Faplfah

TOP 5 svetskih destinacija

120 poruka u ovoj temi

Koje su to destinacije u svetu koje biste vi voleli da posetite?

Ovo je moja lista:

1. Kuba

2. Rusija

3. Kenija

4. Indija

5. Japan

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1. Švedska

2. Mongolija

3. Indija

4. Rusija

5. Maldivi

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne stidite se da i obrazložite odgovor ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne stidite se da i obrazložite odgovor ;)

A koje su 'tvoje' destinacije?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovako, ja bih najpre zeleo da proputujem CELU Evropu, da vidim SVE shto zelim, da obidjem SVE zemlje, da upoznam MNOGO ljudi; jer je za moje pojmove Evropa jedna prava civilizacija, za razliku od nekih drugih delova sveta. Normalno, ima i drugih i starijih civilizacija (Kina, Indija npr.), ali Evropa me uvek najvishe privlachila, mala je, a opet...toliko razlichita, originalna, prebogata istorijom, kulturom, arhitekturom, umetnoshcu, pa svi ti mentaliteti, toliko nacionalnih kuhinja, vina, piva, najrazlichitijih predela od severa do juga... ma, vrh brate. :lol:

Shto se mene tiche, ni jedan Dubai, Majami, Las Vegas, Sidnej...ne moze da se poredi sa bilo chim u Evropi. Uvek sam se grozio gradova i zemalja sa istorijom od 50 godina, uzasno mi sve to prazno i sterilno (iako sam svestan da nisam uvek u pravu i mozda previshe eurocentrichan, ali jbg).

Moram priznati da me neke instant drzave po Severnoj Americi, Australiji, Latinskoj Americi, ne privlache ni malo. Jedino shto mi moze biti interesantno tamo jesu (skoro nepostojece) domorodachke kulture, njihovi obichaji, spomenici, gradovi. Sve ostalo je imitacija Evrope. Znam, sad ce da pljusnu kritike zbog mojih uskih i uproshcenih pogleda, ali neka. :D

Naravno, obicicu ja ceo svet ako uspem, ali Evropa mi je na prvom mestu. Ako bih na listu morao da stavim 5 zemalja/regiona/gradova, to bi izgledalo ovako:

1. Britanska Ostrva (Pre svega Shkotska - Glasgow, Edinburgh, Loch Ness, svi oni dvorci... onda Irska i Severna Irska - Dublin, Galway, Cork, Belfast)

2. Neka luda, lepa i brza metropola (Pariz/Barselona/Berlin/London/Amsterdam/Moskva)

3. Holandija (Opet, ne treba troshiti rechi, lud provod, ludi ljudi, ma zbog 10000 razloga)

4. Mediteran (Bilo gde! Sve je prelepo na Mediteranu!)

5. Neka ochuvana priroda, npr. neki lep planinski venac - Pirineji ili Alpi. Mada su lepa i finska jezera, delta Dunava, mochvare po Mazuriji, vrela Andaluzija, polarni krug, Nordkap itd. Ma sve, sve.

Uh, mogao josh mnogo toga da stavim na listu...;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

4. Mediteran (Bilo gde! Sve je prelepo na Mediteranu!)

Onda se nadam da si gledao dokumentarnu seriju/putopis "Mediteran", ne znam kako da ti je opišem - možda te podseti to da je narator bio Miki Manojlović. Putovali su svim zemljama Mediterana, a svaka epizoda je bila posvećena jednom aspektu - ljudi, biljke, vetrovi, hrana, kultura... i paralelno kroz sve te zemlje, evropsi deo, severna Afrika, Bliski Istok, Španija... Eksplozija različitosti oko tog jednog mora.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:) :) A sad moja lista. Na njoj će biti gradovi kao reprezenti, a podrazumeva se da bih voleo i što više od same države da vidim.

1. Rim. Zato što je to prva sledeća destinacija, a kao i uvek kad treba negde da putujem - dobijam napade gušenja od rastuće želje da to vidim što pre. 

2. NYC. Zato što mi je glava puna slika, zvukova, asocijacija kad je taj grad u pitanju.

3. Sindnej. Zbog svoje urbanosti u fantastičnoj prirodi i totalne opuštenosti koja verujem da tamo vlada.

4. Hong Kong. Zbog mora, brda, zelenila, zelenila i opet zelenila i kamenih lavova.

5. Ili Brazilija/Rio, ili London, ili Novosibirsk, ili Jerusalim.

Izmenjeno (Nikola S.)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1.CUBA (NARAVNO ZBOG SALSE)

2.TAJLAND

3.MEXICO ( TEQILA :) )

4.RUSIJA

5.KENIJA (SAFARI)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao i Nikola, gradovi, podrazumevaju se države.

