Faplfah

TOP 5 svetskih destinacija

120 poruka u ovoj temi

- Francuska - Pariz :wub:

- Kuba :ples:sunca%20se.gif

- Italija - Sicilija (Taormina):turista:

- Portugal - Lisabon :kapetan:

- Austrija i Švajcarska- Alpi :grudva:

Šta ću, volim Evropu i komunizam!:klap::thankyou2:

odusevljena sam smajlicima, bas pristaju navedenim destinacijama :P

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1. Belgrade :P

2. Prague

3. Vienna

4. Budapest

5. Athens

Izmenjeno (Farfan)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hau modist!

:P

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo je moja TOP lista destinacija koje treba posetiti pod must.

  1. Kina (Kineski zid, Zabranjeni grad)
  2. New York
  3. Izrael (Jerusalim, Galilejsko jezero...)
  4. Južnoafrička republika (Capetown, Cape of good hope, Table mountain, botanička bašta, safari naravno)
  5. Japan (ah, pusti snovi)

Toliko lepih mesta na planeti, a budžet ograničen i život jedan! :azdaja:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Juznoafricka republika, Indija, Meksiko, ali ne Kankun, nego Baha Kalifornija.

Ono sto me APSOLUTNO ne interesuje: Maldivi. Znam da je more preidvno i da su plaze rajske i....? Ne podnosim da sedim u getu (pa makar bilo i luksuzno) koje nema nikakve veze sa okolinom, recimo, mogla bih da izdrzim 3 dana uz neku dobru knjigu. Ne privlace me lokaliteti koji imaju samo jedan sadrzaj i to bas onaj koji je za mene sporedan. Shvatam da su Maldivi top za pasioniranog ronioca.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

5. Buenos Aires - Zato što je to, po mojem mišljenju, „glavni grad“ južne Amerike. Najevropskiji grad južne Amerike a opet neverovatan splet kultura i rasa. Pored samog Buenos Airesa voleo bi i da proputujem celom Argentinom. Još jedna stvar koju bi voleo da vidim dok sam tamo je Superclásico tj fudbalska utakmica između Boke Juniors i River Plate i to naravno na stadionu Bombonjera.

4. U.S.A. - U Americi bi voleo da vidim Njujork, tamo iznajmim automobil, odvezem se do Čikaga i onda polako niz Route 66, uz manja skretanja prema meni zanimljivim destinacijama, prema Los Anđelesu. Coast to coast što bi se reklo na srpskom. :)

3. Kenija - Šta reći, safari, lavovi, antilope, slonovi, lodž ovaj, lodž onaj, let balonom iznad savane, Masai Mara, pa onda negde na obalu Indijskog okeana na izležavanje na plaži.

2. Japan - Dvoumio sam se dal da Japan stavim na prvo mesto! Voleo bih da vidim ceo Japan i da se što više upoznam sa njihovom kulturom pošto su oni, japanci, za mene vanzemaljci. Naravno, voleo bi da prošpartam Tokijom uz duž i popreko.

1. Bora Bora - Tako ja zamišljam raj na zemlji! Tropsko ostrvo u sred Pacifika okruženo koralnim sprudom, pa šta čoveku više treba u životu?! Kod Bora Bore me fascinira i to što je to jedna od najudaljenijih tačaka na planeti na koju možete odputovati. Još jedna, meni fascinantna, stvar u vezi te destinacije je da se antipod Srbije nalazi u oblasti Francuske Polinezije, „nedaleko“ od Bora Bore (par hiljada kilometara :)). Zanimljiva je priča da je ostrvo za vreme WW2 bilo mornarička baza američke vojske. Na samom ostrvu nije bilo ratnih dejstava i najviše je služilo kao baza za dopunu goriva brodovima i podmornicama. Posle završetka rata neki američki vojnici su odlučili da se ne vraćaju u domovinu nego da ostanu tamo da žive. U potpunosti ih razumem.

Pored ovih destinacija mogao bi da nabrojim još jedno najmanje dvadeset sa objašnjenjima zašto bih voleo da ih posetim ali ovih pet su za mene pod oznakom MORA SE VIDETI!

P.S. jelenait, Maldivi su suuuuuuupeeeeeer!!! :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E, onda idi ti i na Maldive i na Boru Boru! :kapetan:

Zaboravila sam: jugoistok SAD-a - Lujzijana, Misisipi, Meksicki zaliv....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Indija

KIna

Japan

Mexico

Domenikana

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1. Maldivi

2. Kambodža

3. Egipat

4. Južnoafrička republika

5. Novi Zeland

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1. Nil

2. Mekong

3. Amazon

4. Gang

5. Jang-ce

Izmenjeno (Čika Zmaj Jova)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1. Patagonija

2. Aljaska

3.Laponija

4.Novi Zeland

5.Madagaskar

Za sada,sve ovo mogu da gledam samo na fotografijama :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1. NYC

2. Rim

3. Santorini

4. Krit

5. Majorka

da je top10 tu bi bio i Pariz, Saint Martin, Singapur, Rio i Barselona, ovako ima mesta samo za New York i Mediteran :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pored prirodnih lepota, ljudskih dostignuća, lepog vremena... za određivanje najlepših destinacija koje sam obisao uticali su dobro društvo, lepo raspoloženje... Puno faktora odlučuje o tome.

Top lista "NAJ" destinacija koje sam obisao:

1. NYC (Obišao sam 18 Američkih država za 2 meseca)

2. Kapri (Mondensko letovalište)

3. Jerusalim (kao i ceo Izrael)

4. Krit (Za 14 dana sam sa skuterom i autom video sve ono šta čini lepim ovo najveće Grčko ostrvo)

5. LA (Diznilend i Univerzal studio)

...a voleo bih (potrudicu se da uspem u tome)

1. Buenos Aires

2. Kina (Kineski zid, Zabranjeni grad)

3. Japan

4. Kuba

5. Petra

Izmenjeno (Zoran Stefanović)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio:

1. Samarkand

2. Kordoba

3. Istanbul

4. Venecija

5. Briž

Želim da odem:

1. Kartum

2. Agra

3. Angkor Wat

4. Makču Pikču

5. Timbuktu

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Krenula sam da pišem..pa odustala jer se ispostavilo da bih da stavim ceo svet u top 5...

navešću tri destinacije koje su mi opsesija od detinjstva...i zaista su u velikoj meri opsesije , idealizovane destinacije....

1. Irska i Škotska -Možda trenutno jedina ostvariva sa top 3 liste, u narednih godinu dve ako sve bude išlo kako treba.
Irska mi je uvek bila nekako bliska, ako i za jednu zemlju gajim pozitivne predrasude onda je to Irska. Od malena me fascinirala, kultura, mitologija, muzika, jezik.. i uvek sam smatrala da je to mesto gde bih se osećala kao kod kuće. Da sednem na neki greben i buljim okean, da fotkam ovce na livadi, da odem na Šetlandska ostrva u Škotsku i mazim ponije u džemperima

2. Južna Amerika  - Prvenstveno Peru i Uskršnje ostrvo ali idealna bi bila neka velika tura Južnom Amerikom.  Ne znam da li se neko seća crtaća  Hiljadu i jedna Amerika  , s kraja osamdesetih. Jedan od crtaća na kojima sam odrasla i zbog koga od malena obožavam arheologiju i stare civilizacije južne Amerike.

3. Tibet i Nepal
Mislim da sam u prvom srednje razvila opsesiju njima...nastavnica geografije nam je dala zadatak da izaberemo jednu zemlju i napišemo referat o njoj....imala sam neku debelu knjižurinu o Tibetu i Nepalu u stanu pa mi je bilo najlakše da pišem o jednoj od njih....70% mog rada je bilo o ritualu nebeske sahrane, dobila sam 5 i malo čudnih pogleda dok sam razredu pričala kako su monasi bacali telo lešinarima.. mislim da je to bio period kad sam nešto mnogo furala budizam i reinkarnaciju i gradila sebi put ka beskorisnim studijama filozofije.Prošlo me u međuvremenu ali i dalje bih rado posetila obe zemlje....
 

Portugal, Aruba, Island i Farska ostrva, San Francisko, Maroko, samo neka od mesta koje želim da vidim....

Beskorisno je nabrajati :(

Izmenjeno (Amorfna)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka