matejas

NEA FLOGITA

1395 poruka u ovoj temi

Mavridis je najbolji smestaj od svih koje si naveo do sada ali mislim i da mu je cena "najbolja". Ako ti cena nije previsoka, to sto je blizu Nea Plagije, uopste nije mana, vec prednost. On je tacno na sredini, pa volja ti u Flogitu, volja ti u Plagiju. Inace,niko me nije pitao, ali moram da kazem, na centru Nea Plagije, u restoranu sa kariranim stolnjacima, sa malo izdvojenim salterom za preuzimanje hrane u odnosu na stolove, je najbolji giris i suvlaki.... Eto..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@cujelena

Samo još jedno pitanjce, pa te neću više gnjaviti:)

Kakva je situacija sa noćnom bukom oko hotela mavridis, odnosno da li u tom delu postoje neke diskoteke, živa (do kasno u noć) muzika i sl., jer na booking-u piše da je hotel "na idealnoj udaljenosti od veoma živog noćnog života."

Hvala za sve do sada;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U samoj Nea Flogiti nemas ni jednu diskoteku,znaci, nista od lokala ne radi citavu noc. Uglavnom su veliki i lepi kafici uz obali, ali mislim da ispred Mavridisa nema bas nista. Buku iz kafica svkako ne cujes od drveca koje neverovatno upija zvuk. A ja, iskreno, nisam videla ni jedno primorsko mesto sa toloko zelenila kao sto je Nea Flogita. Nea Plagija sa kojom se granici, je vec sasvim druga prica.

Cuces, sigurno, da negde nesto svira, ali neces imati utisak da ti je bend u sobi. I ne traje citavu noc, to je isto vazno. Mislim da i oni imaju neko ogranicenje radnim danima, do kada moze muzika a kada moraju da utisaju.

Ako te jos nesto bude interesovalo, pitaj, ja sm ti na raspolaganju do nedelje, onda sam u Nea Plagiji i Nea Flogiti, jedno 15 dana.

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Draga Jelena, nisam bas razumela dobro sta je to sa Nea Plagijomi nocnim zivotom, jer mi idemo u Nea Plagiju ali sa decom u Hotel Hriso Pagoni. Kako sam videla on je blizu plaze, i sta je to sto cini Nea Plagiju drugacijom od Flogite. Hvala puno i srecan putturista.gif

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sve je OK. Nisam htela nikog da uplasim. Razlika koju sam navela da postiji izmedju ta dva mesta odnosi se na kolicinu zelenila. U Nea Plagiji ne postoji mogucnost problema glasne muzike, zato sto su svi kafici malo pomereni od mesta gde su vile. Kafici su fakticki na samoj plazi, ali na onom delu gde su vile daleko od plaze. Vasa vila nije u tom delu, tamo su uglavnom Nemci, Madjari i Solunjani. Vas hotel je u samom centru, gde nema tog tipa kafica. Tu gde ste Vi,uglavnom, su restorani, giros, prodavnice, trafike, butici...ali ni kafici nisu daleko, 5 minuta hoda, ako zelite. Oni su rasporedjeni setalistem uz obalu do Nea Flogite. Medju njima su i lepe picerije sa ogradjenim igraonicama, za klince. U Nea Plagiji je bio predhodnih godina i luna park...

Po mom misljenju, Nea Plagija je mnogo bolji izbor kada ste sa decom, a Nea Flogita kada ste bez dece...mada oba mesta su divna, nema greske.

Ako imate jos pitanja, slobodno pisite, mozda sam Vas zbunila sa jos nekim detaljem...

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pozdrav iz flogite :)

vreme, more, plaza divnooo... i bez obzira na krizu kroz koju grci prolaze, kao i ucestala otkazivanja rezervacija, ipak ove godine ima vise turista!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@mungosava

Mungosava, ako si u mogućnosti i ako ti ne predstavlja problem, molim te da proveriš lokaciju Hotela Marialena, koji bi trebao da se nalazi negde između Nea Flogite i Nea Plagia, u blizini Hotela Mavridis. Interesuje me da li je hotel na toj lokaciji, pošto na Google Earth i Maps pokazuje da je isti negde u Nea Flogiti, daleko od plaže. Unapred hvala i uživaj u odmoru :-)

Izmenjeno (mikap)
Obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

smicic, hotel mavridis je bas na samoj plazi,ovde ima malo hotela, ostalo je smestaj sa apartmanima. na takvim kucama ne pise ime, pa cu marialenu tesko naci, ali ako kazu da su u flogiti ili plaji na obali , a ne na brdu, onda je nebitno koji si red, jer je ovde i peti red tek nekih 50m od plaze, tj ok.

pronasla sam neki link za taj hotel i rekla bih da je u brdu. nemoj da te to oneraspolozi. ovo brdo nije strmo, a nije ni daleko. a pogled na more iz tog dela grada je extra, ali onda to nije ni blizu mavridisa...posalji mi neki link koji imas i ja cu ti pogledati. eto osmeh1.gif

pozzz

p.s. evo pogledah i za ovaj nas hotel, slatko sam se nasmejala, jer i mi smo u brdu! a ja sada sedim na tersi i gledam u more iz prvog reda hotela. eto :)

Izmenjeno (mungosava)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@mungosava

Hotel Marialena

Izgleda da je Hotel Marialena u vlasništvu iste porodice ili osobe kao i hotel Mavridis. Isto se nalazi u Main Street, Nea Flogita!! Kao što vidiš iz linka Hotel “MARIALENA” is just a short stroll from the beach, close to hotel “MAVRIDIS”

Hvala unapred :)

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mungosava,ti bas imas zivaca i vremena!Svaka ti čast:klap:

Kakvo je vrijeme i voda u ovo doba u Flogiti?Nikad nisam bio u junu i početkom jula:blush:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

smicic, dobar hotel, na dobrom mestu, ne brini ;)

1.jpg

hotel je u drugom i poslednjem redu, to je ceo minut daleko od plaze, naravno ako ne ides brzim korakom zvizduk.gif

2.jpg

jedna strana je u ulici i sa terasa se bocno vidi more, a druga strana gleda na livadu iza mesta

3.jpg

stojim na plazi iiii...eto, vidi se hotel klap.gif

4.jpg

na plazu izlazis bas gde su i razne zanimacije za plazu, ali i divan peska i more za uzivanje tongue.gif

5.jpg

6.jpg

eto...

more je u ovo doba godine savrseno, a na plazi mozes ostati do 21 h osmeh1.gif

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Draga Mungosava,

moze li mala pomoc, sa suprugom i dve cerke (4 god. i devet meseci) planiram pocetkom septembra letovanje u Nea Flogiti,vila Manolis! Da li mozda znas koliko je daleko od plaze i kakav je smestaj?

Pozdrav :cvetic:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@sarti

I ja sam nasla www sa njihovom ponudom, cak je i moje prijatejice rodjak vec bio u manolisu...pitacu je gde se tacno nalazi pa cu ti proslediti info...inace...ovde je SVE NA PLAZI!!! veruj mi sav smestaj koji nije u brdu je na samoj plazi :)

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

caos.ja u nea flogitu putujem u septembru,pa me interesuje koje plaze jos treba posetiti osim njihove glavne?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moji utisci iz Nea Flogite:

Mesto:uglavnom letuju Grci, srpski smo čuli par puta za par dana... U mesto svaki dan gomile autobusa dovoze bake i deke iz okolnih mesta, tako da vam se činite da letujete u gerontološkom centru... Prilično lepo uređen trg, samo je šteta što fontane nisu u funkciji... Uveče je mesto prilično mrtvo, kafići i restorani su poluprazni. Mladih skoro da i nema tako da za tinejdžere Flogita nije (ima divnih beach barova ali praznih). Pijaca je snabdevena, nije skupa...kao ni marketi (onaj grčki žuti koji se nalazi u mestu i Lidl na ulazu u Nea Moudaniu).

Plaža:lepa, široka i proteže se celom dužinom Flogite i Nea Plagie. Ima tuševa, kabina...na plaži za ležaljke morate naručiti piće (za svaku ležaljku po jedno - 3E frape, 3E ness kafa, 3E sokovi, 5E pivo) i to nije ništa neobično, neobična je njihova neljubaznost jer vam ne dozvole ni da se raskomotite i raspakujete već insistiraju na narudžbi i naravno naplati ( to nam se ranije nije dešavalo).

Smeštaj:

bili smo smešteni u Sidi beach apartmanima. Nalaze se odmah pored autobuske stanice te je bilo prilično bučno, plaža i pijaca su blizu. Sami apartmani su prilično jadni, stari je nameštaj i sve je prilično prljavo. Sa spremačicom se nikako ne možete sporazumeti. Zajedničko dvorište sa roštiljom smo uspeli da koristimo 2 puta (1 da napravimo roštilj) jer je prilična gužva. WI FI ne radi u sobama, samo dole u tom zajedničkom dvorištu pa je problem naći mesto gde ćete sesti. Kosta je OK lik, ljubazan i uglavnom nam je izlazio u susret (u apartmanima nismo imali dovoljno escajga, čaša, tanjira pa nam je dao svoje).

Sve u svemu, najlošiji izbor mesta i smeštaja do sada.

Ocena: 2+

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26484
    Ukupno tema
    886986
    Ukupno poruka