Ventimille

KRAKOV

297 poruka u ovoj temi

Meni je prvi doživljaj bio upravo ova magistrala kroz Slovačku. Prelepi predeli Niskih Tatri, poznati ski centri kroz koje smo prolazili, živopisna planinska sela i klisure, a posebno zamak Orava na koji puca neverovatan pogled.

Šteta je što niste posetili rudnik soli, jer je prelep, ali eto razlog više da se ponovo poseti Poljska.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na onim silnim krivinama,samo su pocele stvari od gore da padaju... :-)

Mogli smo da posetimo Rudnik,al da ostanemo uskraceni za Sindlerovu fabriku,koju sam zaboravila da napomenem....obavezno je treba obici...ja savremeniji,zivopisniji,detaljniji i tako realniji muzej nisam videla.OBAVEZNO ga posetite....i uopste uskraceni da bolje upoznamo sam Krakov...

Al svakako se opet vracamo u Poljsku...mozda ovog puta Varsava ili nekada tako posecen Vroclav...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putovao sam u Krakov za novu godinu,preko agencije Plana Tours iz Beograda.Bilo je lepo vreme oko 5 stepeni,s obzirom da je tamo uvek hladno za novu godinu.Krakov je grad sa oko 750 000 stanovnika,grad je lep,mada se ne moze uporediti sa Pragom.Organizuju se izleti za rudnik soli Vielicka,sto svakako treba videti,jer je jedinstveno u svetu,kao i nacisticki logor Ausvic koji treba obavezno obici ako se ide u Poljskoj.Stize se za oko 13-15 sati,mada zavisi sve od guzve na madjarskoj granici.Sto se tice zamerki,u busu je bilo hladno iako smo nekoliko puta isli do vodica i vozaca busa da kazemo.Vodic koji nas je vodio Dejan iz N.Sada delovao je nezainteresovano,ne zna dobro engleski,sve smo obilazili na brzinu,nikada nije brojao putnike,vec smo stalno polazili bez nekoliko putnika,samo je bio dobar sa putnicima iz Novog Sada dok ostale nije primecivao.Hotel Sity je bio odlican,ima tri zvezdice,hrana odlicna,raznovrsna,ljubazno osoblje.Sve u svemu treba posetiti Krakov jer je nesto drugacije od ostalih destinacija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neko je vec pitao i tristan je dao odgovor, ali...

Planiram da leto pocnem u Krakovu, pa odatle dalje da idem

Kako doci do Krakova?

Ja sam mislio d a idem do Budimpeste vozom,pa onda Orangeways bus...ali...vidim na sajtu orange-a da su im polasci za Krakov otkazani! I nema zasto, pa me to pomalo brine...

Postoji li neki drugi nacin do Krakova? Ili mozda Varsave?

Zna li neko za neki low cost ili nesto?

Za standardne avio kompanije nisam bas jer ce put (nadam se) biti dug i ne bas jeftin na kraju, pa mi svaki dinar/evro znaci

Mislio sam da mozda pitam ove agencije koje rade vec Krakov za Ngodinu/prvi maj i slicno mozda oni imaju neke dilove za karte...mislite li da je to izvodljivo?

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ajde da se ja ponovo uključim :)))

Znam da imaš voz Budimpešta-Krakov, ne znam koje su cene, ali pogledaj to. Glavna ž.stanica je oko 1km od centra grada, ustvari bolje rečeno u širem centru Krakova kod Galerie Krakovske.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

vozi orangways, sad bio na njihovom sajtu. Voze ponedeljak, sreda, petak i nedelja u 07:00 ujutro. Cena 5600 forinti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa i ja sam pre nego sto napisao ovde post, gledao na njihovom sajtu i Krakov je otkazan!

Ne znam da li samo za danas ili kako...zato me je i zbunilo

tristane, hvala...videcu jos sta cu i kako...Put tek treba da pocnem da uoblicavam posto ce biti bar mesec dana dug ... ali znam da mi je Krakov prva destinacija

Jos jednom hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pešta - Krakov, 100e povratna.

Zaboravio sam napisati - vozom, tako da je "orangeways" mnogo povoljniji.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala.

Videcu kad uoblicim plan puta pa kad zelim da kupim preko neta da ih pozovem i vidim da li idu/kako i slicno.

Predpostavljam da su ta dva polaska bila otkazana jer nije bilo (dovoljno) putnika.

Mada, kad sam putovao busem od Rima do Milana, nas 3 je bilo u busu u startu i isli su ...jeste d anikad u busu nije bilo vise od 6 putnika,ali...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I evo mene u Krakovu

Dosao sam eurolines busem iz Budimpeste 16€ karta kostala

Kupio je preko neta

Sto se tice Krakova

Svidja mi se. Sve je tu blizu i moze se videti za jedan dan.

Malo je vreme shit, ali ne kvari mnogo utisak.

Nisam ulazio u Wawel zamak. Mislio da kupim kartu samo za sobu gde je Leonardova slika koja je izmestena iz muzeja

Ali redovi su bili bas dugi

A ja nisam imao zelju da cekam abni neku zelju da ulazim unutra

Mozda greska ali ... Video do sada dosta zamkova i nesto se ne secam da su me mnogo odusevljavali.

U svakom slucaju Krakov je milina za setanje

Hrana moze da se nadje jeftina

Smestaj takodje

Shoping ... Ne gledam nista jer na pocetku puta ali vidim u prolazu cene su ok

Sve u svemu, lep grad

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se da sve u Krakovu moze da se obidje za jedan dan mada smo mi bili duze ,ali ubrzo shvatis da se vrtis u krug.

Vreme je cesto kisovito i hladno.

Najbolja pozicija za smestaj je izmedju starog grada i Kazimierza jer je onda sve dostupno peske.

Lepa pesacka zona duz same reke Visle.

Blizu barbakana se nalazi mala ruska pravoslavna crkva.

Galeria krakovska je veliki shoping mall ,cene slicne kao kod nas,moze da proguta ceo dan dok se obidje.

U Kazimierzu je skupo u restoranima,ima puno donera u centru grada koji su jeftini,a jela u restoranima imaju sva nekako isti ukus sta god da jedes.Nasa hrana je mnooogo bolja.

Muzej u Schindlerovoj fabrici je odlican ,oko 5 e ulaz.Nalazi se u Podgorzju preko mosta ,blizu apoteke pod orlem na trgu Bohaterov geta,pa preko gl.ulice kroz podzemni prolaz.Lako se stize pesice,taksi je nepotreban.

U odnosu na neke druge stare gradove Centralne Evrope ,Krakov deluje pomalo zapusteno.Sumornoj atmosferi dosta doprinosi i kisa,kisa,kisa...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam ga doživeo malo drugačije, a vreme je bilo mnogo lepše iako je bio kraj oktobra. Grad je bio u svim nijansama žute boje, suncem okupan, a po stazama i parkovima je šuškalo tek opalo lišće. :ples:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imao si srece pa da se nadjes u Poljskoj po suncanom vremenu .Nije to tamo cesta pojava..

Mi smo iz Beograda krenuli sa 32 C a stigli u Krakov na 12C.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Приметићете колико су поносни на Војтилу, иако сам знала да су изузетно религиозни, оно што сам видела је био прави шок... СВИ иду у цркву, као да се дешава неко општенародно весеље... типа свадбе код нас, е, тако код њих изгледа призор испред и око цркве у време мисе ... ИЗУЗЕТНО су религиозни!!!

Porediti religioznost Poljaka sa našim opštenarodnim veseljem je neumesno i pomalo neozbiljno. Ne može da se poredi čak ni sa našim odlascima u crkve. Tačno je da su Poljaci veoma religiozni, ali se lako primećuje da sa poštovanjem ulaze i borave u crkvama i da je striktno poštuju pravila. To bi trebalo da nam služi za primer. Mnogim Poljacima bi bilo nezamislivo kada bi došli u naše crkve i videli da bez blama ljudima zvone mobilni, šuškaju kesama, galame kao na pijaci, devojke paradiraju u minićima, a retko koja ženska osoba ima maramu na glavi. Lično sam video da ljudi ulaze sa upaljenim cigarama u crkvu, pojci u papučama i smejući se učestvuju u obredima. A kako je u pravoslavnom svetu? Na ruskoj televiziji su direktno za Vaskršnje praznike prikazivali svečanu liturgiju iz Saborne vrkve u Moskvi i nije postojala ženska osoba bez marame na glavi. Samo jedan od primera. Verovatno bi Poljaci ili Rusi mislili da su naše liturgije opštenarodna veselja.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li bi neko mogao da mi da savet. Nas je plan da preko neke od agencija odemo u Krakov na 3 dana, 2 nocenja, ali da jedan od 3 dana odemo vozom do Varsave. Karta vozom je oko 30 evra povratna, a putuje se oko 3 sata. Da li je to izvodivo i da li je Vrasava vredna puta (mada meni je svaki grad vredan vidjenja)? Drugo, zanima me da li moze do Ausvica i rudnika soli da se ode nekim prevozom u spostvenoj reziji i koliko su daleko od Krakova?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka