mika

Kopaonik

291 poruka u ovoj temi

Vrtirepić, sta preporučuješ za obilazak u tom kraju?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tanja, mi smo smesteni u Grandu. Ne znam da li jos negde postoji bazen, u centru mislim da ne. Kad se krene ka Raskoj (mi smo se samo provozali) postoje nove vile sa 4* pa samo mogu da predpostavim da i one imaju bazen. Ne znam koliko kosta rentiranje bicikala,jer sam u 8. mesecu trudnoce pa nazalost ne mogu da radim sve sto bih htela :) Imaj u vidu da su u pitanju planinske strme staze. U samom Grandu flasirana negazirana voda kosta 195 din., produzeni espreso 180. U Konacima nismo sedeli nigde, a u Nebeskim stolicama su nas dve lepinje s kajmakom i prsutom (nisu nesto), 3 kugle sladoleda, jedna kisela voda i jedna sljivovica kostali 1.200 din.

Zeko, po osobi (za odrasle). Pitala je jedna devojka na recepciji, pa sam cula.

Cvrčo, jedino sto mi se ucinilo zanimljivim (ali moram priznati da nisam mnogo istrazivala, jer sam vec malo manje pokretna i planirala sam samo neobavezne setnje i plivanje) su plutajuca ostrva koja se nalaze na oko 15 km od Raske.

Capricciosa u restoranu hotela kosta 740 din., a porcija lubenice (dobije se oko 1/2 kg u kriskama) 360 din.

Tanja, obavezno ponesite i topliju odecu, ovde ujutru i uvece nije za bose noge i gole ruke.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na odgovoru, uživajte!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Divno sto si se javila sa lica mesta :)

Evo, upravo gledam neke smestaje, jer sam u dilemi Kopaonik ili Tara :)

Ja sam velika smrzotina i na Kopu sam bila samo jednom, davno, zimi i smrzla sam se kao nikad u zivotu! Od tada tamo ne idem :D

Vise volim pitomije planine. Ja ionako ne skijam i vreme sam tada provodila uglavnom bas u Grandu, cekajuci skijase da se vrate i moram priznati, tu mi je bas bilo fino :)

Ali, mm nikad nije bio na Kopu i ima veliku zelju da ga obidje, bas leti. I ja bih mozda volela da ga vidim, posle toliko godina, ali gledam prognozu i za neka 2-3 dana predvidjaju 14C :ohmy: To vreme mi nekako...

Gledam i neke web kamere i vidim ljude u jaknama, pa me bas zanima, s obzirom da kazes da je od 17-23C, kakav je osecaj preko dana? Mislim, da li deluje i da je hladnije? Mogu li kratki rukavi ili to ne dolazi u obzir?

Mi bi isli krajem avgusta, ali stvarno mi ne bi bilo uzivanje da se smrznem, tj. ne bih bas volela da me saceka npr. nekih 10C. Znam da se zimi vreme na Kopaoniku caskom promeni tj. postane jos hladnije, ali nemam pojma kako sve to izgleda leti. Svidja mi se sto kazes da nije guzva.

Kako je kad si u hotelu, da li je hladnjikavo unutra?

Najvise mrzim onaj osecaj kada kao ne greju, a ustvari je unutra hladnjikavo, pa ti je neprijatno.

Inace, vidim da ima svasta lepog da se obidje, divna je priroda leti.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Capricciosa u restoranu hotela kosta 740 din., a porcija lubenice (dobije se oko 1/2 kg u kriskama) 360 din.

Tanja, obavezno ponesite i topliju odecu, ovde ujutru i uvece nije za bose noge i gole ruke.

Vrtirepić, hvala ti puno na odgovoru! Svaka čast za 8. mesec i bilo kakvu aktivaciju na planini :)

Uživaj.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nema na cemu Cvrčo :*

Suki, preko dana je po meni (a srednje sam zimogrozljiva) za lagane patike, bermude i tanak duks, moze i majica kratkih rukava ako si na suncu. Ponesite i neku kremu sa SPF-om. U hotelu je situacija ista, samo sto sunca ima samo u basti i na terasi.

Tanja, evo izvestaja sa lica mesta za cene pica iz baste Kafe bara Rio u Konacima:

- domaca kafa 100

- moka 170

- nes 170

- ice coffe 220

- plazma sejk 300

- koka kola, fanta, sprite, golf sokovi 190

- limunada 210

- cedjena narandza 320

- kisela voda 120

- jelen pivo 220

- vocna salata 280

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala, vrtirepicu! To mi zvuci prihvatljivo, kada bi tako bilo i kad mi planiramo da idemo.

Pratim prognozu, pa cemo videti :D

Lep provod!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Lazinom salasu ispod hotela Jugobanka 400 gr gibanice kosta 300, a casa jogurta 50 din. Nectar sokovi su 125, espresso 110.

Iznajmljivanje quad-a kosta 40 € / sat. Za one koji imaju automobile 4x4 ili one koji imaju mogucnost podizanja, moguca je voznja po makadamu do samog Pancicevog vrha.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ja planiram 25.8 da idem na Kopaonik,a za smestaj nisam pametna,jat apartmani imaju ultra povoljnu ponudu,al koliko vidim u hotelu je vreme stalo jos kad se izgradio,a opet u jollu kopu ima divnog i jeftinog smestaja ,samo sto je u naselju treska.

nisam pametna,jel bio neko u naselju Treska skoro?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dzikimiki, ja sam samo prosetala, ne znam sta te tacno zanima (?)

Bazen postoji i u Kraljevim cardacima, ali ne znam koja je cena za koriscenje ako niste gosti. Imaju broj telefona na sajtu, pa mozete pitati, sigurno je povoljnije nego u Grandu (ovo se prvenstveno odnosi na Zeku). Vidim da je cena za dvokrevetnu standard sobu razumnija, mada opet ne tako povoljna (37€ po osobi PP).

Inace, za nas se provod na Kopu zavrsio danas posle gibanice na Lazinom salasu koja je btw. bila odlicna. U medjuvremenu su pristigle danas brane borovnice, pa smo kupili par kg i zaputili se ka paklenom :( Beogradu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@vrtirepic

ja sam dobio ponudu za 5 dana grand PP za 500e ...

da li je to cena koju ste vi placali ?

inace cena za "spa" je vise nego bezobrazna ... :viking:

bazen u kraljevim cardacima je vise nego zadovoljavajuc ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To je ta cena Zeko. Ako ti je bazen u Cardacima ok i odgovaraju ti lokacija i cena smestaja, nemoj da se dvoumis, Grand ionako ne zasluzuje 4*.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sm pre nekoliko godina letovala u JAT aparatmanima, i meni je smeštaj bio sasvim pristojan. Takođe mogu da pohvalim njihov restoran i svima da preporučim da uz smeštaj uplate i ishranu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A koliko ima od tog vikend naselja do centra? Moze da se proseta ili mora kolima? I kako to uopste izgleda, samo kuce ili ima i neka prodavnica, restoran kafic, kao neki njihov centar?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Od 3km do 6 km zavisno gde si smesten u vikend naselju do centra, odnosno do Konaka. Mora kolima i u vikend naselju ima samo apartmana i aparthotela, ima poneka prehrambena prodavnica. U aparthotelu Kraljevi cardaci, Zoned, Milmar, Miljen ima i kafic.

Izmenjeno (Lidija J)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26790
    Ukupno tema
    899368
    Ukupno poruka