Guest Dragica

NEOS MARMARAS

3280 poruka u ovoj temi

Sto se tice Marmarasa i ja mislim da tamo ima najvise turista iz Srbije.Mislim da su drugi iz nas Rusi.Brdovito jeste,ali nije nits strasno.Ljudi steknu utisak da je tako,ali nije.

Voda je super i bas je bistra.

Evo street view-a
https://www.google.rs/maps/@40.094976,23.78316,3a,75y,72.65h,80.99t/data=!3m6!1e1!3m4!1ss_wNHJ__SNyyGHiY7htB1g!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1?hl=sr

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ove godine smo letovali u Neosu u Kourtesis Rooms (http://www.grckainfo.com/objekat-1638-kourtesis-rooms.html).

Evo info za one koji mozda planiraju da idu u ovaj smestaj. Mi smo bili smesteni u dvosobnom apartmanu koji je velicine oko 50 m2. Apartman je bio perfektno cist, gazdarica je dolazila svakog treceg dana i cistila ga od poda do plafona. Ova usluga bi mi dobro dosla i kuci. :rolleyes: Od posudja ima ono sto je vec standardno za Grcku, veca serpa, cediljka, escajg, sipaca kasika, rendaljka, komplet malih soljica za kafu, komplet velikih za caj, komplet dubokih i plitkih tanjira, pekac, case, posuda za salatu, posluzavnik. Terasa je velika sa garniturom za sedenje i tendom koja se spusta po potrebi a u okviru kuhinje je sto sa cetiri stolice tako da moze da se jede i unutra. Komarnici su kao drvena vrata, zgodni za otvaranje i zatvaranje ko ima malu decu. TV kanali uobicajeni za Grcku osim sto je tu bio i domaci Kopernikusov kanal.:krsti: Dvoriste je prelepo, puno divnog, mirisljavog cveca. Internet signal odlican. Domacini su na spratu, spremni u svakom trenutku da pomognu oko bilo cega. Tople vode ima uvek.  Plaza je na 50-60 m., manji market na 10 m. a veliki i pekara na 100m. od smestaja.

Do Neosa peske nam je trebalo oko 15 min. laganog hoda uz lokalni put bez velikih uzbrdica. Uz more ima jos jedan ali je bas veliki uspon do grada a nesto manje rastojanje koji ti dodje glave zbog nagiba. :D

Jedina zamerka je plaza koja nije nista posebno i cisterne koje prazne septicke jame i koje defiluju tokom celog dana po Paradisos plazi tako da je ponekad na samoj plazi jedva izdrzljivo od smrada dok oni ne zavrse praznjenje.

Cene u marketima (bar ono sto sam zapamtila)- pile celo 3,6 eur (2 eur/kg), svinjski but bez kostiju 5 eura, riba orada oko 18 eura, hleb dupli 1,5 eur., Nutela velika 4,80 eura, krofna 1,2 eur, giros 2,5 eur, povrce i voce kao i kod nas. 

U svakom slucaju velika preporuka i plus za smestaj i ljubazne domacine a minus za plazu. 

Izmenjeno (plaviauto)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

peceno piile vec? :)

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao svima....

Moja porodica I ja planiramo Na letovanje u Neos Marmaras I gledali smo ponudu u vili Parthenon preko Perle .Bilo bi super ako je neki bio tamo da cujem utiske ... Dali je Na uzbrdici , kakvi Su Apartmani, blizina marketa ?Svaka informacija je dobrodosla ....Unapred hval

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

peceno piile vec? :)

Ne, sveze pile a pekli smo ga sami. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Videla sam da je već neko postavljao pitanja vezano za vilu Alkioni u Neos Marmarasu, ali nisam našla odgovor :( Ima li ovde neko ko je već bio tamo? Kakvi su utisci???

Još jedno pitanje, koliko košta iznajmljivanje auta i gde je najbolje iznajmiti u Neos Marmarasu početkom avgusta? Kakav je put od Neos Marmarasa do istočne obale Sitonije i za koliko se stiže (pretpostavljam da mora da se kruži preko juga, jer nema puta preko centralnog dela)? Da li traže da imaš međunarodnu vozačku? Izvinjavam se ako se pitanja ponavljaju, ali ima mnogo stranica, a meni su već oči ispale od čitanja..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Put je dobar. Siroka magistrala. Ide malo gore-dole nista strasno. Kao da se vozis preko Tare. Ako ove zime nije propao bio je bez rupa poslednje 2g. Ide se na jug do Porto Koufo pa preko do Kalamitsija. Meni na ostrvima nikas nisu trazili MVD za rentiranje a kako je u Neosu ne znam. Verovatno isto. Put mozes videti na google streetview

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Пре неколико дана сам се вратио из Неос Мармараса, па реко да оставим своје утиске и примедбе. Први пут сам са породицом био у НМ и цела Ситонија и сам град су ми феноменални. Били смо на Парадизо плажи, унајмили смо смештај преко Астра Травел агенције. Оно што сам могао да закључим где год да се лоцирате на том делу НМ неће вам бити лоше, ни једна кућа није много далеко од плаже. Можда је за нијансу лепши део плаже ближе града. Од приодавница ту постоји један велики маркет, пекара, рибарница и а нашто мало даље је месара. Све у свему мени се свидело што од апартмана до плаже имали смо 2 мин. хода. 

Мане плаже су то што нема тушева, ако некоме то треба с обзиром да су апартмани релативно близу. Онда има јако пуно комараца, у ројевима надиру око 8 - 9 сати увече, због тога препоручујем да се распитате дал апартман има комарнике на прозорима. И последња препорука би била да никако не идете преко агенције, мислим да је чак и у сезони могуће наћи место за борвак и то доста повољније.

Највећа примедба ми је на агенцију преко које сам ишао. АСТРА ТРАВЕЛ Наравно да они покушавају да продају производ, апартмане те то и рекламирају. Али мислим да би морали да путнике обавесте где се ти апартмани и налазе, Ја сам био у кући Карајанис, до плаже смо пролазили стазом и стизали као што рекох за 2,3 мин.Али људи који су били смештени у другим кућама исте агенције у нашем комшилуку морали су да до плаже прођу путем који је сав обрастао неком трском, која се при том надвила на пут и имате осећај да пролазите кроз џунглу, шта више та трска једни  делом граничи са тим кућама. Неко би рекао ништа битно ал ипак стичете осећај као дасте у неком трећеразредном смештају, а не у добро плаћеним апартманима. Друго све улице у калдрма, како ко прође аутом тако се дигне прашина, сва срећа што тих пролазака нема много али ипак нико ми није рекао да кад доручкујем ујутро можда то будем радио у прашини, а да не помињем сушење пешкира итд. Даље, кад вам представљају апартман, напомињу WI Fi, Sat Tv,  а од тога ништа. Интернет смо имали од друге куће, па сад ако ухватите сигнал то је, ако не ништа. А тек сателитска Тв све укупно три канала на ТВ а од тога само РТРС може се рећи да има некакве везе са гостима из Србије, све остало Грчки канали. Знам да ће неко рећи да није дошао да гледа Тв, али у понуди све то стоји. Ако понесете лаптоп, немате сигнал Wi Fi - ја , а кад идете са децом мали предах уз неки цртани или сл, нарочито увече добро дође родитељима. Не планирам да се жалим агенцији само скрећем пажњу осталима уколико их ово интересује да обрате пажњу. Друго платили смо четверокреветни апартман, дакле 4 кревета. Ми смо у апартману имали брачни кревет, и два појединачна сваки различит, гледано са стране удобности. Један је био толико тврд и неудобан да сам се ја шалио да је то мало удобнија клупа. Кад уплаћујемо аранжмане не обраћамо пажњу на такве ствари јер мислимо да се оне подразимевају, али кад видите да то није тако онда је касно. Одете на одмор да се одморите а ви се тамо поштено и не наспавате због неудобних кревета. Опет напомињем да су ти апартмани поштено плаћени да не кажем преплаћени јер сам на лицу места видео боље а јефтиније апартмане. Да сам апартман платио јефтино па ето шта је ту је не бих ништа рекао него овако само агенција узме паре себи од наивних муштерија. Помало сам љут на Астру, јер сам их сматрао за озбиљну агенцију. Али сад дефинитивно никад више преко њих. 

И поред тога Ситонија је прави рај. Ако неко има још неко питање да могу да помогнем ту сам. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ti problemi su stvarno neprijatni ali to ni jedna agencija, ni jedan vlasnik apartmana nece reci potencijalnom gostu. U agenciji mogu da se brane, sto je i realno, da ne mogu da isprobaju svaki krevet ili znaju koliko ce trska porasti i dal ce je iseci, i takve stvari ipak zavise od domacina. Cak i kad sam na licu mesta biras smestaj ne mozes bas da vidis sve mane odmah, neke se pokazu tek posle par dana. Najbolje je uciti iz iskustava drugih ljudi pa doneti neku odluku pre odabira smestaja.

Mi smo recimo isli preko Astre 2x i oba puta nismo imali nikakvih problema pa cemo verovatno preko njih uplatitti smestaj i sledeci put. Naravno niko nam ovde nije rekao da nesto ne valja, da je recimo soba mracna jer je los enterijer, da je slab wifi i da samo na terasi mozes uhvatiti signal itd. Ali nisam ni ocekivao takve informacije od agencije, pa nisam ni razocaran agencijskom uslugom. Samo su nam na slici objekta dali da izaberemo koji apartman zelimo. Izgleda da smo imali srece prilikom izbora lokacije i smestaja

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Пре неколико дана сам се вратио из Неос Мармараса...

 

da li moze neki info o cenama,izletima ,da li ste bili u porto carasu i kako doci do tamo...od cena me najvise interesuje hleb,kifle,pivo(u prodavnicama i restoranu )kakvo je stanje sa lezaljkama da li daju uz pice...i da li na te dve plaze u gradu imaju prodavnice...posto na tasosu prosle godine mi je bilo pa devojka naruci pice dobijemo lezaljke a ja se posle snabdevam u prodavnici pivom i sokovima sto je mnogo jeftinije ...naravno niko od osoblja kafica nikad nije pravio problem jer je jedno pice placeno..pa me i to zanima 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo stigli pre pet dana iz NM i ja glasam za gradsku plažu. Mnogo je bolja od Paradiso plaže, ali ukusi su različiti. Najbolji smeštaj je kod fudbalskog stadiona, a i naše agencije imaju dobre ponude za taj deo. Mi smo bili smešteni u vili Vaso 2, u drugoj ulici od stadiona. Oba centra su blizu, što se ne može reći za smeštaj na Paradiso plaži. Na izlasku iz grada prema graskoj plaži postoje dva marketa: Theodorou i Oikonomoy. U blizini ima i pekara i mesara, ali su cene mesa :shokiran: . U marketima su cene pristupačnije: hleb 0.80, čips oko 1, pivo u limenci oko 1E. Na magistrali prema Porto Carrasu kod E ulaza postoji market Masoutis, ali ne vredi ići jer su cene veće nego u ova dva marketa. Na g. plaži se dobijaju ležaljke uz naručeno piće, a na plaži postoje dve prodavnice. Jedini tuševi i WC se nalaze na sredini plaže - mala zamerka, a kabina za presvlačenje nema. E, sad, Portoooo Carrassss..... Mi smo šest dana bili u kompleksu i mi smo oduševljeni, ali ima ljudi kojima se uopšte ne dopada. Nekoliko dana smo ulazili preko plaže, ali smo se kupali u blizini ulaza i čekali da čuvar ode da jede, do toaleta ili gde već, ipak je i on čovek. Moja preporuka je da ne nosite torbe, rančeve... Meni se tamo sve sviđa, ali ipak dosta se provlače na ime stare slave, nije to baš taj nivo za taj novac. Mi smo svaki dan naručivali koktele, kafe, sokove, uzimali užinu, učestvovali u animacijama, koristili bazene, tobogane, đakuzi, ležaljke.... Postoji i drugi način ulaska, a to je njihovim taxi brodićima, koji voze iz manje luke i polasci su na svakih sat vremena. Karta u jednom pravcu košta 2,5 E , a u povratku možete i plažom u zavisnosti gde ste smešteni ili opet brodom.  U toku dana ću postaviti foto turu NM i Porto Carras, pa koga interesuje neka pogleda, ai ako imate još neko pitanje, tu sam. :hello:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ja da se javim iz Neosa.Vreme je super,bilo je dosta guzvi na putu,narocito oko Soluna.Gradska plaza je super i cista je.Voda je bas prijatna.Sutra idemo na Spathies beach.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakva je uzivo vila u kojoj ste? Jel bese Iro? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da .Vila je super.Sve sto smo trazili smo i dobili.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima!

Znam da je pitanje cudno, ali ja ceo zivot muku mucim sa alergijom koja izlazi od kombinacije slane vode i sunca. Ranije sam godinama letovala u regiji Sv. Djordja i imala problema sa tim, a prosle godine na Kasandri i po prvi put ni traga alergiji, a cini mi se da je to zbog manje slane vode. Pa me zanima ako neko zna da mi kaze kakva je situacija sto se saliniteta tice u Neosu? :/

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka