oljka

Istanbul,opšta tema

333 poruke u ovoj temi

Da li je neko isao u Istanbul u periodu kraj februara -pocetak marta?

Ima li smisla ici zbog atmosferskih prilika?

Mislila sam da deo zimskog odmora provedem tamo,inace nisam do sada bila u Instanbulu.

Druga opcija je Tunis u istom periodu...

Svaki savet na ovu temu je dobrodosao.

Hvala i pozdrav. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najbolje ti je da samostalno rezervises hotel. Ja sam bio za NG preko Putnika u hotelu NEWPORT, imas ga na net-u. Hotel je na AKSARAJU standardno sa 3* i direktno kod njih ND po osobi je 20e u dvokrevetnoj sobi,mada sam cuo da i vezi toga sa Tircima mozes da se pogadjas. Za prevoz savetujem avion jer moze da bude Bugarska zavejana, a njeni putevi su blagi uzas.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala ti na ovako iscrpnom opisu, zaista zvuci fantasticno:cool:...nego da li nam mozes reci nesto vise o sopingu, koje su cene markirane garderobe, koznih jakni i naravno kao svakoj zenskoj osobi kojoj je bitna obuca, reci nam vredili je tamo kupovati?biggrin.gif

Izmenjeno (Infoputnik)
ogroman citat prvog posta obrisan
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svaka cast na iscrpnom i detaljnom opisu Istanbula i ljudi u njemu. Planiram da pocetkom decembra idem u Istanbul (tacnije 1. Decembra) pa me interesuje da li si upucena da li turista ima preko cele godine i da li je lepo i korisno posetiti Istanbul tokom zime, video sam da je u to vreme znatno toplije nego u ostatku Evrope. . .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Što se tiče markirane garderobe, nisam zalazila u kvartove gde se prodaju npr. Louis Vuitton, Gucci i slični brandovi, izvan mog budžeta. Što se tiče recimo markirane robe tipa Mango, Esprit, Zara, Diesel i sl., u ovom distriktu nisam baš videla takve dućane. Bio je njihov brand MAVI (i kod nas -živim u Hrvatskoj- je postao popularan, u Nemačkoj ga ima već duže, kvalitet je odličan), velika robna kuća, blizu McDonald's-a. Cene su kao na zapadu, znači, ništa jeftinjara i te fore. Moja prijateljica je bila u četvrti Taksim, recimo u Esprit, S.Oliver itd., kaže da su cene kao kod nas, možda 10-20% jeftinije. Znači, u ovom turističkom, starom delu nema tih butika markirane robe (barem ja nisam videla), sve se bazira na njihovoj robi, suveniri i sl. Naravno tu su bazari, koji prodaju kopiranu robu, ono, Armani majica za 10eur, Boss košulja za 10eur itd. Kod tih lažnjaka ima super-kvalitetnih stvari, ali i škarta. Imam osećaj da po bazarima ni nema ništa drugo nego samo ta lažnjak roba, koju onda moraš da obilaziš sto godina, cenkaš se itd. - ali kažem, može da se nađe i dobar kvalitet. Druga stvar je da li želiš uopšte takve stvari. Ima puno kože, ja mušku kožnu jaknu, mekana napa koža, u početku traže recimo 250eur, na kraju prodaju za 60-100eur. Sve je stvar tvoje visprenosti, imaš li volje da se cenkaš sat vremena. Na forumu sam pročitala da hvale neku robnu kuću/radnju MORAVA (što se kožnih jakni tiče).

Možda je najbolje otići u šoping mol - http://www.letsgoistanbul.com/malls.htm a pogledaj i blog tratinčice o šopingu - http://tratincica.blogger.ba/arhiva/2010/05/23/2500466

 

pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bila sredinom februara; turista ima jako puno, zivo je... Zelim ti lep provod!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram da pocetkom decembra idem u Istanbul (tacnije 1. Decembra) pa me interesuje da li si upucena da li turista ima preko cele godine i da li je lepo i korisno posetiti Istanbul tokom zime, video sam da je u to vreme znatno toplije nego u ostatku Evrope. . .

I lepo i korisno i toplo! Istanbul je čaroban! A turista ima stalno i mnogo! :D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sta reci o gradu koji lezi na 2 kontinenta,sem da je fenomenalan! :srce:

istanbul-bogaz.jpg

istanbul.jpg

2059007-Hagia_Sophia_Museum-Istanbul.jpg

grand-bazaar.jpg

turkey_kapali+carsi02.jpg

Grand-Bazaar-Istanbul-7.jpg

Izmenjeno (Atina11)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jos jedan zadovoljni putnik se vratio iz Istanbula :D ... posle dve posete ovom gradu u jedno sam sigurna - vracam se jos koji put!

Izmenjeno (Nina!)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Leto prolazi, odmor nije na vidiku, a kako stvari stoje nece ga ni biti.

U tom stanju dosla sam do razmisljanja da u oktobru skoknem do Istanbula.

Sta kazu ono koji su bili? Jel vreme tada OK ili je bolje cuvati ovaj grad za prolece?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bila u maju i nisam se pokajala, a cula sam da je oktobar ubedljivo najbolji, ako se ide u shopping, jer su tada velika snizenja, a nije guzva, kao u maju.

U svakom sucaju, kada god da odete u Istanbul, dopasce vam se. Pozz!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U tom periodu u Istambulu može da bude hladno, kišovito i vetrovito. Dakle, ukoliko imate mogućnosti planirajte putovanje kasnije, kad otopli. Međutim, ukoliko nemate drugu mogućnost, bolje otići u Istambul, nego ne otići. Samo treba poneti deblju jaknu. Mi smo bili početkom marta. Jesmo uživali u svemu što smo videli, ali smo se smrzli.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo počela je prodaja karata po promotivnim cijenama Beograd Istanbul sa svim taksama 99 €

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa i nije neka promocija, pegasusom možeš gotovo kad hoćeš za oko 70 eura.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka