matejas

NEA FLOGITA

1457 poruka u ovoj temi

Treba da letujem sa porodicom na Halkidikiju u mestu Nea Flogita. Molim za bilo koju informaciju vezanu za ovo malo mesto, jer od mojih prijatelja niko nije bio tamo. Bilo kakav komentar bi mi dobrodoso.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Raspitivala sam se i ja o tom mestu .Malo selo, sa oko 1000 stanovnika, od sopinga nista, provod takodje nista, par malih prodavnica i to je to.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao sto rece @coci - malo selo oko 1000 stanovnika, duz cele plaze lepo uredjen park i puno kafica i -nista vise.

Sve zavisi kakve ko ima navike, moja porodica (muz, ja, deca 10,13,16 god) nije staticna, nama je apartman samo baza odakle zujimo na sve moguce strane.

Naime, letovali smo prosle god u Dionisosu koji je 2 km od Nea Flogite i za nas licno i nase navike to je bio "smor" od letovanja.

Imate Nea Mudanju 4km od Flogite, Nea Kalikratiju 25km od Fl. sve smo to prozujali i nekako nam je celo letovanje ostalo "nedovrseno".

Uopste, taj deo Grcke nam se najmanje dopada...a prosli smo kontinentalnu Gr uzduz i popreko.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mi idemo svake godine na jednodnevno kupanje (zivimo u Solunu)

i sta znam, more je 'nako pristojno sto bi se reklo...mada daleko je to od Halkidikija i mora kakvo je tamo

u principu sve severnije od Moudania ovde u Grckoj se ne smatra lepim morem, vec sluzi za tako te jednodnevne varijante....mesto je u principu vikend naselje, mada ima svu potrebnu turisticku infrastrukturu....znam da se i sobe izdaju

meni jedino nervira fenomen ''samopreciscavanja mora'' (tako ga lokalci zovu) kada se popodne nadignu talasi pa more krene da izbacuje raznorazne travuljke i prljavstinu to traje negde oko 2 sata i posle se sve primiri....ne bude to svaki dan, ali jako cesto zna da se javi

inace cela plaza je puna kafica i lezaljki, a i cene su manje vise ok

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Manduvil,hvala!Moja ideja je da se tamo smestimo na 5,6 dana, a posle nastavljamo za Sitoniju.Imas li iskustva u iznajmljivanju soba, apartmana,sta god, znacilo bi mi, jer sutra krecemo put Grcke

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ove godine ja i moj muz krenemo u avanturisticko letovanje,naravno u sopstvenoj reziji,bez agencija u nea flogitu,nakon silnih istrazivanja po forumima i bez mnogo saznanja o ovom letovalistu krenemo u jeku sezone pa sta bude.......Sta reci,a da ne preteram,bilo je fantasticno i nezaboravno,nakon dolaska u samo mesto,posle 10-ak minuta nadjemo smestaj.....i to kakav luksuz,a grk gazda kaze 300evra za 2 osobe za 12 dana jer naravno obozava srbe,ma krenulo nas je bas.....Parking ispred vile a mi sa terase gledamo nas autic koji je neverovatno ceo dan u hladovini.Plaze su na 2-3min hoda od vile..takodje i pijaca.Uvece je centar grada prepun setaca,kafica,diskoteka,igraonica za decu,inace setaliste je dugacko otprilike 7km,ali sve pored mora i parkova.Ustvari cela flogita je u parkovima ,palmama i lijanderima.......

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav!

I nas dvoje planiramo u Nea Flogitu sledece sedmice. Mozes li mi, molim te, poslati neki kontakt tog gazde (ako imas), jer mi ovi koje sam nasla preko neta traze 45 / 50 evra za apartman za 2 osobe, a to je vise nego mnogo za Flogitu i to krajem avgusta...

Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Flogita se mnogo dopala i mojoj porodici i meni.Isto smo uleteli bez prethodne rezervacije i pronasli smestaj u prvom redu kuca do plaze, po ceni od 40 evra dnevno za nas petoro, dvosoban apartmen, pristojan, klima, opremljena kuhinja...Na zalost, gazdatrica se to jutro kada smo mi krenuli dalje ka Neos Marmarasu, negde izgubila tako da ne uzesmo ni telefon ni ...U pravu si, ta cena je visoka za vas dvoje, jos za kraj avgusta.Srecan put i lep provod!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mi zavrsismo u N.Flogiti-20Ednevno 4krevetni app.u ulici do mora.Slatko mesto,ali prilicno prazno.Predhodno smo isli u Dionisios-on je skoro mrtav,kao da je kraj septebra.U ovom delu,izgleda,sezona rano zamire.Jednog dana smo obilazili Kassandru,situacija je sasvim drugacija,dosta sveta..Polihrono vrvi od ljudi(Srba bar 70%)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratili smo se iz Nea Flogite 26.09. Pa, dobro je bilo, s obzirom da smo otišli da sačekamo oktobar na moru. Samo jedan dan od 10 bez plaže i kupanja.

Smeštaj, super, imajući u vidu da su te sobe "jašene" od maja meseca. Cena, da ne veruješ. Imali smo dva apartmana, sa po četiri kreveta, i to za 335 eura svih deset dana. Kompletno opremljena kuhinja, jedan apartman sa dve terase, a drugi sa jednom velikom... Ponudu za smeštaj sam našla preko neta, pisala mail gazdi, on mi lepo odgovorio, nije tražio nikakav avans, mi došli i eto...

Apartmanski hotel, kako gazda voli da kaže, se zove Sidi beach i, takoreći, na samoj je plaži. Pošto je gazda super lik, zarad budućih odlazaka, ja sam malo procunjala po ostalim sobama. Četvorokrevetni i 4+1 apartmani su OK, ali dvokrevetni studio je malo skučen, nije mi se dopao.

Sa gazdom Kostasom može da se dogovori cena, može čak i da se cenjka, ko ume. On u maju, junu i prvoj polovini jula ima prilično niske cene a takav mu je i septembar pa i oktobar ako neko želi jesen na moru. Kostas kaže da je otvoren cele godine ako treba.

imala sam nameru da zalepim i neku sličicu, ali, izgleda da ja to ne umem da uradim, pa ako nekog interesuje kako to sve izgleda naka pusti poruku pa mogu da mu pošeljem neki sličice.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako moze ja bih koju fotografiju jer sam se cuo sa njim i hocu da rezervisem za sledecu godinu jer je vise nego povoljno

sinisabikic@yahoo.com

Izmenjeno (suki)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nea plagija i nea flogita su sasvim spojena dva mesta, mi smo nasli smestaj preko neta u flogiti, prvi red hotela, sasvim ok, narocito cena, boravili kraj juna, pocetak jula, prijatno iznenadjeni.

ako zelite mozete pogledati moje slike ovde:

http://holiday.gr/me...os.php?uid=1726

nadam se da cete se snaci, jer ne postoji opcija da odvojim albume po lokacijama, ali je svaka slika obelezena, pozzz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mft nea flogita

evo, postavila sam mft sa fotografijama iz nea flogite i nea plagie

pozzz

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U potrazi za ovogodisnjom destinacijom, dobila sam i ponude vlasnika app u Nea Flogiti i dodatne slike. Ako nekoga bude zanimalo, moze na pp...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima! Meni je forum proteklih godina mnogo pomogao,nadam se da ce i ove osmeh.gif Zanima me da li ima u mesto ima rent a car agencija i koliko su vozila dnevno,kakva je plaza i more? Hvala unapred...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka