stpavicevic

Martinik

7 poruka u ovoj temi

Ne znam da li sam pogodio pravi podforum, ali posto Martinik pripada Francuskoj pisacu onda ovde :)

Da li je neko bio na ovom ostrvu? Ili uopste na karibima? Da li se isplati ici krajem avgusta i sredinom septembra (uprskos sezoni kisa)?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

zasto bas martinik?

u kom smislu da li se isplati ici kad je sezona kisa, ne bi me cudilo i tajfuna ali ajde recimo samo kisa?

Izmenjeno (Jack Sparrow)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Trenutno ima vrlo povoljnih karata kod Air France za period do kraja oktobra :) A martinik, pa cini mi se interesantan, ali sam otvoren i za neke druge predloge. 

Sto se tice kise, procitah negde da je na jugu ostrva cak zna da padne nasamo par minuta, onako jak pljusak i to je to. E sad koliko je to istina, ne znam :) 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mozda cu ispasti naporan ali koliko su povoljne te karte u evrima i odakle se putuje?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Iz bilo kog nemackog grada gde postoji internacionalni aerodrom, sa presedanjem u Parizu karte su za period januar-oktobar oko 500e povratna.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

nije bas ne znam kako povoljno ali dobro. 

sigurno ne bih u tom periodu isao tamo jer kisu ne volim ni na tv-u da vidim a u mediteranu tad moze jos svasta nesto lepo da se nadje.

ni martinique me nesto ne privlaci a jedini je plus sto vidim da ne treba viza.

nazalost za dobar deo karipskih zemalja nas pasos je smece i viza nas kosta ko avionska karta. licno bih pikirao BVI + USVI ili St Lucia (mozda u komb sa Barbadosom) ili Anguilla za koju kazu da daje lepe plaze za novce koje trazi. A ovo prethodno ima i lepo zelenilo..

To je nesto sto sam istrazivao za sebe ali opet kazem, vize ubise nas budzetske putnike i jos ce dosta vode proci ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Obišao skoro sva karibska ostrva. To je sve izvikano pogotovu Martinik.. Ukoliko već želite Karibe onda Guadalupe je lepše i mnogo veće sa više sadržaja. Da ne bude zabune Karibi nisu ružni ali ni na jednom ostrvu ne vredi boraviti duže od dva dana. Avio let je najjeftiniji iz Pariza do Point-a-Pitre i može za 300 evra povratna.St.Marten je ok Antigva i Barbuda -Barbados pa nadale ali po meni to su bačene pare. Ako želite da vidite Karibe onda najjeftinije je neko kružno krstarenje. Sva ostrva su nećija teritorija pa tako i vize trebaju za Engleska-Američka ili ona koja su u njihovom protektoratu. Ima i nezavisnih ali ona su beda ( cena nezavisnosti je siromaštvo?)

I svud je papreno skupo. 

A kreolci su neradnici-što da rade kad turisti bacaju pare da vide raj. 

Uz malo više napora mogu se pojedina ostrva posetiti za male pare ali nema svrhe biti samo na jednom a veze izmedju ostrva su loše i skupe za skakutanje. Najveće i najisplativije je Gvadalupe ali treba renta car. 

Izmenjeno (nebojsabrada)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26380
    Ukupno tema
    881480
    Ukupno poruka