Barkmann

Kalabrija

149 poruka u ovoj temi

 

I da prosirim malo pitanja i na ostale hotele, ako neko ima jos neko iskustvo, gledamo i Sole mare i Baia di Zambrone, nikako da prelomimo, a planiramo da krenemo sledece nedelje :D:rolleyes:

Putujete 24. avgusta? Koliko pratim na sajtovima, čarter let je sa podneva već nekoliko polazaka pomeren na 18 časova :) Sreća, pa se leti svega 70 minuta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, trebalo bi 24. Znam za vreme leta, sve sto nije gluvo doba noci mi je podnosljivo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da, trebalo bi 24. Znam za vreme leta, sve sto nije gluvo doba noci mi je podnosljivo.

Lepo se provedite. I javljajte kako je. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima, zelim da prenesem svoje utiske o Kalabriji i nadam se da ce nekom pomoci. Bila sam u julu 2018. u mestu Taurijana ali sam obisla i jos neka poznatija turisticka mesta. Juzna Italija ima preprepredivnu ocuvanu prirodu, nije nesto ulozeno u nju turisticki pa ce te bas osetiti onu pravu Italiju i njihov nacin zivota, engleski skoro niko nista ne zna ? Moracete i rukama i nogama da objasnjavate. Hrana meni licno nije bila bas ok, vise sam bila gladna nego sita. Mi Balkanci volimo meso a u juznoj Italiji ga slabo ima. More je super, plicaka ima sasvim dovoljno, cisto je, ma netaknuta priroda. Ljudi su jako prijatni. Obavezno trebate obici Tropeu, grad na steni, koji ce vam zauvek ostati uklesan u secanju. Juzna Italija je za one kojima je zaista potreban odmor od svega, odlican je za porodice ili za neki medeni meseci, romanticno, mirno. Ako planirate da idete zbog partijanja i nocnog zivota onda mislim da ste pogresili destinaciju. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U kom smislu, slabo ima mesa? U radnjama? U restoranima? S obzirom da prosečan Italijan godišnje pojede 78 kg mesa i mesnih prerađevina, dok prosečan Srbin pojede 60 kg, to mi je malo čudno. Možda je problem u tome što je meso znatno skuplje u Italiji, a piletina i ćuretina se u restoranima gotovo i ne služe, možda je i u tome što je meso znatno skuplje nego u Srbiji, ali da ga nema, čudno mi je.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pozdrav svima, zelim da prenesem svoje utiske o Kalabriji i nadam se da ce nekom pomoci. 

Zdravo! Zanima me kakva su ti iskustva sa Capo Vaticanom?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo svima!

Juce sam se vratio iz Kalabrije i mogu reci da sam odusevljen ovom regijom. Smesteni smo bili u hotelu PARK u Capo Vatikanu. Hotel je preporucljiv za ljude koji bas zele odmor u pravom smislu te reci. Usluga je na bazi pp i zadovoljavajuca je. Jedina zamerka na obrok je dorucak gde ne sluze povrce i voce i za moj pojam je malo oskudniji u odnosu kakav je dorucak u hotelima uopste, ali ne moze da se ostane gladan, tako da je na kraju i to ok. Zato je vecera divna i raznovrsna! Sobe su lepe, svaka sa terasom i svojim kupatilom. Svakog dana se peskiri menjaju i sobe ciste. 

Sto se tice mesta Capo Vaticano, ovde nema neki bog zna kakav sadrzaj za mlade jer je malo mesto, ali zato je Tropea na par km i busom se lako stize do tamo. Karta je 2,5e u jednom pravcu.

Fakultativni izleti su preskupi preko agencija, zato je moja preporuka da se rentira auto na par dana i obidje sve ono sto se obilazi u vidu izleta. Dan smo placali oko 50e za rentiranje ali moze i ispod 50e da se nadje. Na recepciji imate tu ponudu i vrlo su povoljni. Na recepciji takodje mozete naruciti i taxi koji kosta 15e u jednom smeru do Tropee. Mi smo bili do eolskih ostrva i odusevljeni smo. Cena je po osobi 55e. 

Moja preporuka je da se ne uzimaju hoteli u Tropei jer su vrlo skupi a opet niste u centru desavanja i mora da se pesaci do gradske plaze.

Hotel Park je bukvalno na plazi. Ima svoje dvoriste sa lezaljkama ispod maslina i palmi, a ima i svoju plazu sa lezaljkama od koje vas deli samo par stepenika. Jedina mana hotela je sto nema nikakav put do prodavnice ili autobuske stanice vec morate jedan deo da prepesacite plazom. Prodavnica je blizu, tako da nije tacno da nema prodavnica u ovom kraju.

More je kristalno cisto. Bilo je meduza par dana ali nista alarmantno, ljudi se kupaju bez problema. Blizu je i plaza Groticele koja je predivna i obavezno ko ide u ovu regiju mora je posetiti. Cene lezaljki sa suncobranom su 10e,  a u prvim linijama 15e. Obavezno obudjite Scilla-u jer je prelepo mesto. 

Toliko od mene. Pozdrav!

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

E pa evo nakon mog povratka iz Kalabrije da napišem i ja koju reč.

Idem 26og sa zenom i detetom u Baia village. Cene shuttle busa su cujem 5-10eur po osobi u 1 smeru? I zna li neko placaju li se peskiri za plazu? Hval puno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Idem 26og sa zenom i detetom u Baia village. Cene shuttle busa su cujem 5-10eur po osobi u 1 smeru? I zna li neko placaju li se peskiri za plazu? Hval puno

Mi nažalost ove godine nismo odputovali usled nekih nepredviđenih događaja u porodici. Srećom, agencija je imala razumevanja i vraćen nam je celokupan iznos.

Mogu da Vam prenesem informaciju od prošlog septembra - peškiri za bazen/plažu se plaćaju samo jednom tj. prilikom prvog uzimanja sa recepcije. Nakon toga se zamena vrši besplatno sve do kraja letovanja. Mislim da je po peškiru bilo manje od 5EUR.

 

Za shuttle bus ste u pravu.

 

Napravite zalihe svega što vam treba pre avgusta meseca kada u Italiji kreće kolektivni godišnji odmor (prodavnice, restorani, radiće ili kraće ili neće raditi uopšte). A gužve na putevima i plažama će biti veće.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Mogu da Vam prenesem informaciju od prošlog septembra - peškiri za bazen/plažu se plaćaju samo jednom tj. prilikom prvog uzimanja sa recepcije. Nakon toga se zamena vrši besplatno sve do kraja letovanja. Mislim da je po peškiru bilo manje od 5EUR.

 

Za shuttle bus ste u pravu.

 

Napravite zalihe svega što vam treba pre avgusta meseca kada u Italiji kreće kolektivni godišnji odmor (prodavnice, restorani, radiće ili kraće ili neće raditi uopšte). A gužve na putevima i plažama će biti veće.

Hvala za info. Nadam se da su porodicni problemi prevazidjeni.

 

Jeste li uzimali rent-a-car ili ste koristili alternativni nacin prevoza? Mi idemo sa 10ogodisnjim detetom. U maju smo obisli Kampanju, pa je tu organizacija bila naravno drugacija. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Baia villagio je sasvim pristojan hotel. Stanica za Tropeu je 200m od hotela.

Sobe su 2 do 3*, ostatak hotela 3 do 4*, usluga pravih 4*.

Ima prilicno meduza, na to niko ne moze da utice.

Ipak, najnegativniji utisak smo imali sa samom agencijom Filip, tacnije vodicem Nemanjom. Iako je na snazi bio narandzasti meteo alarm, on je poveo grupu sa decom na Eolska ostrva. Od Liparia ka Tropei smo doziveli pakao. Deca koja povracaju, zene koje vriste...ne moze se recima docarati. Vodic je znao za vremenske prilike i insistirao je da se izlet odrzi, te naplatio pune iznose od 55 eur po osobi.

Putujem preko 20 godina avionom na letovanje sirom Evrope i prvi put sam ovako nesto doziveo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ćao,

Putovali bi smo početkom septembra u kalabriju pa nas interesuje zašto tada nema mnogo ponuda odnosno naspram GR kao da je kraj sezone ranije?

Negde smo procitali da ima neki kolektivni odmor koji Italijani imaju, koja je fora savtim?

Da li neko zna koje su cene iznajmljivanja skutera?

Ako može neki savet ljudi okonseptembra bila bih vam zahvalna.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Italijani imaju u avgistu kolektivni odmor i tada su cene najvece 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka