marej

Vueling - iskustva

32 poruke u ovoj temi

prosle godine ja sleteo u 5:45AM u Barsu, bedak ako su menjali, to je bilo fenomenalno

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postavljeno (izmenjeno)

Cao ljudi,

Planiramo Vuelingom za Barselonu devojka i ja. Prvi put uzimam na ovaj nacin karte, pa me zanimaju neke (verovatno osnovne) informacije: 

1. U onu cenu sa sajta, kada platis, tu su uracunate i takse i sve zivo (koferi, sedista ili sta god da sam izabrao / ili nisam u prethodnim koracima) ? Nema nikakvih vise troskova?

2. Cekiranje je par dana pred put, preko sajta ili aplikacije?

3. Ako ne izaberem doplatu za biranje sedista, mogu da nas smeste bilo gde, tj da nas 'razbacaju' na razlicite delove aviona?

4. Kada izvrsim uplatu, pretpostavljam da karte dobijam na mail i njih stampam. Da li mi tu pisu sve informacije, koji Terminal, koji Gate i slicno ?

5. Da li je moguce placanje sa karticom Telenor banke?

6. Planiramo ovih nedelja da uzmemo karte za pocetak jula. Sada je cena za 2 osobe oko 340e, da li ce i koliko poskupljivati to u skorije vreme?

Izmenjeno (nemanjaman)
Dodao sam jedno pitanje i malo preuredio sam post, da bude citljiviji.
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sve info dobijate, tj. piše kada kupite kartu, a platite karticom koju imate.

Broj sedišta dobijete na lutriji, ali nekada imaju foru da nema besplatnih, već morate da platite 4 e. Ako hoćete sačekajte malo, pa pokušajte da se čekirate kasnije i uspećete bez doplate.

Meni ne smeta da me bace gde žele, nisam beba, a partner ne mora da me drži za ruku, nemam strah od letenja.

Letovi često kasne, moj je kasnio 2 h iz Lisabona za Pariz.

Koristila sam aplikaciju.

Cene za tu destinaciju ne pratim. Imaju česte promocije. Cirkularni mejlovi im polude, meni su 31.12.2018. poslali obaveštenje da imam let 31.8.2018. A možda su hteli da mi čestitaju Novu godinu:D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cao ljudi,

Planiramo Vuelingom za Barselonu devojka i ja. Prvi put uzimam na ovaj nacin karte, pa me zanimaju neke (verovatno osnovne) informacije: 

1. U onu cenu sa sajta, kada platis, tu su uracunate i takse i sve zivo (koferi, sedista ili sta god da sam izabrao / ili nisam u prethodnim koracima) ? Nema nikakvih vise troskova?

2. Cekiranje je par dana pred put, preko sajta ili aplikacije?

3. Ako ne izaberem doplatu za biranje sedista, mogu da nas smeste bilo gde, tj da nas 'razbacaju' na razlicite delove aviona?

4. Kada izvrsim uplatu, pretpostavljam da karte dobijam na mail i njih stampam. Da li mi tu pisu sve informacije, koji Terminal, koji Gate i slicno ?

5. Da li je moguce placanje sa karticom Telenor banke?

6. Planiramo ovih nedelja da uzmemo karte za pocetak jula. Sada je cena za 2 osobe oko 340e, da li ce i koliko poskupljivati to u skorije vreme?

1. Uracunate takse, to je puna cena karte

2. Za Vueling ne moras on line, mozes da se cekiras na aerodromu Beograd,

3. i tada ce ti osoblje dati broj sedista. Na cekiranju uvek gledaju da daju sedista zajedno za ljude koje putuju zajedno. Jedino ako dodjete kasnije ako nema povezanih sedista, dace vam razdvojena ali i tada gledaju da budete blizu:)

4. Da. Dobijes na mail i to odstampaj, ali u principu na aerodromu kada im pruzis pasos oni vec imaju sve te podatke. Na Boarding passu ti pise koji Gate.

5. Mislim da mozes, ali pokusaj pa ces videti.

6. Probaj preko AirSerbia imas promociju za Barsu za EUR 119 pp povratni let bez prtljaga za neke datume. Sto se Vuelinga tice mi smo platili EUR 320 prosle god u martu za avgust +46 EUR za jedan cekirani prtljag.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala za informacije. 

Upravo sam rezervisao karte i Vueling mi trazi da popunim nesto sto se zove API (Advanced Passenger Information). Medjutim kada sam pokusao dobio sam ovu poruku:

Serbia is not on the list of countries that allow the Advanced Passenger Information (API) to be completed in advance. Please go to the check-in desk in sufficient time to do so and also to get your boarding pass.

Da li je neko imao slican problem i kada na kraju da popunim taj API

Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko skoro putovao Vuelingom iz BG-a?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko skoro putovao Vuelingom iz BG-a?

Ja sam putovao pre dve nedelje za Barselonu. 

Pitaj šta te interesuje.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Super!

Kako funkcionise cekiranje na BG aerodromu a kako u Barsi (u povratku)? Za BG koliko sam proguglao nema online cekiranja...

Jel potrebno nesto ostampati?  Prtljag?

Da li ti je (puno) kasnio let? Takodje procitah da cesto kasne...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Odgovorio sam ti na jedan deo u PP.

Na odlasku smo kasnili više od tri sata. Nije stigao avion iz Barselone i niko nije rekao razlog. U povratku je sve bilo na vreme ali je na pola sata pre sletanja počelo truckanje. Srećom nije bilo ni nalik na ono Priština-Bazel:rolleyes:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li ti je (puno) kasnio let? Takodje procitah da cesto kasne...

Какве то има везе, ако се некоме деси да касни вуелинг, не значи да сваки лет том компанијом касни. Рецимо ја сам на време стигао са том компанијом, а каснио сам само једном са Аир Србијим и то је био 2-3 сата и једном је Ал Италиа неких пола сата због невремена.

Такође нисам знао да није меродавна фб страница, где се људи само жале, па испадне да та компанија само губи пртљаг. Када би сваки путник оставио коментар, онда би та већина позитивних коментара појела те негативне.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Последњих 5 година, путовао сам ; Vueling 2 пута, Air Serbia 6 пута, Al Italia jeдном, Ryan 2 пута, Easy jet 2 пута и Pegasus 2 пута.

Jeдном је каснио Air Serbia 3 сата и једном је због невремена у Венецији Al Italia  каснио пола сата. Остали су били или на време или нека минимална закашњења која се мере минутама.

Из мог искуства би испало да је Air Serbia најнеозбиљнија компанија, али мени се просто тако заломило да те вечере се десио неки квар и да су они морали да пошаљу други авион.

Да Vueling тако често касни, они би се наплаћали силних пенала за кашњење, а то им не иде у прилог.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slazem se sa tobom u potpunosti. 

Samo je cinjenica da je i sinoc kasnio odlazak skoro 3 sata za Barsu. Videcemo za sledeci u subotu...

U svakom slucaju, ako kasni preko 2 sata imate pravo zalbe i mozete da ocekujete povracaj odredjenog dela novca.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Јави како си прошао са тим следећим летом у суботу.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Odlazni let je kasnio nekih pola sata, povratni je bio na vreme. Prijatan let. Sve u svemu super i preporuka za Vueling.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25952
    Ukupno tema
    865861
    Ukupno poruka