Ventimille

KRAKOV

297 poruka u ovoj temi

Za N God je bas bas velika guzva uvek i traje recimo tamo do 5 januara :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pare nisu problem, ali ogromna gužva jeste :( ... U poslednje vreme ne mogu da pronađem destinaciju koja nije overturism... Supruga i ja možemo da idemo kad idu i svi (zbog posla), ali se sećam sretnih vremena kad smo išli "van sezone" tipa novembar, februar itd. i to je bilo to...

Ništa ili da se pripremim na to ili da probam da nađem drugu destinaciju...

 

@Ramon

Mi smo sad u julu bili u Krakovu. To ti sad i nije toliko od pomoci, s obzirom da je jul bio. Guzva je bila bas velika. Bila sam iznenadjena brojem turista. Jeste bila nedelja kad smo stigli, ali stvarno vrvi od turista. Sutradan, u ponedeljak se malo smanjio broj turista, ali i dalje je bilo prepuno sveta. 

 

 

Dok ne napisem putopis sa putovanja. jedan kratki osvrt na Krakov, Odusevljeni smo. Krakov je divan. Imali smo smestaj na fantasticnoj lokaciji, prilicno povoljan.  Bili smo bukvalno 20m od trga, ne moze biti bolje :) Cene u Krakovu su skroz ok, prihvatljive, samim tim smo opusteniji bili, jer nismo morali da pazimo koliko sta kosta. Jako nam je bilo lepo,. Nasetali smo se, uzivali, fino jeli... Bas nam je legao Krakov. Generalno nam se Poljska svidela jako. To sto smo videli.  

Krakov i Poljska su ispunili sva moja ocekivanja i vise od toga.  Sigurno cemo opet ici.

 

Napišite pošto mi se baš ide u Krakow, ali ta gužva me ubija. Video sam štra je gužva u Pragu i nije mi nikako legla...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Ramon

, ako nisi bio, Varšava, a  naročito Bukurešt ti zadovoljavaju taj kriterijum. Nisu preplavljene turistima, a prepune sadržaja raznih profila, zaista impresivne prestonice obe (Bukurešt arhitektonski možda prednjači) , ja ih uvek preporučujem svima. Nisu skupe, naročito Varšava, koja je jeftinija i od Krakova.  

Meni je isto Poljska generalno privlačna i zanimljiva destinacija. 

Izmenjeno (shania)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Ramon

 

Mi smo na ovom sad putovanju, osim Krakova , posetili i Vroclav. Prelep je. Doduse u njemu nismo spavali, jedan dan smo ga posetili. Centar je divan, zoo vrt sa afrikarijumom je fantastican. Ali ne bih ovde sad da sirim pricu o njemu, jer je tema Krakov. Ali ako idete u sopstvenoj reziji, pogledajte Vroclav.  

 

Sto se Krakova tice. Trg je ogroman, tu se ta guzva ne oseti toliko. Ni u dvoristu zamka nije bila guzva. Ali u ulici koja vodi do zamka, e tu je to kao usko grlo, tu se bas oseti ta guzva.  Bilo je momenata da jedva prolazis. U toj ulici ima dosta toga (lepih crkava, restorana, sladoleda, puno radnji sa suvenirima, ...), pa ljudi zastaju, dosta ulicnih sviraca, pa se oko njih stvori guzva... Generalno na  "kraljevskom putu" je prilicno guzva. Na trgu se stvarno ne oseti ta guzva. Naravno dosta ljudi ima i u Florianskoj ulici. Kao i u Sukiennicie,

 

Na putovanju smo bas dosta toga obisli, isli smo u Poljsku, Holandiju, sa nocenjima i obilascima i u Nemackoj i Austriji... Jedna ozbiljna kruzna tura :D Poljska nam je bas ostavila pozitivan utisak.  

 

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idem , pa kako bude :) čekam opis na forumu, a i svoja zapažanja ću postaviti kad se vratim. Svaki tips & tricks za Krakow dolazi u obzir

 

Izmenjeno (Ramon)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo uplaćen hotel Q u Krakow -u za Ng2020.  Vidim da su svi aranžmani rasprodati, ali niko ništa ne piše kako je tamo za NG. Kad se vratim postaviću svoje viđenje stvari... Pomoće nekom sigurno :)

U međuvremenu ako je neko bio u hotelu neka napiše svoje mišljenje...

Izmenjeno (Ramon)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da ne zaboravim klopu po restoranima ! Jeli smo izvrsnu patku sa cranberry sosom u restoranu Miod Malina (u centru u Florijanskoj ulici), ako ste tamo pored kobasica i nekog vrlo prostog jela za koji ne znam naziv, a sastoji se od parčeta hleba koji je namzan sosom od dinstanog luka i mesa od buta na marketu, obavezno probajte i pačetinu koja je poljski nacionalni brend,

To izgleda ovako...

IMG_20200101_161033.thumb.jpg.01b44fbce0

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam pitanje za putnike koji su posetili i Prag i Krakov. U koji od ova dva grada je bolje ići za doček Nove godine ili za advent?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i mog iskustva iz Krakova, koji smo odlučili da posetimo u vreme novogodišnjih praznika (dočeka 2023.). Aranžman smo uplatili preko Fun Travel agencije iz Niša, ali je glavni organizator putovanja bila Plana Tours. Zadovoljni smo hotelom Wyspianski koji je u samom centru, na 500ak metara od glavnog trga, renoviran 2020. god., sa odličnim doručkom. Autobus je bio udoban, ali vodič Vesna je imala dosta propusta- od kašnjenja, pretumbavanja izleta, neorganizacije...

Sam grad je lep (podseća na Novi Sad), pun mladih ljudi, ali malo hladnije arhitekture za moj ukus, posebno kad se zadje u manje ulice. Šetali smo pored reke, obišli zamak Wawel, tržnicu na trgu, Jagelonski univerzitet, jevrejsku četvrt, Šindlerovu fabriku i rudnik soli. Aušvic smo odlučili da propustimo kako ne bismo otišli iz Krakova sa teškim mislima. Zbog praznika nismo uspeli da posetimo galeriju iznad tržnice i muzej jer su bili zatvoreni 1. i 2. januara.

Ukoliko posećujete Krakov u ovom periodu godine, toplo bih preporučila božićni market koji se zatvarao 1. januara uveče. Tu smo najviše specijaliteta isprobali-kolenice (sve preporuke), odzak kolač, vafle, ražnjiće, kuvano vino... Jednom smo ručali i u mlečnom restoranu na uglu našeg hotela i bili smo zadovoljni (ručak je izneo 20e za dve osobe).

Vreme je bilo sunčano i pretoplo za ovaj period godine (do 15 C) što je bilo super za šetnju i obilazak, ali moram priznati da mi je nedostajao sneg jer smatram da je Krakov pravi zimski grad.

Grad je vredan posete, 3 dana je sasvim dovoljno da obidjete sve znamenitosti. Moram još da naglasim da je Krakov za Novu god. bio jedna od najpovoljnijih destinacija (od agencijskih ponuda) što takodje daje prednost poseti ovom gradu.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka