oljka

Istanbul,opšta tema

207 poruka u ovoj temi

Pozz svima.Putujem u petak sa Turkish airwaysom is Sa za Ist ali na novi aerodrom koji ne poznajem.Cula sam da je ogroman i komplikovan.Molim pomoc u uputama,stavka po stavka u proceduri od izlaza iz aviona do Exita iz aerodroma.Transfer imam.Hvala unaprijed!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav, planiramo put u Istanbula za novu godinu. Hteli bi da obidjemo sto vise muzeja u sopstvenoj reziji, interesuje me razlika izmenju propusnica za muzeje. Na sajtu istanbultouristpass.com sam nasla vise vrsta,

Museum Pass , Guided Museum Pass, Guided Museum Tour,... kao i razne cene za njih.

Interesuje me da li se neka od njih moze kupiti online i da li neko.ima iskustva sa tim ? I koja je konkretna cena, jer ja nailazim na razne varijante :15 e jedan muzej, 50 e za 5 dana, 95 e 2 dana....

Hvala za svu pomoc unapred :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vratila sam se pre dvadesetak dana, sleteli i poleteli sa ovog aerodroma, takodje koristili Turkish airways.

Aerodrom jeste zaista ogroman, avion je nakon sletanja vozio 20 min do terminala! Ne mogu ti dati uputstva stavku po stavku gde levo, kad pravo i sl. Ali mogu ti reci da sam i ja imala malo bojazni kako cemo se snaci, medjutim tamo je sve tako dobro obelezeno i postoje ogromni putokazi, jasni vrlo tako da zaista mozes da se opustis i ne brines unapred. Ima i dovoljno osoblja vrlo ljubaznog, tako da se i njima mozes obratiti ako budes imala bilo kakvu  potrebu za nekom informacijom. Pogotovo ti olaksava stvar to sto imas obezbedjen transfer. Mi smo koristili bus i vrlo lako nasli stanicu, zaista je sve obelezeno. 

Za povratni let kreni dosta ranije. Nama je od ulaska na aerodrom do gejta, sa cekiranjem, predajom prtljaga, kontrolama i samo jednim odlaskom do toaleta bez zaustavljanja i obilaska prodavnica trebalo tacno sat i dvadeset minuta. Pritom nigde nije bilo dugog cekanja u redovima. Za povratak je takodje sve jednostavno za snalazenje, ekrana ogromnih sa obavestenjima i ogromnih putokaza ima dovoljno. Za tih sat i dvadeset koristili smo i brze trake, sigurno 6, 7 komada. 

Veci aerodrom ne videh u zivotu, sve sija, novo, gomila radnji, kafea, restorancica, mesta za sedenje, svaka cast kako dobro sve izgleda. Ne bi rekla da je neorganizovano, naprotiv moj utisak je potpuno drugaciji. 

Opusti se i srecan put.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno na informacijama.!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima, imao bih jedno pitanje, verujem da sam na pravom mestu. 

Slecem na novi aerodrom u Istanbulu, smestaj mi je delu grada koji nosi naziv 'Sultanahmet', pitanje je, da li postoji direktna linija autobusa/metroa sa aerodroma do tog dela grada?

Na nekim stranim portalima pronašao sam da ima neki prevoz koji nosi naziv 'IST-20*', po ceni od 18 lira, pa bih voleo iz prve ruke da proverim da li je to to. Razlog za pitanje je taj sto mi hotel nudi transfer po ceni od 20e,pa bih zeleo da vidim da li postoji laksi i jeftiniji nacin dolaska do istog ili da ipak prihvatim njihovu ponudu. 

Hvala unapred. 

Manje vise sam isčitao sve teme vezane za Istanbul, zeljno se iščekuje februar i odlazak. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na tom novom aerodromu nisam bila, ali je izvesno da postoji autobus koji vozi od aerodroma do centra grada ili do Taksima ili do Sultanahmeta, gde se nalazi veliki broj hotela.   18 lira je oko 3,5 evra, dakle jasno je da je to jeftinije od 20 evra. što su obično šatl mini busevi. Ako nemas mnogo prtljaga , bolje je izaci i ispred aerodromske zgrade naci mesto gde se kupuje Istanbul kart, dopuniti je sa 30 lira i udjes u autobus obično neke oznake tipa TXL, a to proveri na sajtu aerodroma.  Tramvaj T1 ti ide do Sultanahmeta. Sam aerodrom je poprilično udaljen od grada, pa ce putovanje potrajati. Imas i temu o ovom novom aerodromu Fatih, ovde na sajtu.

Tema Istanbul najnovije vesti

Član Lula kaže:

Kada sam videla da je umesto na Ataturk, koji je početkom aprila zatvoren, trebalo da sletimo na novi Istanbulski aerodrom, blago rečeno sam se šokirala. Mislila sam da će, pošto je u pitanju sasvim novi aerodrom,  biti komplikovano stići do grada i da ću morati da uzmem taksi, što baš nije prijalo mom ograničenom budžetu. Na sreću prevarila sam se. Aerodrom je javnim prevozom povezan sa gradom. Ako imate Istanbul card (možete je kupiti na aerodromu) za sveg 18TL možete stići do grada (barem je toliko koštala karta do Jenikapija, dela grada u kome sam bila smeštena). Prevoznik je Havaist: http://hava.ist/en/

Dakle, kada sletite, samo pratite strelice na kojima piše: Public transportation (ako izađete iz zgrade aerodroma, kao što sam ja učinila da zapalim cigaretu, ne možete se vratiti nazad ali ima lift koji vas spušta na perone). Kada se spustite na perone, potražite broj svog autobusa (pre toga na sajtu pogledate po kojim je brojem šatl bus koji vozi do dela grada u kome ste smešteni, ili najbliže njemu). Ovde imate red vožnje: http://hava.ist/en/new-timetables

Vožnju plaćate Istanbulskom karticom koju samo prislonite na čitać prilikom ulaska u autobus. Smestite se na udobno sedište i nakon nekih 45 minuta ste u gradu. Za mene je ovo bilo veoma prijatno iskustvo.

E sad, kad stignete u grad, to je već druga priča, posebno ako ste smešteni u starom delu grada, sasvim blizu centra, gde su ulice strme i uzane. MI smo uzeli taksi (pre toga smo kontaktirali hotel i pitali kolika je okvirna cena od autobuske stanice do hotela) i uz malo cenkanja (jedan se čak nešto i naljutio pa nije hteo da nas vozi) postigli vožnju od oko 3 i po evra. U povratku, pošto smo se već bolje snalazili, za svega 15-ak minuta stigli smo peške do mesta odakle polazi bus za aerodrom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na odgovoru @Mamaia

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sa novog Istanbulskog aerodroma postoji direktna autobuska  linija do Sultanahmeta, @Troy

to je taj bus IST 20, staje kod Aja Sofije. Kada se izadje iz aerodromske zgrade desno su peroni, skoro na samom kraju je bilo polaziste ove linije, bar je tako bilo u oktobru kada sam je ja koristila. Moguce je u busu kod vozaca platiti  bankovnom  karticom, gotovinu nisu primali, a kao sto je vec pisano  postoje i automati za kupovinu i dopunu Istanbul kard. 

Za povratni let preporucujem da se dobro planira i krene  ranije zbog moguce guzve u saobracaju, polasci sa Sultanahmeta takodje znaju da kasne i da se poremeti red voznje (opet zbog guzve, ali to naravno zavisi od doba dana), od samog ulaska u aerodromsku zgradu do gejta takodje treba dosta vremena, sve je to bitno uzeti u obzir 

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Teogonija

Hvala na odgovoru i napomeni, primetio sam na nekim temama o Istanbulu da ljudi savetuju raniji polazak na aerodrom zbog potencijalnih guzvi. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@dujaspasa piši naravno, da pročitamo barem nešto lepo ovih dana :)

Ja sam moje uskršnje putešestvije do Istanbula odložio za neki drugi put, recimo oktobar ;) 

Inače, supruga i ja smo bili zbog porodičnih obaveza u inostranstvu, vratili smo se  06.03. bukvalno u poslednji čas, šta da ti kažem... Evo samoizolacija već treća nedelja, radimo od kuće, sreća nema nikakvih simptoma, a za sada ni mrtvih  :hahaha: 

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26211
    Ukupno tema
    874134
    Ukupno poruka