1) San Francisko. Deluje mi prelepo, pola razloga što sam gledao Charmed je bilo zbog snimaka tog grada :D

2) Rejkjavik. I ceo Island. Nešto sasvim drugačije, voleo bih da svratim do gore.

3) Barselona. Nadam se da ću se uklopiti da odem tamo u maju.

4) London. Must see za svakoga :)

5) Tokio. Japan. Njihova kultura, stil života, sve to valja upoznati.

Ova lista možda sadrži štamparske greške i autor zadržava pravo promene u svakom trenutku :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Е па хајде и ја да мало маштарим...

1. Русија опет али не Москва већ Санкт Петерсбург и унутрашњост земље

2. Норвешка, Финска или Исланд - савршено сам фасцинирана финским језерима, норвешким фјордовима, исландским гејзирима, и - наравно- стандардом свих тих земаља( и културом становништва)

3. Азија - првенствено Тибет и Хималаји, ах, да ми је видети Хималаје..., свакако и Непал, Бутан, Бурму...

4. Ускршња острва и Патагонија+ Чиле ( сви би Рио а мене баш ове дестинације у Ј.Америци привлаче)

5. Израел- првенствено због људи, дивим се њиховој истрајности

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Necu stavljati brojke....i malo mi je 5 destinacija navesti...jer bi mnogo njih posetio...

Tokio i Kjoto

Tajland

Rusija

Skotska, Irska

Juzna Amerika (sve zemlje)

Tibet sa Himalajima

Kanada

Skandinavija

ma ne znam generalno volim da putujem...i svaka destinacija ima nesto privlacno drugacije...razlicite kulture...itd...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo mojih 5.

Nema redosleda.

Ono baš "posetiti uskoro"...

Više su ovo moje želje, želje sa dugačkim stažom.

1. Uskršnja ostrva, i one glave rasute po poljima, žao mi je što nije izglasano za novo svetsko čudo

2. Meksiko, cela zemlja

3. Japan, posebno Kjoto, pamtim listanje nekog vodiča pre nekoliko godina i osećaj da ću ja tamo jednom da odem

4. Bajkalsko jezero, krstarenje, svojevremeno sam napamet znala plan te Kontikijeve ture

5. Davos, ali konkretno skijaška staza u blizini, srednje teška, a duga 12 km

I mada sam ispunila 5 moram da dodam i Kambodžu i stari grad Angkor.

Prosto ne smem da nastavim sa razmišljanjem jer ko zna na kom mestu bih se zaustavila...

A, valjda ako nešto dovoljno jako želiš to se i ostvari !

:rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neke svoje snove sam ispunila kao sto su Nijagarini vodopadi, Yellowstone, San Fransico,Thailand, Rim, Malta a sledece sto zelim su:

1. Mexico

2. Peru

3. Kenija

4. Kina

5.Uskrsnja ostrva

a u najskorije vreme, mozda vec za 1.maj zelim da vidim Siciliju i Pompeju ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pet destinacija koje ce jos dugo cekati na mene.

Japan

Rusija

Brazil

Kina

Meksiko

A za sada se drzim Evrope.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Onda se nadam da si gledao dokumentarnu seriju/putopis "Mediteran", ne znam kako da ti je opišem - možda te podseti to da je narator bio Miki Manojlović. Putovali su svim zemljama Mediterana, a svaka epizoda je bila posvećena jednom aspektu - ljudi, biljke, vetrovi, hrana, kultura... i paralelno kroz sve te zemlje, evropsi deo, severna Afrika, Bliski Istok, Španija... Eksplozija različitosti oko tog jednog mora.

Nisam gledao. :huh:

Kad je to bilo?? Neshto staro ili novijeg datuma?

Gde si gledao taj putopis?

Nedavno sam gledao putopis o Mediteranu, na Travel-u. Odgledao sam samo nekoliko epizoda, naratori su bili uzasni (par Kanadjana, narochito je zena iritantna), prava shteta shto nije snimljeno bolje.

Taj domaci bih bash voleo da vidim. ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905056
    Ukupno poruka