shamrock

Beč - restorani, kafići, poslastičarnice...

48 poruka u ovoj temi

nocni zivot u becu je dosta dobar, pogotovo vikendom, kao i svuda, hehe. od klubova su poznati volksgarten, flex, passage... a oko schwedenplatza i gürtela imas mali milijun kafica, pubova, barova i sl. Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Može li mi neko preporuciti neki restoran u Beču, a da su cene hrane pristupačne za naš džep? Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@smicic

U samom centru Beca idu momci i devojke i stalno dele flajere sa restoranima gde recimo za 9,90 ili 11,90 evra mozete dobiti becku sniclu kao "slonovo uvo" (ako mislite da sam se nasalio varate se - ogromna je) uz pomfri i pivo.

Inace takvih nalepljenih flajera sa mapom kako doci do restorana imate svuda po stubovima i coskovima, a flajere mozete naci i na recepciji svakog hotela (ne Grand ili Sahera), hostela ili pansiona.

Ne gubite vreme na krkanluk nego tresnite kobaju s nogu i terajte dalje u obilazak.

Steta je gubiti vreme na gluposti kanala "Travel" tipa "boca vina i svece", a mi smo uvece dolazili u hostel tako umorni da smo posle tusiranja padali u nesvest i spavali ko klade.

Licno, bio sam postedjen "bracnih obaveza"!

c016.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Može li mi neko preporuciti neki restoran u Beču, a da su cene hrane pristupačne za naš džep? Hvala

E pa i ja volim dobro i lepo da ruckam sto po mojoj liniji ne biste mogli zakljuciti, ali je tako! :D Uostalom, sta ima lepse nego posle razgledanja sesti u neku kafanicu i odmoriti! Duh jednog grada se najbolje moze osetiti na pijaci i u kafani.

Evo nekoliko predloga:

Snitzelwirt, Neubaugasse 52, verujte da su porcije ogromne i da sami necete uspeti to da pojedete, ali ono sto preostane mogu i da vam spakuju.. :) Secam se da je becka bila 5 evra, dakle, dovoljno za dve osobe.

Cuveni Centimeter...Ima sedam takvih restorana u gradu, a vi pogledajte adrese na netu, pa idite u onaj koji vam je najblizi. Mozete popiti pivo i lepo se najesti za 10 evra.

Ukoliko volite sushi, obavezno idite u restoran Soya koji se nalazi u ulici Mariahilferstrasse, i tamo su cene veoma veoma povoljne. Inace, ta ulica vam je najbolja a i najpovoljnija za soping. :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U okviru Pratera se nalazi jedan jako dobar restoran-Schweizerhaus. Imaju odlicne kolenice i pivo. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li mi neko moze reci cenu klope u Becu (i Bratislavi)?

Unapred zahvalna :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo nekoliko cena:

- kobasice na ulici se kreću od 2,80 pa do otprilike 3,50 eura

- kineska klopa u tržnom centru Milenium mala porcija 5,40 eura, velika 7,80 eura

- kfc je nešto skuplji nego kod nas, npr. bucket za dvoje sa pićem i pomfritom (takva je ponuda) je 10 eura

- bečke šnicle u Schnitzelwirt-u su 6,30 eura

- doner čini mi se 3,50 eura u Mileniumu

 

Dosta toga možeš videti i na sajtovima restorana. Pogledaj i restoran Centimeter, ima cena i na njihovom sajtu.

 

Ovo su samo neke cene.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Meku su cene mahom kao i u Beogradu, što me je iznenadilo obzirom da su im cene u drugim ugostiteljskim objektima višestruko veće. I da, imaju nekoliko puta više Mek restorana nego mi u Beogradu. Malo malo, pa odnekud zamiriše pomfrit iz Meka :). Ne praktikujem često te fast food obroke i ne pozdravljam takav vid ishrane, al' ako vam džep nije previše dubok, Mek će vam u Beču, a Boga mi i Budimpešti, dobro doći za OK klopu po pristupačnim cenama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko ko se skoro vratio zna koliko kosta hrana tamo?? Konkretno me zanimaju njihove kobasice, becka snicla i Seher torta? :) ne zanimaju me cene u lux restoranima :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve to ima vec napisano. Prelistaj ovu temu , mozes da pogledas i temu Moja putovanja u Bec. Tamo imas neke cene.

Ali evo ipak nekih cena.

Kobasece se na ulici krecu od 2.20 eura pa do nekih 4 eura

Becka snicla u restoranu Schniitzelwirt je 6.30 eura i porcija je ogromna.

Zaher torta se krece od nekih 2.50 (ili 2.70) pa navise u zavisnosti gde sednes.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvaaala... :D

Cini mi se da se moze lepo jesti za jedno 5 evra :)) naravno da ce sve poskupeti oko ng :(

Ima li jos nesto sto se nikako ne sme propustiti tamo??

Pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Just D

Posto idete sad na docek Nove godine, bice na ulicama svasta jos nesto da se jede. Bice kod, tacnije vec je, kod gradske kuce bozicni vasar i bice tu svega i svacega. Mi smo sad u oktobru ispred gradske kuce imali neki cirkus i gomilu tih kucica, pa smo tu jeli kobasice.

Naravno imas i tamo lance poznatih fast food restorana. Imas dosta kebaba da kupis, kineske klope... stvarno svasta ima, sad je samo pitanje sta volite, sta ce da vam se svidi i koliko novca ste spremni da potrosite.

Ne propustite da setate ulicama, da se malo zavlacite i obavezno obidjite Juden platz, Freyung, Am Hof... taj deo, mislim da i tamo ima bozicnog vasara. Samo od katedrale idite do kraja Grabena i udjite pravo u te ulicice koje su u nastavku (nemojte da skrenete na kraju Grabena ka Hofburgu, vec produzite pravo u ulicice) i put ce vas vec odvesti do Am Hofa i Freyunga, a Juden platz, pa morate preci preko Am Hof trga, idite do crkve na trgu pa produzite jos pravo i videcete vec... najbolje je da sad otvorite mapu Beca i ovo sve nadjete :D

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 u Becu, sam opet, samo na 10ak sati za 10 dana...

 

ali, nadam se da ce me bar delic atmosfere prednovogodisnje koju ste opisali tamo cekati

 

i da probam te kobasice

 

:)

 

kad ih vec svi spominju!

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iskreno ja i nisam bas nesto odusevljena tim kobasicama. Probala sam ih nekoliko vrsta, izmedju ostalog i te sa sirom... i nisu mi se nesto posebno dopale, naravno nije lose, ali nisam nesto odusevljena. Ali mom suprugu se svidja, vecini se ljudi svidjaju... tako da probaj, mozda se tebi isto svide :)

Ni u Pragu mi nisu bile nesto, ali opet to sam samo ja, nekom se svidjaju.

Sto se mene tice, ja sam najbolje kobasice na trgu jela u Budimpesti za docek. :) Tamo su mi bile odlicne, tj. sva klopa na trgu mi je u Budimpesti bila odlicna :)

Ali opet, sve je to stvar ukusa, svakako ih probaj :)

Izmenjeno (mikap)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka