Guest Dragica

NEOS MARMARAS

3280 poruka u ovoj temi

Pozdrav, jel ima neko nekih informacija o vili Nefeli? 

Pozdrav, jel ima neko nekih informacija o vili Nefeli? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima iz Neosa :)
Za razliku od prethodnih godina, kada smo obično putovali početkom avgusta - ove godine smo krenuli mesec dana ranije - da iskoristimo povoljnu situaciju za putovanja, dok se putovati može.
Krenuli smo u nedelju u 02h; bili smo u Neosu oko 12h po Grčkom. Malo gužve na izlazu iz Srbije i ulasku u Makedoniju; izlaz iz Makedonije ~25min, ulaz na Evzoniju ~5min :D, bilo je jedno auto ispred nas, i sve sa brzim covid testu koji je zapao suprugu - završili smo za par minuta..... (1h kasnije mi je stigla poruka na grčkom - od koje razumem deo "test: NEGATIVE" )

Vreme juče i danas je "sumnjivo", provlače se oblaci po ceo dan; ali je toplo, i voda je savršena (bili smo samo na Lagomandri za sada). Cene su tu negde kao i do sada, nismo nešto primetili da je skuplje nego inače. (sem našeg smeštaja, gde smo sad već 3. put smešteni - pa smo dobili i mali popust u odnosu na ranije).

Utisak za ova 2d je da ima dosta manje ljudi na plažama nego ranijih godina - to je možda i posledica letovanja početkom jula a ne početkom avgusta - ali svakako prija... vezano za Covid - maske se nose u svim zatvorenim prostorijama; a juče u Lidlu sam čekao da se broj kupaca smanji ispod 39 da bi mi bilo dozvoljeno da uđem - jedan zaposleni je stajao ispred i "regulisao" ulaske... sem toga, napolju nisam video nikog sa maskom.

Svi koji imaju priliku da putuju i letuju - samo napred, srećan put - ovo zaista liči na odmor od pre 2 godine :)

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna u kakvom su stanju putevi koji idu "preko" Sitonije - ne standardno obalom, nego ako želim da idem preko brda sa jedne obale na drugu, npr nešto ovako:
 

U vremenu je to 5min gore dole; više me zanima da vidim nešto novo, ali opet da ne uništim auto ako je put takav da mi treba terenac....

put.png

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

samo do sela je asvalt, posle je zemljani pozarni put, bolje ne rizikovati bez terenca

Screenshot_2021-07-07_10-15-34.png

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, @drug.lukic
Imao sam ideju prekjuče da probam (nisam video tvoju poruku na vreme) u povratku sa Manassu - ali isključenje na koje me Google navodio je pre za traktor nego za golfa :D. Avanturistički duh ostaje za neke druge varijante ;)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sad znas, sledeci put, traktor na prikolicu i pravac Sitonija:D

jest Golf - Das Auto, al' - traktor je traktor

Izmenjeno (drug.lukic)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Magda Rooms izbegavajte. Nisu izgleda član nikakve turističke organizacije i ne vraćaju depozit pa makar i 105 dana ranije otkazali. Dakle, ako niste 100% sigurni da će te ići, moj savet je da ih izbegavate jer depozit nazad nećete dobiti.

Zao mi je sto ranije nsam video al iz nekog razloga poruka tj sam smestaj nije linkovan pa se iskustvo nije ni videlo.
Ja sam bio 2015 i ocigledno im se nije promenio sistem funkcionisanja.

Eto nek ostane za nekog ko mozda planira kod njih pa cisto da ne dodje u neprijatnu situaciju.

http://www.putovanja.info/forum/forum/topic/27677-neos-marmaras/?do=findComment&comment=601400

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima!

Prvi put bih isla u NM pa imam par pitanja

Prvo, da li na pocetku gradske plaze ima lezaljki, jer na mapama izgleda kao da je prvih 500m plaze bez kafica i barova? Kako se krecu cene pica na plazi?

Da li negde oko gradske plaze imaju fast food-ovi gde bi se mogao pojesti giros i kako se krecu cene ove godine? 

I na kraju da li ima puno komaraca? :rolleyes:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na pocetku gradske plaze nema lezaljki.Deo crvenom bojom.

plaza.png.79d768e3f141b17ee2e72d177f2daf

Postoje oko gradske plaze  prodavnice brze hrane,ne bas mnogo ali nije daleko ni ovo ako hocete dobar giros.To vam je 3-5min hoda

snack.png.e4ffee9adaa6fc01a9543735d831fa

Komaraca i ima i nema :)

Cene se nisu menjale,iste su kao i prethodnih godina.

od 2-3eura pice, giros oko 3

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li nekoga od "forumaša" u Neosu? Šaljite nam izveštaje. Ima li gužve, kakvo je more (znam da je slano :D, ali da li je čisto), neki pominju meduze...? Pišite o svemu što mislite da će biti interesantno za nas koji tek treba da dođu. Kakva je situacija sa koronom? Vidim da kod Grka baš raste broj zaraženih!?

Hvataju me "pundravci", jedva čekam da krenemo!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Veliko hvala na izveštaju! Svo to smaranje oko korone je podnošljivo. Što kažete, sve se uglavnom odvija na otvorenom, pa je pristup dozvoljen svuda bez maski (i vakcina). Kratko zadržavanje u zatvorenom po potrebi ćemo izdržati pod maskom. Još jednom hvala na preciznim informacijama sa lica mesta :D. Daće Bog da i mi ostali uskoro osetimo miris Sitonije...

Želim Vama i ostatku ekipe čisto, toplo more, sunčane dane, dobro zdravlje i prijatan odmor!

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav! Da li je neko bio u vili Stratos u Neos Marmarasu? Putujemo sa decom, vazno nam je da je cisto i funkcionalno. Hvala?

Izmenjeno (Sofija106)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka