matejas

NEA FLOGITA

1389 poruka u ovoj temi

Dobro je sto ovakvi forumi postoje i sto svako od nas moze da iznese svoje misljenje. Naravno, sasvim subjektivno!

Uvidjam da je DrMa prilicno nezadovoljan (ili nezadovoljna) ovogodisnjim letovanjem. Nadam se da je razlog jedino pogresan izbor mesta.

Moji utisci:

Autobusi sa DECOM i starijima su dolazili samo vikendom, pa smo mi te dane koristili da obidjemo neke manje posecene plaze :) jer su DECA, svih uzrasta, prilicno bucna, dok se stariji i ne cuju i ne vide :)

npr plaza u mestu Ag.Mamas nekih 10km od Flogite

6.%20Ag%20Mammas%20(20).jpg

6.%20Ag%20Mammas%20(39).jpg

6.%20Ag%20Mammas%20(52).jpg

Fontane nisu ukljucene po ceo dan, a ni bas svaku noc, ali smo ih ipak i videli u funkciji.

Kafici, plaza i celo mesto su polu-prazni radnim danima, slika se sasvim menja vikendom! Ipak ovo je porodnicno mesto za odmor, nikako mesto za tinejdzere i lud provod, verujem da je to receno vise puta u prethodnim postovima.

Lezaljke i suncobrani su besplatni, pice uobicajenih cena, konobari usluzni i brzi, nismo morali da cekamo na pice. Razlika je samo sto se sve placa po turi, a ne zbirno na kraju dana.

U Sidi bich apartmanima smo bili i prosle godine, znali smo kako izgledaju. Znali smo i po ceni sta mozemo ocekivati. Lokacija u odnosu na plazu i gradski promet je idealna, slazem se da apartmani okrenuti prema parkingu imaju i prasinu i buku. Hotel nije nov, fali i nova kuhinja i novo kupatilo i dodir zenske ruke. Kreveti su pak, bili odlicni, duseci ok. Mi smo cak pohvalili spremacicu jer smo i sin i ja pokusali da na terasu izadjemo kroz zatvorena vrata! Staklo je bilo besprekorno oprano, pa se nije ni videlo, morali smo da zalepimo traku da bi videli kada su vrata zatvorena. Sigurna sam da ste obavesteni da sami odrzavate higijenu u apartmanima...nas je bio cist. Kostas trenutno nije u mogucnosti da proveri sadrzaj po kuhinjama, ali sta god zatreba dobicete i to sasvim novo. A imala sam priliku da budem u njegovoj kuhinji, ima dosta zaliha pribora.

Mi smo bili pocetkom jula pa nije ni bilo guzve u dvoristu. WiFi je Kostas namerno namestio da je dostupan samo u dvoristu jer je to jos jedna prilika za nova poznanstva i druzenje. To ne mora svakome da odgovara. Zato je brzina neta na zavidnom nivou.

Ni ja ne spadam bas u objektivne. Uglavnom znam sta sam rezervisala, i do sada sam uvek bila zadovoljna. Smestaj koji sam nam obezbedila prethodnih godina na Lefkadi i u Vourvourou je bio sasvim nov, sa full opremom i daleko visom cenom. Eto...tek moji utisci.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nadam se da ce i smicic naci malo vremena da sa nama podeli svoje iskustvo i utiske ;)

Sto vise postova od razlicitih ljudi, to ce biti vise informacija. To bas moze biti od koristi kada treba odluciti gde na letovanje.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Осокољен позитивним коментарима (на жалост коментар DrMa је стигао прекасно) о Sidi Beach апартманима и србољупцу Костасу, резервисао сам пар дана тамо од 14.августа.

Преживели смо кошмарну ноћ, почевши од несносне буке свакојаких превозних средстава који непрекидно крстаре испод балкона, заглушујуће музике ресторана у суседству (музика је престала тачно у 3 и 15), до ужасних услова у самом апартману (праисторијски расклиматани кревети, душеци на издисају, прљава и примитивна кухиња, клаустрофобично купатило...Костас, запуштен, необријан, са препуном пепељаром испред себе, није човек који би на први поглед сабудио неку симпатију.Међутим, разговарајући с њим, приметио сам да је доста духовит и виспрен.

Укратко, не би поново отишао у Sidi Beach апартмане ни да ми је све џабе, а Бога ми, ни да ми плате неку пару за сваки дан боравка.

Једва сам дочекао јутро и пронашао смештај у хотелу Хоризонтас ( http://www.horizontas-chalkidiki.com ), који од срца препоручујем.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mmm..horizontas bas izgleda dobro :klap: i duplo je skuplji :zvizduk:

ali je i to hotel na ulici, sa sve kosarkaskim terenom ispred...ispravi me ako gresim, ali u tom delu je i luna park, zar ne? onaj sto je prepun bas nocu?! i nije bilo buke? ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Апартман у хотелу Хоризонтас (две собе са мини кухињом, великом терасом, квалитетан Wi-Fi у собама, свакодневно чишћење и сређивање ...) сам платио 20 евра више него Sidi Beach (65 уместо 45).

Хотел је на улици, тачније сокаку којим практично нема никаквог промета, и да исправљам Те - у том делу нема никаквог луна парка и влада апсолутна тишина.

Ово све пишем ради других наших људи који ће убудуће долазити у ова места.

Понекад треба смоћи снаге и признати да нисмо баш потрефили добар смештај и да смо одмор провели у обичној рупчаги, што апартмани Sidi Beach објективно јесу.

