Guest Dragica

NEOS MARMARAS

3152 poruke u ovoj temi

Dobro si mi rekla za te Sunset apartmane, zadovoljni ste znači, blizu su plaže? Ja sam nešto merkala ovu gradsku plažu u Neos Marmarasu, ali izgleda da nema smeštaja baš na toj plaži, svi su smeštaji na Paradiso plaži. Potpuno razumem tvoje klince, svi klinci, pa naravno i moj ne vole mnogo da putuju. Mi smo prošle godine na Krfu imali malih problema sa klincem (tada je imao 5 godina), kad god hoćemo da odemo na neku drugu plažu (bili smo smešteni u Dasiji) ljutio se i govori "Hoću moju plažu!!" Da ne govorim o, ne daj bože obilascima istorijskih znamenitosti isl, tako da je na Krfu bilo malo i mučenje sa njim, za čas se umori, te je gladan, te mu je dosadno, te mu je muka... Ovoga leta smo bili na Tasosu, malo smo porasli, pa se više i ne buni toliko za obolaske, a i Tasos je mnogo manji od Kfra i sve je bliže, ali naravno i dalje mu je sve jedno da li je to, ne znam čuvena ova ili ona plaža, važno je da ima recimo školjkica, da ronimo, da se igra u pesku isl.

Pravo da ti kažem, malo sam se i ja umorila od "uzbudljivih" putovanja na ostrva, gde neminovno moraš, (ne moraš ali želiš) svakoga dana da pališ kola i obilaziš različita mesta. Pošto smo slabo pokretni zbog deteta i zbog toga što nismo ranoranioci, kada stignemo na određenu plažu tamo već bude sve dupke puno. Sada su ta ostrva tako popularna i velika je gužva. Tako da razmišljam da sada odemo negde bliže, da se baš odmorim, a opet želela bih da bude lepla plaža, ako može po mogućstvu sa hladovimom, čisto more, pesak.... Razmišljala sam o Neos Marmarosu, čak i o Stavrosu, (ranijih godina smo bili u Haniotiju i Olimpik bechu, ne bih to ponavljala) mada mi se čini da je ovo prvo mesto šarmantnije. U prvom momentu u planu mi je bio i Skijatos, ali mislim da će sledećeg leta baš biti velika gužva na tom ostrvu, a da ne govorim da je put duži, skuplji .... Ostala ostrva još nisu u razmatranju, zato što mi isključivo putujemo kolima.

Ne znam koju preporuku da ti dam, vidim idete sa dva deteta i tu se situacija ipak malo komplikuje. Lepo bi bilo da vidite nešto novo, da odete na neko ostrvo, naravno ima porodica sa decom koja obilaze ostrvo bez problema, ali nekome je to ipak malo komplikovano. Odlučite se sami, ako imate neka pitanja u vezi Krfa i Tasosa, pitajte me, pokušaću da pomognem, koliko je u mojoj moći.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bih uvek prvo pomislila da je ajkula, kakav sam beksuz i bila bi ajkula...

:bez-zuba::bez-zuba: :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Odlučite se sami, ako imate neka pitanja u vezi Krfa i Tasosa, pitajte me, pokušaću da pomognem, koliko je u mojoj moći.

Kako vreme odmiče, mi smo sve sigurniji da želimo ponovo u Sunset :srce: . Krf nam je predaleko, jer idemo svojim kolima, a Tasos me odbija zbog tih famoznih pčela kojih kažu da ima puno :shokiran: . Nama je Paradiso plaža na odličnoj lokaciji, možda vama ne bi odgovarala jedino što nema peska (šljunkovita je) i što nema velikog , postepenog plićaka za manju decu. A što se tiče samih apartmana, mi smo prezadovoljni. Promena peškira i posteljine i čišćenje soba je na 2-3 dana. Higijena je zaista OK. Bili smo mi i u nekim sređenijim apartmanima, ali ovde se osećamo potpuno opušteno. Ležaljke na plaži se ne naplaćuju ima slobodnih tokom čitavog dana. Prošle godine je bilo mnogo manje turista iz Srbije, ali ove je zaista bilo mnoooogo naših.

