u Nišu i na jugu generalno,dolazi i veći broj stranaca u grad.Postalo je dosadno stalno ići preko Beograda,a i tako nismo često dobrodošli tamo.Beograđanima ne prija doseljavanje sa juga a sve čine da suzbiju razvoj ovih krajeva,tu nema logike.Nažalost,sve se danas svodi na politiku i profit pojedinaca u metropoli i ako uzmemo u obzir sve te faktore onda je ovaj aerodrom svojevrsno čudo i neverovatno je da uopšte postoji aerodrom Konstantin Veliki,kao što sam već rekao.

Izmenjeno (Leicester)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

WizzAir ukida jednu liniju iz Niša do Holandije od marta čini mi se.

Ja sam srećan sve dok postoji linija do Milana :)

 

To mi je nekako getaway za Evropu i dalje.

 

I meni iskreno mnooooogo odgovara što ima letova iz Niša

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Niš uskoro dobija liniju sa Bečom preko wizzair-a!

 

We are extremely happy to share the greatest news of the day that Austria is going to be our 44th country in our network, as we are opening our newest base at Vienna airport!1f389.png? In addition, we will base 3 aircraft in Vienna and start 17 new routes from the Austrian capital in 2018 to Bari, Bergen, Billund, Dortmund, Gdansk, Kutaisi, Larnaca, Malta, Nis, Ohrid, Rome, Tel-Aviv, Tuzla, Tenerife, Thessaloniki, Valencia and Varna.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sanjam dan kada će Ryanair otvoriti liniju do Francuske ili Španije,bilo koji aerodrom i makar samo u letnjoj sezoni.Jug Italije mi se čini nerealnim a bilo bi fantastično.Za sada dominiraju destinacije sa puno naših iseljenika,još nije vreme za turizam i uživanje u direktnim letovima do mora ili okeana,a što da ne i preko okeana,makar i sa presedanjem.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

https://www.juznevesti.com/Politika/Opozicija-tvrdi-da-Beograd-ucenjuje-niski-aerodrom-gradonacelnik-negira.sr.html

http://www.politika.rs/sr/clanak/398585/Rekordi-i-uspesni-rezultati-na-nisanu

Negativne vibracije oko uspeha niškog aerodroma se nastavljaju,jer ova zračna luka ipak uzima deo kolača Beogradu a to nekako treba sprečiti.Predlaže se dupliranje taksi avio-kompanijama sa 3€ na 6€ a ionako su Ryanair i Wizz air jedva uopšte i došli u Niš.Njihov odlazak bi mogao da označi zatvaranje zračne luke i onda bi Surčin mogao nesmetano da ruši sve rekorde.Verovatno su stopirane sve eventualne nove linije,a strance je relativno lako oterati.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobro je dok je tu Ryanair,ako oni odu moraćemo da se prebacimo na Sofiju isto kao što se sa severa ide u Temišvar i Budimpeštu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Loša vest svakako... ovo ne sluti na dobro... mada, šta pa u Srbiji sluti na dobro?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na kraju krajeva,nebitno je ko upravlja ako će se nešto uložiti u aerodrom da bi dobio evropski izgled.Možda je to uradjeno da bi se aerodrom stavio pod koncesiju kao i beogradski,što po meni nije tako loše,jer će ipak privatnik to bolje urediti da bi ostvarivao što veću dobit,normalno.To bi značilo malo veću cenu karata,ali i nove linije.Ryanair je po usluzi i cenama bez premca i bilo bi šteta da oni odu usled povećanja taksi,to je najgori scenario.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neko je u komentarima napisao i za državne planove da se Batajnica osposobi za civilne letove i da se tamo prebace low cost letovi iz Niša,to je genijalno sa aspekta Beogradjana.Ponavlja se istorija sa tramvajima koji su takodje nekada bili u Nišu,uskoro ćemo pričati da smo imali i aerodrom.Počinjem da razumem države u okruženju,bivše republike SFRJ,nije neobično što svi redom preziru Beograd.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Air Serbia posluje od prvoga dana sa gubicima i na državnim je jaslama odnosno svi mi izdržavamo gubitašku kompaniju.

https://www.danas.rs/ekonomija/ukinuti-letovi-nis-malme/

 

http://rs.n1info.com/a290301/Biznis/Er-Srbija-u-plusu-ali-uz-obilate-drzavne-subvencije.html

Govorili su o kupovini 10 Airbus aviona,posao vredan 1 milijardu $,od toga naravno nije bilo ništa.da se Etihad povuče eto nama veće propasti nego JAT.

 

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ko ne zna do aerodroma u Nišu se stiže gradskim linijama broj 34a ili 34b koje su kružne i saobraćaju istom trasom, samo u suprotnim smerovima. Autobusi polaze sa aerodroma, obiđu grad i vrate se na aerodrom. Prevoznik na ovoj liniji je "Niš ekspres". Autobusi idu na 30 minuta u istom, tj. na 15 minuta u suprotnim smerovima. Trase linija ne znam zbog kog razloga ne možete naći na sajtu Direkcije za gradski prevoz, ali ću ih ja napisati ovde:

Aerodrom - Vazduhoplovaca - Bulevar 12. Februara - Kneginje Ljubice - Trg Kralja Aleksandra - Jovana Ristića - Dimitrija Tucovića - Goce Delčeva - Đure Jakšića - Vojvode Putnika - Vojvode Gojka - Branka Radičevića - Vojvode Gojka - Mokranjčeva - Dušana Popovića - Zetska - Bulevar dr. Zorana Đinđića - Bulevar Nemanjića - Branka Miljkovića - Proleterska - Knjaževačka - Pantelejska - Bulevar Nikole Tesle - Aleksandra Medvedeva - Bulevar 12. Februara - Vazduhoplovaca - Aerodrom

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905039
    Ukupno poruka