Guest Dragica

NEOS MARMARAS

3152 poruke u ovoj temi

Prošle godine sam bila u Neos Marmarasu. Dopalo mi se što je brdovito mesto, jer mu takva geografija daje autentičnost. Boravila sam krajem septembra i početkom oktobra i zahvaljujući tajmingu videla sam dva Neos Marmarasa: prva tri dana videla sam letnji Neos Marmaras u punom turističkom sjaju, a ostatak je bilo jesenovanje, kiša i hladnoća. Šetala sam obučena u košulju dugih rukava i džemper preko. :D 

Zbog velikog broja mačaka i brdovitog krajolika smislila sam dva nova naziva: Neos Mačkaras i Siziflend. :D

Ono što bih preporučila, a o čemu se nije pisalo (bar ne učestalo) je plaža koja pripada kompleksu Camping Marmaras koja se nalazi blizu Paradizo plaže. Mi smo tamo, zapravo, zalutale i nismo znale da je to za posetioce kampinga. Upoznale smo tamo neki stariji bračni par Gruzina koji dugo žive u Grčkoj. Oni su radili tu. Čistili i pazili. Sporazumevali smo se na ruskom i zgotivili smo se pa su nas pustili da se tu kupamo besplatno. Inače, za one koji nisu deo kampinga "ulaz" se plaća 2 evra što i nije tako puno. Meni se ova plaža mnogo više dopala i od gradske i od Paradizo.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neos Mačkaras i Siziflend. :D

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pa su nas pustili da se tu kupamo besplatno. Inače, za one koji nisu deo kampinga "ulaz" se plaća 2 evra što i nije tako puno. Meni se ova plaža mnogo više dopala i od gradske i od Paradizo.

Kako je krenulo, i kako su poceli da naplacuju ulaze cak i deci, za 2, najvise 3 godine (copy right Pussylips the President), placace se ulaz na skoro sve plaze na Sitoniji. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nadam se da do toga ipak neće doći, jer bi to bila opasna antireklama. :D

Tako je pre desetak godina bilo najava da će se plaćati ulaz na Kalemegdan pa su se svi naoštrili i na kraju je ideja otišla niz vetar.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ta antireklama se vec uveliko dešava. Iz godine u godinu je sami sebi prave, dižući cene po 10-15%, i pred svaku sezonu po neka divlja i slobodna plaža postane uzurpirana od strane bara koji ti ne da da jedes svoju hranu, naplacuje ulaz, parking... bezobrazluk ide dotle da te čak uslovljavaju da na svaka 2-3h uzimas piće, ukoliko planiras da ne budes najuren sa lezaljki!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Posejdonija20190625_215858.png.cf3228725d7c3442ff30

To je ta plaža...Nama su zabranili ulazak kroz kamp, ali smo mi pristigli preko stena sa Paradiso plaže. ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Da, to je ta plaža... 

Što se tiče zabrane ulaska, naplaćivanja i sličnih antireklama, mislim da se na dugoročnom planu bilo koji oblik bahatosti i nefer poslovanja obija o glavu onome ko to čini, 

Izmenjeno (Posejdonija)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo malo i mog doprinosa ovoj temi, sa obzirom da mi je pomogla sa mnoštvom korisnih informacija. Prošle godine sam bio sa drustvom i devojkom u Neos Marmaras-u u vili dr Serhan. Vila se nalazi u centru neosa, bili smo smešteni u apartmanu za 4 osobe (sami smo spremali hrani, znači samo najam apartmana). Smeštaj je, po mom mišljenju, korektan. Platili smo 165e po osobi za 10 dana, termin sredina jula. Soba je prostrana, terasa ogromna. Kreveti su korektni, wc je malo kriv tj spušten je plafon ako tako mogu reći, ja sam nizak pa nisam imao problema dok je drugar, koji je malo viši, jedva stao :rolleyes:Vila nema svoj wi-fi ali smo od vodiča koji je tamo bio zadužen za nas dobili šifru od hotela pored, mada nam i nije nešto trebao internet (protok je bio slab pa ako nekome treba bolji internet preopručujem da se uzme internet kartica). Vila je uredna,čista. Zamerke su nam bile to što ormari nemaju police i što je rešo bio užasno spor, trebalo nam je celih 20min da zagrejemo tavu, što je bilo frustrirajuće sa obzirom da smo zavisili od hrane koje, jelte, spremamo. Vila je udaljena negde oko 700-800m od obe plaže (glavne i paradiso) što nama nije predstavljalo neki problem ali da je uzbrdo nizbrdo, jeste. Imaju 2 kluba u kojima se pušta strana muzika. Sitonija je prelepa. Išli smo kolima tako da smo obišli popriličan broj plaža i sve su zaista divne. (kouviou,tiganija, trani ammauda, karidi, lagomandra, klimataria ,armenistis, spathies(lazar), mega portokali(orange), agios ioannis, kalamitsi, platanit, kalogria i dukina).  Čuvena dukina plaža, otisli smo u zoru tako da nije bili nikoga, ali apsolutno nikoga sem nas. Put do plaže nije obeležen ali je već neko pitao kako stići do nje tako da neću pisati ovde. Sve u svemu jedno divno iskustvo, ko nije bio ne zna šta propušta. Ove godine ista destinacija ali druga vila. Vila anesis koja je mnogo bliža gradskoj plaži. Par postova iznad je bilo pitanje kakva je vila, ja nisam našao mnogo informacija na forumu ali mi je google review pomogao, deluje mi ok. Pozdrav i svako dobro! :D

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako mi neko moze reci da li se moze naci neki povoljan smestaj za dve osobe od 4.jula u Neos Marmarasu? Da li je bolje ici direktno traziti u samom Neosu ili bukirati preko neke agencije?Hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako mi neko moze reci da li se moze naci neki povoljan smestaj za dve osobe od 4.jula u Neos Marmarasu? Da li je bolje ici direktno traziti u samom Neosu ili bukirati preko neke agencije?Hvala.

Imas last minute ponudu agencije Trans jug travel za ovaj datum, pa vidi jel ti odgovara. Zovi vidi koja je cena s prevozom.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imas last minute ponudu agencije Trans jug travel za ovaj datum, pa vidi jel ti odgovara. Zovi vidi koja je cena s prevozom.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima.bpomoc. Da li ima komaraca u Neosu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Vrlo malo ili nimalo. Bas neobično. Juče sam se vratila kući u Srbiju, sa neotpakovanim Raid- om. Nije bilo  ni osa. 

Ipak, na okolnim  plažama sam videla nekolicinu  "ispeckane" dečice, sa tufnama od uboda komaraca, tako da... Negde ih je očigledno  i bilo. 

Izmenjeno (rakel)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25994
    Ukupno tema
    867215
    Ukupno poruka