Blizina Soluna i Waterlend-a je presudna za moju decu. U Grčku ne idemo zbog šopinga definitivno. To smo radili 80-ih i 90-ih. Sada uživamo u moru i odmoru, a zujanje po prodavnicama smo izgleda potpuno prevazišli, tako da nam cene u NM i ne smetaju mnogo. Ja pišem zbrda-zdola :smorilo: , ali ako te nešto zanima, a ti postavi pitanja tipa 1. 2. 3.... pa ću valjda dati detaljnije informacije. Pozz :cvetic:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moj odgovor PORTO CARRAS!

post-7058-1225712114_thumb.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@snike

Bili smo 2007. u hotelu dva dana. Sobe su nam se stvarno dopale, ali nema četvorokrevetnih :ljutko: ! Hrana je OK. Svako ko ide na Sitoniju obavezno poseti i bazene Porto Carrasa, ali po meni cene su previsoke ako želiti tu provesti desetak dana! (mislim na smeštaj u hotelu)

Izmenjeno (mikap)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@IvanaR

Istina ziva!!!

Pozdrav

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kako vreme odmiče, mi smo sve sigurniji da želimo ponovo u Sunset :srce: . Krf nam je predaleko, jer idemo svojim kolima, a Tasos me odbija zbog tih famoznih pčela kojih kažu da ima puno :shokiran: . Nama je Paradiso plaža na odličnoj lokaciji, možda vama ne bi odgovarala jedino što nema peska (šljunkovita je) i što nema velikog , postepenog plićaka za manju decu. A što se tiče samih apartmana, mi smo prezadovoljni. Promena peškira i posteljine i čišćenje soba je na 2-3 dana. Higijena je zaista OK. Bili smo mi i u nekim sređenijim apartmanima, ali ovde se osećamo potpuno opušteno. Ležaljke na plaži se ne naplaćuju ima slobodnih tokom čitavog dana. Prošle godine je bilo mnogo manje turista iz Srbije, ali ove je zaista bilo mnoooogo naših.

Blizina Soluna i Waterlend-a je presudna za moju decu. U Grčku ne idemo zbog šopinga definitivno. To smo radili 80-ih i 90-ih. Sada uživamo u moru i odmoru, a zujanje po prodavnicama smo izgleda potpuno prevazišli, tako da nam cene u NM i ne smetaju mnogo. Ja pišem zbrda-zdola :smorilo: , ali ako te nešto zanima, a ti postavi pitanja tipa 1. 2. 3.... pa ću valjda dati detaljnije informacije. Pozz :cvetic:

Tek sada sam videla ovaj tvoj odgovor na moj post. Hvala ti na preporukama, vidim kažeš da je Paradiso plaža ok i da je smeštaj u Sanset apartmanima dobar. Dobro je i to što su ležaljke besplatne, to odavno nisam čula, sem ako ne ideš u neki baš skup hotel. Hotel Porto Caras me ne privlači ni malo, mogli bismo da svratimo da vidim kako je, da posedimo u baru ili da iskoristimo nešto drugo što je u ponudi. U principu, ne volim da budem na ograničenom prostoru, tako da nema svrhe da plaćam prskupo taj hotel a da jako malo vremena provodim u njemu. Negde sam čitala da taj hotel ne vredi toliko koliko košta, a pogotovo sobe koje su rezervisane za naše turiste.

Mislim da ne treba da te sprečava da ideš na Tasos to što tamo ima dosta pčela. One samo smetaju kada se klopla napolju. Znači, idu na hranu a ne na ljude. Na plažama ih nisam ni primetila, bilo ih je samo par mrtvih u vrelom plićaku Golden beacha i nigde više. Nema većeg paničara i zentare od mene i mog deteta, ali veruj mi pčele nam nisu smetale. Samo moraš da paziš kada stavljaš zalogaj u usta da ne uleti i pčela.

Što se našeg letovanja tiče, ponovo je u igri i Skjatos, možda ipak na kraju kažem, ma baš me briga i za gužvu i skupi trajekt i odemo tamo na letovanje. Takođe sam razišljala i o Sartiju, mada kažu da je jako malo mesto, ali bi mogli da obilazimo te lepe plaže na Sitoniji u blizini Sartija. Čitala sa baš na ovom forumu, hvale taj deo Grčke. Ako možeš da mi kažeš, da li postoji put od Neos Marmarasa do Sartija preko ostrva, ili mora da se ide okolo skroz do kraja ostrva? Koliko ima da se putuje i kakav je put?

Izmenjeno (milenaidaki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@milenaidaki

Joj Milenaidaki ja bas nemam sreće što se tiče pčela! Ne plašim ih se, ali me svake godine bar jednom ujede neka, a klinci ih jednostavno ne podnose. Kad neku vide počinje masovna histerija pa onda iznerviraju tatu koji počinje da viče na njih I definitivno svima sve presedne :uplakani: .

Što se tiče Sartija, nama se nije baš mnogo dopao. Nekako nas je podsetio na Olimpijsku regiju (mnogo zbijenih apartmana, prodavnica, buke I gužve), a tog dana je bilo I mnogo talasa. Ja sam više za nešto mirnije, a uveče kada se uželimo muzike I gužve palimo auto I u život! Ne postoji put preko poluostrva. Mi smo išli do Nikitija, pa Banana beach, Armenistis camp, Orange beach, Sarti, a onda naša omiljena Kalamitsi, pa Porto Kuofo, Toroni… Ma jednostavno šteta bi bila ići preko kopna I da ima puta, kada je uz obalu ono pravo što vredi videti I obići. Put je dobar, nema rupa, krivine nisu oštre I vožnja je stvarno opuštena. Znači mora oko poluostrva, ali ako imate klimu u kolima nećete imati problema. Svakog dana druga plaža, I obavezno Waterlend. Moji dečaci su bili oduševljeni Piratima (a mislili smo da će im sve brzo dosaditi) da smo izašli iz parka među poslednjima, a bili smo tamo pre otvaranja.

E, posle ovog podsećanja Sitonije I njenih predivnih plaža I mora, sigurna sam da ćemo I iduće godine opet na isto mesto. Ima još mnogo toga što nismo videli :zaljubiska: . Pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako je takva situacija kod vas sa pčelama, ako ti se dešava da te bocnu i na mestima gde ih nema puno, onda je bolje ne rizikovati sa Tasososm. Tu si potpuno u pravu. Jednostavno imaš nešto što ih privlači, ali ovo sasvim ozbiljno kažem. Kao što recimo, mene komarci upšte ne ujedaju (nisam im ukusna :D) , a neki ljudi imaju veliki problem sa tim. Na Tasosu stvarno ima dosta pčela.

Sudeći po tvojim i opisima drugih, Sitonija vrlo obećava, ima lepih plaža, zelenila, a uz to je ipak jeftinija i bliža varijanta u odnosu na sva ostrva. Ako želite da ponovo letujete tamo, onda vam se sigurno veoma dopalo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@milenaidaki

Da, da, baš nam se dopada :srce: . Iako sam ja obišla veći deo Evrope i mali deo Azije, sada mi je nekako najlepše da u Grčkoj provedem desetak dana svog odmora. A i ova destinacija nam odgovara jer nam je nekako sve tu, blizu. Joj, ko će izdržati još 9 meseci :smorilo:

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, Sitoniju treba obići pod obavezno, posebno kada se želi opušten odmor. Na mom je spisku u svakom slučaju, samo kao što si rekla treba izdržati do leta! :smorilo:

Interesantno je da si obišla dosta mesta u Evropi i Aziji, a privlači te da se vratiš na Sitoniju. Očigledno da vam tamo prija odmor i da ste našli mir i lepotu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@milenaidaki

Pa, znaš, dok sam putovala, nisam imala ova dva slatka priveska da "vučem" sa sobom kao sada. Klince nikako ne zanimaju obilasci muzeja, kulturnih i istorijskih znamenitosti. Pravimo pauzu u kulturnom obrazovanju, a kao što kažeš mir i lepote je na Sitoniji na pretek. Tamo zaboravimo na posao i školu. Blejimo u pučinu i svako je u svom svetu. Videh ja mnoga dobra mesta, rajske plaže i čudnovata mora, ali nam sada budžet ne dozvoljava da se tamo vratim. Kakav god plan napravim, pa x 4, brrr... odustanem brzo. Imam želju za Egiptom i piramidama, ali tamo nemamo ovakvo more kao na Sitoniji. A klinci vole da plivaju i rone. Zato nam je za sada Grčka obećana zemlja, jer nas ne optereti finansijski, a tamo se osećamo kao svoji na svome.

Ja sam nepopravljivi optimista i nadam se nekim boljim vremenima kada budemo mogli i na egzotičnija mesta, a za sada Sitonija :srce: !

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma da, za klince samo dolazi u obzir što mirnija i što bliža varijanta, još kad ih je dvoje i više :smorilo: .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mi smo u N. Marmarasu sa decom bili na gradskoj plazi, i jako nam odgovara, dosta je ljudi sa decom, pa klinci imaju drustvo, a i roditelji :D Varijanta *4 dobr mi je poznata, posebno kada je avion u pitanju, ali ovih dana sam videla da na krstarenjima deca placaju samo lucke takse, sto je ok varijanta....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@dani22

Dani22 reci mi gde ste odseli u Neos Marmarasu, da li ste uspeli da nađete smeštaj blizu te gradske plaže?

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26020
    Ukupno tema
    868172
    Ukupno poruka