jelenabata

Evia-plaže

83 poruke u ovoj temi

Odakle je ovo slikano?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao svima, jel moze jedna mala pomoc - da li na Eviji postoje 2-3 plaze koje su medjusobno (relativno) blizu a da su pogodne za porodice s decom (hlad, plitka voda, pesak, nema mnogo buke)? Pokusala sam da dodjem sama do tog zakljucka iz vasih postova, ali nisam uspela.

Svaka info je dobrodosla :)

Cao svima, jel moze jedna mala pomoc - da li na Eviji postoje 2-3 plaze koje su medjusobno (relativno) blizu a da su pogodne za porodice s decom (hlad, plitka voda, pesak, nema mnogo buke)? Pokusala sam da dodjem sama do tog zakljucka iz vasih postova, ali nisam uspela.

Svaka info je dobrodosla :)

Izvinite, ne treba odgovor na ovu poruku - vec sam ga prethodno dobila, ali mi se nije pokazivalo da se poruka uopste pojavila na stranici, pa sam napisala ponovo. Sorry!

@marijita

Za to sto ste naveli, mozda Vam je najzgodnije da budete smjesteni u Neos Pirgosu. Mjesto je mirno, plaza je pristojna i ima mnogo prirodnog hlada. Susjedno mjesto je Orei, udaljeno oko 1-1,5 km s desne strane gledajuci prema moru. Mjesto je nesto zivlje, ima pristojnu plazu, a moze se naci i prirodnog hlada. Buke definitivno nema, ali plaze, kao i vecina drugih u tom dijelu Evije nisu potpuno pjeskovite. To je vise veoma sitni sljunak pomijesan sa malo pijeska. S lijeve strane je plaza Nisiotissa. Udaljena je priblizno 1 km od N. Pirgosa nizbrdo magistralom. Nema prirodnog hlada i sljunkovita je. Pogodnija je za poslijepodnevni obilazak. 

Setnja magistralom ne treba da Vas plasi jer Grci na Eviji su smireniji vozaci u odnosu na druga mjesta, a i strpljivi su. Ne sviraju i ne vicu. ?

E, sad... O nekoj ljepoti svega navedenog je diskutabilno pricati. Ja se licno ne bih nikad vratila na Eviju. Za ostrvo je vise nego prosjecna. S druge strane, ona je finansijski privlacna i mogu da razumijem veliki interes za ovo ostrvo.

Za Eviju je, nazalost, potrebno da budete mobilni kako bi nesto vidjeli i dozivjeli. Iako sam pobornik javnog prevoza, ovde je to slabo organizovano. Ali Vama to, izgleda, i nije bitno. 

Nadam se da sam koliko-toliko pomogla i sretno!

Hvala puno, puno! Mi smo prethodnih godina letovali na Tasosu, jer severni deo ima dosta hlada, plaze su pescane i to je zbog deteta velika prednost. Ali ipak bismo malo promenili, pa pomislismo da moza Evia ne bi bila losa opcija.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa koliko je dete?  

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@marijita

"hlad, plitka voda, pesak, nema mnogo buke"

Pošto ste ovo naveli kao kriterijum, ne bi trebalo biti loše. Nemojte upoređivati sa Tasosom i trebalo bi biti dobro. (Nisam bila, ali po slikama mogu da zaključim da je neuporedivo.)

Kod mene je bilo - bili, vidjeli, ne vraćamo se. Bilo je nama lijepo jer smo sami sebi tako napravili. Ali u našem slučaju je vjetovatno kriv Skiatos na kojem smo bili godinu ranije. 

Možda da razmislite i o njemu jer je savršen u svakom pogledu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko bio u juznom delu Evije? Marmari, Likorema i kakve su plaze tamo?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26313
    Ukupno tema
    877678
    Ukupno poruka