Barkmann

Kalabrija

149 poruka u ovoj temi

Pre 20 sata, oljica70 je rekao/la:


Ja sam uzivala u Tropei .....

Sve u svemu ...volela bih da se ponovo vratim u Tropeu....

Uzivala sam i ja citajuci ovaj  odlican prikaz Tropee. :cvetic:  , a javila se zelja da jednom i tamo odem i konacno malo uzivam i u carima plaze i Sunca.:D

Obilje korisnih informacija iz pera samostalnog putnika, divne fotke, dobra volja da se iskustvo podeli na forumu, svaka cast Oljice !:thankyou:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@oljica70

hvala lepo, divne fotke. Dvoumila sam se ove godine da li Kalabrija ili Apulija...pobedila ova druga.

....kako drugaciji pogled i razmisljanje covek ima posle ovakvog prikaza....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jozicakoliba,hvala ti puno na odgovoru,baš mi znači:D.Jedino me brine taj prevoz,nadam se da bar u Tropei ima rent-a car agencija,mada na net-u nismo uspeli da nadjemo,ako neko ima informacije o ovome neka piše :rolleyes:.

Oljice,svaka čast na opisu i fotkama,diiivne su,vidi se da si uživala.

Da li neko kojim slučajem putuje 13 Avgusta u Sole Mare hotel,

I da li u Tropei ima radnji sa cipelama,torbama itd.Ne videh na netu radnje tog tipa.

Pored crvenog luka volela bih da pazarim i neku dobru obuću :rolleyes:.

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Divno, Oljice, zasita fenomenalno izgleda..i cuvena kalibrijska vijagra. Jedina rec koju calabresi ne poznaju je - ndrangheta. 

GocoDi, posto je Tropea turisticko mesto, pretpostavljam da ima i cipela, ali takve stvari se ipak ne kupuju u letovalistima. Ako iznajmite auto, probajte da odete u soping do nekog obliznjeg, grada,npr. Vibo Valentia, ima oko 35.000 stanovnika, tako da bi trebalo da bude i solidnih radnji i poneki trzni centar, 32 km daleko.

 

https://www.google.it/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=noleggio%20auto%20capo%20vaticano&tbs=lf:1,lf_ui:2&rflfq=1&rlha=0&rllag=38630729,15844806,420&tbm=lcl&rldimm=9820239645865256234

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nepoznajem te ,pa ne mogu da kazem da li za tebe ima dobrih cipela ,ali sam videla jako puno lepog,,, I skupog I ...da nekazem jeftino nego ono sto mogu sebi priustiti. Tacno Jelena primecuje da je Tropea letovaliste I zato neocekujte veliki izbor ...Tropea je mala I carobna.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Mediteranu, pogotovo juznom, ljudi izbegavaju da u to vreme izlaze ili se setaju, i kad imaju gde, jer je tad najvece UV zracenje i vrucina. To je vreme za odmor. I restorani se zatvaraju u 14.00 - 14.30, sad ponegde i bude otvorenih zbog turista, ali samo zbog njih.

Iznajmljivanje auta toliko kosta kad se pita vodic, a kad se rezervise preko interneta i traze razne ponude, dodje 30-40 eura dnevno.

 

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
  • Jelenait,hvala za pomoć oko rent-a car-a,inače našli smo razne cene,za 5 dana cene se kreću od 150 pa naviše,naravno zavisi koji auto tražite.Mi ćemo verovatno uzeti fiću,da bismo se što bolje uklopili i osetili šarm prelepe Kalabrije :volim:.Bar se nadam da ću ubediti muža da se skupi u fići xaxaxa.Inače,što se tiče obuće,naravno da sam svesna da je Tropea malo turističko mesto i nisam tip koji na letovanju šopinguje garderobu i ostale gluposti.,Kupujem isključivo suvenire,ali se ipak nadam da ću nabasati na nešto autentično,kao što sam recimo prošle godine na Majorci kupila sandale koje se prave isključivo tu i spadaju u suvenir jer se nigde ne mogu naći osim na Majorci.
  • Jelenait,da li mi možeš reći kakvi su putevi za vožnju,razumela sam da si ti imala auto tamo.
  • Da li stvarno ima meduza,i da li neko ide 13 avgusta u hotel Sole Mare.
  • Tijuana,nadam se da ćeš nas i dalje informisati :thankyou2:
  •  
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

GocaDi, toje odlicna cena za kola, jeftinije nema ni u Grckoj. Super je novi fica, ija sam jednom iznajmila, Po sandalama su poznati Capri i Costiera Amalafitana, Positano.

Nemam pojma kakvi su putevi, ja nisam bila nikada u Tropei, informacije su od poznanika i s interneta. Verujem da su videli ovi koji su bili, i ako nisu vozili.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putevi su skroz ok. Nije bas kao Majorka, koja ima savrsene puteve, i ima poneka rupa, ali ok je. Jedino sto umeju bas divlje da voze, posebno motoristi, kad smo prvi put isli s taksistom zamalo da dozivimo udes. Putevi nisu vratolomija kao na Kefaloniji i Lefkadi, nego je normalno, ravno. 

Izmenjeno (Tijuana)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko možda boravio u hotelu Residence San Lorenco u mestu Tropea, na plaži, molim za vaše utiske 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima! Da li je neko bio ili ima neku info o hotelu Garden resort Calabria. Idemo sa malom decom pa me zanima sveee! Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tijuana,svakako su nam dragoceni i ovako loši utisci,ali se iskreno nadam da nam neće pokvariti uživanje u prelepoj Kalabriji.

Nadam se da će tvoje sledeće javljanje biti mnogo pozitivnije,a i da je to loše vreme kratko trajalo :sorry:..Negde sam našla da ima meduza,pa ako ih primetiš ,javi !!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka