matejas

NEA FLOGITA

1456 poruka u ovoj temi

Mi smo trenutno u Flogiti,ne znam sta bih vam rekla. Moji utisci za ovih 5 dana i nisu bas nesto. Opet bih se pre vratila u Nei Pori jos 100 puta nego dosla ovde. Plaza je velika i ima mesta,ogromna mana kamenje na ulazu u vodu (a i na samoj plazi u pesku)koje je uzasno za noge. Gde pocinje pesak vec je dubina sto nije dobro za malu decu (a imamo malo dete). Voda je hladna ali nije strasno . Druga stvar su komarci od kojih uvece ne moze da se spava. Imamo i mrezice na prozorima,mauemo autan,ubacili male uredjaje u utikac,isprskamo sobu sprejem,pa ih uvece ubijem sigurno 15. Pojeli su nas. Mi smo tik uz plazu smesteni. Treca stvar nisam videla nigde ni jednu ljuljasku,klackalicu za decu!!! I cetvrta stvar automobili i motori koji voze setalistem!!!!! Mi idemo vec 2 dan u Nea Moudaniu i tamo se kupamo tamo je plaza pescana ,a voda da ne izlazis iz nje!!! Sve u svemu nije lose ali neke stvari koje su nama bitne zbog malog deteta sigurno se necu ovde vratiti!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Takodje bih napomenula da je ove godine kazu mnogo manje ljudi ovde(bar sada)Kao sto rekoh na plazi imate mesta koliko hocete i kad hocete. Parking isto. Napomenula bih i da ima dosta pasa lutalica ali koliko sam videla miroljubivi su. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pomerite se malo levo ili desno i sljunka, ne kamenja, nece biti na ulazu u vodu, a na plazi kamenje nisam video nigde ...

sto se tice dubine ide malo dublje (do struka odraslom coveku) na pocetku pa posle opet ide plitko ...

voda je identicno topla kao u nea moudanji ...

setalistem ne idu motorna vozila, idu delom glavne ulice ali to nije setaliste ...

Izmenjeno (ZekaZmaj)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Trenutno sam u Flogiti. Smeštaj je pored plaže, i to mu je najveći plus. Sobe su ok, ali kupatilo (wc sa slivnikom za tuširanje) je očaj. Muka me hvata kad treba da uđem. Elem, Flogita je ok mesto za grčke standarde, obično morsko mesto, dve paralelne ulice i plaža. Ima kafića i brze hrane, restorana i poneka poslastičarnica. Trenutno nema mnogo turista, deluje malo pusto. Plaža je ok, ništa posebno, kao Sutomore, pesak i sitan šljunak. Ko voli da roni, može da zaboravi na zanimljiv morski svet, odnosno nema ga uopšte, pa čak ni ježeva ni krastavaca. Ono što nisam primetio da ljudi na ovom forumu spominju, su komarci. Ima ih bato koliko hoćeš, kao u nekoj močvari, ali to nije najgore u vezi sa njima - kad ubodu ostaju plikovi, a deci bukvalno kao boginje. Sve u svemu Flogita je "nothing special", ali za Grčku je to standard, ja ne znam ni jedno mesto u Grčkoj da ima sve - veliko šetalište, odličnu plažu, bogato more za ronjenje, da je sređeno u smislu arhitekture i infrastrukture, da nema komaraca u izobilju. Možda ima negde dole na Peloponezu, ali u severnoj Grčkoj nema. Ili ako ima neka napiše neko da znam za sledeću sezonu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Flogita je jedno obicno selo, gde posle te dve ulice koje je cine turistickim mestom, krecu njive, stajnici, plastenici i sve ostalo sto po nasim selima imamo.Naravno, mnogo komaraca, musica i negrcke atmosfere. Nisam htela da se mesam do sada u ove konverzacije, ali Flogita je nista s nista.Nismo letovali tamo,ali smo je obilazili par puta iz privatnih razloga, tako da smo kao konacni zakljucak imali: Isto ko kod moje babe u Cernici, samo ima izlaz na more.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovo kao da je pisao neki agent iz turističke agencije koja ima aranžmane za Flogitu ? Fotke sređene, opisi kao sa sajta agencije ... Možda sam malo subjektivan, ali ono što ne može niko da ospori to je da Flogita nije mesto koje se značajno razlikuje od drugih mesta u severnoj Grčkoj, obično primorsko mesto, taverne, kafići i restorani. Plaža je prosečna, ništa posebno, kombinacija pesak i šljunak. Nije tačno da na plaži ima prirodnog hlada, ponegde postoje palme i poneko ukrasno drvo na samom kraju plaže gde počinje ulica i tu niko normalan ne postavlja peškir, a još manje je tačno da ima bogat podvodni svet!? Možda na 1 km od plaže, da odeš čamcem pa da zaroniš ? Dakle, Flogita je jedno obično, prosečno mesto kakvih u Grčkoj ima sijaset, uz napomenu da ima mnogo komaraca. Jedina prednost je blizina Soluna.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

^ Tražili smo smeštaj na licu mesta pre desetak dana u Flogiti ,nudili su nam 3- krevetna studia za 45 i 4-krevetna studia za 60 evra.Stigli smo neposredno posle onog nevremena sa Dojrana pa pomalo i subjektivno,mesto nam se nije dopalo uopšte.Produžili smo dalje do Mudanje( ista priča) i evo sutra završavamo naš odmor za ovu godinu u Skala Furci,mnogo lepše,povoljniji smeštaj( mezoneta 4 kreveta 35 evra)borovina,plaźe,okolina,pravi šmek mora.Ako nemate rezervisan smeštaj produźite dalje još 30-50 km i biće Vam mnogo lepše i na kraju,jeftinije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prvo, što se podvodnog sveta tiče, govorio sam o normalnim plažama na kojima se ljudi kupaju, a ne o tim kamenitim delovima plaže na kojima se niko ne kupa, ili retko ko, a to su delovi koje se nalaze na kraju Flogite ka Morusiju i do kojih morate da hodate po zemljanom putu sa korovom. Poželjno je da na istom mestu na kojem se kupate možete i da zaronite i vidite nešto osim peska, a to nije slučaj u Flogiti. Drugo, prirodni hlad ne može biti drvo koje se nalazi u bašti kafića. Treće, u Flogiti postoji jedan bankomat i apoteka, ali zato nema normalne prodavnice, osim tog manjeg supermarketa u kojem ima osnovnih stvari, ali za nešto više morate ili u Lidl na 3 km, ili u Nea Moudaniju na 7 km. Šetalište je kratko, nekih 300-400 metara, a nastavlja se na ulicu u kojoj špartaju automobili, ne tako često, ali dovoljno često da ne možete opušteno da hodate pogotovo ako ste sa decom. Po restoranima je uglavnom ista klopa, girosi, suvlaki, pica, i sl. Nisam uspeo da nađem gde može da se pojede nešto sa kašikom, tipa supa, čorba i sl. Komaraca ima puno, barem trenutno je tako, a izgleda da je na mestu današnje Nea Flogite i Nea Plagie nekada bila močvara, jer sam na nekoliko mesta video parcele pune trske, kao u Srbiji pored nekog kanala. I inače u Nea Plagii postoje dva kanala, neka buđava voda u njima, dušu dala za kolnije komaraca. Za mene dobre strane Flogite su blizina Soluna, korektno šetalište, i manje više podnošljiva plaža.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da ne bi bilo zabune, ponoviću još jednom: prirodnog hlada imate i levo i desno od sweet beach-a i to je javno, ni jedan kafić nije zakupljivao to. Šetaliste od fontane ka Morusiju je dugačko nešto preko 600m i nije neko ali bolje je nego da ga nema. Komarci i kiša nisu nešto što može da se predvidi i retka su mesta u Grčkoj gde komaraca nema. Osim blizine Soluna ima još prednosti Flogite, ko želi da ih vidi. Ali o ukusima ne treba raspravljati, treba samo biti objektivan.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li znate cenu vodenih sport? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Skijanja na vodi, ali ako znate i cenu ostalih sportova :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26975
    Ukupno tema
    904880
    Ukupno poruka