Срдачан поздрав и више успеха следеће године :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ovaj forum i postoji da bi ljudi izneli svoje utiske, sasvim subjektivne.

i dobro je kada se razlikujemo.

apartman u kojem smo mi bili smesteni u sidi bichu je bio sasvim ok i primeran ceni (dve sobe,4 kreveta 30E), ovo je bio drugi put da smo tamo letovali...dakle, nisam pogresila, tacno sam znala gde idem.

nadam se da ces imati vise srece sa odabirom smestaja sledece godine, pozzz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sto se mene tice stvari stoje ovako:

Bio sam smesten u Hotelu Marialena (ogranak Hotela Mavridis) u delu koji se nalazi izmedju Flogite i Nea PLagie. Hrana dosadi posle pet dana (kontinentalni doručak :zid:)

Hotel je u poslednjoj ulici, pomislih super, mir, tisina, ali.....

To je ulica kojom izgleda svi prolaze. Bilo je svih prevoznih sredtsva, automobila, motora, buseva, kamiona, očekivao sam da na kraju i tenk prođe :huh:. Buđenje je bilo redovno u 7 ujutru kada su đubretari praznili okolne kontejnere. Sreća pa je soba imala klimu, pa koliko toliko zatvaranjem prozora ublažih buku.

Mesto, kao mesto nema diskoteka i ostalih mesta za ludovanje. Uglavnom su beach barovi i restorani.

Za nekoga ko želi odmor u smislu odpadanja i puštanja mozga na pašu odlično je. Blizu je Solun, pa se može jedan dan otići i uživati u njegovim blagodetima.

Još jednom hvala Mungosavi:cvetic: na iscrpnim izveštajima i slikama hotela :thankyou:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Gde nadje tenk?shokiran.jpgbez-zuba.jpg

Da li ste imali bolju liniji posle letovanja? Da uplatim doručak sledece leto?razmislja.gif

Eto jos korisnih info!

Ja sam od onih baba sto su budne mnooogooo pre 7h, pa nemam iskustva sa budjenjima kao ti .bez-zuba.jpg

Pre 9h vec bih popila kafu uz net, prosetala pudlu bar 1sat i plivala jos 1sat lud.gif

4.%20plaza%20(33).jpg

"guzva" na plazi oko 8h...i moj verni pas ceka da mi dojadi brckanje :)

Izmenjeno (mungosava)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo nas u Nea Flogiti. Dosli po preporuci prijatelja. 4 odraslih, beba i dete od 3 godine. Nasli smestaj za 15 min. 7 krevetni app na plazi sa 2 sobe za 35 Eur. Skroz je lepo. Ja bila sumnjicava prema mestu, ali se sada uopste ne kajem...Plaza siroka i lepa, ima dosta plicaka, lepo je i za setnju uvece, nije mrtvo. Do sada sam u Gr bila u Pefkohoriju, Toroniju, Sartiju, Haniotiju i ovo je moyda najbolja kombinacija do sada-lepa plaza nije mnogo veliko bucno i guzva, a opet ima nekih sadrzaja.

Eto toliko, nadam se da cu nekome pomoci u vezi sa izborom mesta za odmor...Pozdrav odoh da se bucnem...:-)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U potrazi za ovogodisnjom destinacijom, dobila sam i ponude vlasnika app u Nea Flogiti i dodatne slike. Ako nekoga bude zanimalo, moze na pp...

Mene zanima kako je u tom mestu. Imam klince od 2,5 i 5 godina i volela bih da dobijem adresu ljudi koji izdaju apartmane. Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@biljana11

I mene zanima!!!I ako mozete da mi kazete da li u Flogiti postoje i neke druge plaze sem one centralne, uz setaliste,sa puno kafica i lezaljki?Planiram da idem u Avgustu pa mi bas nesto ne prija ona guzva.Letovali smo prosle godine u Dionisiosu pa smo na jedan dan bili u Flogiti.Lepo je, ali mi ona guzva na plazi u centru mesta nikako nije prijala.

Izmenjeno (mikap)
Obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mene interesuje koji smeštaj preporučujete u Flogita, da je blizu plaže, 3krevetni apartman nam treba? Ako neko ima kontakt telefon ili mejl vlasnika. Hvala!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cao, bila sam u Nea flogitu i moji utisci su ovi, mesto je po mom misljenju samo za porodicne ljude, setaliste blizu plaze je siroko. Ispred plaze ima prelepi parkic sa palmama. Ne mogu tacno da se setim ali nekim danima je imao i pijac. Sto se mesta tice nije skupo, vecina grka ne zna ni srpski ni engleski, ako ubodete nekog da zna vi ste srecni. More je super, nije prljavo , a i toplo jei plaza je sasvim ok. Ima puno zezalice za decu. Moja vila je gledala na more i stvarno je bila lepa. Nea flogita se spaja sa nea plagiom. Popodne je duvao vetar. Grci obicno petkom i subotom dodju pa je guzva, inace mi smo isli jula uopste nije bila guzva.. Solun nije mnogo daleko, mi smo bili u aqua park blizu soluna trebalo nam je mozda 2 sata autobusmom. Sve u svemu jedno mirno, lepo i porodicno mesto :vruce:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Manolis house??? Bilo ko, bilo sta?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nalazi se u drugom redu kuća, oko 70m od plaže, nisam ulazio, spolja deluje ok. Mislim da je pogled ka moru nemoguć jer ga zaklanja prvi red kuća. Inače prošle godine smo tražili ponudu i nakon njihovog odgovora pokušali da se cenkamo jer je bio kraj sezone (15-27.9 ), otkačili su nas odmah. Ove godine smo im poslali upit, namerno sa iste adrese, nisu nas ni udostojili odgovora. Nije neka pomoć ali... 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26375
    Ukupno tema
    881433
    Ukupno poruka